nasiona marihuany

[AF][HPS 70W][0,08m2][White Berry in WhiteBox] Drugi growlog - od początku z przygodami ... HJ

Wyszukiwarka Forumowa:

Drodzy rodacy !! Nadeszła odpowiednia pora na ankietę;) Obstawiajcie, ile wyjdzie mi tym razem włas


  • Łącznie głosujących
    25
  • Poll closed .
D

delete

Guest
Dobry wieczór wszystkim ogrodnikom/ogrodniczkom.
Nie wytrzymałem zbyt dlugo i zaczynam kolejną fotorelację. Od początku z przygodami, ale o tym w dalszej części...

Zapraszam.:smokee:

Szafka: 85x32x30
Wentylacja:
- wyciąganie 140mm
- wtłaczanie 90 mm
- mieszanie 70 mm
Nasiono: White Berry automat od Paradise Seeds
CFL/HPS: Na początku (1-5 dzień) 2xCFL (30W+40W) razem 4400lm następnie od 6 dnia --> 70W Philips Master Son-T Pia 6600lm --> po awarii HPS'a:/ w 8 dniu życia zmiana ponownie na 2xCFL (40W+60W POLUX) wg producenta sumaryczna ilość lumenów = 6800lm. Teoretycznie o 200lm więcej niż przy zastosowaniu o 30W słabszego HPS'ka.
A teraz wyjaśniam co to za awaria. Otóż po zmianie oświetlenia HPS zaczął buczeć. :pl: Wygooglałem na szybko ,że prawdopodobnie może to być statecznik, ble , ble, ble.
Zatem musiałbym dopiero co stuningowanego boksa ponownie rozebrać i sam nie wiem co jeszcze. Jednym słowem porażka po całości.:pl: Wybieram mniejsze zło i za ok. 40zł jutro kupię 60W Poluxa i zamontuję obok wcześniej zamontowanej 40-tki tego samego producenta. Tym razem grow będzie pod CFL'kami.<coolpalacz> Nie chciałem tego, ale życie mnie do tego zmusiło.
Donice: wstępnie 0,7l docelowo: 6l
Dopalacze/Wspomagacze/Przepłukiwacze:
- Weg: Bio-Grow, Alg-A-Mic, Super-Vit, mikoryza.
- Flo: Bio-Grow, Alg-A-Mic, Top-Max, Bio-Bloom, Super-Vit, Canna Flush. Będę sprawdzał zalecenia na tabeli bio-bizzu, ale czy bedę się stosował to sam nie wiem.
Ziemia: Kronen dla roślin kwitnących z kokosem ph-6,5 + perlit ok. 25% całości + mikoryza. Całość wymieszałem i zostawiłem na 48h przed umieszczeniem w ziemi wykiełkowanej pestki. Góra i dół keramzyt.
Temperatura: Przy wyłączonym światełku ok. 20-22 stopnie. Podczas święcenia HPS'u 25-28 stopni. Przy 100W CFL'u nie wiem jaka będzie, ale pewnie ciut niższa.
Wilgotność: 50 - 70% w dzień. W nocy jak WB idzie spać to staram sie dobic do ponad 80%, by systematycznie sobie spadała podczas odpoczynku.
Filtr własnej produkcji: https://www.forum.haszysz.com/diy-filtr-glowy-wielokrotnego-u-ytku-t71240.html Jego pojemność to 4l aktywnego węgla. Nie wymieniałem wkładu po poprzednim grow. Poczekam, aż zacznie pachnieć.
Fotoperiod: 19/5
Trening: na pewno lst, może topping. Zobaczę co to z tego wyjdzie jak Jagódka będzie rosła. Wówczas zadecyduję.

Na zewnątrz nic się nie zmieniło.






W środku uszczelniłem front. Zamontowałem 20mm kątownik a na niego przykleiłem kolejną/drugą uszczelkę. Myślę i mam nadzieję, że tym razem drzwiczki nie będą słabym ogniwem mojego whiteboxa.


Prawdopodobnie jest to moja ostatni/pełny grow w tej szafeczce, bo powoli przygotowuję się doo tuningu kolejnej szafeczki (tym razem do wykorzystania będzie 0,35m2). 4-razy tyle co obecnie. Czyste szaleństwo.... ale to dopiero na wiosnę. :yeahh:

Zapraszam do relacji.
UP'ki będą robione w tygodniowych odstępach.

Dzisiaj mija pierwszy tydzień życia małej Jagódki. Wydaje mi się jakaś mizerna. :freak2: Jakaś jakby wolniejsza od poprzedniej Rosjanki i nie wiem czym jest to spowodowane?
Co prawda kilka czynników się zmieniło:
- prawie 3-krotnie mniejsza pojemność startowej donicy,
- wentylator mieszający skierowany bezpośrednio na roślinkę,
- mikoryza dosypana do początkowej mieszanki w ilości ok 5 gramów
- oraz sama woda. Jagódka podlewana była przez pierwsze 6 dni czystą Nałęczowianką. Więcej nie pamiętam. <joint>
Pewnie panikuje i jeszcze ruszy z kopyta na maksa.
Dzisiaj podlałem ją po raz pierwszy bio-growem w ilości 2ml na litr. Do łask wróciła poczciwa odstana kranówka stuningowana dodatkowo kropelką Super-Vit'a na baniak 4,5l.
Zatem Bio-Grow + Super-Vit. PH zmierzone testem kropelkowym zbiłem 2 ml kwasku cytrynowego firmy Rolnik do poziomu ok. 6,5.
Za tydzień włączam Alg-A-Mic do mieszanki.



dzień 1 narodziny/rano


dzień 1 wieczorem


dzień 2


dzień 3


dzień 4


dzień 5




dzień 7






Taki widok po raz ostatni. Za parenaście godzin już nie będzie żółtego światełka.






Komentarze/z***ki/sugestie/etc mile widziane...

Pzdr,
HJ:spalony:


 
Ostatnia edycja:
D

delete

Guest
Siemasz HJ!
Jestem pierwszy i będę zaglądał.
Zapowiada się dobrze.Rosjanke już wyjarales :)
 

znajomyy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 15, 2012
Postów
573
Buchów
0
bede obserwował z fartem do konca:harvest:
 
S

Spasiona Swinia

Guest
No wszystko fajnie odpowiednie podejscie do tematu wypas.
Moze czas na nowe wyzwanie ? Moze teraz szafa na 400 W ?
A to pudeleczko przerob na clone boxa :D
 
D

delete

Guest
a Wy co? spać nie możecie... ?

<joint> żartuję...fajnie, że wpadliście


Siemasz HJ!
Jestem pierwszy i będę zaglądał.
Zapowiada się dobrze.Rosjanke już wyjarales :)

Jeszcze nie, ale nie wiem czy mi wystarczy do pierwszego sampla :smokee:
Smaczna jest skórkowana i robi bardzo przyjemny łomot w głowie. A jak się po niej śpi. <joint> Bajka...

bede obserwował z fartem do konca:harvest:
:smokee: dziękuję...

No wszystko fajnie odpowiednie podejscie do tematu wypas.
Moze czas na nowe wyzwanie ? Moze teraz szafa na 400 W ?
A to pudeleczko przerob na clone boxa :grin:

Może 400W nie, ale kolejna przygoda będzie minimum pod 150W jak nie 250W.<joint> Wyjdzie w praniu. A co do małego boksa i jego przeznaczenia to zgadłeś w połowie. Klonów (jeszcze) nie umiem robić. Whitebox będzie służył dla wczesnego weg. Następnie po 1 czy 2 tygodniach planty będą trafiały do docelowego boxa.
 
Ostatnia edycja:

unialeszno

Well-known member
Rejestracja
Lis 19, 2012
Postów
733
Buchów
0
witam kolego HJ ;]

widzę że już lecisz z nową fotorelką i dobrą odmianą :D oczywiście zasiadam w 1 rzędzie i będę podziwiał jak tam CFLki się spisują i jak roślinki rosną na klockach DUPLO :freak2:

pozdrawiam i bezproblemowej uprawy
 
D

delete

Guest
witam kolego HJ ;]

widzę że już lecisz z nową fotorelką i dobrą odmianą :D oczywiście zasiadam w 1 rzędzie i będę podziwiał jak tam CFLki się spisują i jak roślinki rosną na klockach DUPLO :freak2:

pozdrawiam i bezproblemowej uprawy

Cześć !

Zasiadaj, bo miejsce zawsze się znajdzie. Co do odmiany to mam nadzieję, że nie będzie tak intensywnie pachnieć jak WR a sam zapach będzie mniej przypałowy, bo jednak lekko owocowy. Zobaczymy. Zaraz pakuję syna do samochodu i gnam do marketu po CFL'kę.
Box mi huczy niemiłosiernie. W nocy jak załączył się box to z początku myślałem, że HPS sie naprawił, ale jednak po paru minutach wskoczył na wysokie obroty i znów zaczął niemiłosiernie buczeć. :pl:
A mam jakiś sentyment do żółtego słoneczka. Trudno. Muszę to jakoś przeżyć. Nowe wyzwanie, nowa przygoda :smokee:
 

how high

Well-known member
Rejestracja
Lip 6, 2012
Postów
467
Buchów
0
Witam serdecznie

siemka siemka HJ juz myslałem , że zginołes zadko bywałes , ale widze ze zbierałes siły na next Grow .... Bardzo ładnie i zchludnie dobrze wymysliłes z tym uszczelnieniem buszek za to poleciał... Zapowiada sie ciekawy Grow zasiadam w pierwszym rzedzie i bede Obserwował.


Pozdro HH :spalony:
 
D

delete

Guest
dziękuję za buszka...wziąłem macha, aż to pięt ;)

siemka siemka HJ juz myslałem , że zginołes zadko bywałes , ale widze ze zbierałes siły na next Grow .... Bardzo ładnie i schludnie dobrze wymysliłes z tym uszczelnieniem buszek za to poleciał... Zapowiada sie ciekawy Grow zasiadam w pierwszym rzedzie i bede Obserwował.


Pozdro HH :spalony:

Cześć kolego;)
Przygotowywałem się przez ten cały czas i widzisz co mi się przytrafiło. :lol3: Całe życie pod górkę. Tak to juz ze mną jest co, by mi się nie nudziło <lol2> Będzie nowe doświadczenie z nowym oświetleniem. :smokee:
Trzymaj się...
 

Lebowsky

Well-known member
Rejestracja
Paź 7, 2012
Postów
233
Buchów
0
witam jacku fajnie ze znowu jestes i znow biala odmiana :D powodzenia z jagodka :)lap buszka na szczescie
 

LR#2

Banned
Rejestracja
Paź 16, 2012
Postów
828
Buchów
0
WITAM
Mam tą samą odmianę w PC-box pod cfl 125w od MASS (realnie 87w i 6000lm)
mój White Berry wykiełkował 01.01.2013 ma 19dni i od 17dnia pojawiły się pierwsze oznaki kwitnienia.
Używam tej samej ziemi Kronen PH 6.5 i jest za***ista (puszysta,napompowana wiesz ocb)

wrzuć ją do docelowej bo będzie karłowata i tak jest mała moja ma jakieś 20-25cm w wysokiej donicy 3,6l

Bardzo fajna odmiana mocno się krzaczy i ma bardzo dużo równych odrostów nawet bez LST.

Bardzo doby wybór a czyje to żarna?

zostawiam bucha:bongo4: i czekam na kolejny up.
 
D

delete

Guest
Witaj Jacku,

Przede wszystkim życzę jak największych plonów!

Mam do Ciebie kilka ważnych pytań.
Mianowicie zauważyłem, że musowo przesiadłeś się na żarówki, których sam używam. Doczytałem, że Twoje to 60W i 40W Polux Gold. Ja używam 60W też gold i 45W - nie z gold edition.
Zauważyłem, że moja słabsza żarówka, ta która jest zwyczajnym Poluxem, jest baaardzo gorąca w porównaniu do 60W. To dziwne.. dlatego chciałbym się dowiedzieć jak to jest u Ciebie. Ja spokojnie swoją 60tkę mogę trzymać w ręku, a 45W już parzy.
Zatem proszę przetestuj ręką tą 40W, bo wczoraj byłem w OBI i mam ją na oku :bounce:
 
D

delete

Guest
szybki tuning ---> 6798 lm

Cześć Wam!

Zgodnie z planem odwiedziłem market budowlany i zakupiłem 60W Poluxa. Teraz mam 100 watowego boxa, który osiąga moc świetlną rzędu 6798 lumenów.:yeahh:
Mam całe 198 lumenów więcej niż w poprzednim growie. Szaleństwo.:smokee:


Zaniepokoiła mnie temperatura a dokładnie jej wzrost.:sunny: O ile przy HPS'ie max osiągałem 28 stopni to obecnie mam 29,7. Nie panikuję jednak za bardzo. Podkręciłem obroty w nawilżaczu (obecnie 72%) oraz wentylator mieszający skierowałem pod kątem w strone lamp.
Po zamontowaniu świetlówek.


Pierwsze odpalenie...


A tak teraz to wszystko wygląda...


Mając już aparat w ręku nie miałem odwagi, by Jagodzie nie strzelić dwóch fotek.





Kolejny foto-upik w okolicach przyszłego weekendu.


Dziękuję Wam wszystkim za zainteresowanie, buszki i miłe słowa.

Pzdr,
HJ:spalony:


witam jacku fajnie ze znowu jestes i znow biala odmiana powodzenia z jagodka lap buszka na szczescie
Witaj Lebowsky ! Dzięki za buszka ;) Jakos mam słabość do białych odmian <sex> W lodówce już czeka White Widow reg fem, która pewnie będzie testowała kolejny/wiosenny boksik;) Zatem kolejny grow nie będzie już automatyczny <joint>

WITAM
Mam tą samą odmianę w PC-box pod cfl 125w od MASS (realnie 87w i 6000lm)
mój White Berry wykiełkował 01.01.2013 ma 19dni i od 17dnia pojawiły się pierwsze oznaki kwitnienia.
Używam tej samej ziemi Kronen PH 6.5 i jest za***ista (puszysta,napompowana wiesz ocb)

wrzuć ją do docelowej bo będzie karłowata i tak jest mała moja ma jakieś 20-25cm w wysokiej donicy 3,6l

Bardzo fajna odmiana mocno się krzaczy i ma bardzo dużo równych odrostów nawet bez LST.

Bardzo doby wybór a czyje to żarna?

zostawiam bucha i czekam na kolejny up.

Szkoda, że nie prowadzisz relacji. Naszukałem sie na #.com relacji tej odmiany i jest ich jak na lekarstwo :pl:
Co do ziemi to nie zawiodła mnie podczas poprzedniego grow.
Przesadzę ją (do 6-litrowej donicy) jak liście bedą zajmowały powierzchnię tymczasowej doniczki. Pewnie za kilka dni;)
Jeśli pytasz o ziarna to breederem jest Paradise Seeds.

Witaj Jacku,

Przede wszystkim życzę jak największych plonów!

Mam do Ciebie kilka ważnych pytań.
Mianowicie zauważyłem, że musowo przesiadłeś się na żarówki, których sam używam. Doczytałem, że Twoje to 60W i 40W Polux Gold. Ja używam 60W też gold i 45W - nie z gold

edition.
Zauważyłem, że moja słabsza żarówka, ta która jest zwyczajnym Poluxem, jest baaardzo gorąca w porównaniu do 60W. To dziwne.. dlatego chciałbym się dowiedzieć jak to jest

u Ciebie. Ja spokojnie swoją 60tkę mogę trzymać w ręku, a 45W już parzy.
Zatem proszę przetestuj ręką tą 40W, bo wczoraj byłem w OBI i mam ją na oku

Dzięki Macieju za buszka ;)
Przeprowadziłem szybki test palcowo-dotykowy (przez chusteczkę higieniczną) i stwierdzam, że 40W Polux zdecydowanie mocniej grzeje niz jego wiekszy 60-watowy brat. I to całkiem odczuwalnie. Mocniejszą można trzymac długo a słabszą puściłem po max 8-10 sekundach. Nie mam jak zmierzyć temperatury, bo zakresy się kończą, ale różnica jest zdecydowanie odczuwalna. Mam nadzieję, że pomogłem;)

 
D

delete

Guest
Dzięki za test!
Będę musiał przemyśleć, czy nie zamienię tej 40W na jakąś słabszą np. 25W. Nie chcę używać szyby.
Póki co to problemów z temperaturą jako tako nie mam, zresztą jakby były to i tak mało by mnie to obchodziło. Jutro wyłączam światło!
 
Ostatnia edycja:

LubieDymek2011

Well-known member
Rejestracja
Mar 7, 2012
Postów
101
Buchów
0
Siemka HJ ;)

Ładnie lecisz, bd obserwował twoje dokonania. Przypadły mi do gustu twoje fotorelki.

Po ile te CFL'ki ? Bo ja zbieram na HPSa i uzbierać nie moge...

270zł z żarówką, ale jakoś do mnie ona nie przemawia :p

Za nowy grow otrzymujesz BUCHA - jest to mój 1 podarowany buch ;)

Z fartem, pozdrawiam:spalony:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół