nasiona marihuany

Porady Franco - Subtelna sztuka uzyskiwania smaku.

Wyszukiwarka Forumowa:

Janek Tofty

Well-known member
Rejestracja
Lis 15, 2012
Postów
97
Buchów
1
Triki Franco: Mieszanie – subtelna sztuka tworzenia smaku.

Konopie są jedną z najbardziej zróżnicowanych i złożonych roślin na ziemi, mają tysiące krzyżówek i ras charakterystycznych dla danego obszaru. Przez wieki niesamowite zróżnicowanie występujące w naturze zostało rozszerzone poprzez interwencję człowieka w proces hodowli i rozmnażania. Z tego powodu spektrum kombinacji Kannabinoidów i Terpenów przechodzi nieustanne zmiany. Wielu doświadczonych użytkowników konopi uznaję tę różnorodność za jeden z kluczowych czynników dzięki którym mogą cieszyć się smakiem i efektem palenia suszu konopnego przez długi czas. W rzeczywistości większość palaczy twierdzi że przy paleniu jednej odmiany konopi przez więcej niż dwa tygodnie zmniejsza się przyjemność płynącą z palenia a zwiększa dawka potrzebna do uzyskania pożądanego haju. Przeciwny efekt uzyskujemy gdy regularnie zmieniamy używane odmiany – nie czujemy potrzeby zwiększenia dawki aby uzyskać efekt a odczuwanie smaku odmian wchodzi na następny level.

Pomimo że ta niesamowita różnorodność pozostawia palaczy z niemal nieskończoną paletą smaków i efektów, bardzo rzadko spotyka się ludzi mających dostęp do więcej niż dwóch czy trzech odmian jednocześnie, dzieje się tak głównie z powodów logistycznych i nielegalności produktu. Niemniej jednak subtelna sztuka mieszania odmian pomaga uzyskać wyższą wydajność i skuteczność stosowania. Mieszanie podnosi przyjemność i satysfakcję na dwóch płaszczyznach: smaku i efektu.

Kiedy analizujemy sposoby mieszania mające na celu poprawienie smaku musimy zauważyć że każdy szczep konopi może być zakwalifikowany do jednego z czterech podstawowych smaków które odczuwamy: słodki, gorzki, kwaśny, ostry. Od teraz wszystko zależy od tego który ze smaków w odmianie Twoje podniebienia uzna za dominujący. Gdy posiądziesz tę wiedzę, zrozumiesz subtelną sztukę mieszania ze sobą dwóch smaków tak aby wzajemnie się ze sobą dopełniały. Opuścimy teraz strefę powszechnych palaczy i udamy się do ekskluzywnej loży dla wysublimowanych palaczy z duszą i sercem szefa kuchni. Do moich ulubionych mieszanek należą:
  1. Hawaiian Snow i Arjan's Haze # 2 to sativowa mieszanka w której smak słodkiej grillowanej cebulki Hawaiian Snow jest w pełni wspierany i dopełniany przez gryzący i ostry zapach Arjan's Haze # 2.
  2. White Rhino i Bubba Kush: nazywam to owocowym miksem, ponieważ obie odmiany mają naprawdę słodki i owocowy bukiet podczas gdy smaki w ich tle są zupełnie różne, ale uzupełniające się przy tym.
  3. Strawberry Haze i Lemon Skunk: i oto jesteśmy z prawdziwie owocowym doświadczeniem, dominujący cytrynowy smak jest doskonale łagodzony przez truskawki . Jeden z moich ulubionych, zwłaszcza w godzinach porannych gdy kubki smakowe na podniebieniu są u szczytu swoich możliwości.

Druga strona mieszania dotyczy bardziej złożonych kwestii - tworzenia pożądanych skutków łączenia różnych profili kannabinoidów. To bardzo subtelne i bardzo osobiste doświadczenie, znane doskonale użytkownikom medycznych konopi. Lecznicze właściwości konopi są zdecydowanie powiązane z odmianami i dzięki współdziałaniu pomiędzy kannabinoidami łączenie różnych szczepów może zwiększyć zakres czerpanych korzyści. Z tego współdziałania wynikają także korzyści w postaci szybszej i lepszej odpowiedzi receptorów znajdujących się w mózgu.
Trudno doradzać w tym aspekcie, ale moje osobiste doświadczenia z nadpobudliwością i brakiem snu doprowadziły mnie drogą eksperymentów do kilku udanych mieszanek:
  1. The narcotic blend: White Rhino i Super Silver Haze. Kombinacja tych dwóch szczepów ma możliwość położenia mnie do łóżka bardzo szybko wtedy gdy jestem zbyt zestresowany aby samodzielnie usnąć. Nie tylko mnie.
  2. The going out to party blend: Super Lemon Haze i Alaskan Ice. Ta mieszanka pobudza każdą komórkę w moim mózgu, napędza mnie kanabisową energią i bardzo dobrze stymuluje apetyt.
  3. The get high but stay productive blend: Arjan's Haze #1 i AMS. To łagodna a mimo to bardzo hajowa mieszanka o wspaniałym długotrwałym efekcie który utrzymuje mnie przy życiu przez kilka godzin. Pozwala jednocześnie być na haju zachowując produktywność.

Najlepszym sposobem otrzymania mieszanki odpowiadającej Twojemu smakowi lub potrzebą natury medycznej jest metoda prób i błędów.


źródło: http://anonymouse.org/cgi-bin/anon-...s/francos-tricks-on-blending-the-fine-art-r52
 
Ostatnia edycja:
D

delete

Guest
mam nadzieje, że kiedyś będę łączył smaki i efekty tak jak Franco :)

Znacie jakąś stronę z której można się dowiedzieć jaki high daje konkretna odmiana?
Znam tylko: http://en.seedfinder.eu/ ale nie jest jakaś super pod tym względem :d
 
Ostatnia edycja:
E

Eszterebeszte

Guest
Bardzo ciekawy artykuł, chętnie wybrałbym się z Franco na jakąś ekspedycję Strain Hunters w poszukiwaniu nowych smaków i zapachów<shiza>
 

PanNalesnik

Well-known member
Rejestracja
Gru 15, 2012
Postów
86
Buchów
0
Temat fajny ale jak sam auto zauważył dla większości taka swoboda w łączeniu odmian i smaków jest nie do uzyskania. Jak ktoś już coś kupi czy posieje to zaraz spali i trochę strach trzymać w domu 10 odmian z którym możemy dokonywać wariacji. Chociaż pomarzyć dobra rzecz może za kilka lat będzie u nas jak w Czechach:zjarany:
 
D

delete

Guest
Ostatnia mieszanka jak zrobilem i zacnie mi smakowala, to Green Killer i Kandahar.

Anyzowy zapach GK i ten mocny head high, zostal zrownowazony owocami wypadajacymi z Kandahara, dajac fajny balans pomiedzy glowa a noga ;)

Druga mieszanka jaka palilem i bardzo mi podpasowala, to Big Buddha Cheese i Ice.

Na pewno bede stosowal mieszanki.

yo
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół