nasiona marihuany

Obornik granulowany

Wyszukiwarka Forumowa:

szuwar80

Well-known member
Rejestracja
Lis 14, 2008
Postów
332
Buchów
0
Mikoryza to grzyby(podobnie jak drożdże).Weźcie to pod uwagę.Popatrzcie na najprostszą fermentację dodaje się tam odżywki o dużej zawartości fosforu,by przyspieszyć rozwój grzybów.Przy wytwarzaniu win prostych:jocolor:używano nawet potrójnego superfosfatu ,by drożdże bardziej się namnażały.Myślę że nawozy mineralne nie zaszkodzą grzybni pod warunkiem,że zostaną zastosowane w odpowiednim czasie po jej zaszczepieniu i w zmniejszonej dawce.Na początek można zastosować mączkę rogową.A póżniej azofoska czemu nie...ale oczywiście bez przesady.Życzę udanych:harvest:
Ps.Możesz jeszcze spytać Anastazego Bazakbala.On stosował mikoryzę niech Ci podpowie jakie nawozy stosował przy swojej uprawie
 

EkoFarmer

Well-known member
Rejestracja
Paź 22, 2012
Postów
211
Buchów
0
Mikoryza to grzyby(podobnie jak drożdże).Weźcie to pod uwagę.Popatrzcie na najprostszą fermentację dodaje się tam odżywki o dużej zawartości fosforu,by przyspieszyć rozwój grzybów.Przy wytwarzaniu win prostych:jocolor:używano nawet potrójnego superfosfatu ,by drożdże bardziej się namnażały.Myślę że nawozy mineralne nie zaszkodzą grzybni pod warunkiem,że zostaną zastosowane w odpowiednim czasie po jej zaszczepieniu i w zmniejszonej dawce.Na początek można zastosować mączkę rogową.A póżniej azofoska czemu nie...ale oczywiście bez przesady.Życzę udanych:harvest:
Ps.Możesz jeszcze spytać Anastazego Bazakbala.On stosował mikoryzę niech Ci podpowie jakie nawozy stosował przy swojej uprawie
bakterie bakterii nie równe. Grzyb grzybowi nie równy. Myślę że gdybyś podał taką zawartość fosforu mineralnego jak do drożdzy to mikoryza by zdechła od zasolenia/zakwaszenia medium. Mikoryza nie przetrwa(lub będzie jej to przeszkadzało) wysokiego zasolenia/zakwaszenia gleby.
Tak samo mikoryza mikoryzie nie jest równa, bo do rożnych roślin preferowane są różne.
 
D

delete

Guest
Witam. Mam pytanie w jakich proporcjach należy wymieszać ziemi i obornika granulowanego (drobiowy) Biopon konkretnie chodzi mi o 300 litrów ziemi ogrodowej uniwersalnej chce mniej więcej wiedzieć jaka jest granica aby nie przenawozić rośliny a zarazem aby nie miała braków w nawozie naturalnym.
ja kupiłem bydlęcy i pisze żeby sypać50g na1m,myślę że można sypać garść do dwóch na dołek tylko nie przed samym wysiewem..
 

szuwar80

Well-known member
Rejestracja
Lis 14, 2008
Postów
332
Buchów
0
bakterie bakterii nie równe. Grzyb grzybowi nie równy. Myślę że gdybyś podał taką zawartość fosforu mineralnego jak do drożdzy to mikoryza by zdechła od zasolenia/zakwaszenia medium. Mikoryza nie przetrwa(lub będzie jej to przeszkadzało) wysokiego zasolenia/zakwaszenia gleby.
Tak samo mikoryza mikoryzie nie jest równa, bo do rożnych roślin preferowane są różne.

Dlatego mówię o małych dawkach i zmiany ph czy zasolenia w tym wypadku nie były by wysokie.Pamiętałbym jednak o tym,żeby używać nawozów nie zawierających chlorków,bo one mogą być groźne dla mikoryzy.
 

zyni

Well-known member
Rejestracja
Sty 9, 2013
Postów
256
Buchów
0
Czyli jezeli dobrze zrozumialem to gdy zastosuje nawoz granulowany drobiowy, do tego mikoryze, to nawozy organiczne odpadaja? a jak to jest z biojumusem? Moge go uzywac w polaczeniu z obornikiem drobiowym i mikoryza?
No i pytanie co uzywac na flo zeby mikoryza przetrwala?
 

Teddy

Well-known member
Rejestracja
Sty 31, 2013
Postów
57
Buchów
0
gdy zastosuje nawoz granulowany drobiowy, do tego mikoryze, to nawozy organiczne odpadaja?
Mineralne odpadają.

Biohumus, jest organiczny, nie da się nim przenawozić.
Tak możesz używać połączenia mikoryza + obornik + biohumus i nawet jest bardzo zalecane.

No i pytanie co uzywac na flo zeby mikoryza przetrwala?
Podłączam się pod pytanie.
 

EkoFarmer

Well-known member
Rejestracja
Paź 22, 2012
Postów
211
Buchów
0
Czyli jezeli dobrze zrozumialem to gdy zastosuje nawoz granulowany drobiowy, do tego mikoryze, to nawozy organiczne odpadaja? a jak to jest z biojumusem? Moge go uzywac w polaczeniu z obornikiem drobiowym i mikoryza?
No i pytanie co uzywac na flo zeby mikoryza przetrwala?

przeczytaj temat jeszcze raz... Nawozy organiczne to właśnie obornik itp. Do mikoryzy stosował bym nawozy organiczne.

@up wyprzedziłeś

na flo : astvit+melasa(sprawdzać ph bo melasa obniża strasznie), kompocik z skórek banana jako boster

Leniwiec podawał gdzieś przepis na ten kompocik jak znajdę zacytuje go tu.

ok mam
z rollitup:

Banana Peel Tea.
Origin: Bananas. Cheap to make. eat the banana, use the peels.
Provides: Strong Potassium Boost. ideal for flowering.
Preparation: after selecting 4 bananas, and eating the insides, place the 4 peels into a pot, with 4 cups of water (1L). You can also add in 2 tablespoons of molasses. Bring to a boil. let boil for 5 minutes. remove the peels. let cool. place in jars for storage.
Application: mix this 1 part banana goop to 2 parts water. use every 2 weeks.



<peace>
 
D

delete

Guest
Witam. Mam parę pyta:
1) Czy obornik bydlęcy granulowany (ze sklepu) nie popali mi korzeni plantów jeśli dam go do ziemi na spota 2 tyg. przed wysadzaniem roślinki?
(20l ziemi uniwersalnej,10 ziemia spotowa,10 perlit, 2 garści dolomitu, 2 garści tego obornika) będzie git?

Mikoryza przy przesadzaniu z kubeczków na spota.

2) Obornik bydlęcy czy drobiowy lepszy?

Pozdro<wodna>
 

zyni

Well-known member
Rejestracja
Sty 9, 2013
Postów
256
Buchów
0
Witam. Mam parę pyta:
1) Czy obornik bydlęcy granulowany (ze sklepu) nie popali mi korzeni plantów jeśli dam go do ziemi na spota 2 tyg. przed wysadzaniem roślinki?

podlączam sie pod pytanie
 

EkoFarmer

Well-known member
Rejestracja
Paź 22, 2012
Postów
211
Buchów
0
Witam. Mam parę pyta:
1) Czy obornik bydlęcy granulowany (ze sklepu) nie popali mi korzeni plantów jeśli dam go do ziemi na spota 2 tyg. przed wysadzaniem roślinki?
(20l ziemi uniwersalnej,10 ziemia spotowa,10 perlit, 2 garści dolomitu, 2 garści tego obornika) będzie git?


Pozdro<wodna>

Obornik granulowany jest już przefermentowany z tego co mi się zdaje. Wiec nie powinien. Ja zamierzam stosować 10L na 50-60 litrów ziemi (10% obornika, 90% ziemi).
 
D

delete

Guest
Na obornki granulowanym bydlęcym, który kupiłem jest napisane "zaleca się stosowanie w proporcji 1 część nawozu na 2 części ziemi.".
Czyli jak dobrze zrozumiałem jak mam dołki na 40L to muszę wsypać 10L obornika? Tuż to cały worek jest!
Mam nadzieje, że to nie prawda bo jeden wór 10 zł a nasion w Ch*j.
Może ktoś mi rozjaśnić to bardziej... Pozdro
 

EkoFarmer

Well-known member
Rejestracja
Paź 22, 2012
Postów
211
Buchów
0
Na obornki granulowanym bydlęcym, który kupiłem jest napisane "zaleca się stosowanie w proporcji 1 część nawozu na 2 części ziemi.".
Czyli jak dobrze zrozumiałem jak mam dołki na 40L to muszę wsypać 10L obornika? Tuż to cały worek jest!
Mam nadzieje, że to nie prawda bo jeden wór 10 zł a nasion w Ch*j.
Może ktoś mi rozjaśnić to bardziej... Pozdro

ja stosuje 10L obornika na 50 litrów ziemi(czyli 20%). Uważam że dawka 33% to całkiem dużo, myślę że 20% starczy. (a 1 cześć na 2 części ziemi to 10L obornika na 20L ziemi jak już coś)
 

zyni

Well-known member
Rejestracja
Sty 9, 2013
Postów
256
Buchów
0
Idac po kosztach ogarnalem obornik wolowy tylko ze prosto z farmy. Z tego co mi powiedziano i co sam oblukalem to on lezy juz jakies 3 miechy na kupie. Czy moge go uzyc do nawozenia ziemi w takiej wlasnie odgazowanej itp formie?

edit:
\
na flo : astvit+melasa(sprawdzać ph bo melasa obniża strasznie), kompocik z skórek banana jako boster
Sory za pytanie ktore moze robic ze mnie kretyna, ale chce miec pewnosc i wszystko na chlopski rozum ogarnac: czyli na flo nawozy typu Planton K odpadaja z racji tego ze sa mineralne (a sa?)?
 

leniwiec

Nick Kompostow
Weteran
Rejestracja
Cze 9, 2011
Postów
2,054
Buchów
6
Sory za pytanie ktore moze robic ze mnie kretyna, ale chce miec pewnosc i wszystko na chlopski rozum ogarnac: czyli na flo nawozy typu Planton K odpadaja z racji tego ze sa mineralne (a sa?)?

Dokładnie tak.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół