nasiona marihuany

Obornik granulowany

Wyszukiwarka Forumowa:

thampir

Well-known member
Rejestracja
Lis 25, 2012
Postów
211
Buchów
0
Witam. Mam pytanie w jakich proporcjach należy wymieszać ziemi i obornika granulowanego (drobiowy) Biopon konkretnie chodzi mi o 300 litrów ziemi ogrodowej uniwersalnej chce mniej więcej wiedzieć jaka jest granica aby nie przenawozić rośliny a zarazem aby nie miała braków w nawozie naturalnym.
 

Megatop

Well-known member
Rejestracja
Gru 9, 2012
Postów
226
Buchów
0
W takich jak jest napisane na opakowaniu. Jest na kazdym a jak nie ma to poszukaj troche na forum bo pewnie bylo nie raz.
 

thampir

Well-known member
Rejestracja
Lis 25, 2012
Postów
211
Buchów
0
jak by było jasno napisane to bym nie pytał pisze ze wystarcza na 100m2 i jak to policzyć bo szukam i nie ma nigdzie
 

EkoFarmer

Well-known member
Rejestracja
Paź 22, 2012
Postów
211
Buchów
0
W takich jak jest napisane na opakowaniu. Jest na kazdym a jak nie ma to poszukaj troche na forum bo pewnie bylo nie raz.
oj ciężko znaleźć. A twój post tak naprawdę nic nie wniósł do tematu.
A na temat poniżej.
Z dyskusji z leniwcem :
"ludzie stosują 10-20% obornika w glebie. niekiedy nawet 30%, ale to długoterminowo, żeby nie nawozic pozniej."
Sam zamierzam stosować około 5kg na około 50 L ziemi.

Jeżeli idziesz bardziej w organiczne nawożenie to warto poczytać o mikoryzie.
 

thampir

Well-known member
Rejestracja
Lis 25, 2012
Postów
211
Buchów
0
No i wszystko na temat konkretna odpowiedz EkoFarmer łap Bucha

tak mikoryza jest w planie
 

Megatop

Well-known member
Rejestracja
Gru 9, 2012
Postów
226
Buchów
0
Z dyskusji z leniwcem :
"ludzie stosują 10-20% obornika w glebie. niekiedy nawet 30%, ale to długoterminowo, żeby nie nawozic pozniej."
Sam zamierzam stosować około 5kg na około 50 L ziemi.

Jeżeli idziesz bardziej w organiczne nawożenie to warto poczytać o mikoryzie.

nie widzialem tej dyskusji ani nie wiedzialem , ze starcza na 100m2 (mam naturalny obornik) Moj blad. Jak naturalnie lecisz to przemysl tez gnojowice z pokrzyw i rasahumus . Pierwsze sprawdzone i pewne , nad drogim sam rozwazam . Pozdrowka
 

Herb

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 28, 2011
Postów
1,006
Buchów
5
Łap i bucha ode mnie bo i mi się to przyda <shiza>
 

Magik14

Well-known member
Rejestracja
Cze 23, 2012
Postów
48
Buchów
0
EkoFarmer dałbym bucha ale jeszcze nie mam. Sam się zastanawiałem nad obornikiem granulowanym. Do donic pod automaty też warto trochę sypnąć? Jak taki obornik komponuje się np z azofoską?
 

EkoFarmer

Well-known member
Rejestracja
Paź 22, 2012
Postów
211
Buchów
0
EkoFarmer dałbym bucha ale jeszcze nie mam. Sam się zastanawiałem nad obornikiem granulowanym. Do donic pod automaty też warto trochę sypnąć? Jak taki obornik komponuje się np z azofoską?
Pytanie tylko po co azofoska. Stosując obornik zapewniam plantowi już pokarm, więc nie potrzebna już azofoska, lepiej wydać pieniądze na mikoryzę. Apropo doniczek uważaj, aby nie przesychała w nich za szybko ziemia, miałem ten problem w tamtym roku(planta trzeba było podlewać co około 3-4 dni). Myślę, że hydrożel będzie dobrym rozwiązaniem.
 

Magik14

Well-known member
Rejestracja
Cze 23, 2012
Postów
48
Buchów
0
Hydrożel będzie, mikoryza też. Chce jak najbardziej wzbogacić glebę, żeby jak najrzadziej pojawiać się na spocie, dlatego pytam o azofoskę
 

EkoFarmer

Well-known member
Rejestracja
Paź 22, 2012
Postów
211
Buchów
0
Hydrożel będzie, mikoryza też. Chce jak najbardziej wzbogacić glebę, żeby jak najrzadziej pojawiać się na spocie, dlatego pytam o azofoskę

Mikoryza wyklucza azofoskę oraz nawozy mineralne stosowane doglebowo.
 

Megatop

Well-known member
Rejestracja
Gru 9, 2012
Postów
226
Buchów
0
Up . Mysle ,ze to sie nie wyklucza ale pod warunkiem dulgiego wega (np w donicy bez mikoryzy) przed przesadzeniem plukasz glebe i walisz mikoryze w donice docelowa albo glebe . Edit . Dobra gleba troche obornika ewentualnie kompostu i masz pelen zestaw skladnikow odrzywczych. Konopia jest silna roslina da sobie rade sama a z dobrymi warunkami naprawde zaskakuje.
 

EkoFarmer

Well-known member
Rejestracja
Paź 22, 2012
Postów
211
Buchów
0
azofoska "zabija" mikoryzę tyle w temacie.
To po jakim czasie chcesz użyć mikoryzy? Stosować specjalnie później mikoryzę ? Jak dla mnie mijanie się z celem. Już lepiej odrazy po 1-2 tygodniu dać mikoryzę.
 

luzak

Well-known member
Rejestracja
Cze 25, 2012
Postów
438
Buchów
197
Panowie to jak to jest? Mam na spotach przygotowane dołki i donice z mieszanka glebowa z zastosowaniem azofoski. Mam tez zakupioną mikoryze która chciałem zastosować przy przesadzaniu. Czy w takim przypadku na to sęs?
 

intelcassino

Well-known member
Rejestracja
Sie 29, 2008
Postów
77
Buchów
0
ekofarmer mają racje.

Pytałem juz o polaczenie mikoryzy z azofoska i nie da rady. Jesli mikoryza to tylko nawozy organiczne ewentualnie mineralne dolistnie ale to tylko "uzupełniająco". Mozna zastapic azofoske obornikiem tylko wtedy na flo jakis organiczny nawoz jesli zalezy Ci na mikoryzie. Jest jeszcze opcja z mikoryza na weg a na flo lejesz mineralne i wybijasz mikoryze. Nie szkodzi to plantowi ale mi sie ta opcja nie podoba.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół