nasiona marihuany

[HPS150W][0,25m2] 4/5 Automazurek od holenderski UWAGA:EKSPERYMENT!!!, mikoryza, asahi sl, LST, planton K,

Wyszukiwarka Forumowa:

bob_budowniczy89

Well-known member
Rejestracja
Lis 1, 2012
Postów
346
Buchów
0
Witam!

!!!Let's go!!!


PLAN: :D

Nasiona: 4/5*Automazar od holenedrskiskun

BOX: 0,5*0,5=0,25m2 wysokość regulowana do około 130 cm.

Lumeny: HPS 150W (16K Własne)

Minimalnie: 7500 Lumenów
Srednio: 10000 Lumenów
Optymalnie: 12500 Lumenów

FOTO: Początkowo 24/0, później pewnie trochę dodam nocy. :yeahh:

Temp: bez dmuchawek 31
Wilg: bez dmuchawek 40% (myślę, że jak będą donice z dziewczynkami to będzie większa wilgotność, się zobaczy się :pr: )

Donice: na początek małe doniczki torfowe później docelowe: 4*~4,7L (1*4,7L + 3*butle 5L z biedry z uciętą górą więc pewnie też coś około pojemności doniczki - niestety budżet ograniczony, wręcz już nadwyrężony)

Wentylacja: miały być 2 wiatraki komputerowe 8cm po 38 CFM=~64 m3/h... Kupiłem dwie nówki no i jeden nie działał, ale teraz mam do tego sklepu 300km więc to sobie daruję i zastąpiłem go innym 12cm więc niby teoretycznie mocniejszy/większy to pójdzie na wylot u góry, a mały będzie wtłaczał z dołu...

KOKSY:
No dobra, bez szaleństw...
WEG: Biohumus Forte (gdyż pewnie i tak to długo nie potrwa...)
FLO: UNIFLOR - Rośliny kwitnące, Planton K (może jeszcze coś zawita, alę nie chcę krakać)

*4/5
Dzisiaj 5 nasionek trafiło na gazę. Wolałem wrzucić 5 które kupiłem i mieć 4 w jednym momencie (jakby się jedno nie wykluło... Wiem nie powinienem przewidywać czarnych scenariuszy, ale przezorny zawsze ubezpieczony :) )
A jak nawet wyjdzie 5 to jedna leci do butli 2L/1L bez żadnego treningu gdyż będę mógł wysokość regulować - I eksperyment, jeżeli wszystkie wyjdą, II'go dowiecie się w czasie :lol3:

Teraz pytanie:
*co do gleby...
I ziemia: 10L ph=5,5-6,5
II ziemia: 5L(było 6) ph=6-7 - tylko spójrzcie na NPK

*Keramzyt:
Niby opakowanie nie kłamie, ale wtf? Mi to bardziej wygląda na gruboziarnisty dolomit, niż keramzyt, który wcześniej znałem?

Czy warto je zmieszać wraz z dolomitem i czy w ogóle je mieszać?


FOTO NIŻEJ


Ziemia 10 L

Razem ( jeszcze nie do końca):

Ziemia 5 z 6L

No i śmieszny keramzyt:



 

szatanski szaman

Well-known member
Rejestracja
Lis 19, 2012
Postów
51
Buchów
0
Ty te scianki masz obite folią aluminiowa? Uwielbiam takie fotorelacje w tym dziale.
 
A

anomtu

Guest
Z tą ziemią do kwiatów to bym uważał... Raz miałem uniwersalną ziemię do kwiatów i musiałem przesadzać. Najlepiej kupić ziemie do sadzonek w której nie ma żadnych nawozów (w carrefourze za 1,49) i wymieszać z dolomitem, perlitem.
Na przyszłość kup sobie mylar. Życzę Tobie, żeby ta wentylacja wydoliła przy tym HPSie.
Pozdro i z fartem.
 

Kastakrośnie

Well-known member
Rejestracja
Lis 2, 2012
Postów
371
Buchów
4
No zapowiada sie ciekawie bede zagladal ale mam taka rade idz do apteki i kup koc ratunkowy kosztuje 10-20pln i obij boksa bo folia aluminiowa to chu*nia...
 
A

anomtu

Guest
Chu***a to jest koc ratunkowy, który się drze. Więcej pie****enia niż użytku. Jak kupować to tylko folie diamond lub mylar.
 
D

delete

Guest
Chu***a to jest koc ratunkowy, który się drze

Zgadzam się.<joint> Kto go używał do klejenia boksa, to wie jak łatwo drze się, gdy uszkodzi się w jakimś miejscu :/ Jak już sie ktoś uprze to musi zaopatrzyć się w taśmę 2-stronną

jak już cytujesz to rób to z sensem... zajrzałeś do linka?

Zajrzałem i przeczytałem;) Co od siebie. Jak juz ktoś chce się bawić w folię (podobnie jak ja przy pierwszym growie) to niech zaopatrzy sie w filie alu na rolce - taka do klejenia. Jedna rolka starczyła mi na boksa. Nic sie nie rwie - wymaga troche precyzji oraz rozkręcenia boksa, by mieć lepszy dostęp do klejonej powierzchni.

P.S. Na weg masz biohumusa
Na flo - poczytałbym jest #.com i dobrał jakieś dodatkowe papu. Uwierz mi, wydana kasa na papu zwróci Ci się ektra gietami jakie będziesz miał ze swojej panny. Do jednej rośliny kupuj opakowania od 0,25 do 1l i będziesz miał cały komplet pożywienia dla panny. :yeahh:

Czy warto je zmieszać wraz z dolomitem i czy w ogóle je mieszać

Mieszać możesz, nie musisz;) Pamiętaj, by usunąć wszelkie śmieci, które możesz znaleźć w ziemi. Dolomit jak chcesz to dodaj wg dawkowania z opakowania.
Proponuję zakupić perlit i dobrze wymieszać w stosunku 20-25% do ziemi. <coolpalacz>
Kup sobie tez mikoryzę, podsypiesz ją do dołka w docelowej donicy.

Z fartem kolego...

HJ:spalony:
 

bob_budowniczy89

Well-known member
Rejestracja
Lis 1, 2012
Postów
346
Buchów
0
Widzę, zdania są podzielone co do koca i folii. Ja nie zamierzam już kombinować bo folię mam na taśmę dwustronną i myślę ze zbyt wiele nie stracę przy takiej lampie na taką powierzchnie.

Kup sobie tez mikoryzę

Mikoryza będzie, spoko :) przecież jest wpisane w temacie :bounce:

Co do jakiegoś boostera będę myślał dopiero za miesiąc, mam jeszcze "trochę" czasu.

Wypowie się ktoś co do Tych białych małych białych skałek, które są podpisane keramzyt?
 
D

delete

Guest
Mikoryza będzie, spoko :) przecież jest wpisane w temacie
Zauważyłem po napisaniu posta, że masz w temacie. Ale w setupie już nie ;)

Co do boostera to dokładnie masz czas na poczytanie i zastanawienie się czy wybierasz organicznie czy mineralnie.

Ws keramzytu polecam #-wiki:
http://www.wiki.haszysz.com/index.php/Keramzyt

Twój wygląda troche inaczej ale mój równiez nie lepiej - dla pocieszenia;)
Ważne, by spełniał swój cel. Moje zdanie jest takie, że na spó to raczej potrzebny jest, bo dzieki niemu ładnie nadmiar przelewa sie przez donicę (pod warunkiem, ze jej podziurawiłeś dnio i ile nie miała wcześniej). U siebie na górze też miałem ale znacznie mniej. Teraz sam nie wiem czy będę kładł na górę.

Z fartem...
HJ
 

bob_budowniczy89

Well-known member
Rejestracja
Lis 1, 2012
Postów
346
Buchów
0
Jeszcze się zastanowię co do tego keramzytu, a dziurki w donicach będą obowiązkowo(przecież nie chce, żeby to mi zgniło).

Dzisiaj po 36h zauważyłem przez gazę, że 3 pestki pękły(2chyba jeszcze nie - nie chce za duzo grzebać jak kiełkują, jutro wszystko będzie jasne) i wychodzi powoli kiełek, więc pewnie jutro rano, ewentualnie dzisiaj wieczorem trafią do ziemi.

Zapomniałem jeszcze wczoraj napisać, że po zamontowaniu wiatraków:
*8cm wtłaczający
*8cm wyciągający
*12cm mieszający
temp spadła z 31 do 27-28 C, więc chyba problem temp został załatwiony.
 

Raf_rk

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2010
Postów
2,888
Buchów
1
a na czym polega experyment?
Również nie zauważyłem, żeby gdzieś było napisane, co to za eksperyment.
A więc.... ? Może coś więcej na ten temat?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół