nasiona marihuany

Porady Franco - Tworzenie włąsnej genetyki.

Wyszukiwarka Forumowa:
G

Guest

Guest
Dawno temu zacząłem palić marihuanę, krótko po tym zacząłem ją hodować. Nie minęło dużo czasu zanim zrozumiałem, że tworzenie nowych gatunków jest dla uprawiania tym czym jeżdżenie jest dla chodzenia. Od kąd rozpocząłem hodowlę w 89, marzyłem o stworzeniu własnego szczepu. I dzięki Arjanowi i pracy w Green House Seed Company, pewnego dnia marzenie się urzeczywistniło. Chciałbym podzielić się kilkoma sekretami tej magicznej sztuki, nauki, która wychodzi poza mierzalne wartości, i przechodzi w świat uczuć, postrzegania oraz 6 zmysłu.

Breeding to proces tworzenia i stabilizacji nowych gatunków, a wszystko ma początek w poszukiwaniu dobrego źródła DNA, na którym zbuduje się ów gatunek. Jest wiele sposobów breeedingu, od zwykłej selekcji cech aż do kannabinoidów, terpenów i badaniu DNA. Ale podstawowe cele są takie same. Dla domowego hodowcy, celem jest znalezienie dobrych genów początkowych, skrzyżowanie ich, i selekcjonowanie ich dopóki nie znajdzie on upragnionych cech. Następnie bardziej zawiłym zabiegiem jest reprodukcja wybranych jednostek, przez tworzenie stabilnych gatunków.Początkowym materiałem do breedingu powinno być coś o dobrych cechach, które łatwo rozpoznać. Jeżeli to możliwe, najlepiej jest użyć zwykłych nasion z domowej hodowli, ale również można to zrobić z nasion feminizowanych , ale to wymaga dokładniejszej selekcji. Breeding powinien być skierowany w jedną cechę, lub kilka wybranych cech. Im większa liczba, tym większa szansa przegapienia czegoś w trakcie procesu. Zasada jest prosta: pozostawić to tak prostym jak to możliwe.

Jest wiele celów domowej hodowli, jedni robią to dla żywicy, inni dla smaku, a jeszcze inni dla produktywności. Niektórzy szukają jednej cechy, w tym wypadku najlepiej jest wybrać i hodować tylko tą jedną cechę. Na przykład gdybym chciał wziąć nasionka Super Lemon Haze i skrzyżować je z bardzo płodną indyjką aby zwiększyć plon nie tracąc typowego cytrynowego smaku, najlepiej byłoby najpierw je skrzyżować, wybrać jednostki do reprodukcji, ustabilizować cechę i kombinować ze smakiem.
Stabilizacja może być osiągnięta przez krzyżowanie wsteczne, gdzie wybrane jednostki mające upragnione cechy są krzyżowane wstecznie z rodzicem posiadającym te same cechy. Np., jeżeli Super Lemon Haze jest skrzyżowany z White Rhino dla zwiększenia produkcji i zatrzymania smaku lemona, wybrane potomstwo które ma największą produkcję zostaje krzyżowane wstecznie z SLH dla podkręcenia smaku.
Stabilizacja wybranej krzyżówki jest bardziej skomplikowanym procesem, wymaga dużo miejsca, aby pracować na jak największej liczbie jednostek, i to jest powód dla którego tylko niektóre firmy stabilizują swoje gatunki. Wyhodowanie nasion hybrydy F1 aby wybrać upragnione cechy to jedno, ale podtrzymanie kilku wybranych jednostek do ustabilizowania linii gatunkowej jest trudniejsze. Wymaga to miejsca, aby móc zweryfikować cały zbiór genetycznych kombinacji populacji, co oznacza hodowlę dziesięciu tysięcy roślinek F1 by otrzymać kilka jednostek posiadających upragnione cechy, a następnie użycie ich do powtórnego skrzyżowania z ich oryginalnymi rodzicielami.

Zależnie od gatunku i krzyżówki, często wymagane jest powtórne skrzyżowanie, albo hodowla wsobna od 3 do 6 pokoleń przed osiągnięciem jednakowości. Na przykład w przypadku skrajnych sativ wymagane jest cofanie się o kilka generacji przed osiągnięciem jednakowości, z indyjskimi jest trochę łatwiej.
Upragniony poziom jednakowości również tworzy różnicę, zwłaszcza dla sativ, dobrze jest pozwolić fenotypom aby zaprezentowały siebie, przez co hodowca może wybrać najlepsze dla nich i dla ich potrzeb. Z większą ilością komercyjnych gatunków, docenia się roślinki które są jednakowe, gwarantuje to jedankowy produkt.
Najważniejszą rzecza w domowej hodowli jest to, że rzadko jest możliwe wyhodowanie wystarczającej ilości potomstwa do stworzenia populacji. Z powodu małej ilości roślin w użytku, odnalezienie indywidualności zależy częściowo od szczęścia, smykałki do roślin albo od 6 zmysłu.
Należy również pamiętać, że wiele mistrzowskich szczepów powstało jako anomalia z ogromnych grup indywidualności.
Nie ważne jak mała jest domowa hodowla, według mnie to zawsze najbardziej interesujący, zabawnyi dostarczający najwięcej dumy sposób na hodowlę marihuany. Tworzenie nowych smaków i nowych typów roślin, mieszanie genów, utrzymuje różnorodność, a co najważniejsze zwiększa ilość nasion przechodzących pomiędzy palaczami i hodowcami. Krótko mowiąc, jest to najlepszy sposób na walkę o konopię.




źródło :http://www.strainhunters.com/site/i...ncos-tricks-on-breeding-your-own-genetics-r50
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół