nasiona marihuany

Rozwiązywanie problemów przy budowie growboxa

Wyszukiwarka Forumowa:

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,093
Buchów
7,809
Odznaki
5
Nic nie stoi na przeszkodzie.
 

Smoke&Kebs

Well-known member
Rejestracja
Sty 6, 2018
Postów
355
Buchów
6
Zrobiłem lampe z 3 żarówek cfl oraz blachy do pieczenia. Blacha sie mega nagrzewa po godzinie nie da się jej dotknąć praktycznie. Czy to normalne ? Chciałem zrobić box z kartonu mam taki bardzo gruby ale lampa dotyka krawędzi kartonu, wchodzi tam "na ciasno". W takim wypadku karton chyba odpada skoro tak się lampa nagrzewa ?
 

Wickd

Well-known member
Rejestracja
Maj 18, 2013
Postów
47
Buchów
0
Mam panel LED z dwiema diodami (PCbox). Grzeją one za mocno i potrafią przypalić szczyty. Czy znacie jakieś osłony na ledy, szkła, cokolwiek co ochroni rośliny przed ciepłem wydzielanym przez diody?
W pewnym momencie szczyty potrafią być na 2 cm od tych diod.
 

usb2.0

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 9, 2011
Postów
512
Buchów
75
Siema, konstruuję boxa i zastanawiam się gdzie zamontować wen wyciągający po przeciwległej ścianie niż wlot pasywny czy lepiej na suficie boxa? Kolejna kwestia to na jakiej wysokości zrobić ten wlot pasywny (myślę tutaj tak mniej wiecej ok 20cm od dna)?
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
Ja zapodałem na suficje. A sklepałem takie cudo 30x50x80, wlotmtomdziury po bokach w podłodze. Nie wiem tylko czy dać żarówko Ledy czy diody chińskie jedna 30w 4000K i 50w full spectrum.
 

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,077
Buchów
5,495
Odznaki
3
Zrobiłem lampe z 3 żarówek cfl oraz blachy do pieczenia. Blacha sie mega nagrzewa po godzinie nie da się jej dotknąć praktycznie. Czy to normalne ? Chciałem zrobić box z kartonu mam taki bardzo gruby ale lampa dotyka krawędzi kartonu, wchodzi tam "na ciasno". W takim wypadku karton chyba odpada skoro tak się lampa nagrzewa ?

Odpada, zbyt duże ryzyko pożaru... Zrób box ze sklejki, a słońce podwies na lancuszkach.
 

melo88

Member
Rejestracja
Mar 10, 2014
Postów
22
Buchów
0
Siemanko. Nie znalazłem odpowiedniego tematu a żeby nie zakładać nowego wątku zapytam tutaj. Co myślicie o Dark Roomach z Wisha ? Miał ktoś do czynienia ze sprzętem tego typu? Głownie chodzi mi o jakość materiałów, szczelność itp. Nie ukrywam że cena jest zachęcająca bo namiot o wymiarach 240*240*200CM możemy nabyć już za ok 100 funtów
 

Tryndamere

Well-known member
Rejestracja
Kwi 18, 2020
Postów
102
Buchów
115
Orientuje się ktoś czy jak będę zaciągać do boxa na poddaszu nieocieplonym pasywnym wlotem powietrze z kratek wentylacyjnych dwóch pokoji gdzie średnio jest 18-21stopni to dadzą rade w zimie dziewczyny pod ledami?
 

evads

Active member
Rejestracja
Kwi 28, 2019
Postów
39
Buchów
1
Robię własny box, 80x120 i tutaj pytanie jaka różnica albo czy wgl jest jakaś znacząca różnica w tym, że będzie miał wysokość 180 bądź 200 cm ?
 

C696

Well-known member
Rejestracja
Lut 6, 2021
Postów
691
Buchów
518
no zalezy co tam bedziesz za odmiane chodowal i ile dni vegowal czy bedziesz renowal itp tym wyzszy tym lepszy bo masz zapas
nie wiemy jakis sprzet i jak zamontowany bedzie jakie wysokie donice itp
pamietj ze srednio donice ok 11L maja ok 28/30cm wysokosci wiec ze 180 masz juz 150cm na rosline do tego jak zamontujesz lampe i filtr tez juz cos odpadnie z 15cm
 

evads

Active member
Rejestracja
Kwi 28, 2019
Postów
39
Buchów
1
Pomoże ktoś dobrać wentylacje tłoczącą i ssąca ? Box wymiary 80x120x200. Projekt na strychu dlatego będę tłoczył powietrze z pokoju z drugiej kondygnacji. Strych jest na czwartej. Wentylator tłoczący musi mieć chyba więcej mocy niż normalne obliczenia bo będzie ciągnął z szybu o długości przynajmniej 3m i jakieś 2m na strychu od wlotu do boxa. Świtało w boxie to dwa ledy ts1000.
 
Ostatnia edycja:

C696

Well-known member
Rejestracja
Lut 6, 2021
Postów
691
Buchów
518
a nie latwiej zaciagac powietrze z dworu ?
 

C696

Well-known member
Rejestracja
Lut 6, 2021
Postów
691
Buchów
518
idzie wiosna i lato nic nie pisales ze to tez w zime bedzie hulało
250/350m3/h bedzie ok to juz spora wymiana powietrza powinno dac rade , wybór wentylatorów jest spory , nie znam przedziału gotówkowego ciezko cos dalej doradzac
jeszcze pytanie czy wentylator moze byc zamontowany w tym pomieszczeniu z ktorego bedzie zaciagał powietrze czy koniecznie w boxie ?
z leda duzo ci nie urosnie temp wiec tutaj bym mocno sie nie przejmowal i nie patrzyl na wenty co ludzie maja hpsy
jeszcze pytanie w lecie i w zime jakie temp panuja u ciebie na strychu bo np umnie dochdzi do 40stopni latem i sie zrobia problemy wtedy
 
U

Usunięty 79633

Guest
Ja mam 80x120x250 zassysam pasywnie jak na razie. Rura pasywna ma 4-5m i 3x 90st zagiecie. Wylot dałem primaklimat tk 125 z czujnikiem temp. Jak mi za ciepło robi się w boxie to odpala się na maxa.
Na moje oko dałbym szczelnego, izolowanego boxa podłączonego pod pokój na dole pasywnie. Podciśnienie przy dobrym wentylu powinno zassać. Zresztą bez testu nic nie sprawdzisz.
Wlot dałbym w komin żeby bezpośrednio zasysał cieplejsze powietrze z budynku(a w lato chłodniejsze) a nawet cały komin wentylacji wyprowadził do siebie do boxa, tylko aby nie z łazienki.
W razie problemu dorzucasz wentylator mały na wlot.
Izolujesz boxa dobrze, bo na strychu potrafią być skrajne warunki.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół