nasiona marihuany

Jak zrobić własny ukorzeniacz - clonex

Wyszukiwarka Forumowa:

Kastakrośnie

Well-known member
Rejestracja
Lis 2, 2012
Postów
371
Buchów
4
Jak zrobić własny ukorzeniacz-clonex.

Na początek utnij kilka gałązek wierzby (wszystkie gatunki wierzby produkują ten naturalny
hormon ukorzeniający) potnij je na długość 5-10cm (przygotuj ich tyle żeby zapełnić garnek)
Wrzuć pocięte gałązki do garnka lub miski, postaw na piecu i zalej wodą (woda powinna je zakrywać)

Postaw na małym ogniu przykryte pokrywką i podgrzewaj (ale nie zagotuj!) przez dwie godziny.
A nastepnie wyłącz grzanie i zostaw garnek na 12 godzin. Po ochłodzeniu i odstaniu mieszaniny przez pół doby - woda powinna być ciemnobrązowa. Odcedź wode i wyrzuć gałęzie a następnie przelej do pojemnika z otworami u góry który ma służyć do ukorzeniania klonów i po prostu posadź sadzonki. Niech klony siedzą w hormonie przez 12-24 godziny

co pozwoli im w pełni zaabsorbować hormon ukorzeniający następnie wsadź je w miejsca docelowe.Używaj tak dużo hormonu zakorzeniania jak potrzebuja i wylej zużyty. Nie wykorzystana mikstura może być przechowywana w lodówce przez wiele lat.

źródło:
http://forum.grasscity.com/indoor-m...king-your-own-cloning-solution-how-guide.html
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Fidel Gastro

Stary wyjadacz cukierasków...
Weteran
Rejestracja
Cze 25, 2011
Postów
4,327
Buchów
4
W latach 80 to moze bylo warte zabawy,za kilkanascie zl.mozna kupic gotowca chyba ze ktos lubi sie brudzic...
 

szalonytraktor

Well-known member
Rejestracja
Paź 28, 2012
Postów
167
Buchów
0
przepraszam zwracam honor i buchuje.

Zadam teraz dziwne pytanie, można takim wywarem normalnie podlewać co jakiś czas rośliny? Skoro to naturalny wytwór
 
Ostatnia edycja:

Kastakrośnie

Well-known member
Rejestracja
Lis 2, 2012
Postów
371
Buchów
4
Nie wiem panowie nie próbowałem ale skoro wywar zawiera hormon ukorzeniający to pewnie tam należy szukać działania raczej niewidze przeciwwskazań co do podlewania tym wywarem roślin powinno pomóc w wzroście korzeni taki naturalny rizortonic :freak:
 
S

sru

Guest
Temat za tłumaczenie . Bardzo dobrze że jest to w oddzielnym temacie - wykorzystanie wierzby jako stymulatora korzeni pochodzi jeszcze z tradycji indian więc góry nie przeskoczycie - to poprostu działa ;) Indianie nawet żuli w celach przeciwbólowych - naturalna aspiryna.

pozwolę sobie wkleić sam siebie z tematu robimy samemu nawozy
Willow bark contains auxins (plant growth hormones), especially those used for rooting new cuttings. The bark can even be used to make a simple extract that will promote cutting growth
tak - teraz podoba mi się ta opcja. poczytałem sobie o tej wierzbie i zawiera ona także naturalną wersję aspiryny ;) czyli taki naturalny kwas salicylowy - przepis się zgadza, metoda stosowana - niedługo sobie stesuję.
np. tutaj sobie czytałem o wierzbach:
http://www.bluestem.ca/willow-article1.htm

i usera d3inx
w wierzbie zawarte są jak w każdej roślinie hormony
tylko, że ich tam dużo, DUŻO

moze nie napisałem, żeby woda była ciepła ułatwi rozpuszczanie się wszystkiego w wodzie
no i wody tyle zeby kawałki były pod woda

wierzba to fajna roślina ma też dużo innych potrzebnych zastosowań...

zrodło wiki:

Willow bark contains auxins (plant growth hormones), especially those used for rooting new cuttings. The bark can even be used to make a simple extract that will promote cutting growth

Native Americans across the American continent relied on it as a staple of their medical treatments, because willows contain salicin, a substance that chemically resembles aspirin
spokojnie możecie lać do każdego podlania tak jak leje sięnp. hesi roots - kwestia doboru dawek

W latach 80 to moze bylo warte zabawy,za kilkanascie zl.mozna kupic gotowca chyba ze ktos lubi sie brudzic...
wszystko zależy od chęci i podejścia ;) wtedy możesz powiedzieć że nawet klony ukorzeniasz 100% eko organicznie
 

raslutaa

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 24, 2012
Postów
3,143
Buchów
3
Stu oczywiście masz rację że zrobić coś samemu jest fajnie, ja kupiłem ukorzeniacz typu A - 8 zł starczy na 10 lat ;-)
 

Harley Quinn

Well-known member
Rejestracja
Sie 19, 2011
Postów
52
Buchów
0
Temat za tłumaczenie . Bardzo dobrze że jest to w oddzielnym temacie - wykorzystanie wierzby jako stymulatora korzeni pochodzi jeszcze z tradycji indian więc góry nie przeskoczycie - to poprostu działa ;) Indianie nawet żuli w celach przeciwbólowych - naturalna aspiryna.

tak - teraz podoba mi się ta opcja. poczytałem sobie o tej wierzbie i zawiera ona także naturalną wersję aspiryny ;) czyli taki naturalny kwas salicylowy - przepis się zgadza, metoda stosowana - niedługo sobie stesuję.

Jednak sobie nie dokońca doczytałeś o tej wierzbie :pl:

W czasach kiedy indianie stosowali wierzbę jako ukorzeniacz czy środek przeciwbólowy nikt nie słyszał o skażeniu środowiska naturalnego, co ma niebywałe znaczenie gdyż :

Walory użytkowe wierzby ...

naturalna oczyszczalnia ścieków - korzenie wierzby wchłaniają z gleby metale ciężke i związki toksyczne, plantacje utylizują
stałe osady ściekowe z oczyszczalni oraz wszelkie ścieki bytowe

pasy zieleni ochronnej - wierzba energetyczna doskonale wchłania zanieczyszczenia powietrza wokół stref przemysłowych, a także wzdłuż dróg i autostrad gdzie stanowi barierę akustyczną oraz chroni pas jezdni przed intensywnymi opadami śniegu i porywistym wiatrem.

źródło : http://wierzbamalopolska.eastwind.kei.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=33&Itemid=40
 
S

sru

Guest
no i ?

nikt nie karze ci szukać wierzby np. w centrum Katowic - wiesz istnieje coś takiego jak las, jak parki krajobrazowe - spotów też raczej nie szukasz między blokami...
 

750

Well-known member
Rejestracja
Wrz 14, 2012
Postów
73
Buchów
0
Jednak sobie nie dokońca doczytałeś o tej wierzbie :pl:
No ale trzeba było się wymądrzyć na forum, a co dziś nie jest skażone? tę piękne soczyste jabłka bez skazy z supermarketu mają w sobie więcej chemii z oprysków niż wody.
 
D

delete

Guest
Stosowałem i polecam ten specyfik; co prawda nie do klonowania a do podlewania. Rezultat był b. zadowalający ;)






Odstawiłem do fermentacji na dwa tygodnie, do dolałem biohumusu. Podlałem tym rośliny i planty ochujały - pięknie sie rozkrzewiły a i nabrały momentalnie masy.
 
D

delete

Guest
(...) do podlewania (...)
Odstawiłem do fermentacji na dwa tygodnie, do dolałem biohumusu. Podlałem tym rośliny i planty ochujały - pięknie sie rozkrzewiły a i nabrały momentalnie masy.
Możesz podać "przepis" i dawkowanie? Jest mozliwość przedawkowania?
 

thc_maniac

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 12, 2010
Postów
714
Buchów
0
czosnek plus woda z cukrem 24h w lodowce i macie ukorzeciacz
 
D

delete

Guest
Możesz podać "przepis" i dawkowanie? Jest mozliwość przedawkowania?
4 takie wiązki jak na foto pociąłem w centymetrowe kawałeczki i zalałem to wodą. Odstawiłem miksturę na dwa tygodnie w ciemne i ciepłe miejsce. Uwaga przy odkręcaniu; będzie wydzielał się gaz! Odkręcałem codziennie butle i spuszczałem gaz. Odcedziłem gałązki, przelałem do dwóch 5L butelek dolałem 2.5L biohumusa, uzupełniłem resztę wodą. Polecam ;)
 

Harley Quinn

Well-known member
Rejestracja
Sie 19, 2011
Postów
52
Buchów
0
No ale trzeba było się wymądrzyć na forum, a co dziś nie jest skażone? tę piękne soczyste jabłka bez skazy z supermarketu mają w sobie więcej chemii z oprysków niż wody.

No właśnie trzeba się było wymądrzyć na forum :)

Skoro nie widzisz nic złego w dokładniu do dymu ( który nie jest zdrowy sam w sobie) rzeczy, które Twoja wierzba chłoneła spokojnie przez kilka lat, Twoja sprawa, smacznego.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół