nasiona marihuany

Polak a uprawa w Czechach

Wyszukiwarka Forumowa:

leniwiec

Nick Kompostow
Weteran
Rejestracja
Cze 9, 2011
Postów
2,054
Buchów
6
kiedyś o tym gadałem z typkiem w Cieszynie - u nich bez przypału to w grę wchodzi tylko indoor i chyba max 3 rośliny, ale to też było z rok temu i mogło się pozmieniać.
 
D

delete

Guest
A może ktoś orientuje się gdzie w ogóle szukać odpowiedzi na to pytanie ? Jakiś konsulat czy coś :p ?
 

rebeliant

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 26, 2011
Postów
836
Buchów
0
A może ktoś orientuje się gdzie w ogóle szukać odpowiedzi na to pytanie ? Jakiś konsulat czy coś :p ?

Nie wiem czy to adekwatny przypadek ale znam sytuację która odbyła się na ternie Czech z Polakami w roli głównej :

Kilka osób pojechało na jumę do Czech. Dokładnie po auto. Zostali złapani.
Sytuacja wygląda tak, że :
- zostali zatrzymani przez Czeską Policję
- zostali skazani przez Czeski Sąd ( zawiasy, zakaz wjazdu )
- sankcja odsiedziana w Czeskim więzieniu
- grzywna, dlatego, że w Czechach za każdy dzień pobytu w więzieniu jest naliczana kaucja
- papiery sprawy trafiły również do PL.

Wydaje mi się, że jeśli chodzi o inne wykroczenia czy przestępstwa to powinno być podobnie.
 

Autoflowering

Well-known member
Rejestracja
Lip 18, 2012
Postów
363
Buchów
0
Możesz, ale pod warunkiem że wszystko na terenie tego kraju.
Nie ma opcji przewożenia przez granicę, gdy Cię złapią odpowiadasz za to. Kontrole są rzadko, mnie tylko spotkała 2 razy kontrola a jeżdżę często na działkę.
Dlaczego możesz? A to dlatego, że przebywasz na terenie kraju gdzie jest zalegalizowana.
Powyżej 5? Zależy co masz na myśli...
10 krzaków czy 100 ? Za 10 możesz dostać upomnienie(coś jak nasz mandat)
 

PochłaniaczGanji

Well-known member
Rejestracja
Paź 28, 2011
Postów
113
Buchów
57
Możesz, ale pod warunkiem że wszystko na terenie tego kraju.

Dlaczego możesz? A to dlatego, że przebywasz na terenie kraju gdzie jest zalegalizowana.

No tak ale jest jeszcze opcja strefy przygranicznej. Z tego co mowili mi czesi od ktorych brałem to jest jakies 20km
 
D

delete

Guest
Panowie sytuacja się wyjaśniła :)
Racje ma Autoflowering i jest to potwierdzone przez ambasadę hehe
Co do tej strefy przygranicznej nie mam pojęcia pierwszy raz o tym słyszę. Może ktoś wie coś więcej ?

osoba, która „na własny użytek przechowuje lub uprawia konopie indyjskie w ilości małej ”, popełnia wykroczenie i może zostać ukarana grzywną w wysokości do 15.000,- KCz,

osoba która nielegalnie , na własny użytek uprawia roślinę konopii w ilości większej niż” mała”, popełnia przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do 6 m-cy , karą pieniężną lub konfiskatą mienia,
 

grzdylll

Well-known member
Rejestracja
Sty 2, 2013
Postów
356
Buchów
0
Sory ze odgrzebuje temat.....ale tez rozmawialem o tym z wieloma czechami i nawet oni niewiedza ile to jest ilosc mala ...jedni mowia 3 krzaki.....inni 5krrzakow a wszyscy zgodnie twierdza ze za suszenie masz prze***ane
 

Bonczek

Well-known member
Rejestracja
Lut 25, 2011
Postów
163
Buchów
0
Sory ze odgrzebuje temat.....ale tez rozmawialem o tym z wieloma czechami i nawet oni niewiedza ile to jest ilosc mala ...jedni mowia 3 krzaki.....inni 5krrzakow a wszyscy zgodnie twierdza ze za suszenie masz prze***ane
Wydaje mi się ze 5 krzaków (jeśli się mylę poprawcie mnie). Co do suszenia to jakaś bzdura. Masz krzak, a jak zetniesz to możesz posiadać do 15g towaru, nie ważne mokrego czy suchego. Nie czaje jak można mieć "prze***ane za suszenie"
 

Autoflowering

Well-known member
Rejestracja
Lip 18, 2012
Postów
363
Buchów
0
5 krzaków można mieć.
Poza tym nie wiem co się boicie, skoro po pierwsze jest legalna, po drugie przecież nie wpadają do każdego domu i nie patrzą ile masz posadzone....
:pl:
 

grzdylll

Well-known member
Rejestracja
Sty 2, 2013
Postów
356
Buchów
0
Jak ktos by cie pod***al i masz w domu krzaki (ilosc mniejsza niz wieksza....... tylko ile to jest??)zabiora ci je ewentualnie jakas kara ale jezeli ktos cie pod***ie a w domu suszysz sobie krzaklulce bedzie dochodzenie po ch*j je suszysz z czym sie wiaze prze***ane.pewnie zeby sprzedac............mowie co uslyszalem od czechow i to nie jednego..........
 

Autoflowering

Well-known member
Rejestracja
Lip 18, 2012
Postów
363
Buchów
0
Nie pisz głupot.
To w jakim celu hodujesz krzaki? żeby je oglądać ?
Hodujesz w celu uzyskania suszu czyli Marihuany na własny użytek, więc nie wiem po co siejesz zamęt.
Kto ma Cię pod***ać? Chwalisz się dookoła, idziesz z transparentem przez ulicę siema ludzie, hoduję mj?
Czytaj moje posty na temat uprawy w Czechach na początku, a wszystko się dowiesz.
Pisałem jaka jest kara, jakie są ilości dopuszczalne itp.
Kolega potwierdził to informacjami z ambasady.
Trochę czytania a nie pie****enia głupot!:pl::pl::pl::pl::pl::pl:
 

grzdylll

Well-known member
Rejestracja
Sty 2, 2013
Postów
356
Buchów
0
Nie unos sie kolego.......
pisze co slyszalem ....
Przyklad:
Masz 3 czy tam 5 dozwolonych krzkow w momencie zciecia i suszenia jestes posiadaczem 15 dozwolonych gram?????? pewnie nie wiec????

---------- Aktualizacja posta ---------- Czas poprzedniego posta ----------

A co do pie**ol ktore piszesz zeby chodzic i sie hwalic ze masz w domu planty to wszystko jest teoretycznie bo nikt nikogo tu niesciga za pare krzkow bo zamkneli by 1/3 czechow.......
 

Autoflowering

Well-known member
Rejestracja
Lip 18, 2012
Postów
363
Buchów
0
15g przy sobie.
Czyli idziesz ulicą, masz w kieszeni 15g to nic Ci nie zrobią.
Masz 20g, możesz dostać mandat.
Czech może posiadać przy sobie 15g marihuany, 2 g metaamfetaminy, 1,5 g heroiny, 1 g kokainy, 4 tabletki extazy lub 5 tabletek LSD.

W domu posiadasz xxx gramów, zawsze możesz powiedzieć że wyhodowałeś sobie 3 roślinki, z których otrzymałeś xxx gramów i wszystko masz na własny użytek.
Proste jak konstrukcja cepa.
Ja siedzę w tym kraju już 3 rok dość dużo i jeszcze mnie nie spotkała policja ani raz.
 

grzdylll

Well-known member
Rejestracja
Sty 2, 2013
Postów
356
Buchów
0
OK dla pewnosci jutro zapytam kogos (bedzie to obywatel czech)ktory jest temacie .......tak slyszalem .......ze chodowla 5 krzkow na glowe byla naprawde legalna 2 lata temu ale niema z tego wiekszych problemow dopuki nieposiadasz suszu w wiekszych ilosciach bo zacznie sie dochodzenie na co ci to........i nie zebym niewiezyl tobie i twojemu kumplowi z ambasady tylko mowili mi to ludzie ktorzy choduja lub chodowali i teoretycznie tak jest w praktyce wyglada to lepiej bo nikt nikogo niesciga za 2 czy tam 5 plantow dopuki niezaczniesz na lewo podpinac prad....

---------- Aktualizacja posta 03-05-2013 ---------- Czas poprzedniego posta 02-05-2013 ----------





Gazeta konoptikum z konca ubieglego (32#2012)roku w artykule w kturym koles robil eksperyment z automatami na parapecie napisal ze jedyna wygoda tej uprawy jest taka ze suszenie tak malej ilosci nie jest czynem karalnym.......co za tym idzie suszenie jakis ilosci jest czynem karalnym.....

---------- Aktualizacja posta ---------- Czas poprzedniego posta ----------

Poza tym znalazlem artykul http://www.legalizace.cz/legislativa/aktualni-zakon/ z aktualnym prawem i nikt tam nienapisal ile mozesz miec 3 czy 5 ............z tego co wyczytalem a niezaglebialem sie tylko przejzalem to w razie jakies wpadki policja a puzniej sad stwierdzi czy masz dopuszczalne ilosci.................................................................................
MYSLE ZE NASZ MALY SPOR MOZEMY ZAKONCZYC......moim zdaniem sprawa wyglada tak chodowla jest niedozwolona bo prawo straszy karami 15000kc itd zawiasy itp......ale nikt cie scigac niebedzie za pre krzkow..........jest luzzz.......racje przyznac mi musisz ze z tym suszeniem cos jednak jest bo jesli koles mial 3 krzki(w tym artykule)i niepisal ze 3 sa ok tylko ze jego suszone 2 g niesa karalnym czynem z czego wynika jakas ilosc jest.......(w przypadku wtopy policja albo sad stwierdzi jaka) WILEKA NIEWIADOMA
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół