nasiona marihuany

Przędziorki

Wyszukiwarka Forumowa:

chaoshead

Well-known member
Rejestracja
Lut 21, 2013
Postów
60
Buchów
0
hej! Ja tez walcze z tym gównem..

Daj znać, jak sytuacja wygląda po 2 miechach ;)

pozdro!
 

chaoshead

Well-known member
Rejestracja
Lut 21, 2013
Postów
60
Buchów
0
Nie jesteś sam ;)

:) he he, właśnie widzę!

muszę dnieść, że UDAŁO SIĘ! 10-15 kropli tego oleju herbacianego na 1L wody czyni niezłe rzeczy.
Jestem pozytywnie zaskoczony!

Jeszzce robie prewencyjnie opryski na wieczór.

Gdzieś w necie, jakiś debil ze strony rolniczej (!) wstawił poradę, żeby robić opryski
z mieszanki 50/50 spiryt/woda i utłukłem mięte oraz mocno popaliłem 2 tygodniowego ŚLICZNEGO klona white rhino :(
Więc ostrzegam przed tą praktyką.
 

Salior Moon

Well-known member
Rejestracja
Mar 24, 2014
Postów
52
Buchów
0
Potwierdzam, olejek herbaciany działa. Spryskałam nim całego boksa, rośliny, ziemie i dało efekty, chyba sie ich pozbyłam. Kupiłam w sklepie zielarskim za 8 zł, a sporo mi jego jeszcze zostało.
W ogóle olejek jest świetny, odstrasza komary, kleszcze, paskudztwa, odkaża powierze. Warto go kupić.
 
S

Sandał Jezusa Chrystusa

Guest
Potwierdzam, olejek herbaciany działa. Spryskałam nim całego boksa, rośliny, ziemie i dało efekty, chyba sie ich pozbyłam. Kupiłam w sklepie zielarskim za 8 zł, a sporo mi jego jeszcze zostało.
W ogóle olejek jest świetny, odstrasza komary, kleszcze, paskudztwa, odkaża powierze. Warto go kupić.


Olekej Herbaciany ma jeszcze właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze, można go używać w walce z pryszczami. Olejek herbaciany można również zakupić w aptece.
 

Hajle Sellasje

Well-known member
Rejestracja
Mar 20, 2010
Postów
338
Buchów
0
Polecam na przędziory olejek z miodli indyjskiej tłoczony na zimno inaczej słabo działa (neem oil) ok 5ml/l ciepłej wody + 5ml mydła w płynie.

A z najbardziej naturalnych metod polecanych przy uprawach medycznych najlepiej sprawdza się zakup drapieżnych roztoczy - dobroczynka szklarniowego (Phytoseiulus persimilis), dobroczynka kalifornijskiego (Neoseiulus californicus) lub Typhlodromus pyri - Dobroczyneka gruszowego lub owadów takich jak Macrolophus pygmaeus - Dziubałeczek mączlikowy, Feltiella acarisuga - Pryszczarek przędziorkojad. Nie jest to tania metoda ale na dłuższą metę najsensowniejsza, gdyż wprowadzamy w zamknięty ekosystem naturalnego predatora.

Robactwo to nie niszczy roślin. Stosowanie jest bezpieczne. Wybór preparatów zależy od indywidualnych potrzeb i zależy od warunków uprawy (temperatura i wilgotność) nie będę się wdawał w szczegóły, bo są one dostępne u producentów.
 

Pierwiastek

Well-known member
Rejestracja
Kwi 4, 2014
Postów
121
Buchów
0
Mi rok temu pomógł wywar z czosnku. Na litr wody pogotowałem 3 ząbki czosnku jak ostygł dodałem kropelkę ludwika i spryskałem i po problemie
 
M

Marek77.77

Guest
Ja stosowałem czosnek i h*j.Dopiero chemią wytrułem przędziorki i mszyce.
 

indoor510

Active member
Rejestracja
Lip 21, 2015
Postów
36
Buchów
0
Witam chciałbym zapytać kogoś kto się zna a nie kogoś kto nabija posty nie wiadomo po co i powtarza jakieś bzdury o których nie ma pojecia.
czy to co pokazało mi sie na roślinie to na pewnie pedziorek? rano ok 9 nie było nic, a 7h pozniej wyglada to tak. pozdrawiam



 

MetalFan

Lubię żelazo
Weteran
Rejestracja
Lip 24, 2009
Postów
1,127
Buchów
2
Mi to wygląda na przędziorka, ale nikt oprócz Ciebie w 100% tego nie stwierdzi. Weź lupę do ręki i oglądaj dokładnie każdy fragment listka od góry i przede wszystkim od dołu, powinieneś na tych najbardziej pogryzionych listkach zauważyć go jeśli faktycznie jest.
 
S

Sławuś z council estate.

Guest
Czy to wygląda jak liść uszkodzony przez przędziorka?



Jeszcze do tego na oucie...

To jakiś owad.

Przędziorki robią mniejsze i bledsze plamki i nie w takiej ilości i takim skupieniu.

Nie śmiecić mi więcej w wątku!
 

BUBU27

Active member
Rejestracja
Cze 10, 2010
Postów
43
Buchów
2
A teraz konkrety Panowie..... co się dzieje z roślinami jak pojawiają się przędziorki?
Pojawiła mi się dziwna pajęczyna z tydzień temu koło jednego z kwiatostanów. Rośliny mają temp. ok 25-30st.C, dużą wilgotność i conajmniej raz dziennie są bardzo mocno opryskiwane wodą. Od kilku dni rośliny zaczynają się kłaść, a jest to dopiero połowa flo ( nie cały miesiąc temu przełączyłem na 12/12), dziś dodałem kije bambusowe do doniczek w których występuje "kładzenie się".
 
S

Sławuś z council estate.

Guest
co się dzieje z roślinami jak pojawiają się przędziorki?

Najpierw maja plamki na liściach potem plamki w większej ilości i małe pajęczynki potem całe sa w pajęczynkach a liście bledną tak że prawie nie widac zielonego a potem roślina umiera.
 

BUBU27

Active member
Rejestracja
Cze 10, 2010
Postów
43
Buchów
2
Najpierw maja plamki na liściach potem plamki w większej ilości i małe pajęczynki potem całe sa w pajęczynkach a liście bledną tak że prawie nie widac zielonego a potem roślina umiera.

No i takiej odpowiedzi oczekiwałem, a nie 5 stron rozmów i nic nie wiadomo;). Dzisiaj jak dawałem bambusy to nie zauważyłem plamek, a co do koloru roślin to dwie odstają kolorem, ale kładą się również te które są soczyście zielone. No cóż będę czekał na rozwój wydarzeń, a jak coś to kupie jakiś preparat i zrobie oprysk gdzieś za tydzień.
Dzięki za odpowiedź
 
P

pewniak

Guest
Panowie, odgrzewam. Potrzebuję coś na przędziorka. Ktoś stosował może Karate Zeon 050? Dobry jest?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół