nasiona marihuany

Marihuana a prowadzenie samochodu

Wyszukiwarka Forumowa:

Czy prowadzisz samochod pod wplywem marihuany?

  • Oczywiscie ze tak

    Głosów: 83 41.5%
  • Nie robie tego

    Głosów: 39 19.5%
  • Czasami sie zdarza (jak naprawde musze)

    Głosów: 64 32.0%
  • Nie mam samochodu

    Głosów: 14 7.0%

  • Łącznie głosujących
    200

MetalFan

Lubię żelazo
Weteran
Rejestracja
Lip 24, 2009
Postów
1,127
Buchów
2
W ślinie podobno utrzymuje się do 3 dni po użyciu. Ale te testy chyba mają odpowiednią czułość aby wykrywały tylko tych którzy są na haju prowadząc a nie palili wczoraj lub przedwczoraj?
Może 72h, nie wiem, słyszałem o 48.
Gdyby tak było to nie byłoby sytuacji, że ludziom na kilka tygodni zatrzymują prawko, bo jednak test na ślinę coś pokazał, wzięli krew i delikwent czekał na potwierdzenie stężenia kannabinoli we krwi, czy mieści się w normie.
Oczywiście to ile utrzymuje się w organizmie zależy od częstotliwości i ilości zjaranego tematu. Jeśli jarasz dzień w dzień to pewnie każdy test (ślina, krew, mocz, cebulki włosów itd.) będą wykrywać THC nawet po tylu dniach po ilu podają.
 

Marty Mcfly

Jam jest prawda
Rejestracja
Cze 6, 2012
Postów
353
Buchów
1
Może 72h, nie wiem, słyszałem o 48.
Gdyby tak było to nie byłoby sytuacji, że ludziom na kilka tygodni zatrzymują prawko, bo jednak test na ślinę coś pokazał, wzięli krew i delikwent czekał na potwierdzenie stężenia kannabinoli we krwi, czy mieści się w normie.
Oczywiście to ile utrzymuje się w organizmie zależy od częstotliwości i ilości zjaranego tematu. Jeśli jarasz dzień w dzień to pewnie każdy test (ślina, krew, mocz, cebulki włosów itd.) będą wykrywać THC nawet po tylu dniach po ilu podają.

Dzięki za odpowiedź. Myślę, że słusznie prawisz, ale czy jest pewność, że ci złapani ludzie o których mowa, nie palili na niedługo zanim wsiedli do samochodu? Może to są takie akcje, że ktoś zajarał blanta, niedługo potem wsiadł do bryki, a po godzinie go zatrzymali. Jak badałem temat to też czytałem takie historie, ale prawdę powiedziawszy trudno o wiarygodne źródło w naszym języku. Znasz takie historie z pierwszej ręki? Znalazłem gdzieś na anglojęzycznych stronach grafik, który pokazywał wykrywalność w ślinie, moczu i krwi z uzględnieniem typu palacza (codzienny, okazjonalny itd) i wyszło na to, że w ślinie do 12h, a 72h to pewnie w warunkach laboratoryjnych. Ale to wszystko nie są sprawdzone informacje. A poza tym znając nasz kraj, jestem w stanie sobie wyobrazić że testy skalibrowane są tak by jak najczęściej udupiać, czyli posiadają wysoką czułość. Ktoś ma pewność jak czułe są te testy?
 

MetalFan

Lubię żelazo
Weteran
Rejestracja
Lip 24, 2009
Postów
1,127
Buchów
2
Szczerze mówiąc znam tylko jedną osobę, której policjanci dali narkotest podczas kontroli policyjnej, jak sam opowiadał zjarał się tego samego dnia, zeszła mu faza, polizał co trzeba i nic nie wyszło. To było kilka lat temu, może nie mieli tak dokładnych testów.
Wszelkie inne przypadki znam z internetów, opisów co robić jak na ślinie będzie pozytywny wynik + potwierdzenie ze strony osób, które przez to przechodziły. Zauważyłem też, że bardzo często narkotestem częstują kierowcę, kiedy znajdą u niego lub jego pasażerów narkotyki.

A i znam jeszcze przypadek, że gówniarze zjarali się, przy kontroli policjanci zorientowali się, że są spaleni, dali narkotest, później trzepanie kieszeni i policjanci mieli podwójny sukces - nietrzeźwy kierowca i znalezienie narkotyków u kierowcy i pasażera. Generalnie moi znajomi nie jeżdżą upaleni, a jeśli już to tylko na krótkim odcinku przez kawałek wioski - jadą w jakieś miejsce przypalić i później wracają posiedzieć na spokojnie gdzieś. Albo tak jak ja, dopiero jak zejdzie faza.

Bierz pod uwagę, że u nas ciężko o liczne badania dotyczące palaczy marihuany przez taki jaki mamy stan prawa. Tak nawiasem mówiąc, później politycy pie****ą w mediach na temat medycznej marihuany, że to nie przebadane, dlatego nie chcą się na nią zgadzać. A jak ku**a ma być przebadane, jak w tym chorym kraju patrzy się tylko, aby dopie****ić za posiadanie listka konopi, nie wspominając o topie.
Więc wątpię, abyś znalazł w polskich źródłach taką informację, przeważnie na dane jak to długo utrzymują się narkotyki w organizmie lubią powoływać się w propagandzie antynarkotykowej, strasząc, że przez to, że jak raz spróbujesz trawki to później możesz nie dostać pracy, bo w cebulkach włosów po 2 latach znajdą ślady...
I oczywiście jeszcze różnica organizmów, mam np. kumpla, który po piwie wsiada za kółko po 2h i alkomat nic u niego nie pokazuje.
 

sputter_green

Well-known member
Rejestracja
Lis 25, 2015
Postów
1,479
Buchów
1
Historia z wiarygodnego źródła, palacz nałogowy nawet nie wiem ile lat praktycznie non stop z przerwami żeby organizm się oczyścił czyli po pare dni.. Impreza sporo palenia, potem dwa dni przerwy bite 48h i test na ślinę na drodze krajowej pokazał pozytyw. Skończyło się odebranym prawkiem i w sumie tyle.
 

MetalFan

Lubię żelazo
Weteran
Rejestracja
Lip 24, 2009
Postów
1,127
Buchów
2
Sputter a na krew robił badanie? Test mu dali tak o wyrywkowo?
 

sputter_green

Well-known member
Rejestracja
Lis 25, 2015
Postów
1,479
Buchów
1
Tak wyrywkowo. Krew też miał. Ogólnie po tych badaniach stwierdzili, że zażywał substancje narkotyczne, ciężko jednak z tego stwierdzić kiedy, czy to było parę godzin przed badaniem, czy parę dni. Zabrali prawko na pół roku, wjazdu na chatę nie miał ani żadnego innego przypału. Standardowe przesłuchanie od kogo, gdzie i jak.

Sytuacja słaba z tego względu, że dla palaczy codziennych dosłownie thc wrasta się w każdą część ciała. Ja wiem po sobie, jak mam zapieprz w pracy i jest gorąco to sam czuje jak ode mnie z potem dosłownie czuć samą gandzię, więc pewnie te wszystkie test działają na podobnych zasadach. Coś tam znalazłem, ale kiedy, ile i gdzie to nie wiadomo.
 

Marty Mcfly

Jam jest prawda
Rejestracja
Cze 6, 2012
Postów
353
Buchów
1
Dzięki panowie za wypowiedzi. Wygląda na to, że będąc palaczem codziennym muszę sobie przemyśleć to i owo. Ta kwestia wychodzenia zapachu ganji z potem, o której wspomniał kolega Sputter to prawda. Też po sobie zauważyłem jakiś czas temu. Wygląda na to, że testy policyjne skalibrowane są żeby wykrywać zero-jedynkowo czyli palił lub nie, a że było to wczoraj lub przedczoraj to już nie ma znaczenia. Nie jest to sprawiedliwe bo wg mnie po paleniu (nie mówię ciastka itp.) jest się pod wpływem do 5h, ale takie życie. Chyba pora pomyśleć nad systemem weekendowym.
 

czarnuchthc

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 3, 2016
Postów
1,863
Buchów
2
Pewnie, że tak.

Palę i jadę i stary odczuwam wszystko lepiej.
 

Dziuba

Active member
Rejestracja
Mar 10, 2016
Postów
33
Buchów
0
Kiedyś nie jeździłem po paleniu ale zmieniłem to z rok temu bo byłem zmuszony do jazdy i od tamtego czasu zobaczyłem że to nic strasznego chociaż kiedy mogę wolę nie prowadzić po paleniu :D
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół