nasiona marihuany

Pierwszy spot

Wyszukiwarka Forumowa:

1LennyPL

Well-known member
Rejestracja
Lut 16, 2013
Postów
55
Buchów
0
Witam.
Dopiero zagłębiam się w sztukę sadzenia pomidorów w terenie i chciałbym się dopytać o moje potencjalne miejscówki.
Zamierzam zacząć w sezonie '14 bo czekam na dotacje unijne :D
Co do ilości i gatunku będę się zastanawiał.
Pierwsza myśl jednak to spot bo chodzi mi głównie o bezpieczeństwo.
Nie chcę na początku sadzić hurtowych ilości tylko 2-4 roślinki na spocie.
Na spocie 2,3,4 zaobserwowałem długie nasłonecznienie.
Tutaj macie propozycje:

1. Brzeg rzeki.
Mam dość szerokie zarośla na brzegu pewnej rzeki.
Szerokie na może 20m. Z tym że ta rzeka w poniedziałek moze być 300m od tych zarośli, a w czwartek 10m pod zaroślami.
Są to takie konkretne zarośla, głównie krzewy i drzewa. Dookoła prawie kilometr w każdą stronę są wysokie łąki, krzewy, dzikie róże itd. Poprostu wielkie chwasty.
Myślałem nad wycięciem kilku kwadratów 3x3m lub mniejsze lub większe i posadzić. Czy będzie wystarczająco światła w takim miejscu i dobra temperetura? Niby obok wody jest stała temperatura 24h w lecie.
Plusy są takie że ten brzeg ciągnie się dziesiątkami kilometrów i mogę zrobić kilka spotów o odstępie 1-10km oraz łatwość obserwacji całego terenu z praktycznie jednego miejsca.
Minusy są takie że to teren zalewowy i jak poleje to woda się trochę utrzymuje. Teren znajduje się jakieś 1,5m nad poziomem wody ( przyjmując że woda jest pod nim, a nie 300m dalej ), oraz dziki, jelenie szlachetne i łosie, choć z tym mogę sobie poradzić. W jednym miejscu przecina cały brzeg dość ruchliwa droga.

2.Ogrodzone "nic"
Jest pewno ogrodzenie. Na moje oko 300x300m
Jest tam postawiony dom i podwórko razem jakiś kwadrat max 30x30m. Reszta zarośnięta i ogrodzona. Zarośnięta różnymi krzewami, drzewami i innimi rzeczami w które człowiek nie wchodzi. Dom nie jest zamieszkały na stałe więc kilka razy udało mi się tam przebywać. Są zajączki, liski i bażanty. Innej zwierzyny nie ma bo nie mieści się w małych dziurach w płotach i/lub nie potrafi latać. Myślałem nad wyjściem nad ogrodzenie, przeskoczenie je ( jest dość trudne do pokonania, ale wszystko da się zrobić ) wejść w głąb i postąpić jak wyżej.
Jedyny minus jaki znalazłem to raz udało mi się usunąć spod tego płotu wnyki na zwierzynę.
Teren znajduje się na zboczu.

3. "Dużo wszystkiego"
Jest taka pewna wieś. Stałych mieszkańców nie więcej niż 100.
W środku dużo terenów zarośniętych. Żeby się dostać dosłownie trzeba się czołgać. Mam takich kilka większych kompleksów i mnóstwo mniejszych.
Narazie zależy mi na tych większych. Chcę postąpić jak wyżej.
Z dala od jakiejkolwiek rzeki i jeziora. Znajduje się na brzegu.

4. Kamieniołom
Chyba najbradziej przypałowe, ale zaobserwowałem największe nasłonecznienie.
Spot znajduje się 100m nad pracującym kamieniołomem. Wysokie trawy i łatwy dostęp, lecz nikt sie nie kręci tam z cywili. Nie wiem jak z pracownikami owego zakładu.

5. Jakiś kilometr dalej następny spot. Podobne do tego co 2,3. Prostokąt 50x300-400m jednak trudny dojazd.

6. To co wyżej, jednak w takim lesie. Las znajduje się na stromym brzegu. Jest dość niski i "niczyj". Dookoła obrośnięty "wszystkim" i ledwo co dostępny. Ewentualnie mogę wyciąć kilka drzew.


Co o tym myślicie?

---------- Aktualizacja posta 18:26 ---------- Czas poprzedniego posta 17:35 ----------

Dodaję edit do punktu 1.
Trochę się przeliczyłem z odległością zarośniętego brzegu. To nie jest 30m, tylko . . . . 400m w najszerszych miejscach.
Przynajmniej tak mi pokazuje w google maps.
 

1LennyPL

Well-known member
Rejestracja
Lut 16, 2013
Postów
55
Buchów
0
Dodatkowe pytanie.
Czy jeśli w jednym miejscu jest w ch*j samych dzikich róż i wokół zarośnięte drzewami z poplątanymi dziki różami to gdy wbiję się w środek i wytnę przykładowo kwadrat 2x2 i spulchnię ziemie, oczywiście wszystko czyszcząc z tego kwadratu, to czy będzie szansa aby jakiś pomidorek w takim miejscu urósł.
Chodzi mi o glebę po dzikiej róży.
 

OutFarmer

Well-known member
Rejestracja
Mar 26, 2012
Postów
283
Buchów
39
możesz wymieszac 50/50 z ziemią sklepową, do tego dolomit i będzie gitara.
Masz naturalny drut kolczasty, dobra sprawa :jaraczz:
 

Piorko

Active member
Rejestracja
Mar 19, 2012
Postów
34
Buchów
0
Zazdroszczę miejscówki, nikt przecież nie chce się pchać w gąszcze dzikiej róży. Nie raz miałem z nią do czynienia. Wyjmowanie kolców ze skóry nie należy do najciekawszych zajęć :D

Szansa na to by pomidory Ci urosły są duże. Tak jak napisał kolega, najlepiej by było jeśli wymieszałbyś ziemię ze spota z kupioną w sklepie. Polecam też dolomit. Jest tani i nie będziesz musiał martwić się o ph :)
 

1LennyPL

Well-known member
Rejestracja
Lut 16, 2013
Postów
55
Buchów
0
A co mylicie o pozostałych miejscówkach?
A tam co mówiłem o dzikich różach to w niektórych miejscach są grubości 3-4cm
 

Kazek Wynalazek

Well-known member
Rejestracja
Lip 9, 2012
Postów
137
Buchów
5
Nie rób pól uprawnych tylko w każdym z tych miejsc posadź 2-3 krzaczki. Na pewno coś przetrwa a i mniejsze problemy z niebieskimi.
 

face

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 17, 2010
Postów
838
Buchów
0
osobiście wybrał bym opcje 1

plusem jest to że masz stały dostęp do wody a na tereny podmokłe możesz dać ziemię w workach !

zdjęcia by powiedziały wszystko więc dodaj jakieś 1spota
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół