nasiona marihuany

Nasze fajki

Wyszukiwarka Forumowa:

Zbrodniarz

Well-known member
Rejestracja
Paź 5, 2012
Postów
72
Buchów
0
Witaj. Imponujące hobby. Pogratulować kreatywności. Wstawiłbyś jakieś fotki "zza kulisów"? Bardzo mnie ciekawi to w jaki sposób wytwarzasz te cudeńka.
 

Soldier24

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 25, 2011
Postów
668
Buchów
2
Masz talent chłopie oby tak dalej możesz nieźle zarobić:)
 

TOiOWO

Well-known member
Rejestracja
Maj 28, 2012
Postów
150
Buchów
0
Z sprawami aukcyjnymi będę miał mały poślizg ok 2,5tyg. Zabrakło mi lakierobejcy, której braki będę miał okazję uzupełnić za 2 tyg :/

@vacos Ze sprzęgłem jest właśnie fajka na pierwszym zdjęciu w poście powyżej + dwie w galerii. ;)
@Zbrodniarz foty porobię dopiero w majówkę, bo jak na razie trzymają mnie studia. Może zrobię temat typu ' Jak zrobić drewnianą fajkę '. Jak na razie mogę pokazać jak sobie radzę obecnie, czyli małe imadło, pilniki, papier ścierny i drobne, wykończeniowe sprawy mogę wykonywać :D



A oto wcześniej obiecane porównanie fajki pokoju.





peace
 

TOiOWO

Well-known member
Rejestracja
Maj 28, 2012
Postów
150
Buchów
0
Ostatnio w spodach od butelek posadziłem sobie pietruszkę naciową, bazylię, szałwię lecznicza i rzecz jasna rzeżuchę (w pojemniku po krokietach) do kanapek jest w idealna i jest gotowa do wcinania po tygodniu (dodatkowo trzymam ją gdy zajdzie słońce pod lampką biurkowa : 750lm xD )

@Kowalsky Z fikuśnymi kształtami jest ciężko, jedyne co mogę robić to zmieniać kąt pod jakim jest komin (cybuch) w stosunku do lufy.
Ale mam zamiar zrobić fajkę 'Gandalfa', muszę tylko zdobyć jak najdłuższe wiertło do drewna o średnicy 5mm, żeby była długa lufa i będę ją maczał w wodzie na kilka dni, wyginał i na nowo powtarzał proces dopóki nie uzyskam odpowiedniego wygięcia.

peace.
 

Kostek

Przećpana Morda :D
Weteran
Rejestracja
Sty 7, 2006
Postów
3,486
Buchów
17
Skąd pozyskujesz drewno? Takie dobre do obróbki chyba musi być jakiś czas sezonowane?
Jak podesłałbym Ci odpowiednie drewno (dzika grusza) i nakreślił mniej-więcej jak to ma wyglądać, to czy podjąłbyś się?
 

TOiOWO

Well-known member
Rejestracja
Maj 28, 2012
Postów
150
Buchów
0
Posiadam dosyć dużo materiału w postaci desek o przekroju średnio 3x5cm, prędzej mi braknie klocków z których robię większe fajki, ale jak na razie nie mam się czym martwić.
Nie ma obaw że zacznie się coś z fajkami dziać, bo materiał z których są one zrobione czekał 20lat, a pochodził on z zakładu stolarskiego.
Mam kawałek wiśni i gruszy który ma ok 1 roku, nie więcej. Z wiśni zrobiłem jedną fajkę na próbę czy aby nie za wcześnie, była palona wiele razy i jest OK, a obecnie ma chyba 10 miesięcy, nie więcej. Więc wystarczy że mi wyślesz szkic pokazujący fajkę z 2-3 stron, a zobaczę co da się zrobić.

Oto ta fajeczka :



(lepsza ostrość):



peace
 

Kostek

Przećpana Morda :D
Weteran
Rejestracja
Sty 7, 2006
Postów
3,486
Buchów
17
Ale masz dziką gruszę, czy zwykłą? Dzika ma o wiele lepszą jakość. Ale dysponuję jedynie świeżą, więc zastanawiałem się, ile czasu trzebaby ją sezonować.
 

Plantator90

Well-known member
Rejestracja
Paź 19, 2009
Postów
409
Buchów
1
fajna robótka. Fajki prezetują się świetnie. A robisz je z jednego kawałka czy oddzielnie cybuch ?
 
S

Spasiona Swinia

Guest
@Kowalsky Z fikuśnymi kształtami jest ciężko, jedyne co mogę robić to zmieniać kąt pod jakim jest komin (cybuch) w stosunku do lufy. Ale mam zamiar zrobić fajkę 'Gandalfa', muszę tylko zdobyć jak najdłuższe wiertło do drewna o średnicy 5mm, żeby była długa lufa i będę ją maczał w wodzie na kilka dni, wyginał i na nowo powtarzał proces dopóki nie uzyskam odpowiedniego wygięcia. peace.

Jak bedziesz juz to mial to ja z checia ;)
 

Dozller

Well-known member
Rejestracja
Mar 12, 2013
Postów
77
Buchów
1
Fajna sprawa,dobrze ze ludzie posiadają jeszcze jakieś konkretne zainteresowania . Fajki zapierają dech pozdro.:smokee:
 

TOiOWO

Well-known member
Rejestracja
Maj 28, 2012
Postów
150
Buchów
0
Okoko, gdy zacznę projekt wyginanej fajki to będziecie na bieżąco ;)

@Plantator90 Jak na razie zrobiłem tylko jedną fajkę dwuczęściową na 11. Jest ona pokazana wyżej. Dwuczęściowe są zabierają troszkę więcej czasu bo trzeba dopasowywać elementy.

@Kostek Posiadam kawałek gruszki chińskiej (posiada owoce w kształcie jabłka) ale nie mam pojęcia jakie ma właściwości. W majówkę się za nią zabiorę żeby sprawdzić czy już przeschła jako tako.

pzdr
 

skun69

New member
Rejestracja
Mar 6, 2013
Postów
1
Buchów
0
polecam taką lufe, tylko jeszcze dodatkowy cybuch zrobić (czyli tak żeby były dwa) jeden robimy tam od góry gdzie ma być a drugi na poziomej rurce tzn. na tej co jest ustnik:)) mega;p lufa krzyżowa;p film "Boski Chillout" główny pomysłodawca.xdd
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół