nasiona marihuany

Linia produktów Biobizz [Bloom,Grow,Top-max,Heaven,Fish-mix,Acti-Vera itd]

  • Autor wątku Sławuś z council estate.
  • Data rozpoczęcia
Wyszukiwarka Forumowa:
S

Sławuś z council estate.

Guest
Najbardziej popularne wśród organicznych growerów produkty znanej holenderskiej firmy BioBizz to BioGrow i BioBloom™.


BioGrow


1l_biogrow.jpg

BioGrow to bardzo gęsta, ciemna, słodko pachnąca półpłynna substancja. Podaje się ją podczas stadium wegetacji ale także po rozpoczęciu kwitnienia, w dawce od 2ml/l do 5ml/l w roztworze.

N-P-K podane na butelce: 4-3-6

Info ze strony producenta (http://www.biobizz.com/us/products/organic-fertilizers/bio-grow) :

"BioGrow® to płynny nawóz którego można użyć w każdym rodzaju ziemi i podłoża. BioGrow® jest wytwarzany z w 100% naturalnego ekstraktu z holenderskich buraków cukrowych. Jest to produkt uboczny procesu produkcji cukru z buraków [oryginalne określenie brzmi "vinasse" i nie wiem jaki jest jego polski odpowiednik, coś w rodzaju "osad pofermentacyjny" zapewne]. W naturalnym procesie fermentacji, skrobie są traktowane enzymami by wytworzyć glukozę. Dodawana do roślinnych nutrientów, melasa jest bogatym źródłem energii dla mikroorganizmów glebowych, pomagając zwiekszyć ich populację tak by utworzyła się aktywna i produktywna ziemia."

W skrócie mówiąc, BioGrow to w pełni naturalna mieszanka robiona z odpadów buraczanych i melasy, pożywka dla mikroorganizmów glebowych z odrobiną nutrientów przyswajalnych przez rośliny. Trudno to przedawkować.

Bio Bloom™

4d3f2e24-ff82-4483-b201-a6cac268a200.jpeg

N-P-K: 1-2-2

Bio Bloom™ jest ciemnym płynem. Podaje się go w fazie kwitnienia, w podobnych dawkach jak BioGrow (2ml/l-5ml/l).

Info ze strony producenta, cokolwiek lakoniczne:

"Bio Bloom™ to kompletny organiczny nawóz płynny, zawierający perfekcyjną mieszankę azotu, fosforu i potasu by zapewnić rozwój obfitych kwiatów i smakowitych owoców. Bio·Bloom™ również działa w harmonii z glebą bo wesprzeć wzrost owoców i kwiatów."

Co mogę powiedzieć o tym produkcie? Stosowałem go, prawie w każdym swoim projekcie. Nie pali roślin, myślę że ryzyko przedawkowania tego środka jest niewielkie. W porównaniu z ostatnim projektem w którym nie użyłem żadnych nawozów, nie wydaje mi się aby jakoś specjalnie wzmagał aromat i smak produktu. Można używać ale to żadna rewelacja. Ogólnie oceniam produkty od BioBizza jako trochę przereklamowane "eko" środki dla nawiedzonych typków lubiących podkreślanie jak bardzo wszystko robią w zgodzie z naturą.

Produkty organiczne powinno się przechowywać w temperaturach niezbyt skrajnych, powyżej zera stopni Celsjusza i poniżej... hm 30 stopni, z dala od światła słonecznego. Mogą się zepsuć.

Jeśli ktoś ma swoje spostrzeżenia odnośnie używamych produktów które opisałem, zapraszam do podzielenia się z nami. Pytań typu "a używałeś Fish Mixa?" itp proszę nie pisać.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:
T

TachyonOne

Guest
Używam BioBloom od dawna tylko mój ma trochę inne proporcje NPK 2.0 6.0 3.5

Czyżby stara partia?
 

SŁOIK Z MIODEM

Well-known member
Rejestracja
Lut 3, 2013
Postów
65
Buchów
0
Cieszę się, że temat nawozów Biobizz został ponownie poruszony, dzięki Brax8)

Może teraz ktoś mi konkretnie odpowie, czy mogę robić mieszankę tych nawozów w zalecanych dawkach lub mniejszych? Chodzi mi o to, żeby podlewać jednocześnie:
Na weg: Grow+FishMix+AlgAMic+RootJuice
Na flo: Grow+Bloom+AlgAMic+TopMax

Znam już dwie wersje, jedni twierdzą, ze można inni twierdzą, ze nie można, to jak to jest naprawdę?
 

Prontoprosto

Well-known member
Rejestracja
Maj 29, 2012
Postów
278
Buchów
0
siema , ja używam preparatów od biobizza i jestem bardzo zadowolony do tego co wymieniłeś należy jeszcze dodać TOp-MAx przyspieszacz kwitnienia tzn stymulator który bardzo dobrze działa w w połączeniu z bio bloomem , cięzko przedawkować owe nawozy bo są w 100% organiczne także większa dawka zadana roślinom tak bardzo im nie szkodzi w przypadku mocnej chemii , dawkujcie według norm a wszystko będzie ok , jak naarzie jestem na etapie testowania także większe info zapodam w późniejszym poście
 

SŁOIK Z MIODEM

Well-known member
Rejestracja
Lut 3, 2013
Postów
65
Buchów
0
...TopMax też będzie, podałam go w nawozach na flo...z Twojej wypowiedzi odnośnie braku mozliwości przedawkowania wnioskuję, że można te nawozy łączyć, jak się mylę proszę mnie poprawić...

---------- Aktualizacja posta ---------- Czas poprzedniego posta ----------

...właśnie, zapomniałam o BioHeaven też chciałabym dodać go na weg i flo...
 
S

Sławuś z council estate.

Guest
TopMaxa używałem. Jest o nim to i owo w dziale "stymulanty". FishMix podobno jest dobry tylko śmierdzi, nie zaleca się na in ze względu na zapach. BioHeaven... pytałem się i nie mieli w lokalnym growshopie. Mówili że ludzie nie kupowali więc nie mają na składzie. A podobno jest dobry.
 
Ostatnia edycja:

Prontoprosto

Well-known member
Rejestracja
Maj 29, 2012
Postów
278
Buchów
0
Cieszę się, że temat nawozów Biobizz został ponownie poruszony, dzięki Brax8)

Może teraz ktoś mi konkretnie odpowie, czy mogę robić mieszankę tych nawozów w zalecanych dawkach lub mniejszych? Chodzi mi o to, żeby podlewać jednocześnie:
Na weg: Grow+FishMix+AlgAMic+RootJuice
Na flo: Grow+Bloom+AlgAMic+TopMax

Znam już dwie wersje, jedni twierdzą, ze można inni twierdzą, ze nie można, to jak to jest naprawdę?

zapodam ci info z książki " Jak uprawiać indoor" MR.Jose

Przygotowanie Pożywki :


Pożywka = woda wzbogacona o składniki odżywcze , służąca do podlewania .Przygotowując pożywkę zasadniczo dodawaj nawozy jeden po drugim bezpośrednio do wody.Gdybyś najpierw zmieszał nawozy , a następnie chciał je wlać do wody , mogłyby zacząć między sobą reagować , co zmniejszyłoby ich skuteczność.Procedura przygotowania dobrej pożywki :

1 - Wlej wodę do pojemnika , w którym będziesz przygotowywać pożywkę
2- Jeżeli woda jest chlorowana lub zimna , pozwól jej odstać 24 godziny w temperaturze pokojowej lub włącz grzałkę
3-Do odstanej wody dodaj nawozy zgodnie z zalecanym dawkowaniem
4- Zmień ph do odpowiedniego wartości , w zależności od fazy rozwoju i podłoża uprawowego ( zob roz.uprawa)
5- Teraz pożywka jest gotowa do użycia

Pamiętaj że :
Głownym składnikiem tych nawozów są subtancje organiczn e pochodzenia zwierzęcego lub roślinnego.Podstawowe i dodatkowe pierwastki biogenne oraz pierwiastki śladowe w takim przypadku nie są uzyskiwane ze związków chemicznych , ale z naturalnych żródeł. Do źródeł tych należy próchnica , tofl itp , więc łączenie nawozów organicznych jest bezpieczniejsze od innych nawozów chemicznych po których możesz popalić korzenie , pozdro:bongo4:
 
S

Sławuś z council estate.

Guest
Miałem gdzieś taką okrągłą tekturkę BioBizza z rozrysowanymi schematami karmienia w dwóch wariantach; przy uprawie w ziemi Light Mix i All Mix. Tam było napisane ile kiedy i czego podawać.

Te schematy są, ogólnie mówiąc, przybliżone. Różne odmiany lubią różne dawki nawozów. Trzeba trochę pouprawiać, najlepiej tę samą odmianę, żeby wiedzieć jak karmić żeby mieć optymalne wyniki.

Ja daję swoim krzaczkom BioGrow na wegu 3,4 na koniec 5 ml na l wody, w pierwszym tygodniu flo daję BioGrow 4-5ml/l i BioBloom 3 ml/l a potem coraz mniej BioGrow i coraz więcej BioBloom aż na dwa tyg od ścinki przestaję dawać cokolwiek. BioGrow daję na początku flo bo na flo też potrzeba azotu a także dlatego że zazwyczaj obcinam trochę dużych liści na początku flo. Rośliny gromadzą sobie w liściach zapasy azotu do wykorzystania później. Jeśli go im zabieram to trzeba go oddać.
 

kiedy_zbiory

Well-known member
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
903
Buchów
1
w tabelli jest podane że bio-grow podaje się już w drugim tygodniu życia roślinki, czy ktoś z was podlewał w ten sposób ??
 
U

Usunięty 23746

Guest
Po 2 tyg można spokojnie lać ten nawóz, w dodatku organic. Wg mnie produkty Biobizz daja rade jak na nawozy organiczne i naprawde ladnie puchna po nich planty.Testowałem na AF i pomimo tego że planty prawie zdechły od przelania to zdążyły jeszcze dobrze spuchnąć do końca. W tym roku zamawiam cały zestaw Biobizz oprocz vega i mam nadzieje że odpowiednio popuchną panny do:harvest:
 

kiedy_zbiory

Well-known member
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
903
Buchów
1
tak ja daje praktycznie po 7 dniu wzrostu. Ale to jest uzależnione od tego jak w tych dniach mi urosa roslina. Jeśli ładnie idzie szybko to dostaje odrazu papu. Musisz czytać z rośliny co jej trzeba bio grow jej nie zaszkodzisz :crazy:

właśnie dałem jej pół dawki i zastanawiałem się czy ktoś tak robi, kolejne podlewanie będzie 1ml/1l wody.
 
U

Usunięty 23746

Guest
dokładnie, jak chcesz możesz podlać nawet po tygodniu ten nawóz(na 1 raz pol zalecanej dawki), ale roślinka i tak nie przyswoi wiecej niz moze, a po tygodniu zycia mysle ze jej system korzeniowy nie jest tak duzy zeby zdazyl pobrac potrzebne pierwiastki z samej ziemi, wiec moim zdaniem podlewanie nawozem nie ma sensu. Sam co roku bylem nadgorliwy w dostarczaniu roslinkom papu i teraz uwazam, ze lepiej dawac wtedy, kiedy roslinka powoli zaczyna sie tego domagac. Mozna tez podlewac co tydzien, systematycznie, organic i tak nie zaszkodzi, ale jak ktos placi za nawozy moze niepotrzebnie je przelewać. Jesli chodzi o flo to już tutaj lepiej systematycznie podlewać:p
 

Nasim

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 14, 2012
Postów
599
Buchów
0
Ok, dzieki, a co do Top Max? stosować go przez cały okres kwitnienia (jak podaje producent) ? czy zacząć z nim wojować gdzieś w połowie flo?
 

Gandi

Daddy Cool
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 17, 2009
Postów
11,136
Buchów
20,908
Odznaki
2
Ok, dzieki, a co do Top Max? stosować go przez cały okres kwitnienia (jak podaje producent) ? czy zacząć z nim wojować gdzieś w połowie flo?

Ja stosuje praktycznie przez całe flow . . .
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół