nasiona marihuany

Nasze fajki

Wyszukiwarka Forumowa:

orzyc

Well-known member
Rejestracja
Lip 17, 2013
Postów
64
Buchów
0
bardzo ładne fajeczki :) a jak wyglądają ewentualne ceny ?
 

TOiOWO

Well-known member
Rejestracja
Maj 28, 2012
Postów
150
Buchów
0
Czołem,

Trochę mnie tu nie było, trochę za ten czas powstało.
Do rzeczy. Jakiś czas temu zwróciłem uwagę na to, w czym noszę bazylię, tymianek... jak idę do kumpla, gotować. W czym popadnie, w tym co znajdzie się pod ręką, w śmieciu. Takie rozmyślania podsunęły mi pomysł zrobienia małego 'pojemniczka'. Na składzie posiadałem małą fajeczkę, więc postanowiłem połączyć te 2 rzeczy.
fajka : https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?82177-PocketPipe-w-jeden-wieczór
Oto wynik końcowy . Wymiary 30x30x76 mm. Komora jest elegancko szczelna, nie uwalnia żadnego zapachu. Pojemność zakorkowanej komory to jakieś 7cm^3 , w zupełności wystarczająca. Fajka i korek mocno siedzą, nie ma opcji żeby się obluzowały i rozdzieliły w kieszeni.




reszta fotek

Do rzeczy drugiej. Armata aka Fajka Pokoju. Największy jak dotąd kaliber, który opuścił moją kanciapę.
Długość : 170mm
Wysokość główki : 45mm
Pojemność : 8,7cm[SUP]3[/SUP] (a nie 13 jak kiedyś podawałem)
Średnica kanału dymowego : 10mm :D
Buczynaa



więcej fot w galerii

Ostatniej, trzeciej fajce poświęciłem osobny temat, część z Was już go widziała, resztę odsyłam :
-> https://www.forum.haszysz.com/showt...ana-fajka-Majsterlog-IN&p=1202538#post1202538

Obecnie pracuje nad bongiem z butelki po koniaku. W grę wchodzą rurki z nierdzewki i drewniany komin. Może uda mi się wrzucić efekt końcowy przed wakacjami ;)

peace!
 

Yebak

FollowTheRabbit
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Sie 13, 2012
Postów
5,104
Buchów
5,114
Odznaki
2
Świetna sprawa! Obejrzałem wszystkie Twoje faje i naprawdę bardzo mi się podobają! Chciałbym mieć taką fajkę ze znaczkiem # :D Lubię czasami zapalić z fajki do tytoniu, Twoja byłaby jeszcze lepsza!
 

GreenLifeStyle

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 24, 2014
Postów
531
Buchów
10
Taka moja skromna uwaga nie wiem czy wiesz ale przed ciągłym używaniem fajki należny ja odpowiednio wypalić słyszałem ze można robić to koniakiem nie znam metody dokładnie. Sprawa dwa nie każdy wie ze fajki nie wolno odpalać zapalniczką benzynową, gdyż psuje ona smak tytoniu, a nie po to jest wypalana żeby zepsuć ja benzyna
 

Plantator90

Well-known member
Rejestracja
Paź 19, 2009
Postów
409
Buchów
1
a będziesz przyozdabiał tę armate jakoś po indiańsku? Czy wolisz sam kolor drewna? Jak masz wypalarke do drewna i chęć to możesz ciekawy wzorek na niej zrobić. Powodzonka przy następnych projektach. A właśnie jak tam faja gandalfa?
 

Grazy

Well-known member
Rejestracja
Kwi 7, 2013
Postów
196
Buchów
0
Fajnie to wygląda :D Od pewnego czasu robię też swoją fajkę ale bardziej klasyczną. Powiedz mi czym konserwujesz drewno? Ja użyłem jakiegoś hardz lack nie miałem carnacuby pod ręką, mam nadzieję że nie zaśmierdnie jutro pomaluję jak zalecają 2 raz nawoskuje jakimś zwykłym woskiem i wrzucę foty :D. Co do opalania to chodzi o to, żeby nagar się równo nadpalił i fajka się zakonserwowała w pewnej części co gwarantuje długie palenie. Jak to zrobić? Nabić dobrym tytoniem nie ubijać im bardziej suchy tym lepszy i popalać delikatnie ciągnąc i zadbać aby w kominie tytoń równo się palił, i zostawić ją na co najmniej 24h i tak kilka razy :D
 

TOiOWO

Well-known member
Rejestracja
Maj 28, 2012
Postów
150
Buchów
0
@GreenLifeStyle To co opisujesz to proces opalania , nie wypalania ;) Grazy opisał jak to wygląda.
A po za tym nie widzę sensu specjalnego opalania fajek, w których pali się jedynie zioło.

@Plantator Armata jest już gotowa i taka zostanie. Obecnie nie posiadam wypalarki i nie myślę o tego typu ozdobach. Fajka z dobrego kawałka drewna o ładnym usłojeniu, pociągnięta bezbarwną lakierobejcą potrafi dać piękny efekt bez żadnych dodatkowych zabiegów.
Do rozpoczęcia prac nad fajką Gandalfa jest coraz bliżej. Kupiłem niedawno wiertło fi 6mm dł.400mm :D Teraz potrzeba mi jedynie czassssssu.

@Grazy Pierwszą fajkę pokryłem tym co miałem po ręką, czyli lakiero-bejcą Sadolin Extra. Efekt okazał się być zadowalający więc przy tym zostałem. Ale następną, ewentualnie drugą w kolejce fajkę chcę pokryć carnaubą.
Czekam na fotki ;)


Dzięki za dobre słowa, peace!
 

DenBraven

Well-known member
Rejestracja
Lut 8, 2014
Postów
57
Buchów
0
Za***iście , mamy bardzo podobne zajawki ;)

Mam tylko takie pytanie bo akurat jak zawsze coś strugałem to używałem drewna z lipy , bo miękkie.
I nie wiem czy by sie takie nadawało na fajke pytam bo akurat nigdy nie strugałem fajek , a jak lakierujesz taki sprzęcik z zewnąrz to luz a jak w środku żeby sie nie przypalała?
Pozdro :bongo4:
 

BigDog

Pies na gambe
Weteran
Rejestracja
Gru 22, 2012
Postów
772
Buchów
1
A próbowałeś robić grawery lutownicą ? Fajne fajki i zajawka. Z wielką chęcią bym się podjął takiego hobby. Zamieść kiedyś fotki z krótki instruktarzem od czego zacząć, jaki sprzęt potrzebny oprócz dłutka etc.
 

DenBraven

Well-known member
Rejestracja
Lut 8, 2014
Postów
57
Buchów
0

TOiOWO

Well-known member
Rejestracja
Maj 28, 2012
Postów
150
Buchów
0
Lipa jest dobra do figurek, zabawek drewnianych itp. Jako materiał na fajkę jest za miękka, może się zbyt łatwo poddać obróbce termicznej, a po za tym efekt wizualny takiej fajki po zalakierowaniu nie był by najlepszy.
Odsyłam Cie do artykułu o materiałach na fajki : http://www.fajka.net.pl/poradniki/fajka-w-praktyce/z-czego-sie-robi-fajki/
Fajki nie lakieruje się od wewnątrz, nie ma takiej potrzeby. Ścianki komina tak czy siak się 'przypalą'. Z czasem powstanie na nich nagar, który będzie m.in chronił resztę główki przed żarem.
btw. Praca z twardym drewnem ma swoje zalety : 'wybacza błędy' (np. ześlizgnięcie nożyka/pilnika pozostawia płytsze zarysowanie, łatwiejsze do zeszlifowania) ;)


Z wypalaniem nie miałem jeszcze styczności, ale kiedyś na pewno spróbuję.
DenBraven wyprzedził mnie z podesłaniem linku do mojej fajkowej fotorelacji.

peace!
 

Koniopaty

Well-known member
Rejestracja
Sty 10, 2013
Postów
264
Buchów
0
Mam już zrobionych 6 faj , z czego 4 są nie palone i mam zamiar je wystawić na allegro, bo leżą sobie. 2 są aktualnie dokańczane chociaż studia znacznie spowolniły mi postęp prac szczególnie że mogę coś skrobać tylko jak wracam do domu. Myślę że na zamówienie dał bym radę zrobić ale musiałbyś się liczyć z długim czasem oczekiwania bo to nie jest moja praca tylko hobby w dodatku drugorzędne bo jeszcze śmigam na desce ( taki snowboard latem - mountainboard ) ;)
peace

Witam ridera tez śmigam na mountain super sprawa zima decha latem decha :)
 

DenBraven

Well-known member
Rejestracja
Lut 8, 2014
Postów
57
Buchów
0
Właśnie lipy używałem do takich rzeczy jak piszesz a szkoda ,że się nie nadaje bo mam sporo 5 letnich kawałków.
Wiadomo ,że z twardego drewna lepsza ,ale bez cieżkiego sprzętu to syzyfowa praca do zrobienia co by ni było.
Dziękować za ogólne wyjaśnienie i linka
Narobiłeś zajawki bedę kminił ;)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół