nasiona marihuany

Rozwiązywanie problemów przy budowie growboxa

Wyszukiwarka Forumowa:
R

rasta

Guest
Widzę, że taki wątek staje się już koniecznościa. a więc......

Zabierasz się do budowy growboxa lub przystosowania szafy ubraniowej pod uprawę? masz pewne wątpliwości lub problemy związane ze sprawami technicznymi ?
w tym temacie możesz zadać pytanie na które nie potrafisz znaleźć odpowiedzi na forum.
 
Ostatnia edycja:

Gurals

Well-known member
Rejestracja
Mar 28, 2008
Postów
64
Buchów
0
Pc GrowBox i oświetlenie

Jakie zastosować oświetlenie w takim boxie?? czy 2 świetlówki po 30W i 60 LED-ów po bocznych ścianach to dobre rozwiązanie dla Lowrydera??
wymiary Boxa :
Wysokość 420 mm
Szerokość 200 mm
Głębokość 430 mm
Jak będą potrzebne jakieś informacje to proszę zadawać pytania:))
 

Evenem

Well-known member
Rejestracja
Gru 28, 2006
Postów
263
Buchów
2
LR dał by rade nawet przy jednej takeij świetlowce... jeżeli niebedziesz mial przez to za wysokiej temp. to bedzie git. Ledami staraj sie uzupelnic widmo kwitnienia! poniewaz switlowki mają jego braki. Staraj sie używać "SZUKAJ" gdzieś już był temat o microboxach a ty zakładasz nowy temat. pzdr
 

filipo

Well-known member
Rejestracja
Mar 21, 2008
Postów
158
Buchów
0
LR dał by rade nawet przy jednej takeij świetlowce... jeżeli niebedziesz mial przez to za wysokiej temp. to bedzie git. Ledami staraj sie uzupelnic widmo kwitnienia! poniewaz switlowki mają jego braki. Staraj sie używać "SZUKAJ" gdzieś już był temat o microboxach a ty zakładasz nowy temat. pzdr

Wydaje mi sie ze diodami nie uzupelnisz widma do kwitniecia bo widmo z diud jest niebieskawe i diody tylko na veg do rozwijania korzeni i krzewienia planta ale i tak nie polecam wiecej info w dziale lampy/diody
 

Neki

Well-known member
Rejestracja
Lis 24, 2007
Postów
395
Buchów
8
Srednio: 3360 Lumenów
Optymalnie: 4200 Lumenów


zobacz ile te zarowki maja i sam sobie odpowiedz :) diody zbedne i pewnie drogie moge ci polecic www.merlin.pl i poluxy 40W ktore sam uzywam :)
 

Monster

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 2, 2008
Postów
1,145
Buchów
26
Srednio: 3360 Lumenów
Optymalnie: 4200 Lumenów


zobacz ile te zarowki maja i sam sobie odpowiedz :) diody zbedne i pewnie drogie moge ci polecic www.merlin.pl i poluxy 40W ktore sam uzywam :)

chcialbym spytac czy dobrze ci sie sprawuja te poluxy?? i czy nie bylo problemow z przesylka dlugo czekales??bo wlasnie zamierzam je pobrac do swojego boxa maja jakas gwarancje??
 

Evenem

Well-known member
Rejestracja
Gru 28, 2006
Postów
263
Buchów
2
Polluxy 40W można kupić w castoramie cena ok.20zł moim zdaniem są neigorsze od osramów(możę troszkę)
 

scthruedeyt

Well-known member
Rejestracja
Sty 4, 2008
Postów
203
Buchów
1


widac trojnik ?
chodzi mi o to cyz trojnik taki moze byc plastikowy tzn z rur kanalizacyjnych ??
bo na hemp niemaja takich 125 a na necie zaplace 20 zł za trojnik metalowy i prawie drugie tyle ze przesylke .
 

Yedaj

Well-known member
Rejestracja
Sty 28, 2008
Postów
312
Buchów
3
Z rur kanalizacyjnych czyli chodzi Ci o PCV? taki plastikowy?
Jesli tak to moze byc jak najbardziej tylko zeby nie byl za blisko lamp.
 

blantek

Well-known member
Rejestracja
Mar 24, 2008
Postów
87
Buchów
1
co jest złego w odbłyśniku z lustra??? ja mam taki odbłyśnik z lustra wygląda jak klosz ?? nie wiem jak to sie nazywa:) dzięki niemu jest 2 razy więcej światła wiec nie wiem dlaczego lustro niemożne być odbłyśnikiem ???? pozdro. :queen:
 
R

rasta

Guest
ponieważ daje efekt "zajączka" czyli nie rozprasza swiatla a odbija je nierównomiernie.
 

blantek

Well-known member
Rejestracja
Mar 24, 2008
Postów
87
Buchów
1
ale to tylko odbłyśnik ściany pomalowane na biały mat wiec rozproszą światło odbite przez odbłyśniki i według mnie będzie git:) a z czego można zrobić odbłyśnik jak lampa ma 60 cm. ????:) chyba żeby posklejać puszki po browarku jak zaproponował jeden z moderów ale nie wiem czy to jest taki dobry pomysł????

E: skoro wiesz lepiej to po kiego pytasz?
dodam. światlo odbite od lustra trafia bezpośrednio na rośliny a tylko jego częsc odbija się od ścian, ta która nie pada bezpośrednio na rośliny.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

scthruedeyt

Well-known member
Rejestracja
Sty 4, 2008
Postów
203
Buchów
1
Z rur kanalizacyjnych czyli chodzi Ci o PCV? taki plastikowy?
Jesli tak to moze byc jak najbardziej tylko zeby nie byl za blisko lamp.

no tak plastikowe

ale pomogles .. to ja wiem ze z dala od lampy to moge dac ale chodzi mi o to czy blisko lampy ;] powiedzmy te 5 - 10 cm od niej
 

ziolo317

Member
Rejestracja
Mar 26, 2008
Postów
7
Buchów
0
Pierwszy Growbox

Dzisiaj zacząłem robic mojego pierwszego growboxa. Jest on malutki (0,19m2) lecz potrzebuje go tylko na miesiac żeby moje roślinki urosły i wyrzucic je na out. Trzymam je w szafce. Na razie postanowiłem posadzic tylko jednego passiona i zobaczyc jak rośnie w takich warunkach. No dobra tyle wstępu a teraz do rzeczy:




Jest to narazie taka próba. Mam zamiar jeszcze dorzucic 2 żarówki energooszczędne i z przodu płyte kartonowo gipsową a w niej 2 wentylatory. I tu mi sie pojawia pare pytań:
1. Co byście zmienili na tym etapie przygotowań?
2. Co sądzicie o roślince (8dzień)?
3. Jak przymontowac w szafce 2 żarówki w oprawkach ?
 

Monster

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 2, 2008
Postów
1,145
Buchów
26
po pierwsze to albo wyluz tego boxika kocami ratunkowymi albo pomaluj na bialo po drugie ten wentylatorek czemu tak blisko roslinki??daj go gdzies z boku albo troche dalej.troszeczke mala jak na te 8dni chyba troche przelana bo ta ziemia wyglada troszke jak bloto zakup te swietlowki bo ci sie strasznie wyciagnie i bedzie shit!!!!
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół