nasiona marihuany

[HPS 400W] [0.81m2] - AK PASSION AF x 7 / TUNDRA AF x 1

Wyszukiwarka Forumowa:

razergrow

Well-known member
Rejestracja
Lut 23, 2013
Postów
59
Buchów
0
Dziękuweczka Panowie Growerzy :)
Będę wszystko na bieżąco relacjonował, mam nadzieje że z Fartem do końca:D
Aczkolwiek WASZE RADY - DOBRE I POTRZEBNE RADY !!! Przynajmniej dla takiego dzięcioła jak ja:D hehehe:p
 

Ronin.

…….#%$£
Weteran
Rejestracja
Lut 18, 2012
Postów
1,913
Buchów
2,254
Odznaki
2
ładnie lecicie :)) powodzenia do kosy, zasiadam i będę obserwował :), ja to tylko zmienił bym te olbrzymie podstawki :D
 

jafia

Well-known member
Rejestracja
Maj 23, 2012
Postów
132
Buchów
0
Witam,

Na starcie życzę Ci powodzenia i mega plonów.

A skoro prosisz o rady to mam jedną - Chillout man ! Najwięcej błędów w wychowaniu dzieci rodzice popełniają z miłości. To samo tyczy się sensi.
Nadopiekuńczość to największy generator błędów. Postaraj się zaufać dziewczynom a na pewno się odwdzięczą. \

Pzdr :harvest:
 

razergrow

Well-known member
Rejestracja
Lut 23, 2013
Postów
59
Buchów
0
Siemanko<peace>​

Na wstępie:

mic.bre - wy***ałem te podstawki, bo mnie też wkurzały:D dam je do docelowych donic dopiero!

Jafia - staram się wziąć wszystkie rady do serca tak samo jak Twoją:)
czasami po prostu, moja nadopiekuńczość bierze górę gdyż chcę stworzyć jak najlepsze warunki dla moich pociech:D Przez co za równo Ty jak i inni a przede wszystkim moja KOBIETA mówicie mi żebym dał na luz... Wiem że macie racje ale tylko dbanie o Nie daje mi w pewnym sensie ulgę, hehe dziwne ale prawdziwe:D
___________________________________________________________

A teraz czas na UP-a​


Do dzisiaj tak jak pisałem u mic.bre na jego fotorelacji, miałem duży problem ze skraplającą się wodą, była po prostu wszędzie a wilgotność nie przekraczała 70%, co było dla mnie strasznie dziwne. Po małym tuningu i wy***aniu dodatkowej rury aluminiowej która była połączona z wentylacją kominową unormowałem warunki w boxie. Najprawdopodobniej wina leżała właśnie w tej rurze i mokrym powietrzu ze dworza które skraplało się do boxa. Dzięki temu zabiegowi w boxie zaczął panować pożądany przez Nas Growerów klimat.

Przynajmniej podczas NOCY roślinek temp. utrzymuje się na poziomie:
18 - 19 stopni, a wilgotność przy skręconym na min. nawilżaczu waha się między 84 a 88%

Co do dnia roślinek, sprawdzę to dopiero po 23:00 bo wtedy właśnie załącza się HPS !!! Mam nadzieję że wszystko będzie w normie!!!

Jak na razie robię delikatne opryski wodą co 5h. Mam zamiar podlewać Je w ten sposób do jutra. Następnie dać im dobę bez wody i w niedzielę Podlać wszystkie już Normalnie - (300/400ml wody na doniczkę z zalecaną dawką Cannazymu !!

PH Wody - 6,5
_________________________________________________________________

No to zapodam trochę zdjęć z wewnątrz BOXA​

2 dzień - AK Passion




2 dzień - AK Passion




2 dzień - AK Passion




2 dzień - AK Passion




2 dzień - AK Passion - BUKAA coś najsłabiej rośnie z pierwszych 5 pań, które trafiły równo do BOXU


_________________________________________________________________

No i teraz 3 kolejne Panie które doszły do 5 poprzednich 15h później !!​


30h życia - AK Passion




30h życia - AK Passion




No i tutaj Moja - THUNDRA - która jako ostatna wyszła na powierzchnię, co zresztą widać po Niej - bo jakaś taka mizerna <lol>

_______________________________________________________________


I Ogólny Widok.

To na tyle, następny UP za kilka dni :spalony:


Z***Y TAK JAK ZAWSZE MILE WIDZIANE, JAKIEŚ WĄTPLIWOŚCI I PORADY RÓWNIEŻ

POZDRAWIAMY i Z FARTEM DO KOŃCA:smokee:

---------- Aktualizacja posta 10-03-2013 ---------- Czas poprzedniego posta 08-03-2013 ----------

Witam,

Mam takie pytanko, jakie PH mniej więcej powinna mieć woda wypływająca z doniczki??

Dzisiaj tak jak pisałem w UP-ie podlałem wszystkie Panie 375ml wody z Cannazymem i sprawdziłem każdą po kolei. Wszystkie oprócz BUKKI miały PH w granicach 6,1 - 6,3 !! po przelaniu wodą. Roztwór z Cannazymem miał równe 6,5PH

BUKKA zaś miała 5,0 PH po przelaniu. Zaobserwowałem również to że BUKKA jako jedyna przed podlaniem miała wilgotną glebę, w sumie to mokrą. Spowodowane to było tym iż wykiełkowane nasionko BUKKI wkładałem do przelanej gleby. Czy to możliwe żeby przez to tak spadło PH?? Przez cały czas wszystkie Panie podlewane są taką samą wodą o takim samym współczynniku PH !!!

Dziwne....
Prosił bym o jakieś opinie na ten temat i ODP.

Z góry Dzięki:D
 

Ronin.

…….#%$£
Weteran
Rejestracja
Lut 18, 2012
Postów
1,913
Buchów
2,254
Odznaki
2
Z tym cAnazyme to chyba bym się wstrzymał :) , ewentualnie jak masz to za około 10 dni podlał bym je rizotonikiem lepiej :)
 

razergrow

Well-known member
Rejestracja
Lut 23, 2013
Postów
59
Buchów
0
Z tym cAnazyme to chyba bym się wstrzymał :) , ewentualnie jak masz to za około 10 dni podlał bym je rizotonikiem lepiej :)



Siemka,

Niestety nie posiadam Rizotonika i nie mam zamiaru kupować do tej uprawy. Pomyślę o nim w następnej.

A co do Cannazymu, to uważam że w żaden sposób nie powinno to zaszkodzić roślinkom. Stosuje się do zaleceń Canny więc chyba wszystko ok. Podlałem wczoraj Je cannazymem i nie widzę żadnych niepokojących objawów. Roślinki są w b. dobrym stanie i rosną w oczach:D

Pozdrawiam.

PS: Wolałbym jaki by ktoś mógł się wypowiedzieć na temat tego PH - bo to mnie interesuje i martwi !!!!

---------- Aktualizacja posta 12-03-2013 ---------- Czas poprzedniego posta 11-03-2013 ----------

Siemka Wszystkim,

Widzę że zainteresowanie bliskie ZERU !!! - SZKODA
Prosiłem o pomoc z PH i nikt nic nie odpisał przez 2 dni... Mimo tego co napisałem BUKKA wydaje mi się że odżyła i rośnie dalej!! Tak więc chyba żaden poważny problem, ale wolałem dmuchać na zimne.

A teraz mam kolejny problem z jedną roślinką, nie wiem co się dzieje. Od wczoraj zauważyłem na jednej z roślinek - KATALIJHA żółtawo-brązowawe przebarwienie na jednym z liści dolnych!!! Sprawdzałem wczoraj przez kilka godzin forum aby znaleźć co to za problem... Jednak do końca nie jestem przekonany.

Sądzę iż może to być niedobór magnezu, ale w to wątpię gdyż wszystkie roślinki podlewane są tak samo, taką samą ilością wody i z takim samym PH !!!
A to dzieje się tylko z jedną i tylko z jednym liściem.

Wstawiam zdjęcie danej dziewczynki żebyście mogli jasno i klarownie sprecyzować co może Jej dolegać, a nie ukrywam że chciałbym jak najszybciej to zniwelować - w końcu mamy dbać o Nasze pociechy!!!

TAK WIĘC PROSZĘ O SZYBKĄ POMOC !!!!




 

jafia

Well-known member
Rejestracja
Maj 23, 2012
Postów
132
Buchów
0
co do ph to o ile dobrze zrozumiałem pytasz jakie ma mieć woda po przelaniu ?
skoro gleba powinna mieć ok 6.5 , roztwór którym podlewasz ok. 6,5 to woda wypływająca z doniczek powinna mieć 6,5. Tak byłoby idealnie. Generalnie skoro woda po przelaniu ma 5,0 to prosty wniosek, że zakwasiłeś ziemię i musisz dźwignąć jej ph.
co do listka to napisz w jakiej odległości od roślin masz lampę ?
 
D

delete

Guest
Fajna ziemia, fajny set, ale kolega nadopiekunczy, ..tylko nie pisz ze moze geny mialy slabe.....czasem mysle ze do dobrej ziemi to powinni dodawac, kajdanki z zamkiem szyfrowym zeby nabywce trzemac tak 3-4 tygodnie z dala od nawozow....
 

razergrow

Well-known member
Rejestracja
Lut 23, 2013
Postów
59
Buchów
0
co do ph to o ile dobrze zrozumiałem pytasz jakie ma mieć woda po przelaniu ?
skoro gleba powinna mieć ok 6.5 , roztwór którym podlewasz ok. 6,5 to woda wypływająca z doniczek powinna mieć 6,5. Tak byłoby idealnie. Generalnie skoro woda po przelaniu ma 5,0 to prosty wniosek, że zakwasiłeś ziemię i musisz dźwignąć jej ph.
co do listka to napisz w jakiej odległości od roślin masz lampę ?



Jeżeli chodzi o PH, to przeczytałem ze po przelaniu, woda powinna mieć niższe PH niż ta która była wlewana i to jest - logiczne, ale na pewno nie tak niskie jak to mialo miejsce u mnie. Z resztą oprócz tej jednej doniczki wszystkie miały PH 6,2/6,3 po przelaniu więc uważam że - OK. A dla czego ta jedna roślinka miała takie niskie PH - to napisałem, że myślę że to była wina przelania gleby podczas sadzenia kiełka. I tu był mój błąd bo nie doczytałem... Lecz pomidorek który znajduje się w tej glebie jak najbardziej dobrze sobie radzi!!!


Co do "CHOREGO LIŚCIA" to lampę trzymam na wysokości 30-40cm nad najwyższym szczytem. A temperatura nigdy nie przekracza 28 stopni !!!!
W Dzień:
*temp. - 26/28 *C
*wilg. - 70/80 %

W Nocy:
*temp. - 18/20 *C
*wilg. - 75/85 %

Jakieś Sugestie??? Jeżeli zdjęcie jest nie wyraźne mogę postarać się zrobić lepsze!!!
 

mercone

Well-known member
Rejestracja
Wrz 28, 2012
Postów
249
Buchów
0
Ale masz sprzęcik.. Tylko pozazdrościć.. :bongo4: hehe z tą folią to śmieszna opcja :sunny: Dobrze, że na roślinki nie zaczęło kapać :jocolor: Co do listka to myślę, że absolutnie niema co się nim przejmować. Dopiero martwił bym się, gdyby te u góry też "narzekały" <peace> Doniczki masz takie jak ja więc liczę, że będzie Grubo! 350 pęknie jak nic :sunny: Piona!
 

cartman_dz

Well-known member
Rejestracja
Sty 22, 2013
Postów
330
Buchów
0
Jeżeli to jest jeden listek to nie panikuj, obserwuj. Mogło to być wszystko - od przyblokowanych minerałów po pechowe naświetlenie (trochę wody, soczewka - nadwrażliwość na światło). Spokojnie, jeżeli zobaczysz że postępuje na inne liście czy inne rośliny wtedy można zacząć się zastanawiać co jest nie tak. <peace>
 

razergrow

Well-known member
Rejestracja
Lut 23, 2013
Postów
59
Buchów
0
Mercone - fakt, z tą folią ciekawy przypadek, ale też pouczający!! Następnym razem wszystko, ale to wszystko trzeba sprawdzać, bo nigdy nie wiesz gdzie Cię może coś zaskoczyć:)

350g - powiadasz:D No obyś miał rację, ale będę bardzo zadowolony jak podejdę pod 300g o ile wogólę dojdę do końca:freak2:



Cartman_dz - co do listka to jak by to coś co mu dolegało zmniejszało swoją objętość. Ale kolor się zmienił na bardziej brązowawy. Reszta listków jak najbardziej w porządku:)

Dzisiaj wstawię UP-a to zobaczycie jak idzie progres:D i sami ocenicie. Miałem to zrobić wczoraj ale jakoś czasu nie miałem...
No i mam nadzieję że uda mi się wystartować z moim przerobionym nawilżaczem o ile szczęście dopisze<joint> i znowu mu coś nie odwali...:p


To w takim razie do DZIŚ
Pozdrawiam
:spalony:

---------- Aktualizacja posta ---------- Czas poprzedniego posta ----------

SIemanko:)


Tak jak pisałem, czas na małego UP-a

Dzień 8/7/6
Roślinki idą jak szalone, przynajmniej tak mi się wydaje:p
Co do Katalijhy i Jej felernego liścia, to przedstawię niżej na zdjęciach jak to wygląda na chwilę obecną żeby każdy mógł zobaczyć i podsunąć swoje sugestie.

Mam chwilowo mały problem z nawilżaczem, tak więc go nie używam i nie stety jadę na ręcznikach, co odbiło się oczywiście na wilgotności. Na początku przyszłego tygodniu zakupie nowy, od razu z większym zbiornikiem, myślę nad 5,2 / 5,8 L.- żeby nie dolewać wody co 7 godzin....
I chyba przerobię go w taki sposób jak - Acephali:
https://www.forum.haszysz.com/nawil-acz-na-zewn-trz-t57364p2.html


Warunki w Boxie:

*temp. w dzień: 26 - 28 *C
*temp. w nocy: 19 - 20 *C

*wilgotność w dzień: od 48 do 60%
*wilgotność w nocy: od 60 do 70%

Odległość lampy od najwyższego szczytu - 36cm

PH wody - 6,5
PH gleby - 6,5


Teraz mam takie pytanko:
Zamierzam przesadzić na dniach ( jutro, pojutrze) roślinki do docelowych donic (11 L). I nie wiem czy mam to robić przed podlaniem czy po podlaniu gleby???
I drugie pytanie, jak sądzicie - jest sens dawać keramzyt na dno donicy czy wystarczy tylko na górę??




A teraz Moje Panienki:D


8 dniowa Carmen​


8 dniowy John​


8 dniowa Katalijha - TA Z PECHOWYM LIŚCIEM :-(​

I tutaj podgląd listka:​



8 dniowa L-Dupa​



7 dniowa Bukka: - To jest ta roślinka, której ziemia przed wsadzeniem kiełka została przelana, jak widać jest troszeczkę opóźniona względem sióstr!!! Ale mam nadzieję że jeszcze pokaże swój temperament:D


6 dniowy Lolek​


6 dniowy Adolf​


I na końcu 6 dniowy Szwarczysław: To jest jedyna Thundra, widać że ma potencjał, ale myślę że pokarze go po przesadzeniu do większej doniczki:)


A tu z lotu ptaka Wszystkie Panie:​




To na tyle.
Z***y i Sugestie jak zawsze MILE WIDZIANE:D:spalony:



Pozdrawiam i do nastepnego:)

---------- Aktualizacja posta 15-03-2013 ---------- Czas poprzedniego posta 14-03-2013 ----------

Dorzucam Panowie na Szybkości kolejne 2 zdjęcia roślinki która ma problem z listkiem a w sumie już z dwoma. Na zdjęciach które robiłem w środę tego nie widać, ale na teraźniejszych już tak.

Na moje pytanie czym to może być spowodowane odpowiadam sobie sam - przenawoziłem!!!

Ale chce się zapytać czy robić Flusha??? Czy może poczekać do soboty i przesadzić wszystkie do docelowych donic???
Dzisiaj, tak czy siak około 2 godzin przed dzionkiem roślin podleje Je wodą bo już sucho się pomału robi. A w sobotę przesadzę

Jak UWAŻACIE???


A tutaj widać jak drugi listek zaczyna łapać kolory, i to już nie jest najniższy listek!!


A tak wygląda ten pierwszy teraz - zdjęcie robione przed chwilą!!​


CO ROBIĆ?? PRZESADZAĆ??? FLUSHOWAĆ??? CZEKAĆ???
 
D

delete

Guest
Przesadzaj, postaraj sie by do nowych donic trafilo jak najmniej starej ziemi, bo jak sadze problem wlasnie tam sie kryje, dobrze byloby tez nowa ziemie zasilic mikroryza, to pomoze zawalczyc z tymi plamami. Z fartem.
 

razergrow

Well-known member
Rejestracja
Lut 23, 2013
Postów
59
Buchów
0
Przesadzaj, postaraj sie by do nowych donic trafilo jak najmniej starej ziemi, bo jak sadze problem wlasnie tam sie kryje, dobrze byloby tez nowa ziemie zasilic mikroryza, to pomoze zawalczyc z tymi plamami. Z fartem.


Dzięki Clamka:)

W takim razie Przesadzam Je dzisiaj:D

---------- Aktualizacja posta ---------- Czas poprzedniego posta ----------

WITAM:)

Tak jak radziłeś Clamka - Podopieczne zostały przesadzone:D


10/9/ i 8 dniowe Panny zostały dzisiaj przesadzone do docelowych donic 11 L.
Przed przesadzeniem podlałem Je ( każdą po 100ml wody ) aby lepiej wyszły z doniczek bo ziemia była już sucha....
Zabieg został zakończony po 3 godzinach. Żadna z roślinek nie ucierpiała przy przesadzaniu - z czego jestem dumny:D:smokee:

Mam nadzieję że teraz ruszą do przodu, przynajmniej żeby poprawiło się Kataliji z tymi liśćmi. Po przesadzeniu świeżą ziemię spryskałem delikatnie spryskiwaczem i dorzuciłem na wierzch keramzyt:) Nie dawałem go na spód doniczek bo czytałem że w sumie jest nie potrzebny...

Czekamy teraz z 3, 4 dni aż Dziewczynki dojdą do siebie i podlejemy je bardziej obficie.:yeahh:
Może nawet będzie można już zacząć LST co na niektórych :p




No to w sumie tyle, zapraszam do oglądnięcia zdjęć:crazy:






A tutaj już po przesadzeniu:)


No i te młodsze Panie:D

A tu już na swoim miejscu:)

Komentarze, Z***ki i Rady - MILE WIDZIANE

Pozdrawiam i z Fartem do Końca:spalony:
 

amnesia69

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 9, 2012
Postów
797
Buchów
1
szkoda że nie lejesz im gnojówki z biohumusa..:joker:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół