nasiona marihuany

Rozwiązywanie problemów przy budowie growboxa

Wyszukiwarka Forumowa:

sobaczek

Well-known member
Rejestracja
Sty 28, 2016
Postów
320
Buchów
1
Wlot pasywny na dole żeby powietrze się ogrzewalo od lampy, szło do góry i tam było wyciagane wentylatorem.
 

sobaczek

Well-known member
Rejestracja
Sty 28, 2016
Postów
320
Buchów
1
Powinien być ok. Najwyżej później wytniesz jeszcze kawalek. Przez ta szpara będzie światło wychodziło i będzie widać że coś tam działasz.
 

b3tomek

Well-known member
Rejestracja
Maj 8, 2008
Postów
424
Buchów
0
planuje uruchomic boxa 100x100x150. czy przy takiej powierzchni i lampie 400W HPS musze zaopatrzyc sie w wentylator wyciągający, czy może obyć się bez ?
Naturalnie w srodku z nawiewem i odrazu pytanie jaki wiatrak do takiej powierzchni, bedzie stado 9 AF?
 

Wickd

Well-known member
Rejestracja
Maj 18, 2013
Postów
47
Buchów
0
Siemka
Mam taki panel LED jak poniżej. Zasilacz jest bez obudowy. Chcę wsadzić lampę do PCboxa i zastanawiam się czy nic się nie stanie z zasilaczem bez obudowy? Głównym zagrożeniem wydaje się być wilgoć.. czy jest ona w stanie doprowadzić do zwarcia czy coś? Czy mogę wsadzić taką lampę do boxa czy lepiej pomyśleć nad obudową?
 

Napletek Batmana

Potargany Czesiek
Weteran
Rejestracja
Sie 14, 2014
Postów
747
Buchów
1
Siemka
Mam taki panel LED jak poniżej. Zasilacz jest bez obudowy. Chcę wsadzić lampę do PCboxa i zastanawiam się czy nic się nie stanie z zasilaczem bez obudowy? Głównym zagrożeniem wydaje się być wilgoć.. czy jest ona w stanie doprowadzić do zwarcia czy coś? Czy mogę wsadzić taką lampę do boxa czy lepiej pomyśleć nad obudową?

Generalnie nie poleca sie odkrytych polaczen elektrycznych w boxie. Woda, cieplo, parowanie. Wilgoc wilgocia, ale niech ci sie cos ***ie, panel spadnie, zewrze sie cos, otworzysz, dotkniesz cos i sie zabijesz. Taki zasilacz najlepiej na zewnatrz jesli nie spelnia norm IP67.
 

Wickd

Well-known member
Rejestracja
Maj 18, 2013
Postów
47
Buchów
0
Dzięki za odpowiedź.
Dostałem panel w takim stanie i nie bardzo ogarniam co teraz zrobić.
Myślałem nad posklejaniem z kawałków plastików obudowy na to miejsce w panelu. Tak żeby uszczelnić ten zasilacz a górę przyłożyć do ściany boxa.

Mógłbym go też wywalić na zewnątrz lecz nie bardzo wiem co i gdzie uciąć i przedłużyć.
[MENTION=72252]naplet[/MENTION]ek co polecasz?
albo ktoś inny pomoże?
 
Ostatnia edycja:
J

julek140

Guest
Cześć, mam dylemat związany ze ściankami growoboxa w środku - co lepiej :

1. Biała Folia do oklejania mebli
2. Koc termiczny (srebrna strona)

Aby lepiej odbijało światło i było w miarę ciepło :)
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Cześć, mam dylemat związany ze ściankami growoboxa w środku - co lepiej :

1. Biała Folia do oklejania mebli
2. Koc termiczny (srebrna strona)

Aby lepiej odbijało światło i było w miarę ciepło :)

Biala folia
 

Smoke&Kebs

Well-known member
Rejestracja
Sty 6, 2018
Postów
355
Buchów
6
Cześć, buduję boxa i mam pytanie o pasywny wlot powietrza. To ma byc po prostu dziura w boxie ? Jakich rozmiarów ? Czy nie ucieka światło ? Czy nie ucieka zapach ? Oczywiście jest wiatrak wyciągający.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,839
Odznaki
5
Tak, po prosty dziura na dole boxa. Powinna być trochę większa niż wylot. Światło ucieka, to chyba oczywiste, natomiast zapach nie bo powietrze tamtędy wlatuje.
 

Smoke&Kebs

Well-known member
Rejestracja
Sty 6, 2018
Postów
355
Buchów
6
Tak, po prosty dziura na dole boxa. Powinna być trochę większa niż wylot. Światło ucieka, to chyba oczywiste, natomiast zapach nie bo powietrze tamtędy wlatuje.

Jasne, dzięki za odpowiedź. A da się coś zrobić aby światło nie nak***iało mi po całym pokoju ? Można zrobić ze dwa zakręty z kolanek ?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół