nasiona marihuany

Nasze fajki

Wyszukiwarka Forumowa:

TOiOWO

Well-known member
Rejestracja
Maj 28, 2012
Postów
150
Buchów
0
Foty porobione ale mam zamiar wrzucić wszystko jak już fajka będzie gotowa i stworze nowy temat w stylu 'zrób to sam' :salut:
Jak na razie mogę uchylić rąbka tajemnicy przedstawiając wstępny projekt :D



Ostatnio pokryłem ostatnie ryski na fajkach lakierem i o ile niczego nie przeoczyłem to najwcześniej jutro wystawie je ponownie ;)

peace:salut:
 

TOiOWO

Well-known member
Rejestracja
Maj 28, 2012
Postów
150
Buchów
0
Czołem brygado.

2 fajki poszły "pod młotek" na allegro. Obydwie z tego samego gatunku drewna, wystarczy wpisać "drewniana fajka z mahoniu". Po weekendzie będą kolejne m.in 2 z sprzęgłem, oraz mały update odnoście nowych fajek pokoju:yeahh:

peace
 

kubolelum

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 6, 2010
Postów
864
Buchów
0
bardzo podobaja mi się Twoje fajki :) wiesz ten temat odkryłem już jakiś czas temu i uwierz badź nie - ale mnie zainspirowałeś i zrobiłem sobie już bongo z bambusa i cybuch z orzecha sam strugałem oraz wczoraj zrobiłem sobie z tego orzecha jeszcze fajeczkę - tylko miałem problem bo gdy wiertałem to musiałem z dwóch stron i mam dziurkę przy cybuchu oraz też pod cybuchem no ale zatkałem ja odpowiednim patyczkiem , trochę je oszlifowałem i fajka jest :) ale jeszcze chętnie zrobię coś co być może dorówna Twoim dzieła :)

dobra rzecz

znalazłem te aukcje - nie obawiasz się powiazania konta na allegro z kontem tutaj ? chodz nie wiem czy dodajesz tutaj inne fotki niż fajek ale miej to na uwadze że bardzo prosto bym i ja miał sprawdzić jak się nazywasz - wystarczy że kupię na aukcji ta fajke a ty mi podasz dane do przelewu
 

TOiOWO

Well-known member
Rejestracja
Maj 28, 2012
Postów
150
Buchów
0
Porób jakieś foty, może wpadnę na jakiś pomysł coś poradzę. Ogólnie do wiercenia cybucha najlepsze są frezy, ponieważ mają dużą średnicę, dobrze odprowadzają trociny i są krótkie (nie mają bicia, czyli niesymetrycznego obrotu wiertła przy samym początku)

Co do konta. Nie zamieszczam tutaj żadnych treści niezgodnych z polskim prawem i nie zamierzam dopóki się ono nie zmieni ;) miejmy nadzieję, że nie będę zmuszony zbyt długo czekać :pl:

peace
 
D

delete

Guest
TOIOWO
trochę nie na temat mam pytanie co do pierwszej fotki co to za roślina na płocie w tle ta czerwonawa?:crazy:
 

grzdylll

Well-known member
Rejestracja
Sty 2, 2013
Postów
356
Buchów
0
Bardzo fajna zajawka ale tak jak piszesz.....CZAS potrzebny
 

TOiOWO

Well-known member
Rejestracja
Maj 28, 2012
Postów
150
Buchów
0
co to za roślina na płocie w tle ta czerwonawa?

To winobluszcz, ładnie się pnie i zdobi płot. Pod koniec lata/wczesną jesienią przybiera piękne barwy, ogólnie polecam. Roczny przyrost to 2-3m, więc całkiem spoko.
Ten mój wyrósł z kilku gałązek odciętych od sąsiada :D

Można by nim sprytnie ukryć out'a w ogródku :D

pzdr

---------- Aktualizacja posta 26-05-2013 ---------- Czas poprzedniego posta 22-05-2013 ----------

Czołem.
Na weekend zjechałem do domu i poczyniłem znaczne postępy w tworzeniu fajki, której proces tworzenia zamierzam po zakończeniu opisać razem z fotkami. Oto mały spojler :


Chyba zrezygnuje z ścięcia góry, tak jak jest to w projekcie (patrz 6postów wyżej).

Fajka mniejszego kalibru (mahoń) :


więcej zdjęć :

(przez pomyłkę wrzuciłem foty 2razy :/ )

peace!

---------- Aktualizacja posta 30-05-2013 ---------- Czas poprzedniego posta 26-05-2013 ----------

up
Oto obiecana kolejna porcja. Procedura taka sama, czyli -> popularny serwis aukcyjny -> 'drewniana fajka handmade' (z sprzęgłem).

peace:spalony:
 

kubolelum

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 6, 2010
Postów
864
Buchów
0
hej , i jak zrobiłeś fajke gandalfa taka wygiana ? tak sobie myślę że chyba się pokuszę o taka kontrukcje tylko jeszcze nie wiem jak się za to zabrać ani jakiego materiału użyć - w okolicy mam orzecha lipę brzozę - drzewa które gdy poproszę same mi podaruja patyka : )

i powiedz czy udało ci się je oddać na allegrow ? : )

a może masz też jakieś nowe projekty :)
 

TOiOWO

Well-known member
Rejestracja
Maj 28, 2012
Postów
150
Buchów
0
Fajka Gandalfa jak na razie siedzi w mojej głowie i prędko z niej nie wyjdzie. Cierpię na chroniczny brak czasu, a do tego projektu potrzeba go niemało. Nawet w okresie wakacyjnym nic nie uda mi się wyskrobać...

Aby zrobić taką fajkę będziesz potrzebował przede wszystkim długiego wiertła do kanału dymowego ('lufy') np. takie :
http://www.egakat.linuxpl.info/product/359 z najmniejszą średnicą : 6mm, (5'tka była by najlepsza) .
Prowadnica do wiertarki i jazda. Trudniejszym i dłuższym procesem jest wygięcie 'rurki'.

Z wymienionych przez Ciebie gatunków najlepszy jest orzech.

Żadnych nowych fajek nie zacząłem, muszę najpierw dokończyć dwie armaty, których zdjęcia wcześniej się pojawiły. Mam nadzieję, że przed wyjazdem uda mi się je Wam pokazać piękne, lśniące, polakierowane, gotowe do naładowania... musi się udać!

Pierwsza fajeczka od dołu jest już gotowa, niech tylko dorwę aparat...
Na allegrow poszła mi jedna fajka, 2 nadal czkają aż je ktoś przygarnie, naładuje i odpali lont. Sęk w tym, że są ludzie którzy by je przygarnęli tylko jak do nich dotrzeć... spot w TV ? :D

pzdr
 
Rejestracja
Cze 8, 2011
Postów
1,952
Buchów
0
faje gandalfa mozna zrobic z kilku elementow skrecanych ze soba nie koniecznie musi byc tocaly dlugi element
ulatwilo by to na pewno czyszczenie ;P

moze bys zrobil "open faje " hehehhe ;)<wodna>
 

TOiOWO

Well-known member
Rejestracja
Maj 28, 2012
Postów
150
Buchów
0
Kilka elementów... to nie jest to. Najlepiej jakby była w jednym kawałku, rasowa fajka pokoju, a nie jakiś składak. Fakt, ułatwiło by to czyszczenie ale dla chcącego nic trudnego, długi elastyczny patyczek wacik i jazda.

Ha, 'open pipe' to by było dopiero coś.
Warunki OP :
-przepalone kilo staffu,
-aktualny stan dróg oddechowych,
-100 smoke reportów :D

Niewykluczone że kiedyś zrobię coś takiego, nieskomplikowana lufa z znaczkiem # :D

peace
 

sofcik

Well-known member
Rejestracja
Maj 30, 2011
Postów
197
Buchów
0
nie poddawaj sie latwo !!!
rob faje gandalfa !!!!:)
jak trafilem na tego posta odrazu w mojej glowie pojawil sie pomysl zeby faje gandalfa zrobic:) i czytam dalej a ty juz sie do tego zabierasz :)
kibicuje do koca!!!
kiedys sam robilem faje tyle ze dwuczesciowe i z bambusa. wygladaly bardziej jak te indjanskie faje pokoju obwiazywalem je kawalkami skory i czesto tez malowalem na czarno.
przypomniales mi moje mlodziencze lata:) teraz to tylko lolki pale:)

pozdr
 

Kostek

Przećpana Morda :D
Weteran
Rejestracja
Sty 7, 2006
Postów
3,486
Buchów
17
Robiłeś już faje wyginane? Ponoć dobrze da się to zrobić na parze wodnej.
 

suomynona

Well-known member
Rejestracja
Cze 2, 2013
Postów
711
Buchów
2
Przepiękne te fajeczki Ci wychodzą, chętnie zobaczyłbym filmik pt "fajka, zrób to sam" :spalony:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół