nasiona marihuany

wyrok za uprawe 24 plantow

Wyszukiwarka Forumowa:
D

delete

Guest
Nie rozumiem jak mogą wykryć że masz boxa czy tam namiot .

Bardzo latwo, jezeli ktos nie pomyslal jak zaaranzowac grow. Wystarczy, ze cieple powietrze wylatujace z boksa, nie bylo odprowadzone na zewnatrz. Wtedy temperatura w danym pokoju jest wieksza, przez co szyba jest cieplejsza i jest to zauwazalne z kamery termowizyjnej.

Kolega pisal, ze jechal bez filtra, ale nie napisal ile lamp i jak mial to zrobione. Mogl ktos z sasiadow zadzwonic i pod***ac, ze wali gandzia. Przyjechal van, zeskanowal (przeciez mogla to byc firma wynajeta przez garde) i na podstawie podejrzen wytypowali jego...

A zdjec z kamer termowizyjnych pokazujacych grow housy poszukaj na googlach. Jest tego w ch*j.
 
S

Sławuś z council estate.

Guest
ASTRONOM a to nie był ten przypał co myślę? Coś mi się kojarzy że wpadłeś z łazienkowym growem. Ładne krzaczki były, pamiętam...
 

ASTRONOM

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 20, 2009
Postów
868
Buchów
0
Growbox to nie Fukushima, po co wam ołów? Ołów zatrzymuje promieniowanie rentgenowskie... Do izolacji cieplnej lepszy jest zwykły styropian.

To ile tych lamp miałeś, astronom? Też mi trudno uwierzyć że po samym cieple doszli gdzie jest uprawa.

400 plus 250 w łącznie 650w było w pokoju. Może jakoś inaczej trafili na mój ślad. Ale sam nie wiem. Opisuje tutaj.sytuację jak to wyglądalo, co mi pokazał prawnik i co zaobserwowalem, parę dni przed zatrzymaniem.

Nie mam zamiaru wciskać żadnego kitu, może faktycznie ktoś coś widział jak wnosilem do domu, może ktoś mnie pod***al( co dla mnie jest mało prawdopodobne). W czasie sprawy głównie był poruszany temat że uprawa była warta 10000 e a w tym samym czasie złapano parę osób z okolic z uprawami tego typu. Sędzia nawet próbował mnie podłączyć do tych spraw że mogła to być zorganizowana akcja, ale był brak dowodów i powiązań z tamtymi osobami.



Dokładnie może nie lazienkowy ale było blisko bo.wszystko miałem robić na weekend, niestety nie zdążyłem
 
Ostatnia edycja:

kocham_weed

Well-known member
Rejestracja
Maj 6, 2009
Postów
158
Buchów
0
Tak czytam niektóre wypowiedzi i chce mi się śmiać...
1) Nie da się wykryć samego box'a przez zamknięte okno - termowizja bada promieniowanie cieplne ciał i to co widzimy na zdjęciach budynków to temperatura szyby, która nagrzała się od ciepła pomieszczenia i wypromieniowuje to ciepło na zewnątrz (tak właśnie można stwierdzić różnicę temperatur w różnych pomieszczeniach). Dlatego te wszystkie patenty na folie refleksyjne itd. to wielka ściema i zdzieranie kasy z ludzi - no chyba, że ktoś sobie nią obklei okna, ale ta i tak się nagrzeje po czasie, odda ciepło do szyby i efekt jest ten sam. Komentarze o folii ołowianej przemilczę...
2) Termowizja bardzo dobrze sprawdza się w przypadkach, kiedy ktoś wyprowadza wentylację na zewnątrz i bardzo łatwo jest wtedy znaleźć źródło ciepła. Podobnie w przypadku uprawy na strychu/poddaszu - ewidentnie można zauważyć cieplejsze fragmenty na dachu. Proszeniem się o wpadkę jest uprawa w zimie, w jednym pomieszczeniu w przypadku kiedy reszta poddasza jest nieogrzewana.
3) Częściowo przed termografią można się uchronić rezygnując z bezpośredniego wylotu powietrza poza budynek na koszt RÓWNOMIERNEGO rozpływu powietrza po całym mieszkaniu (tyczy się to również poddaszy). Kiedy temperatura w całym domu będzie podobna, nie ma podstaw do jakichkolwiek podejrzeń.

Jeśli ktoś ma dostęp do pirometru to proponuje prosty eksperyment: skierowujemy go na ciepły przedmiot (np. kubek z herbatą) i mierzymy temperaturę, następnie przesłaniamy drogę między pirometrem a przedmiotem taflą szkła, co się stanie? Nagle temperatura spadnie - szkło częściowo pochłania (a częściowo odbija) promieniowanie podczerwone i pirometr przestaje "widzieć" temperaturę kubka. Po czasie jednak (jeśli szyba jest wystarczająco blisko kubka) zaczniemy zauważać powolny wzrost temperatury samej szyby - podobnie byłoby gdybyśmy trzymali ją w rękach.

Żeby chronić się przed termowizją należy najpierw zrozumieć zjawisko, a nie wierzyć na ślepo w cudowne folie oferowane w growshopach.
 

Fidel Gastro

Stary wyjadacz cukierasków...
Weteran
Rejestracja
Cze 25, 2011
Postów
4,327
Buchów
4
Kolega mial po prostu pecha,moze w okolicy byla jakas wieksza uprawa i jechali chalupy po kolei
 

Natural

Well-known member
Rejestracja
Lis 9, 2011
Postów
1,870
Buchów
1
Kolega mial po prostu pecha,moze w okolicy byla jakas wieksza uprawa i jechali chalupy po kolei


astronom pisal ze tak wlasnie bylo.... pech jak nic
dobrze, ze tylko zawiasy

astronomie a czy pracowales legalnie za czasu przypalu czy nie? bo to tez lagodzi wyrok
 

DanishFarmer

Well-known member
Rejestracja
Lis 8, 2012
Postów
439
Buchów
40
Growbox to nie Fukushima, po co wam ołów? Ołów zatrzymuje promieniowanie rentgenowskie... Do izolacji cieplnej lepszy jest zwykły styropian.

Ciepło jest promieniowaniem a ołów nie przepuszcza promieniowania.
 

mazarpl

Well-known member
Rejestracja
Lip 15, 2012
Postów
77
Buchów
0
Tak czytam niektóre wypowiedzi i chce mi się śmiać...
1) Nie da się wykryć samego box'a przez zamknięte okno - termowizja bada promieniowanie cieplne ciał i to co widzimy na zdjęciach budynków to temperatura szyby, która nagrzała się od ciepła pomieszczenia i wypromieniowuje to ciepło na zewnątrz (tak właśnie można stwierdzić różnicę temperatur w różnych pomieszczeniach). Dlatego te wszystkie patenty na folie refleksyjne itd. to wielka ściema i zdzieranie kasy z ludzi - no chyba, że ktoś sobie nią obklei okna, ale ta i tak się nagrzeje po czasie, odda ciepło do szyby i efekt jest ten sam. Komentarze o folii ołowianej przemilczę...
2) Termowizja bardzo dobrze sprawdza się w przypadkach, kiedy ktoś wyprowadza wentylację na zewnątrz i bardzo łatwo jest wtedy znaleźć źródło ciepła. Podobnie w przypadku uprawy na strychu/poddaszu - ewidentnie można zauważyć cieplejsze fragmenty na dachu. Proszeniem się o wpadkę jest uprawa w zimie, w jednym pomieszczeniu w przypadku kiedy reszta poddasza jest nieogrzewana.
3) Częściowo przed termografią można się uchronić rezygnując z bezpośredniego wylotu powietrza poza budynek na koszt RÓWNOMIERNEGO rozpływu powietrza po całym mieszkaniu (tyczy się to również poddaszy). Kiedy temperatura w całym domu będzie podobna, nie ma podstaw do jakichkolwiek podejrzeń.

Jeśli ktoś ma dostęp do pirometru to proponuje prosty eksperyment: skierowujemy go na ciepły przedmiot (np. kubek z herbatą) i mierzymy temperaturę, następnie przesłaniamy drogę między pirometrem a przedmiotem taflą szkła, co się stanie? Nagle temperatura spadnie - szkło częściowo pochłania (a częściowo odbija) promieniowanie podczerwone i pirometr przestaje "widzieć" temperaturę kubka. Po czasie jednak (jeśli szyba jest wystarczająco blisko kubka) zaczniemy zauważać powolny wzrost temperatury samej szyby - podobnie byłoby gdybyśmy trzymali ją w rękach.

Żeby chronić się przed termowizją należy najpierw zrozumieć zjawisko, a nie wierzyć na ślepo w cudowne folie oferowane w growshopach.

jasne to jak masz duże mieszkanie i nie kozysztasz z jednego czy dwóch pokoi to wiadomo ze ich nie ogrzewasz a winnych jest goraco wiec od razu jest podejzenie i ci na chate wjada tak???

jeśli masz boxa i z niego dobrze wyprowadzisz cieplo które podlaczymy do komina to nic nie wykryją.Oczywiscie trzeba kombinowac ,zaleznosci jaka temp jest out.
 

DanishFarmer

Well-known member
Rejestracja
Lis 8, 2012
Postów
439
Buchów
40
.... Co Ja czytam. Boxa w pokoju jest łatwo wykryć, jeżeli masz pokój gdzie jest meblościanka z tv a z drugiej strony masz boxa to w samym pokoju będzie różnica temperatur. Jedna strona będzie cieplejsza druga cześć z meblościanką będzie chłodniejsza i tak to wygląda. Po drugie ciepło ucieka do góry, więc nawet daszek boxa/namiotu będzie cieplejszy. Musiał byś podnieść temperaturę w mieszkaniu do tej samej co w boxie albo w boxie obniżyć do temp pokojowej. Tylko jak tutaj HPS schłodzić do 21stc.
 

mazarpl

Well-known member
Rejestracja
Lip 15, 2012
Postów
77
Buchów
0
.... Co Ja czytam. Boxa w pokoju jest łatwo wykryć, jeżeli masz pokój gdzie jest meblościanka z tv a z drugiej strony masz boxa to w samym pokoju będzie różnica temperatur. Jedna strona będzie cieplejsza druga cześć z meblościanką będzie chłodniejsza i tak to wygląda. Po drugie ciepło ucieka do góry, więc nawet daszek boxa/namiotu będzie cieplejszy. Musiał byś podnieść temperaturę w mieszkaniu do tej samej co w boxie albo w boxie obniżyć do temp pokojowej. Tylko jak tutaj HPS schłodzić do 21stc.

a ty masz w domu grzejnik???
 

ASTRONOM

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 20, 2009
Postów
868
Buchów
0
Tak mam legalną pracę i to też pomogło, sam gardziaz to powiedział, zresztą jeśli chodzi o garde to tutaj inaczej to wygląda jak w polsce. A jeszcze jedno jak mnie zawineli na garde to jedną pani z gardy jak wyszedłem z nią na fajkę ( bo musiała mnie pilnować) to sama do mnie wyskoczyła że pewnie ciepło miałem w pokoju. Okno miałem w pokoju na całej ścianie.
 

ASTRONOM

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 20, 2009
Postów
868
Buchów
0
Krotko mowiac nie wyprowadziles ciepla? Dmuchalo na pokoj?

Dokładnie, miałem plan bo w pomieszczeniu była kratka, ale czekałem na filtr. Nie byłem pewny cży połączenie idzie bezpośrednio na dach.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół