nasiona marihuany

[CFL200][0.2m2] 4x Auto Haze Female Seeds

Wyszukiwarka Forumowa:

hajsnakilogram

Well-known member
Rejestracja
Sty 4, 2013
Postów
108
Buchów
0
Witam serdecznie wszystkich rolnikow
Rozpoczalem swoja pierwsza uprawe i zarazem pierwsza fotorelacje.

Zacznijmy od mojej farmy:
drzewka: 4x Haze Autoflo Female Seeds z ganjafarmer.pl
box: 45x45x90
swiatlo: CFL 200w 2700k + odblysnik 80%
wentylacja: 2x wyciagajacy 90x90 + 2x wdmuchujacy 90x90 + 2x mieszajacy 120x120 i 80x80
filtr: na obu wyciagajacych zrobilem takie tuby z maty weglowej z wiki.haszysz (mam nadzieje ze w jakis sposob beda niwelowac zapachy)
ziemia: canna tera pro + keramzyt spod i wierzch
nawozy: na weg nie daje, poniewaz podobno w tej ziemi jest wystarczajaco azotu, a na flo PlantonK
woda: niegazowana, zrodlana z biedronki
temperatura: dzien 24-27*C noc 18-22*C
wilgotnosc: z tym miewam problemy dzien 30-55% noc 50-80% ; w calym boksie mam poustawiane kubeczki ze szmatkami centralnie pod lampa + koreczki z woda obok drzewek
fotoperiod: 20/4
doniczki: 4x 5.7L kwadratowe

Krotka historia z zycia:
Kielkowanie odbylo sie bez wiekszych problemow, pierwsze 8h spedzily w szklance z woda, po czym trafily na husteczki higieniczne miedzy dwoma talerzykami, na to swiecila zarowka zarowa dla podniesienia temperatury, mialy cieplo i wilgotno. Po pokazaniu sie kielkow 1-1.5cm trafily do ziemi.
25.01 kielki poszly do podlanej wczesniej ziemi
27.01/28.01 wszystkie pokazaly sie na powierzchni
30.01 3 dzien na powierzchni, pierwsze podlanie, kazda po 1L wody

Obecnie (03.02) dziewczyny maja swoj 7 dzien, jutro podleje je kolejna porcja wody, prawdopodobnie rowniez kazda po 1L.

Czy ktos bedzie zainteresowany moja fotorelacja? Jezeli tak, to jutro podczas podlewania porobie im fotki i calego ich otoczenia.

Pozdrowienia!
 

BigLolo

Well-known member
Rejestracja
Sty 13, 2013
Postów
107
Buchów
0
No wszystko fajnie, pięknie ale nie zapomnij, że to jest fotorelacja a nie pamiętnik ;)

Tak poza ciekawa odmiana ;)

1l na każdą 3-dniową roślinę???!!! Człowieku uspokój się z tymi podlaniami bo szybciej Ci zdechną niż urosną...
 

hajsnakilogram

Well-known member
Rejestracja
Sty 4, 2013
Postów
108
Buchów
0
Przeczytalem gdzies ze nalezy lac wode dopuki nie wylatuje dolem i tak robie. To zle? Wiec ile nalezy lac wody? Podlewam dosyc rzadko, w piatek przy wrzucaniu kielkow, nastepny raz byl w srode, wiec 5 dni i jutro wiec kolejne 5 dni.

Jutro po poludniu dodam zdjecia.
 

abeS

Well-known member
Rejestracja
Gru 22, 2012
Postów
125
Buchów
0
Zapamiętaj że lepiej trochę przesuszyć niż przelać. Konkretnie nie da sie powiedzieć ile. Moje mają prawie miesiąc i dostają 200-300 ml co 3 dni, chociaż nie jestem pewien czy to nie za mało/dużo, ale Ty stanowczo za dużo im lejesz. To przecież nie są kaczeńce tylko mj. Więc daj im na razie spokój z tą wodą. Wkładaj palec do ziemi codziennie, i podlewaj dopiero jak poczujesz że jest sucho. Nie zapominaj że powietrze też jest potrzebne korzeniom. W związku z tym przydałoby się wymieszać ziemie z perlitem, styropianem od biedy. Poczytaj na forum.
No i powodzenia...
 

hajsnakilogram

Well-known member
Rejestracja
Sty 4, 2013
Postów
108
Buchów
0
8 dzien z zycia

Witam serdecznie, mialem dzisiaj podlac, ale skoro mowicie ze za duzo ja karmilem woda to dam jej jeszcze dzien, moze dwa. Sprawdzalem i na glebokosci ok. 5 cm jest jeszcze wilgotno. Nastepnym razem dam im pol litra wody na glowe.

Warunki panujace w boxie:
temperatura: ok. 24*C
wilgotnosc: ok. 43%

Obiecalem tez pare fotek:


Wyglad pustego growboxa:





Numer 1:





Numer 2:





Numer 3:





Numer 4:





Wszystkie razem:



Moje pytania:
1. Czy lampa jest na odpowiedniej wysokosci? (Wysokosc od lampy do doniczki, prostopadle w dol, wynosi ok 18cm
2. Czy termometr jest dobrze ustawiony i daje wiarygodne pomiary? Nie jest on rteciowy, czujniki ma chyba z tylu, wiec obrocilem go tylem do swiatla, jest ok?
3. Kiedy zaczac trening LST?
4. Numerowi 1 (prawy gorny rog) podwinal sie jeden lisc do gory, widac to dobrze na ostatnim zdjeciu. Najprawdopodobniej przyczyna jest to ze wieje na niego ten duzy mieszajacy, czy to nie zrobi jej krzywdy?
5. Zauwazylem ze te kanciki lisci zawijaja sie lekko w gore, co to oznacza?

Dzieki i do uslyszenia!
 
Ostatnia edycja:

Backspace

Well-known member
Rejestracja
Kwi 4, 2012
Postów
113
Buchów
0
1, ja bym obniżyłe tak do 10 -12 cm

3, na lst jeszcze troche poczekasz tak jak bd mieć 4-5-6 właściwych pięter
 

tatrapiwo

Well-known member
Rejestracja
Sty 8, 2013
Postów
83
Buchów
0
z fartem brachu . też mam w boxie tą odmiane (fotorelacja na forum ) tyle że troche kiepski start miała ale teraz już idzie konkretnie do przodu, powodzenia życze . dałbym cfl blizej roślinki a najlepiej sprzedał go i wstawił hps
 

hajsnakilogram

Well-known member
Rejestracja
Sty 4, 2013
Postów
108
Buchów
0
Jezeli obnize to temperatura automatycznie skacze do 30-32*C. Taka chyba bedzie za wysoka? Dodam ze optymalna ilosc lumenow na moja powierzchnie to 10125, a z tej lampy, jezeli licze 70lm/w wychodzi ok. 14000, wiec mam maly zapas. Mocno bedzie przeszkadzac roslinka jezeli lampa zostanie na wysokosci ok. 20cm?
 

LR#2

Banned
Rejestracja
Paź 16, 2012
Postów
828
Buchów
0
WITAJ
Gdzie kupiłeś boxa o takich wymiarach?
 

hajsnakilogram

Well-known member
Rejestracja
Sty 4, 2013
Postów
108
Buchów
0
Witaj,
swojego kupilem na alledrogo, ale wiem ze takie (i rozne inne ciekawe wymiary) mozna dostac na growboxy.pl Nie sa moze jakiejs super jakosci, ale przeklada sie to na cene ktora nie jest wygorowana. Obecnie rozbudowuja sie i oferta bedzie dostepna za 2-3 dni. Maja miec jakies ulepszone mocowania wiatrakow (okragle i kwadratowe), ale dokladniej trzeba pytac. Na tej stronie podany jest numer telefonu, mozesz zadzwonic i wszystkiego sie dowiesz.

PS. Wiem, ze podawanie linkow do obcych serwisow nie jest mile widziane, ale wrzucilem to na prosbe kolegi. Nie mam nic wspolnego z ta strona, nie reklamuje jej. Jezeli mimo to przeszkadza to komus, prosze o informacje, usune post.

Prosilbym rowniez o odpowiedzi na pytania zawarte pod pierwsza fotorelacja.
Dzieki!
 

LR#2

Banned
Rejestracja
Paź 16, 2012
Postów
828
Buchów
0
dowtałem bana na growboxy.pl za niby nieodebranie paczki której na poczcie nie mieli a i zamówiłem kurierem dhl a przysłali mi papierek do odbiór przesylki na poczcie pol ???
o co im chodziło powinien mi dać paczkę a nie papierek i jeszcze jak poszłem na poczte to nie umieli mi powiedzieć co z tą paczką i gdzie ona jest :pl:
 

losfarmeros

Well-known member
Rejestracja
Lip 27, 2012
Postów
80
Buchów
0
Albo Ty za***ałeś sprawe albo sklep tak czy siak strona raczej mało znana zaufania do tego sklepu raczej nie ma wiec tam nie kupujmy i proste..
 

haszyuana

Well-known member
Rejestracja
Wrz 29, 2012
Postów
173
Buchów
0
Termometr zdejmij z bezpośrednich promieni żarówki. schowaj go do jakiegoś pojemniczka żeby był osłonięty ale żeby miał jakąś cyrkulację powietrza.
 

LR#2

Banned
Rejestracja
Paź 16, 2012
Postów
828
Buchów
0
Albo Ty za***ałeś sprawe albo sklep tak czy siak strona raczej mało znana zaufania do tego sklepu raczej nie ma wiec tam nie kupujmy i proste..

nie to wina naszej za***istej poczty polskiej :zjarany:
 

hajsnakilogram

Well-known member
Rejestracja
Sty 4, 2013
Postów
108
Buchów
0
Wymyslilem ze termometrowi zrobie taki "daszek", aby chronic go przed swiatlem i postawie w samym srodku.

Co do sklepu growboxy.pl ja nie narzekam, chociaz tylko raz zrobilem tam zakupy. Kontakt ze sprzedajacym telefoniczny tez calkiem dobry, na biezaco wiedzialem co sie dzieje z moim zamowieniem. Ceny w porownaniu z tymi oryginalnymi growboxami tez sa na prawde kuszace. Tyle ze nie korzystalem z uslug poczty polskiej, poniewaz sie juz kilka razy na niej zawiodlem. Zawsze mozesz zamowic na kogos, ewentualnie z innego komputera jezeli ban jest na IP.

Edit: Daszek jednak chyba nie zdaje egzaminu, poniewaz temperatura jest taka sama jak w przypadu gdy termometr stoi tylem do swiatla, a druga rzecz ze podniosla sie wilgotnosc, co moze byc spowodowane tym ze "sciaga" cala wilgotnosc z ziemi
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół