nasiona marihuany

Melasa :) Potrzebna pomoc ! kogoś kto już stosował

Wyszukiwarka Forumowa:
D

delete

Guest
Siema ! :spalony:
Niestety przeczytałem kilka postów na temat MELASY i w sumie nie dowiedziałem się nic potrzebnego :zjarany:
Potrzebowałbym pomocy od osoby która już stosowała daną "miksturę" <rotfl>
Potrzebuje info na temat obu rodzaji MELASY suchej (stosowanej do głeby) i syropiku (stosowanego jako "odzywka" ..
PYTANIA !!! POMOCY :) :yeahh: :
1)Która z obu rodzaji MELASY działa lepiej ? (chodzi mi o wasze spostrzeżenia zdobytej podczas "działania" w "ogrodzie") :smokee:
2)Czy dobrze rozumiem że SYROP stosuje się rozrobiony z wodą czy jeszcze do tego trzeba dodać jakieś "specyfiki" ;P
a) a jak tak to poprosiłbym jakąś konkretną nazwe/link .. a najlepiej nazwe stosowanego produktu Melasy i "specyfiku" do niej (Godnego Polecenia przez was)
b)Wiem już że syrop można stosować jako nawoz do gleby ale rónież w spray'u spryskując kwiatostany.. ale nie wiem czy można łączyć obie czynności za jednym razem .. i czy można go łatwo przedawkować ?
3) A co do MELASY SUCHEJ :freak2: chciałbym dowiedzieć się jak ją się stosuję .. Bo Ja zrozumiałem że stosuję ją się w ten sam sposób jak DOLOMIT
czyli miesza się ją z glebą na spocie (czy dobrze rozumiem ??) czy podsypuje się Roślinki dopiero po zakwitnięciu ?


NO TO CHYBA NA TYLE ..
(Nie wiem czy potrzebne info. ale napisze) :
Pestki z Pakietu z Otwartej Pestki !
A co do odżywek i wspomagaczy to stosować bd :
Dolomit zmieszany z ziemią ze spota (możliwe że dosypie jeszcze ziemie sklepową)
Flo - Biohumus, i różne inne naturalne "domowej roboty" roztwory z pokrzyw i tym podobne i jakis "azocik" (jeszcze nie wiem jakiego pochodzenia:)) najtańszym i najlepszym kosztem ! :spalony:
Veg - PLANTON K, Canna PK13/14,
no i jeszcze melasa :D ale nie wiem jeszcze czy na FLO czy Veg

A co do stosowania odżywek na Veg to raz bede podlewał samym Planton'em K i przy nastepnych odwiedzinach na spocie bd podlewał Planton'em K razem z Pk 13/14

Co myślicie o stosowaniu odzywek/dopalaczy ?? coś ująć, coś dodać ??

jak coś mi się przypomni to bede dopytywał !

HAHAHA :D Prosze o wyrozumiałość i kulture w poniższych POSTACH :D

Dziękuję z góry za podpowiedzi !!!

Z Fartem ! /5
:spalony:
 
D

delete

Guest
a powiedz mi z czym to stosowałeś w jaki sposób i jaka melase ?
i gdzie ja kupiłeś ?
 

Fidel Gastro

Stary wyjadacz cukierasków...
Weteran
Rejestracja
Cze 25, 2011
Postów
4,327
Buchów
4
W proszku czy w plynie najlepsza jest nieprzetworzona z trzciny cukrowej tzw.blackstrap Zadna filozofia nigdy nie przedobrzysz z melasa rozpuszczasz w 1l wody(w cieplej lepiej sie rozpuszcza) 2-4lyzeczki do cherbaty,ustawiasz ph i podlewasz,oprocz slodkawego nektarowego smaku ziolo dostaje sporo mikroelementow od melasy,stosuje w kazdym grow i wszyscy znajomi chwala smak
 
E

Eszterebeszte

Guest
W centrum ogrodniczym, mieszałem z wodą, strasznie śmierdzi ta melasa.

---------- Aktualizacja posta 12:33 ---------- Czas poprzedniego posta 12:31 ----------

W proszku czy w plynie najlepsza jest nieprzetworzona z trzciny cukrowej tzw.blackstrap Zadna filozofia nigdy nie przedobrzysz z melasa rozpuszczasz w 1l wody(w cieplej lepiej sie rozpuszcza) 2-4lyzeczki do cherbaty,ustawiasz ph i podlewasz,oprocz slodkawego nektarowego smaku ziolo dostaje sporo mikroelementow od melasy,stosuje w kazdym grow i wszyscy znajomi chwala smak

A to nie mikroorganizmy i bodajże grzyby nie żywią się ta melasą w glebie co działa w symbiozie z roślinką?
 

F.B.I

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lis 12, 2011
Postów
823
Buchów
0
Siemka, kolego jesli dobrze poczytalem to cos poknociłes z rozpiską, piszesz ze planton k i pk na vega a biohumus na flo???.... ma byc na odwrót, co do domowych specyfików, jesli nie masz doswiadczenia w proporcjach to raczej odpusc i stosuj to co ktos juz sprawdził, czyli biohumus na veg i planton k na pierwsze dwa tygodnie flo i potem dodatkowo pk, jesli chodzi o melase to jesli o mnie chodzi to gra nie warta zachodu, lałem kiedys miód i gówno z tego było, ogólnie cała akcja z melasa toczy sie o to zeby dostarczyc plantowi cukrów prostych dzieki czemu roslina nie musi ich tworzyc sama, ale jest preparat o nazwie carboload, ja stosuje i jest ok, melasa sie psuje i nie wiem czy za jakis czas jakies bakterie nie wpie****ą sie do medium, i nie wierz w to ze topy beda słodkie od melasy bo to jest bzdura, jak juz gdzies pisałem, to tak jak bys jadł ananasy zeby laska zrobiła ci loda z polykiem... :)) Z fartem
 
D

delete

Guest
ahm czyli nie zaszkodziło by jakim podlewał glebe i spsikiwał kwiatostany na raz ..
Eszterebeszte a czy ta melasa nie zepsuje smaku i zapachu "kwiatów" jak bym chciał spsikiwać ?? mówisz że śmierdzi.. czyli same podlewanie i zarazem spsikanie topow nic nie zepsuje ??

A powiedzcie mi co do odzywek dobrze jest ?? chodzi mi o pieknie popuchniete topy


aha no i na sam koniec chciałem lać ripen .. nie zaszkodzi ?

---------- Aktualizacja posta 12:48 ---------- Czas poprzedniego posta 12:42 ----------

A gdzie teń carboload dostane i ile mniej wiecej kosztuje i jak go stosować ?
 
E

Eszterebeszte

Guest
ahm czyli nie zaszkodziło by jakim podlewał glebe i spsikiwał kwiatostany na raz ..
Eszterebeszte a czy ta melasa nie zepsuje smaku i zapachu "kwiatów" jak bym chciał spsikiwać ?? mówisz że śmierdzi.. czyli same podlewanie i zarazem spsikanie topow nic nie zepsuje ??

A powiedzcie mi co do odzywek dobrze jest ?? chodzi mi o pieknie popuchniete topy


aha no i na sam koniec chciałem lać ripen .. nie zaszkodzi ?

Ripenem mógłbyś zepsuć smak, zdanie na jego temat są podzielone.
Jak chcesz to lej, tylko potem porządnego flusha zrób.

Melasa nie działa na smak topów, to odżywka dla gleby nie rośliny więc też nie musisz jej spryskiwać tą melasą bo tylko się będzie kleić od cukru hehe
 

F.B.I

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lis 12, 2011
Postów
823
Buchów
0
Szczerze mówiąc to głupi pomysł spryskiwac topy, podczas flo wazne jest aby utrzymywac wilgotnosc w granicach 40%, kwiatostany to delikatny materiał i łatwo ulega plesni w wyzszej wilgotnosci, kiedy bedziesz pryskał zafundujesz plesni idealne warunki do ataku, nawet jak masz w boxie odpowiednia wilgotnosc a niektóre topy opieraja sie o scianki boxa to czesto sie z tej strony pocą i wychodzi plesn, ale zobaczysz to dopiero przy scince, bo top wyglada ładnie z wierzchu a w srodku masz plesn i zgnilizne.Rozumiem ze chcesz zeby było cacy ale nie przesadzaj bo przedobrzysz.
Jak chcesz popuchniete topy to dokup canna boost, jest drogi wiec od ciebie zalezy, a jesli chodzi o ripen, to tylko marketing, mozesz lac jak chcesz zepsuc koncowy efekt o który tak zabiegasz.:spalony:
 
D

delete

Guest
Voodoo niby mówisz dobrze ale mi chodzi o outdoor :)
czyli Veg- tylko Biohumus Flo- CANNA PK13/14 CANNA BOOST
to wszystko a wql oplaca sie inwestować w nasiona z OP ?
 

F.B.I

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lis 12, 2011
Postów
823
Buchów
0
Ja wiem ze outdoor ale napisałes w pierwszym poscie ze odzywki na flo bedziesz lał na vegu, rozumiem ze to pomyłka, a to pryskanie,... no nie wiem, wg mnie topy tego nie zaabsorbują a do tego bedą sie dusic, to tak jakby dynie zapakowac do foli i zeby rosła, jak dla mnie to chyba by zgniła, cukry proste sa przyjmowane tylko i wyłącznie przez korzenie i napewno słodki smak nie wpłynie na koncowy smak baki, ludzie popełniaja błąd przy ostatnich dniach zycia roslin, wszystko zalezy od tego jak wypłukałes,... a potem leją ripen i dwa try dni flusha i kosa,.. a to jest najwiekszy błąd, ripen smierdzi i drapie w gardle, nie sugeruj sie tym co pisze na etykiecie, musisz liczyc tydzien flusha zeby pozbyc sie ripenu z kwiatów, jak chcesz miec jaranie w wyzszej półki dla siebie i kolegów to nie lej ripenu, zrób dobry flush, i polecam lekture o wodnym curringu, uwydatnia smak i zapach.
Zapomniałem, nasionka z op zalezy od kogo, najlepsze femki, co do odzywek to canna droga, sa duzo tansze dopalacze i dobre, canna to towar dla zapalonych hobbystów indoorowych, ze wzgledu na cene, ja mam nasionka z konkursu swiateczna maria , kilka strainow i powiem ze wymiata.
 
D

delete

Guest
masz może jakąś swoją fotorelacje doprowadzoną do końca możę bym coś ciekawego sie nauczył .. i na pewno skorzystam z twoich rad :) a co do wodnego curringu to zrozumiałem to tak że palonko się tylko robi przyjemniejsze do palenia i traci z wagi .. robiłeś już tak ? może mi to wyjaśnisz ?
 
Ostatnia edycja:

matkow

Well-known member
Rejestracja
Sty 15, 2013
Postów
69
Buchów
0
a cukier trzcinowy? jakby to mieszac z woda i podlewac?
 
D

delete

Guest
kulturalnie...

... proszę Ciebie lub Moderatora o przeniesienie tego wątka w odpowiednie miejsce. <joint>

Dziękuję i pozdrawiam,
HJ:spalony:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół