nasiona marihuany

Jak robić zdjęcia makro za pomocą smartphona.

Wyszukiwarka Forumowa:

Kastakrośnie

Well-known member
Rejestracja
Lis 2, 2012
Postów
371
Buchów
4
Witajcie wszyscy

Najistotniejsza kwestią co do czasu zbiorów jest sprawdzenie koloru trichomów
z pomocą tej metody nie będziesz potrzebował mikroskopu wystarczy ci telefon aby zrobić niezwykle dokładne zdjęcie. Najlepsze jest to że metoda ta jest bardzo tania i zajmuje krótka chwilę.

Co będzie potrzebne:
-telefon z aparatem
-wskaźnik laserowy
-wsuwka
-taśma klejąca
-szczypce

1.Pierwsza rzecz jakiej bedziesz potrzebował to wskaźnik laserowy ( nadaje sie każdego rodzaju byleby działał)
można je dostać za pare groszy ja kupiłem swój w sklepie wszystko po 4 zł.


2.Następnie trzeba zdjac koncówke chodzi o ta mała szara plastikową końcówke tutaj potrzebne sa właśnie szczypce.

3.Teraz mamy to co chcemy mały obiekt obok sprężyny.
4.teraz najtrudniejsze zamocuj szkiełko na spince i przyklej taśma na aparacie w telefonie.
***
Obiektyw ma być wypukłą stroną od aparatu i płaska powierzchnia ma przylegać do aparatu ***


Jeżeli próbujesz uzyskać dobry obraz i masz problemy z ostrością to mam kilka rad dla ciebie
Aparat musi być naprawdę blisko, bliżej niż 1 cm proponuje przybliżyć aparat bardzo powoli
w stronę obiektu który próbujesz sfotografowac.

Gotowe teraz zobaczcie kilka próbek:

Wcześniej

teraz


Cukier



Trichromy

Dzięki za uwage.

źródło:
http://forum.grasscity.com/do-yourself/1111375-diy-how-take-micro-pictures-your-phone.html
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Fidel Gastro

Stary wyjadacz cukierasków...
Weteran
Rejestracja
Cze 25, 2011
Postów
4,327
Buchów
4
Mozna jeszcze prosciej:instalujac free aplikacje cozy magnifier-efekt ten sam bez pie****enia sie z swiatelkami
 

Wuja_Ben

Well-known member
Rejestracja
Lip 1, 2012
Postów
1,750
Buchów
2
Mozna jeszcze prosciej:instalujac free aplikacje cozy magnifier-efekt ten sam bez pie****enia sie z swiatelkami

O ile ktoś ma androida :pl:
a jak ktoś ma normalny telefon to bawi się z soczewkami <coolpalacz>
 
D

delete

Guest
Jak dla mnie naprawdę przydany patent łap bucha<wodna>
napisałeś w tytule że to do smatrofnów ( z tego co wiem to te takie dotykowe ?) a w zwykłym telefonie z aparatem 3,2 lub 5 mpx też by to działo w miarę?
pozdro
 

Kastakrośnie

Well-known member
Rejestracja
Lis 2, 2012
Postów
371
Buchów
4
Jak dla mnie naprawdę przydany patent łap bucha<wodna>
napisałeś w tytule że to do smatrofnów ( z tego co wiem to te takie dotykowe ?) a w zwykłym telefonie z aparatem 3,2 lub 5 mpx też by to działo w miarę?
pozdro
Powinno działać spróbój i jak możesz to opisz efekt. pozdr
 

Policjaxd

Well-known member
Rejestracja
Wrz 15, 2012
Postów
94
Buchów
0
Nie wierze oO musze teraz gdzies znalezc taki laserek... :D

a tym maginifierem na androida wielki uj wychodzi ;/
 
Ostatnia edycja:

szalonytraktor

Well-known member
Rejestracja
Paź 28, 2012
Postów
167
Buchów
0
przyznaj się że nie kupiłeś tego lasera teraz a masz go za czasów szkolnych. Bo byłeś chu*em i świeciłeś kolegą po oczach i mówiłeś że oślepną, a jak szli na Ciebie skarżyć to biłeś ich w szczepionke. Ja znam takich hultai jak Ty <joint>

Patent ok ale jak pisał THClover jak masz smarfona nie musisz kombinować
 

Kastakrośnie

Well-known member
Rejestracja
Lis 2, 2012
Postów
371
Buchów
4
Jak chodziłem do kościoła na roraty to księdzu świeciłem po czole :sunny:
 

FuckLow

Well-known member
Rejestracja
Lip 22, 2011
Postów
99
Buchów
0
sprawdziłem to na noki c6 i działa tam jest aparat 5mpx i zdjęcia mikro wychodzą bardzo dobre z soczewką od lasera.
 
D

delete

Guest
Mozna jeszcze prosciej:instalujac free aplikacje cozy magnifier-efekt ten sam bez pie****enia sie z swiatelkami

Przetesowałem oba patenty i soczewka lasera daje zdjęcie o wiele bardziej szczegółowe + nie tracimy na jakości i rozdzielczości co ma miejsce przy użyciu apki której nazwe wymieniłeś, bo stosując ją mocno nadwyrężamy możliwości naszego apratu w telefonie i zdjęcie po wrzuceniu na peceta będzie wręcz odrzucało jakością!
a potem problemy typu który pixel to ten trichom..;) A jezeli już sie ktos zdecyduje, to proponuje mu zakup ów aplikacji z symbolem "+" na końcu- jest to płatna wersja, w której moim zdaniem ostrość z którą w darmowej wersji są problemy jest łatwiejsza do opanowania i nie tracimy aż tak bardzo na kompresji pliku- subiektywne odczucia wzrokowe.
 

Koniopaty

Well-known member
Rejestracja
Sty 10, 2013
Postów
264
Buchów
0
Dobry patent należny się Buszek ale nie mam jeszcze możliwości dawania
 

kysztamysza

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2009
Postów
487
Buchów
1
Hehe nie przypuszczałem że znajde odpowiedz <shiza> bo się zastanawiałem jak robicie makro :) zasysam aplikację i sprawdzę hehe , laser też mam to na pewno obczaje :D
 

Wuja_Ben

Well-known member
Rejestracja
Lip 1, 2012
Postów
1,750
Buchów
2
W biedrze sa specjalne nakładki na smartfona do makro za 19,90
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół