nasiona marihuany

Rozwiązywanie problemów przy budowie growboxa

Wyszukiwarka Forumowa:

Maciek_1988

Well-known member
Rejestracja
Kwi 12, 2006
Postów
55
Buchów
2
O jakich wymiarach zbudowac growbox pod lampy LED 2x30W zeby byl efektywny?
 
D

delete

Guest
Ja też mam pytanie, ponieważ chcę zacząć pierwszy indoor ;] Wolę ryzykować ze starymi (a właściwie tylko ojcem), niż mieć problem z małymi sadzonkami na out mieć problem, stresować się jadąc z nimi na spot, wracając z plonem etc. ;D
Jak wpadnę w domu, to tylko nagana od ojca, a jak wpadnę tak... :\
+ w domu nikt mi plonów nie ukradnie. minusem jest wydatek na to...
dobra, pytanie xD

Mój box musi być niewykrywalny (szafka która stoi w suszarni, nikt jej nie używa itp).
Wymiar 30x45x60. Lampa HPS 70W do tego mam (no prawie mam), kalkulator policzył, że to o 200lm za dużo ;].
Pytanie moje w końcu:
Jak mocno będzie się grzać taki box?
Mam 2 wentylatorki od kompa, dadzą one radę zbić temp do 29*C?
I jeszcze jedno:
Jak zrobić dziurki dla wchodzącego powietrza tak, żeby były nie widzialne? (żeby światło nie wylatywało i żeby nie wyglądało dziwnie).
Wypluwające powietrze mam z tyłu szafki, zakryte miskami styropianowymi z otworkiem na dole. Można by tam zrobić dziurę na IN, ale powietrze OUT by krążyło (bo blisko ściany jest ten tył szafki).

Trochę się rozpisałem i pokręciłem... ;]
 

sd

Well-known member
Rejestracja
Gru 8, 2005
Postów
3,038
Buchów
20
daj kilka szarych kolanek z pcv ;]
 
C

cranberry

Guest
ja bym dał ze 3 wentylatorki 1den wprowadzający na dole i 2 wyprowadzające u góry
jeżeli będziesz montował kolanka to pamiętaj że nie mozesz przekroczyć konta 90 bo wentylatorek nie da sobie rady.
pozdro
 
D

delete

Guest
Wymyśliłem taki bajer, że na szafce będzie pudło takie które i tak tam stoi chyba od roku. w pudle będzie dziura na dnie, do szafki przybite pudełko po butach, w nim kolanko z wentylatorkiem przy samej lampie, timer i cały osprzęt.

Na dole boxa zrobię dziurki przez które powietrze będzie wlatywać, a ten wentylek będzie je wyciągać (prosto z nad lampy, najgorętsze).

Mam nadzieję, że taka wentylacja się sprawdzi.
Jedyny minut, to głośność... Tam jest absolutna cisza i słychać wentylatorek jak chodzi z odległości ok 4m... Jakieś sposoby na wyciszenie macie? ;p styropian daje rade? HPS 70W buczy mocno?
 

satreip

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 16, 2008
Postów
1,001
Buchów
5
wentylatorek mozesz wyciszyc jedynie poprzez zmniejszenie jego obrotow...
 

satreip

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 16, 2008
Postów
1,001
Buchów
5
a jakie znasz jeszce sp[osoby na wyciszenie samego wentylatorka?? nie chodzi mi o wyciszenie boxa tylko samgeo wentylatorka
 
C

cranberry

Guest
np, możesz podłożyć pod niego paski gąbki, będzie miał swobodne i cichsze drganie, ja tak np, zrobiłem i chodzi o wiele ciszej sam w sobie. głośność wentylatora który zamontujesz nie musi polegać na głośności jaką on sam w sobie wydaje ale np. od powierzchni do jakiej go przymocujesz.
 
D

delete

Guest
spróbuję to z gąbkami.
Muszę na allegro kupić (jeszcze 8zł mi brakuje...) HPS'a 70W, skręcić wszystko, czekać na nasionka od magica (podobno do 4 tyg idą, a czasami w cale...), posiać, w szafie mieć, zrobić z 1 samicy nasionka. Druga połowa września zbiory ;] Rozwiązałem już dobrze problem z uciekającym światłem. Jedynie mogę mieć problem z wentylacją (muszę na jakimś ryneczku kupić wentylatorki...).
 
Q

qazwsxedc

Guest
ghonox, na allegro sa specjalne ciche wentylatory. jezeli priorytetem jest cichosc boksa, nie idz na ryneczek, ale postaraj sie o dobry, overclockingowy wentylator. btw, kolanka czarne chlona wiecej swiatla niz szare :))
 

kuba

Well-known member
Rejestracja
Maj 9, 2008
Postów
119
Buchów
1
1) jakie znacie najlepsze sposoby na zawieszenie lampy? Mama HPSa 150W z klasycznym;) odbłyśnikiem ( http://allegro.pl/item382482917_lampa_sodowa_150w_hps_uprawa_roslin_pofesjonalna.html ) i szafke wymiary ok 40x60x170, 2 półki. Czyli szer i dł w sam raz na lampe, ale jak ją zawiesić? Wiem że istnieje coś takiego jak haczyczki i wieszaczki:> i łańcuszki i linki ale chodzi mi o coś bardziej sprytnego. Np aktualnie w mniejszym boxie mam podłużny "pręt" (na wieszaki, jak w normalnej szafie na ubrania) a na nim wieszak przełożony przez haki mocujące odbłyśnika - dośc wygodne do zdjemowania w każdym momencie jednak nie da się regulowac wysokosci.. itd.. Lampa w miejscu ale cos sprytnego od dołu patrząc?
Na pewno ktoś ma jakiś swój patent na to, z racji rośnięcia krzaka i unikania jego przypalenia lampą.. 170cm wysokości.

2) gdzie najwydajniej umieszczać ten wiatrak/wentylator odprowadzający? Już wiemy że nad lampą;) ale czy:
-na "suficie" boxa, ścianka równoległa do lampy, otwór dosłownie NAD lampą
-na ściance bocznej boxa
- i ewent. jeżeli to jakaś różnica, na ściance tylnej boxa (tak, przylegającej do ściany pomieszczenia;))
?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół