nasiona marihuany

Obornik granulowany

Wyszukiwarka Forumowa:

Wuja_Ben

Well-known member
Rejestracja
Lip 1, 2012
Postów
1,750
Buchów
2
tez widziałem tylko ten on bioponu u mnie w okolicy
warto go uzywać ? bo jeśli zaczne go stosować to bez azofoski ale za to dam mikoryze, lepiej niz azofoska ?


Stosując mikoryze musisz dac nawóz naturalny a nie chemiczny
 

SprasowanyTop

Well-known member
Rejestracja
Sie 23, 2013
Postów
296
Buchów
1
Obornik bydlęcy granulowany stosuje się 4l na 8-10m2 pod wszystkie rosliny. Sam nie wiem jak się do tego odnieść bo planuje uzywac i chcialem dac 20L na dolem 10m2. Ale wychodzi, ze to za duzo.. Pamietajcie, ze jest roznica miedzy granulowanym a zwyklym obornikiem. tak samo kurzy a bydlecy.
 

harrykriszna

Member
Rejestracja
Sty 18, 2020
Postów
7
Buchów
0
Odkopuje:

Zamierzam użyć w tym roku obornika granulowanego, i tak czytając trochę doszedłem do wniosku, że najlepiej użyć dwóch oborników tzn. kurzego i bydlęcego, i tutaj powstaje moje pytanie, czy mogę je stosować równocześnie tzn 3 tyg przed wysiewem ? I na jaką głębokość mogę wkopać owe oborniki ? Zakładając że dołek ma 50 cm głębokości, czy mogę je przekopać z ziemią np. do głębokości 30 cm ? A niżej zastosować np. aquagel ?

Wiele pytań w jednym poście dodatkowo pierwszym, lecz myślę, że ten akurat temat jest wart odkopania. Pozdro
 
A

AntonioMargareti

Guest
Przekopać. Natomiast aquagel nie musi być tylko na dole, radze go rozmieszać z glebą, a większe jego ilości w miare możliwości umieścić tam gdzie rosną główne korzenie, nie przesadzając z ilością. Obornik 3 tygodnie przed - ok, aczkolwiek masz granulowany więc możesz bezpośrednio przed wysiewem zrobić mieszankę, gdyby był świeżak to trochę zmienia.
 
L

Lord of Old School

Guest
NAjlepszy obornik,to świeży obornik,tylko 3eba uważać z dawkowaniem :D
 

bananowysong

Well-known member
Rejestracja
Paź 5, 2012
Postów
50
Buchów
0
Ja daję obornik bydlęcy suszony w proszku dwie szklanki na 35l donicę.
 

harrykriszna

Member
Rejestracja
Sty 18, 2020
Postów
7
Buchów
0
NAjlepszy obornik,to świeży obornik,tylko 3eba uważać z dawkowaniem :D
To się zgadza, o ile nie mieszkasz w mieście.

Przekopać.
Dokładnie to miałem na myśli. Czyli mogę przekopać ziemię na głębokości 30 cm z obornikami ?
A aquagel nie powinien być niżej, żeby nie rozleniwiać roślin ?

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie do obornika granulowanego. Wiem, że świeżego obornika nie można mieszać z dolomitem, lecz jak jest z obornikiem granulowanym, zachodzi taka sama reakcja przemiana azotu w amoniak ? Czy granulat jest po prostu przefermentowany i nie zachodzi żadna reakcja z dolomitem ?
 

PSH

Well-known member
Rejestracja
Lip 16, 2007
Postów
391
Buchów
0
Nie będę zakładał nowego tematu bo mam tylko jedno pytanie
Kupowałem dziś fanty na out'a m.in. obornik granulowany.
Stojąc przy półce na szybko czytałem forum korzystajac z wyszukiwarki i ktos napisał ze najlepszy obornik to koński, później bydlęcy i na koniec świński..
Wiec kupiłem koński.
A teraz czytam ten temat i każdy pisze o bydlęcym a nikt nie pisze o końskim...
Źle wybrałem?
 

harvester69

rozrzutnik obornika
Weteran
Rejestracja
Sty 25, 2010
Postów
1,077
Buchów
3,401
Dobrze wybrałeś. Na końskim granulowanym też dobrze ziele rośnie. Bydlęcy też jest dobry, ma chyba trochę więcej fosforu jak się nie mylę.
 

zielonyy

Member
Rejestracja
Lip 6, 2020
Postów
10
Buchów
0
Witam, trochę odkopię temat.
Jak wymieszam z ziemią obornik granulowany bydlęcy i kurzy to stoi coś na przeszkodzie żeby jeszcze w trakcie wzrostu rośliny podlewać nawozem np. do pomidorów? Mam na myśli mineralny nawóz firmy target. Czy ten mineralny nawóz sprawi, że ten obornik przestanie działać, czy jedyne ryzyko to takie, że przedawkuję jakiś pierwiastek? I ile w końcu tego obornika dodać do ziemii? Mówię o spotowej, raczej lekko gliniasta lub nawet trochę bardziej niż lekko, pół garści kurzego i pół bydlęcego na 10l ziemii?
 

zielonyy

Member
Rejestracja
Lip 6, 2020
Postów
10
Buchów
0
Witam, trochę odkopię temat.
Jak wymieszam z ziemią obornik granulowany bydlęcy i kurzy to stoi coś na przeszkodzie żeby jeszcze w trakcie wzrostu rośliny podlewać nawozem np. do pomidorów? Mam na myśli mineralny nawóz firmy target. Czy ten mineralny nawóz sprawi, że ten obornik przestanie działać, czy jedyne ryzyko to takie, że przedawkuję jakiś pierwiastek? I ile w końcu tego obornika dodać do ziemii? Mówię o spotowej, raczej lekko gliniasta lub nawet trochę bardziej niż lekko, pół garści kurzego i pół bydlęcego na 10l ziemii?


Nie znalazłem opcji "edytuj posta" więc piszę jednego pod drugim. Ok, już wiem- nic nie stoi na przeszkodzie tylko trzeba uważać, żeby nie przenawozić. A gliniasta gleba to zły pomysł, bo mało powietrza przepuszcza i korzenie mogą gnić.
 

YouLord

Well-known member
Rejestracja
Kwi 21, 2019
Postów
151
Buchów
162
Odznaki
2
Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie do obornika granulowanego. Wiem, że świeżego obornika nie można mieszać z dolomitem, lecz jak jest z obornikiem granulowanym, zachodzi taka sama reakcja przemiana azotu w amoniak ? Czy granulat jest po prostu przefermentowany i nie zachodzi żadna reakcja z dolomitem ?
Tutaj mnie nurtuje to samo pytanie co poprzednika, dlatego odkopuję :)
 

Szevo

Outdoor 4 ever
Weteran
Rejestracja
Lut 13, 2012
Postów
1,520
Buchów
3,692
Odznaki
10
Nie powinno się dawać jednocześnie, ja nawet na stronie producenta dolomitu doczytałem że nie zaleca się mieszania dolomitu i obornika( jak i jakiegokolwiek nawozu z azotem)
 

harvester69

rozrzutnik obornika
Weteran
Rejestracja
Sty 25, 2010
Postów
1,077
Buchów
3,401
Ja tak kiedyś raz zmieszałem dolomit z obornikiem granulowanym na 2 tygodnie przed posadzeniem i nic się nie stało tzn. porosły grube pałki jak zwykle, ale zawsze staram się dawać najpierw dolomit a obornik z miesiąc później.
 

YouLord

Well-known member
Rejestracja
Kwi 21, 2019
Postów
151
Buchów
162
Odznaki
2
Ja tak kiedyś raz zmieszałem dolomit z obornikiem granulowanym na 2 tygodnie przed posadzeniem i nic się nie stało tzn. porosły grube pałki jak zwykle, ale zawsze staram się dawać najpierw dolomit a obornik z miesiąc później.
Właśnie chyba na twojej relacji widziałem, że dowaliłeś tego i tego a potem wielkie pały porosły :D, a smak jaki był, czuć było coś nie tak? Bo może chodzi tylko że, do fermentującego shitu nie można dodawać dolomitu
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół