nasiona marihuany

Odległość szczytów od żarówki CFL 200

Wyszukiwarka Forumowa:

hajsnakilogram

Well-known member
Rejestracja
Sty 4, 2013
Postów
108
Buchów
0
witam

jaka powinna byc odleglosc lampy CFL 200w od szczytow rosliny. dodam ze z kalkulatora lumenow wynika ze dostarczam o polowe wiecej swiatla niz powinienem.

Powieszchnia 0.2025 m2
Optymalnie: 10125 Lumenów

Moje: ok 14000lm

zatem w jakiej odleglosci powinienem trzymac lampe (troszke grzeje od niej)
 

User420

Cannabis Man
Weteran
Rejestracja
Lis 5, 2012
Postów
717
Buchów
0
witam

jaka powinna byc odleglosc lampy CFL 200w od szczytow rosliny. dodam ze z kalkulatora lumenow wynika ze dostarczam o polowe wiecej swiatla niz powinienem.

Powieszchnia 0.2025 m2
Optymalnie: 10125 Lumenów

Moje: ok 14000lm

zatem w jakiej odleglosci powinienem trzymac lampe (troszke grzeje od niej)
Na ok20 cm, potem daj dłoń nad szczytem jeśli przytmasz ok 30 sekund i nie parzy jest ok jeśli poparzy daj wyzej, powinno być ok
 

hajsnakilogram

Well-known member
Rejestracja
Sty 4, 2013
Postów
108
Buchów
0
czytalem opinie ze powinno sie trzymac cfl kilka centymetrow od szczytow, ale wydaje mi sie ze to dotyczy tylko tych malych cfl kompaktowych np. 23w.
mam racje?
 

User420

Cannabis Man
Weteran
Rejestracja
Lis 5, 2012
Postów
717
Buchów
0
czytalem opinie ze powinno sie trzymac cfl kilka centymetrow od szczytow, ale wydaje mi sie ze to dotyczy tylko tych malych cfl kompaktowych np. 23w.
mam racje?
im bliżej tym lepiej tylko żeby szczytów nie popalić zastosuj to co ci pisałem wcześniej
 

Trol78

Well-known member
Rejestracja
Gru 29, 2012
Postów
231
Buchów
0
czytalem opinie ze powinno sie trzymac cfl kilka centymetrow od szczytow, ale wydaje mi sie ze to dotyczy tylko tych malych cfl kompaktowych np. 23w.
mam racje?

Elo, ja startowałem z CFL 125w Dual i trzymałem ją około 10cm od szczytów, podkładając reke nawet po minucie nie było czuć gorąca.
 

hajsnakilogram

Well-known member
Rejestracja
Sty 4, 2013
Postów
108
Buchów
0
ja mam 200w na kwitnienie, stwierdzilem ze dual jest bez sensu w moim wypadku, bo glownie w boxie beda sie pasly automaty a ich weg trwa krotko, box tez jest nie za wysoki wiec nie potrzebuje zeby jakos mi super mocno urosly. na razie lampa jest w odleglosci ok 25cm od szczytow, na poczatku tygodnia dojdzie mi wiatrak 12x12 zamontuje go jako mieszajacego i lampe mam nadzieje bede mogl troche obnizyc, a ten co obecnie jest mieszajacy 8x8 pojdzie pionowo zeby dmuchal na lampe, przy okazji podnosil troche wilgotnosc (pod nim bedzie kubelek ze skarpetami)


<joint>
 
D

drx

Guest
Sprawdź jak to u mnie wygląda mniej więcej;) Trzymam około 8-10cm od plantów. Ale mniej nie polecam, bo natknąłem się z drobnym przypaleniem
 

Football Manager

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 28, 2012
Postów
4,047
Buchów
6,469
Odznaki
3

LucjanOG

Tetra Hydro Cannabinol %
Rejestracja
Maj 30, 2019
Postów
3,766
Buchów
9,013
Odznaki
3
Nie obudzilem sie teraz tylko ciagne temat moze sie komus przyda ...
 

Acelos

Jedność
Rejestracja
Mar 24, 2019
Postów
402
Buchów
504
Odznaki
4
Temat niezamknięty, więc nowego nie będę otwierał, mam żarówki LED (13w) 1500lm barwa 2700k planuje takie dwie dodać jak mi roślinki wejdą na FLO.
Pytanie jest takie jak wysoko mają być nad szczytami ? Uprawiam pod panelem LED i nigdzie informacji nie mogę znaleźć co do zwyczajnych żarówek, czy mogą być na tej samej wysokości co panel? (30-35cm) czy może mają być niżej bądź wyżej ?
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,071
Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

Jak najnizej. Tyle, zeby rosliny nie dotykaly diod.

;] a nie minimum z 5 cm ? a od panelu złożonego z ...
 
Ostatnia edycja:

Acelos

Jedność
Rejestracja
Mar 24, 2019
Postów
402
Buchów
504
Odznaki
4
;] a nie minimum z 5 cm ? a od panelu złożonego z ...

Logiczne, że jakiś odstęp musi być, a odpowiedź mnie nakierowała nieco... iż niżej mają być niż Panel LED :D
A on nie składany, taki badziew, o który pytałem w tym temacie, ale w zamyśle jest głównie do sadzonek, mam powierzchnię 0.16m2 i sprawdzić go chce.
https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?148539-Panel-Led-45W-225-sztuk-diod

Nie jest taki zły, tak wyglądają 4 dniówki
Snapchat-883412261.jpg

Trzymam na wysokości 30cm mniej więcej, chyba git.
A tak poza tym to FR startuje niedługo z nimi ;)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół