nasiona marihuany

Przędziorki

Wyszukiwarka Forumowa:

songo_kan

Well-known member
Rejestracja
Sty 21, 2017
Postów
79
Buchów
0
idz do sklepu ogrodniczego i po prostu kup cos na przedziorki. powiedz ze na roze
 
P

pewniak

Guest
idz do sklepu ogrodniczego i po prostu kup cos na przedziorki. powiedz ze na roze

Tyle to i ja wiem, myślałem, że macie coś sprawdzonego? Mam dylemat pomiędzy tym środkiem powyżej a ORTUS 05SC?

Ten pierwszy jest chyba bardziej uniwersalny, natomiast ten drugi to typowo pod przędziorki.
 

pszczółka

Well-known member
Rejestracja
Maj 23, 2017
Postów
82
Buchów
0
Działa też olejek z drzewa herbacianego ale tylko we wczesnej fazie inwazji, jak są pajęczyny to nie na 100%.
 

blazio

Member
Rejestracja
Lip 16, 2015
Postów
10
Buchów
0
Generalnie mój trop uszkodzeń poszedł na przędziorki. Zwłaszcza że parę sk***ysynków znalazłem z pajęczynką i dupeczką na listkach. :sunny:
Czy ktoś wie jak tego się skutecznie pozbyć w póżnym flo(5 week), aby obyło się bez strat w ludziach?
 

mushjan

New member
Rejestracja
Sie 4, 2018
Postów
1
Buchów
0
I u mnie pojawiło się to dziadostwo. Zapewne żeruje o wiele dłużej, ale dopiero teraz stały się widoczne. Kupiłem Substral Multi Insect w Leroyu, 100% naturalny, zobaczymy co się stanie, jeżeli nic to konieczna będzie chemia, posiadam coś z MOSPILAN 20SP, na pewno zdam relacje, oby z zabójczym dla nich skutkiem. Co do panienek, od 3 tygodni na flow, uregulowałem w boxie wilgotność, ponieważ przędziorki lubią suche powietrze, pozostaje czekać.
 

Michok

Member
Rejestracja
Lis 25, 2018
Postów
14
Buchów
0
Odgrzebuję trochę ale wczytam i widzę, że sporo osób ma problem z przędziorkami więc zostawię tutaj swój komentach z poradą. Może komuś na przyszłość się przyda.
Ogólnie przy samej uprawie nie miałem na razie z nimi problemu, ale że choduję w domu sporo innych roślin to miałem już nieprzyjemność spotkać się z k***istrzałami. Poradziłem sobie z nimi w następujący sposób:
1.Jeśli jest ich dużo to zmyć je pod prysznicem. Normalnie w***ać donicę z rośliną i spłukiwać z każdego liścia. Ja dodatkowo każdy liść z osobna przecierałem ścierką aby je zetrzeć. (jeśli nie masz zawalonych liści pajęczyną i nie jest ich dużo to nie trzeba robić kompieli ale przedtrzeć liście zawsze warto)
2.Następnie zakupić Dobroczynka kanadyjskiego. Jest to małe roztocze, które wpie****a przędziorka i sprzedawane jest w małych saszetkach, które wieszamy na roślinie. Dobroczynki z czasem będą sobie wychodzić z opakowania i będą wpierniczać wszystkie pozostałe przędziorki.
Dodatkowo nie zaszkodzi doglądać liści, kontrolować czy na spodniej stronie przędziorki znów się nie panoszą i najprościej jest wziąć wilgotną szmatkę i je poprostu zetrzeć. Nie dość, że usuniesz przędziorki to jeszcze będziesz mieć satysfakcię z roz***ania im domku w odwecie.

Z mojej strony to tyle. Przypomnę, że ten sposób stosowałem na roślinach ozdobnych a nie na naszych kochanych pomidorkach więc nie wiem jak ewentualny prysznic i dobroczynek w tym przypadku się sprawdzi ale roślina to roślina i raczej nie powinno być jakiś szczególnych różnic.
Mam nadzieję, że komuś się to przyda. Pozdro <shiza>
 

Pogięty Pojeb

Well-known member
Rejestracja
Cze 23, 2016
Postów
155
Buchów
1
chyba coś ci się ***ło bo znalazłem tylko Dobroczynek kalifornijski nie kanadyjski :zjarany: ale dzięki za info
akurat mam takie 3 maleństwa miałem stosować zapobiegawczo oprysk ale trzeba będzie to wypróbować <peace>
 

OG Gucilla

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 20, 2017
Postów
715
Buchów
1,285
Odznaki
3
Oprysk Spider Mite Control + na box i powtornie tuz przed flo na rosliny i sprawa zalatwiona. Wazne by nie pryskac roslin po kwiatach.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół