nasiona marihuany

Reaktor wyprodukował REAKTOR - destylator

Wyszukiwarka Forumowa:

brat Marian

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 4, 2012
Postów
889
Buchów
64
na początek cukrówka bo nie mam gdzie żyta skiełkować ale latem jak najbardziej żytniówka

możesz zcukrzać enzymami, albo dawać 50% słodu pilzeńskiego lub pszenicznego (najlepiej kupować w Słodowni Strzegom- prowadzą wysyłkę detaliczną)
zabawa w słodowanie ziarna nie ma wielkiego sensu, chyba że chodzi o hobbystyczne podejście

może się przyda http://youtu.be/EOSixTaa2g4
 
Ostatnia edycja:

Reaktor

Well-known member
Rejestracja
Lis 6, 2011
Postów
189
Buchów
0
Pierwsze pędzenie już za mną.

Wrażenia bezcenne:yeahh: Destylatu z 25 litrów nastawu wyszło 4 litry takiego powyżej 90%

Zapach delikatny, a w smaku naprawdę łagodny. Rozcieńczony do 55%. Niektórzy mówią że za mocna i aby rozcieńczać do 45%. Wczoraj w niedzielę degustowaliśmy z różnymi dodatkami, z karmelem, miodem, z pieprzem ale i tak najlepsza jest czysta.

Kolumnę poddam delikatnej modyfikacji. Jako wypełnienie zamiast zmywaków dam pierścienie Raschiga oraz tyrystorowe sterowanie grupowe do grzałki.
 
D

delete

Guest
Rób Open Flaszkę - zgłaszam się jako pierwszy, napiszę drink raport :)
 

Reaktor

Well-known member
Rejestracja
Lis 6, 2011
Postów
189
Buchów
0
Ciekawy pomysł <rotfl>
Powiedzmy 5 piersiówek po 100G. Zastanowię się jeszcze nad tym.
Tylko gdzie go zamieścić i co na to administratorzy <lol>
 

sloow groow

Well-known member
Rejestracja
Maj 8, 2010
Postów
206
Buchów
0
Super temat, bimbrem interesuje sie od paru lat lecz jeszcze nic nie destylowałem niestety.
piłem kilkakrotnie ukraiński bimber z kolegami zza wschodniej granicy z wedzonym tluszczem świńskim i ich wędlinami.
bajka smak mega, moc jest i kaca zero.
maja oni tam metody opracowane od paru pokolen, miedzy innymi stosuja filtry z słoikow w drodze ochładzania sparowanego zacieru max 4 słoiki, przy tej ilosci praktycznie alkochol nie trzeba oczyszczac weglem aktywowanym.
pozdro wariaty :)
 

feysy23

Well-known member
Rejestracja
Sty 1, 2013
Postów
103
Buchów
0
my z ojcem juz troche pedzimy i 45 jak bedzie to smierdzi najlepiej jest robic 60 za***iscie grzeje robimy z winogronu bez drozdzy nie barwie niczym bo bimberek sam w sobie jest dobry
 

MateoW

Active member
Rejestracja
Sty 31, 2014
Postów
31
Buchów
0
Witam państwa :) Z bimberkiem mam do czynienia od 5 lat. Używamy kolumny reatyfikacyjnej. Smak i zapach pierwsza liga, niestety trzeba rozcięczać bo po pierwszej destylacji wychodzi 92-93% (zazwyczaj destylujemy 2-3 razy) . Od pół roku używamy mąki i słodu (home made). Jest to najbardziej ekonomiczna metoda ( rocznie robimy ok 25L destylatu).
Przez ten czas przerobiliśmy sporo przepisów jednak delikatny zapach palonego słodu przebija wszystko polecam! Wyrób jest zdecydowanie łagodniejszy w smaku niż produkt z cukru, a tym bardziej z ziemniaków ;) Chętnie odpowiem na pytania :)
Ps nie polecam grzałek w zbiorniku z zaciorem (przerabialiśmy to) - zacior się przypala i psuje się smak...
 

brat Marian

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 4, 2012
Postów
889
Buchów
64
Korci mnie "brykanie", chciałbym zafundować sobie zbiornik destylacyjny z grzałkami w płaszczu olejowym, tak żeby można było destylować gęściochy owocowe czy zbożowe. Pytanie do znających temat lepiej- czy gęsty zacier trzeba jakoś mieszać podczas grzania? Nie wiem czy technicznie jest mozliwe skonstruowanie mechanicznego mieszadła bez straty szczelności, a blekotka to chyba jakaś komplikacja w konstrukcji.
Do tego krótka kolumna z wypełnieniem miedzianym (katalizator) i możliwością podpięcia długiej kolumny z refluksem i znów pytanie- jakiej konstrukcji? Jak przeglądałem forum http://www.bimber.info/forum/index.php to najpopularniejszy jest model aabratka ale może ktoś może podpowiedzeć plusy i minusy różnych konstrukcji?
 

MateoW

Active member
Rejestracja
Sty 31, 2014
Postów
31
Buchów
0
Na początku filtrowaliśmy przez filtr węglowy lecz żeby to działało trzeba trzeba rozcięczyć destylat do max 50% a najlepiej wychodziło przy stężeniu alko 20%. Jednak najleprzy efekt dała po prostu ponowna destylacja :) Zresztą te wszystkie próby to tendencj do ideału (bez zapachu i smaku) . Aby uzyskać dobrą jakość najprościej jest po każdej destylacji umyć porządnie sprzęt ( kazdą rurkę) polecam najpierw środek chemiczny a następnie sam kwasek cytrynowy. Pamiętajmy że odrużniamy frakcje destylatu - najczęściej na 3 części : przedgon , frakcja własciwa i zagon . Frakcja 1 jest najbardziej śmierdząca i zawiera metanol (zależnie od ilości zacieru jest to 50-200ml), frakcja wlaściwa ( ta lubimy) zbieramy ja aż do początku spadku zawartości % w destylacie. Zagon to inaczej resztki czyli to co zbieramy od czasu spadku zawartości alko w destylacie( posiada milszy dla nosa zapach niż przedgon). Frakcji 1 i 3 nie pijemy tylko zlewamy do osobnego pojemnika( możemy użyć do ponownej destylacji w przyszłości dodajac do zacioru).
Bracie Marianie. Płaszcz olejowy w zupełności wystarczy. Wazne aby utrzymać odpowiednią temperaturę oleju jak wiemy temperatura wrzenia alko to 78.4 C a więc wystarczy
ogrzać olej do 90C ważne aby zbiornik z zacierem nie znajdował sie bezpośrednio na dnie zbiornika z olejem (Moża zastosować każdy materiał o małej przewodności cieplnej ;) ja osobiscie polecam klocek drewniany, grzałki powinny być możliwie nisko czyt na dnie ) , poziom oleju powinien conajmniej dorównywać poziomowi zacieru. W przeciwnym wypadku podgrzewanie jest nieefektywne ponieważ każdy centymetr powyżej oleju działa jak radiator.
Jc odpowiem na dalsze pytania ;)
 

brat Marian

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 4, 2012
Postów
889
Buchów
64
zawsze do tej pory spotykałem się z nazwą pogon a nie zagon.
Dzięki za odpowiedź, napisz może jeszcze o konstrukcjach kolumny, co się najlepiej sprawdza? Chodzi mi o schładzanie do refluksu.
Z tego co czytałem to najlepiej sprawdza się wypełnienie ze sprężynek pryzmatycznych KO, ale też ciekaw jestem opinii.
 

MateoW

Active member
Rejestracja
Sty 31, 2014
Postów
31
Buchów
0
Co do reatyfikacji. My stosujemy najprościej rzecz ujmując wycieraków wykonanych z nierdzewki i nie chodzi tu o schładzanie (częściowo także ) tylko o oczyszczenie destylatu z zapachu w trakcie destylacji ( mały eksperyment : po obieraniu cebuli potrzyjcie ręka o jakiś przzedmiot wykonany z nierdzewki i porównajcie "poziomu" zapachu obu rąk). Ostatnio prowadzimy testy przy zastosowaniu miedzi w pierwszej części kolumny ale jeszcze zawcześnie na jakiekolwiek wnioski. Jestem pewny że wycieraki zdają egzamin i potwierdza się to przy każdym czyszczeniu ich ( zazwyczaj gotuje je z dodatkiem kwasku i detergentów) . Co do zagonu -jest możliwe że przekręciłem nazwę ponieważ połowa naszych określeń to czyste słowotwórstwo ;) Zaciekawiła mnie kwestia tych sprężynek ale cena powala i nie sądze żeby rużnica pyła znaczaca ( ze wzgledu na zwartą strukture wycieraków). Co do sprzętu : mamy wykonany zbiornik z nierdzewki o poj ok 45L zakończony odstojnikiem talerzowym (wstępne ochłodzenie par- jest możliwość chłodzenia go wodą lecz zazwyczaj nie używamy tej opcji ). Kolumna ma średnicę 2,25" i długość ok 180cm następnie przyspawana jest kolejna część rury 2,25" dł ok 50cm pod kątem ok 15 stopni ,w niej znajduje się chłodnica wykonana z rurki nierdzewnej o śr wewnętrznej 8mm. Spust alko znajduje się w dolnej części tej rury , tempo pobierania alko jest regulowane poprzez zawór precyzyjny. w całym układzie znajdują się 2 zawory mosiężne śr wewn 2.25" . Całość z nierdzewki. Co do ogrzewania to używamy palnika (home made) na 4 nogach , sprawdza się zdumiewająco dobrze- jedna butka gazowa starcza na ok 3-4 destylacje ( mam tu na myśli 2-3 kompletne destylacje tj 2-3 krotne dla uzyskania najleprzej jakości- lącznie od 6-12). Zalerzy to również od czasu destylacji tj przy wydajności ok 1000ml/h można przedestylować wszystko w ciągu ok 3h , jednak jakość jest mizerna ale oszczędzamy gaz . Zazwyczaj przeprowadzamy taka destylacje za pierwszym razem a następnie po rozcięczeniu do ok 20-30% destylujemy z prędkością ok 500ml/h ( w miedzyczasie cały sprzęt jest czyszczony). Cały proces trwa conajmniej 24h, przy tym rozwiązaniu technologicznym trzeba uważać na to aby kolumna była w idealnym pionie. Można zastosować palce chłodzące w kolumnie lecz moim zdaniem to zbędny bajer (testowane).
 

brat Marian

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 4, 2012
Postów
889
Buchów
64
Co do reatyfikacji. My stosujemy najprościej rzecz ujmując wycieraków wykonanych z nierdzewki i nie chodzi tu o schładzanie (częściowo także ) tylko o oczyszczenie destylatu z zapachu w trakcie destylacji ( mały eksperyment : po obieraniu cebuli potrzyjcie ręka o jakiś przzedmiot wykonany z nierdzewki i porównajcie "poziomu" zapachu obu rąk).
No to nie do końca tak- chodzi o stworzenie przestrzeni do maksymalnej powierzchni skraplania i parowania, tak zwane półki teoretyczne, jakby lustro parującego płynu miało nieograniczoną powierzchnię- dzięki czemu pary alkoholu etylowego idą dalej, a wszelkie cięższe frakcje (o wyższej temp parowania) wracają w dół kolumny.

Zaciekawiła mnie kwestia tych sprężynek ale cena powala i nie sądze żeby rużnica pyła znaczaca ( ze wzgledu na zwartą strukture wycieraków).
właśnie o to chodzi- zmywaki ze względu na zwartą strukturę ograniczają przepływ par, zaś spiralki pryzmatyczne są luźniejsze, więc potrzeba (podobno- jestem teoretykiem) mniej energii przy tym samym poziomie ilości półek teoretycznych. Istotne jest aby dobrać wielkość spiralek do wymiarów kolumny.

Kolumna ma średnicę 2,25" i długość ok 180cm następnie przyspawana jest kolejna część rury 2,25" dł ok 50cm pod kątem ok 15 stopni ,w niej znajduje się chłodnica wykonana z rurki nierdzewnej o śr wewnętrznej 8mm. Spust alko znajduje się w dolnej części tej rury , tempo pobierania alko jest regulowane poprzez zawór precyzyjny. w całym układzie znajdują się 2 zawory mosiężne śr wewn 2.25" . Całość z nierdzewki.
czyli konstrukcja powszechnie zwana aabratkiem, od nicka użytkownika forum bimber http://www.bimber.info/forum/index.php
 

MateoW

Active member
Rejestracja
Sty 31, 2014
Postów
31
Buchów
0
Tak to aabratek... Może mniej energji ale wieżę że większa powieszchnia czynna to większe oczyszczenie destylatu i... sprawdza się. Otworzyłem nowy temat odnośnie pytań... Tak czy siak do bimberku polecam zwykły sprzęt z 3 odstojnikami (zostaje smak i zapach) a kolumne jeśli chcemy mieć czysty spirit do nalewek itp
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół