nasiona marihuany

[HPS 400W] [0.81m2] - AK PASSION AF x 7 / TUNDRA AF x 1

Wyszukiwarka Forumowa:

razergrow

Well-known member
Rejestracja
Lut 23, 2013
Postów
59
Buchów
0
Siemka Wszystkim Forumowiczom!!:salut:

Jest to moja pierwsza uprawa do której długo i skrupulatnie się przygotowywałem. Chciałbym podzielić się z Wami wszystkimi swoją uprawą, gdyż liczę na doświadczenie starszych kolegów Growerów - czyli Was. Z góry proszę o podpowiedzi i z***ki w przypadku moich błędów których za pewne nie zabraknie<lol>.

Mój Sprzęt:
* Dark Room 90 Rev.2 - 90x90x180cm
* Wentylator PK125 TEMP CONTROL 400m3/h.
* Filtr Węglowy ECO 240-360m3/h - fi 125mm
* Przewód Wentylacyjny ALU/PVC - 5m
* Oświetlenie - Zestaw HPS 400w Osram PlantaStar DUAL

Akcesoria:
*Easy Rolki
*Programator czasowy
*Stacja Pogodowa Elektroniczna z kablem
*Tester Podłoża 3w1: PH, Wilgotność, Nasłonecznienie
*Donice na początek 1,3L, docelowe 11L
*Nawilżacz powietrza Hyundai 2,2L
*Spreader Uniwersalny
*Termometr Glebowy
*PH Test Kit
*Nożyczki
*Drut ogrodniczy do LST

Gleba, Nawozy:
*Canna Terra Professional Plus 50L x 2
*Keramzyt
*Plagron PH -/PH +
*Canna PK 13/14
*Canna Terra Flores
*Canna Boost
*Ata Organics Flavor
*Bio BloomBastic
*Cannazym


Krótki Opis Początków:
Dziewczynki rozpoczęły kiełkowanie na chusteczkach 1 marca. Obecnie posadzonych zostało 5 nasion. Reszta czeka na wypuszczenie kiełka-mają lekkie opóźnienie w stosunku do reszty, czyli czekam jeszcze na 3 panny. Myślę,że jutro znajdą się już w ziemi co wnioskuję po pęknięciach na skorupkach.

Warunki w boxie:
-Fotoperiod: 18/6
-Temperatura: stała 26 stopni
-Wilgotność: obecnie 70%- stała

Obecnie mam problem ze zdobyciem wentylatora mieszającego ale mam nadzieję że na przełomie kilku dni będę go już miał. - Mam nadzieję, że to nie jest jakiś poważny problem w tej fazie uprawy. W tej chwili zamiast tego went. mam otwarte do 1/3 okno boczne co sprawia że jest zachowana cyrkulacja powietrza.

Zamieszczam dla zachęty kilka zdjęć. Następny UP zaraz po wyjściu na świat Panienek!! Proszę o konstruktywne odpowiedzi na pytania które zamieszczę pod zdjęciami, liczę na Wasze doświadczenie i dobre rady.








PYTANIA:

*Po wykiełkowaniu wsadziłem nasionka do gleby i podlałem wodą - 400ml na 1,3L doniczkę. Czy to nie za dużo?? Woda się nie przelała na podstawkę. Spotkałem się z 2 teoriami na temat początków kiełka-pierwsze-że należy glebę podlać obficie by wypłynęła dołem i drugą- że do lekko podlanej ziemi wsadza się kiełek. Mam nadzieję,że wybrana przeze mnie metoda nie zaszkodzi dziewczynom i nie spowoduje gnicia roślinek.

*Ile czasu w automatach feminizowanych powinienem mieć ustawiony fotoperiod 18/6?czy są jakieś szczególne oznaki,że czas przełączyć na flo?

*Jak podlewać panny na początku i kiedy zaaplikować im pierwsze nawozy?

Wiem,że to pytania podstawowe,ale spotkałem się z różnymi odpowiedziami na ich temat na forum i chciałbym je uściślić.Tak jak mówiłem na początku-proszę o rady i zasłużone baty za popełnione błędy.

Pozdrowienia
<peace>
:spalony:
 
D

delete

Guest
siemka :)
sprzęt masz profesionalny i bardzo solidnie się przygotowałeś:)szacun:)
co do pytań
czy wlejesz 400 ml czy 200 nie będzie mieć wilekiego znaczenia, jak dla mnie najważniejsze by kiełek(korzeń) miał wilgotno.
automatów w ogóle nie musisz przełaczać na flo same zakwitną , jedziesz całą uprawe 18/6 jeśli lubisz:)
co do podlewania to na poczatku 2 razy w tygodniu a w późniejszej fazie raz, zawsze obficie, regularnie, tak ponoć najlepiej. nawozy z tego co wiem od dwóch tygodni życia roslinki. taka moja opinia. może ktoś bardziej doświadczony się wypowie, skoryguje.
pozdrowienia, powodzenia.:smokee:
 

cartman_dz

Well-known member
Rejestracja
Sty 22, 2013
Postów
330
Buchów
0
No to po kolei, ładnie się przygotowałeś ale zestaw typowy składak z growshopu więc parę moich komentarzy i pytań:

- Wszystko (poza odbłyśnikiem) w miare pierwsza klasa, dopasowane idealnie do boxa
- Niestety ten tester 3w1 jest o kant dupy potłuc - zakłamane pomiary wzięte z kosmosu, dobrze że masz inne zabawki do pomiaru PH bo parę osób dość poważnie się na nim przejechało
- Nawilżacz pierwsza klasa - nie do zabicia :) Niestety, jeżeli zakupiony w growshopie to przepłacony 3krotnie
- Sporo tych nawozów - nie zabij maleństwa. Do tego do obniżania PH na własnych doświadczeniach mogę stwierdzić, że parę kropel octu zamiast PH- sprawdzą się lepiej (nie zabijesz roślin a ocet jest bezpieczny i całkiem lubiany przez roślinki). W moim przypadku ph- poszedł pod śmietnik.
- Spreader pod ten odbłyśnik?
- 8 roślin, znów pochwała, idealnie wyliczone i zostanie Ci jeden spot 30x30 na nawilżacz
- Mieszający w fazie wzrostu jest tak samo ważny jak w fazie FLO - skierowany bezpośrednio na rośliny PORZĄDNIE wzmacnia ich łodygi, zaowocuje to potężniejszymi topami w FLO. Skierowany na lampe pomoże Ci zbić temperaturę jak w najbliższych dniach będzie cieplej.
- w AF nie zmieniasz fotoperiodu, trzymasz się 18/6 lub 20/4 cały czas
- Dla bardzo małej rośliny uważaj z nawożeniem, kropla w tą czy w tą to już ma znaczenie. Niespożyte substancje (a roślinka na początku je mało) odłożą się w glebie i ją zasolą. Na początek 25% zalecanej dawki co drugie podlanie, potem 50% a potem obserwuj ;)
- Też miałem tak, że na początku w glebę wchodziło dużo więcej wody zanim spłyneła dołem. Wierz mi, że jak już glebę wypłukasz (3tygodnie) to będzie przez nią przepływać więcej. Nie przelej!
- i drugą- że do lekko podlanej ziemi wsadza się kiełek <--- to. Kiełek wrzuca się do ziemi wilgotnej ale nie mokrej.

Z fartem<peace>
 

razergrow

Well-known member
Rejestracja
Lut 23, 2013
Postów
59
Buchów
0
Witam, z góry dzięki za komentarze i dobre rady:)

Co do odbłyśnika, zdaję sobie sprawę że nie jest to żaden porządny odbłysnik a tylko standardowy. Wszystko w swoim czasie i tak kupę forsy mnie to wszystko kosztowało, ale na pewno będę ulepszał swojego boxa razem z upływem czasu.

Dzięki za info dotyczące testera 3w1, obecnie odkładam kase na to cacko - Miernik EC 60 (Subota SB80) - co sądzisz Cartman_dz ??

Za nawilżacz zapłaciłem 80zł, więc uwarzam że nie przepłaciłem:D

Po tym jak otrzymałem suple, kilka godzin bawiłem się PH - i PH+ i doszedłem do tego że trzeba dawać maksymalnie połowę dawki zalecanej, PH równe 6,5 - z tego co czytałem w porządku. Co do reszty supli nie chce nawozić roślinek do 3 tygodnia, ale to wszystko wyjdzie z czasem. Na pewno będę ostrożny i zawsze będę się radził bardziej doświadczonych.

Spreader kupiłem bo czytałem że się opłaca, i tutaj mój test który przeprowadziłem jak narazię odnośnie zmniejszenia temperatury - jak najbardziej się sprawdza, zmniejsza ciepło o jakieś 3 stopnie. A wysokość lampy mam na poziomie 30-35cm - temperatura stała 26 stopni.

Co do wentylatora ciągle go szukam, bo wiadomo że nie ma sezonu na wiatraki i w żadnym sklepie nie mogę go dostać, albo zostaje allegro, albo uda mi się znaleźć coś w komisach... Ciągle szukam...

Jeżeli chodzi o Fotoperiod 18/6, to ze względu na to że są to automaty nie mam przełączać na 12/12 w fazie FLO??? sorki za odwagę ale nie jestem co do tego w 100% pewien czy masz rację... być może się mylę ale mam nadzieję że to ktoś jeszcze potwierdzi. Bo z tego co czytałem to była faza VEG i FLO razem z Fotoperiodem 20/4, 18/6 i przełączane w fazie FLO na 12/12.

Co do nawozów uważam że będę w taki sposób to robił.

W chwili obecnej mija 36 h od zasadzenia pierwszych nasionek w glebie. Tak więc czekam na postępy, i w najbliższym czasie UP-ik.

Dziękówka za wszystkie pochwały i sugestie:D
 

cartman_dz

Well-known member
Rejestracja
Sty 22, 2013
Postów
330
Buchów
0
Ze spreaderem muszę wierzyć Ci na słowo bo sam osobiście nigdy nie stosowałem - tylko teoria - spróbuje przy następnym (letnim) grow skoro mówisz, że wyczułeś różnicę.
Co do fotoperiodu możesz wierzyć mi na słowo albo przegrzebać forum - przewijało się to z milion razy. Rośliny AF jako jedyne są FOTOOBOJĘTNE i liczy się u nich wiek rośliny do kwitnienia. Inną sprawą jest to, że mała ilość światła oznacza u nich mały plon dlatego większość osób trzyma AF 20/4 , część 18/6. Przy 20/4 zdobywasz lepszy, ale niekoniecznie adekwatny do tych 4h większy plon.
Mierniki subota są w miarę tanie i dużo growerów ich używa, sam się przymierzam do jednego, nie wiem czy PH czy EC jeszcze bardziej mi się przyda.
Nawożenie wporządku, 3 tygodnie na wodzie to dobrze, chyba że dopatrzysz się jakiegoś niedoboru azotu :)
Co do mieszadła - jak nie znajdziesz nic w OBI, Nomi, Sromi itp. to zastanów się nad zamontowaniem komputerowego. Mieszający jest pozycją must have
Pozdro <peace>
 

razergrow

Well-known member
Rejestracja
Lut 23, 2013
Postów
59
Buchów
0
Witam Wszystkich Farmerów:spalony:

Tak jak obiecałem, mały UP-ik po wyjściu panienek na świat. Jak na razie tylko
4x AK PASSION ale to ze względu na późniejsze wykiełkowanie kolejnych panienek a w nich ta która najpóźniej wykiełkowała - Thundra AF. Myślę, że dzisiaj "06.03.13" reszta kobitek dołączy do uprawy:yeahh:

A teraz koniec pieprzenia i do rzeczy, najistotniejsze:

Żonki zostały wsadzone do boxa o 23:00
Fotoperiod - 18/6 - i taki chce pozostawić do końca uprawy
Temperatura w boxie - 26-28 stopni (temperatura stała)
Wilgotność - 82% (+/- 2%)

A tutaj kilka fotek pierwszego oddechu moich maleństw<lol>








I na koniec dzisiejszej fotorelacji małe pytanko:D

Zdaje sobie sprawę że mam podlewać wtedy kiedy będzie sucho, ale jakby ktoś mógł podzielić się doświadczeniem i napisać mniej więcej jaką ilością wody powinienem podlać 1,3L doniczkę tak żeby nie wlać za dużo - byłbym wdzięczny.

Z***ki i Dobre Rady mile widziane. Kolejny UP myślę że już dziś:D:zjarany:

Z Fartem i do końca
 
G

Gienio

Guest
Wez to zraszaj od czasu do czasu zeby ziemia byla wilgota nie mokra ale narazie to jest sachara jak :zombi:CH**

---------- Aktualizacja posta ---------- Czas poprzedniego posta ----------

one dopiero zaczely sie wylaniac spryskiwacz i lecisz Małolat lecisz!! :D podgladaj je co jakies 3h tak 4-5 prysniec mniej wiecej co 3h centralnie na nie mi zawsze wychodza wszystkie :D nie ma kuleczek ceramicznych to wysycha ziemia szybko hyba ze nawilzacz napier**** centralnie na nie, wtedy podgladaj:spalony: rzadziej :)
 

razergrow

Well-known member
Rejestracja
Lut 23, 2013
Postów
59
Buchów
0
Dzięki za podpowiedzi i dobre rady:D

Co do gleby to może przez HPS-a takie zdjęcie wyszło, że ziemia wygląda na suchą
ale w rzeczywistości jak robiłem to zdjęcie to gleba była nawilżona i to całkiem, całkiem:)

Tak jak napisałeś będę Je zraszał spryskiwaczem co kilka godzin. Wilgotność też była w porządku podczas robienie zdjęcia - jakieś 80%.

Natomiast dzisiaj rano doznałem szoku...:-( Nawilżacz wysiadł - to znaczy zabrakło wody, nie sądziłem że będzie tak szybko Ona schodzić co poskutkowało 40% wilgotnością i temperaturą która skoczyła do 33 stopni. I tutaj moje zdziwienie a mianowicie lampa się tak nagrzała że z odbłyśnika zaczęła się topić jakaś (folia ochronna - zaraz nad żarówką). Nie wiem co mam z nią zrobić czy zerwać do końca czy zostawić tak jak jest? Po 17 wrzucę zdjęcia jak to wygląda bo nie chce teraz wyłączać lampy, poczekam do nocki roślinek.

Co do samych maleństw to spryskałem je wodą i podlałem bardzo delikatnie zaraz jak tylko ogarnąłem sytuacje, wilgotność unormowałem do 82% a jeżeli chodzi jeszcze o nawilżacz to cały czas mam ustawiony prosto na roślinki. Tak jak pisałem wyżej przedstawię wszystko na zdjęciach po 17!!!!

PS: Dziewczynki odżyły i pną się dalej w górę:) A kolejna kobitka dołączyła do Nich o 10:40.

Pozdrawiam i czekam na jakieś z***ki i pomocne doświadczenie:)
 

kiedy_zbiory

Well-known member
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
903
Buchów
1
Na odbłyśniku nie powinno być żadnej folii, proponuję ją zerwać bo pewnie producent wykleja żeby zabezpieczyć powierzchnię.

jak taka temperatura będzie przez chwilę to jeszcze nic się nie stało, oczywiście jeśli siewki nie wyschły, to jest moment największej sraki :):) żeby tylko miały wilgotno to będzie git.

Trzymaj się:jaraczz:
 

razergrow

Well-known member
Rejestracja
Lut 23, 2013
Postów
59
Buchów
0
O popatrz. O tym że to może być folia zabezpieczająca nawet nie pomyślałem ponieważ jeżeli tak to za***iście została dopasowana do odblysnika. Dla pewności tak jak pisałem zapodam po 17:00 zdjęcia to doradzicie czy faktycznie można to zdjąć. Z tego co ja zauważyłem to dana folia jest koloru błękitnego. Co do roślin to na szczęście nic sie im nie stało, w miare szybko zareagowałem. Pozdro i do późniejszego UP-a :)

---------- Aktualizacja posta ---------- Czas poprzedniego posta ----------

Witam wszystkich w kolejnym UP-ie !!!

Na początku przedstawiam zdjęcie mojego odbłyśnika - który chyba faktycznie okazał się być oklejony jakąś folią ochronną, która tak była dopasowana że nie widziałem ani nie wiedziałem że powinienem Ją ściągnąć. Oczywiście jest to mój wielki błąd:pl: chociaż mam nadzieję że nie przełoży mi się to w jakiś sposób na uprawę.

Można zauważyć jak dokładnie i równo była ta folia przyklejona...


A tutaj zdjęcie po ściągnięciu danej foli - niestety nie byłem wstanie ściągnąć wszystkiego gdyż część foli nad samą żarówką tak się stopiła że nie było możliwości jej odklejenie a nie chciałem w żaden sposób porysować odbłyśnika.



A teraz wracamy do samej uprawy:

Temperatura w dzień: 26-29 stopni
Temperatura w nocy: 19-20 stopni

Wilgotność w dzień: 80% +/- 2%
Wilgotność w nocy: 85% +/- 2% - i tutaj pytanko czy taka wilgotność jest odpowiednia do danych pór dnia??

PH Wody - 6,5


Podsypałem przed chwilą wszystkie doniczki z góry keramzytem, by nie uciekała tak bardzo wilgoć. Zraszam delikatną mżawką (wodą) tak jak kolega wyżej doradził co 3/4 godziny - 2/3 psiknięcia. Nawilżacz ustawiony jest mniej więcej na 60-70% i skierowany bezpośrednio nad roślinki a pod lampe. Wysokość Lampy od kwiatków to 40cm. :smokee:

Tak to się plasuje w danej chwili w moim boxie:D, rady, porady, Z***Y mile widziane:) W końcu chcę się tutaj dzielić doświadczeniem a [przede wszystkim je dobywać<peace>


A teraz czas na zdjęcia​
:D


Ogólny widok na wszystkie obecne roślinki:


A tutaj pojedyńczo:D Moje 20h maleństwa:)







Tutaj zamieszczam kolejną kompankę która trafiła do growboxa dzisiaj o 11:00


Zdjęcie zrobione 30 minut temu zaraz po podsypaniu - keramzytu.




[/CENTER]


Czekam na kolejne Z***Y/ RADY/ PODPOWIEDZI <lol>

Kolejny UP - jak tylko ostatnie 3 panny dołączą do reszty !!!

---------- Aktualizacja posta ---------- Czas poprzedniego posta ----------

Zapomniałem dodać, że w dniu jutrzejszym będę miał już wentylator mieszający, co mam nadzieję ułatwi mi życie. Ponieważ aby utrzymać takie warunki jak mam w moim boxie muszę się sporo naprodukować....
 
G

Gienio

Guest
Juz mozesz robic LST :D nie no zart:spalony: ida ladnie :) bede obserwowal

---------- Aktualizacja posta ---------- Czas poprzedniego posta ----------

A tak na maginesie tem w nocy powinna byc nizsza niz 20 wieksza niz 16 trzymaj sie tego :):spalony::zombi::harvest:
 

razergrow

Well-known member
Rejestracja
Lut 23, 2013
Postów
59
Buchów
0
Hehe:D Ba - LST, FIM, sCrog :p

A nie są zbyt te listki oklapnięte?? wiem że One dopiero nabierają kształtów no ale wole zapytać - chyba jestem nadwrażliwy:D

---------- Aktualizacja posta ---------- Czas poprzedniego posta ----------

Ok, będę trzymał temp. między 16 a 20 :D

Dzięki kolego za rady i pomoc:)
 

nikipol

Member
Rejestracja
Lut 25, 2013
Postów
6
Buchów
0
Siemka wszystkim!:spalony:

w imieniu Razergrowa i swoim proszę Was również o rady.To nasza pierwsza wspólna uprawa- ale nie wiedziałam,że Razer będzie aż tak świrował na jej punkcie. Zamienił dziewczynę na Mariję...ehh.Jak można co 5 minut latać do boxa ? Mam nadzieję, że szybko dojdzie do :harvest: i obejdzie się bez problemów, bo wkłada w to jako tatuś sporo serca...poświęca pannom więcej czasu niż mnie, przez co czuję się zazdrosna.

Liczymy na Wasze doświadczenie i rady, które doprowadzą nas na końcu do happy endu. I wybaczcie mu nadgorliwość-zawsze tak przeżywa wszystko.

z fartem do :harvest:<peace>
 
C

Cweluch

Guest
Ladny start!:D Zasiadamy.... Pozdrawiamy;) Schludnie i czysciutko(ciekawe czy do konca hehehe:crazy:)
 

glock

Well-known member
Rejestracja
Kwi 20, 2012
Postów
1,927
Buchów
0
widze ze z kolega sie przygotowales do wszystkiego odpowiedni
bo co tu wam mazac
zostaje zyczyc powodzenia i sukcesu
niech nas bedzie jak najwiecej
pozdro:bounce:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół