nasiona marihuany

Canna Boost vs. Plagron Green Sensation

Wyszukiwarka Forumowa:

Kazek Wynalazek

Well-known member
Rejestracja
Lip 9, 2012
Postów
137
Buchów
5
Zastanawiam się nad boosterem, przeglądając forum zorientowałem się, że te dwa są najpowszechniej zalecane, teraz tylko trzeba wybrać ten jeden.
Porównując:
Canna boost- buteleczka 250ml wystarcza na 125-62l wody (wg. producenta)
Green Sensation- buteleczka 100ml wystarcza na 100l wody (wg. producenta)

Cena obydwu boosterów podobna, wydajność także.
Może ktoś miał do czynienia z obydwoma boosterami i może któryś polecić? A może na tym lub innym forum ktoś porównywał?
Najchętniej kupiłbym jeden i drugi i sam porównał, ale niestety funduszy wystarczy tylko na jeden.
 
D

delete

Guest
Ja mam boosta Canny. Z tym tylko, że stosuje całą linię ich nawozów. Wg mnie jeżeli decydujesz się na coś, powinno to być jednego producenta. Wiadomo spora część ceny preparatów to zapłata za markę. Ale własnie calość tworzona jest pod kątem konkretnego cyklu dawkowania i nie ma tutaj problemów z doborem odpowiednich dawek.
Z drugiej strony zaś patrząc, wydaje mi się że te preparaty nie mają zbyt wielu różnic w swoich skladach- producenci nie śpią, i na 100% badają konkurencyjne produkty.
 
D

delete

Guest
Wg mnie jeżeli decydujesz się na coś, powinno to być jednego producenta.

A gówno.. ja w ostatniej uprawie mieszalem canne z dutch pro, a dokladnie uzylem DP Explode jako stymulatora zamiast boosta i pk13/14 i rezultat za***isty!
Piekne zbite topy.

Zaden producent nie powie ci ze mozesz mieszac odzywki- PROFIT PANOWIE!

Nie wolno mieszac organikow z mineralnymi i tyle- reszta to wasza fantazja.

Na pewno na razie rezygnuje z boosta od canny i pk 13/14 na rzecz Explode od DP. 1 litr boosta jest na 240-480 litrow wody przy cenie 65euro, natomiast 1 litr Explode jest na 1000 litrow wody przy cenie 75 euro - nie liczac pk13/14 ktorego sie przy explodzie nie uzywa.
Canna to takie audi wsrod odzywek. Jak nosisz biale skarpetki do sandalkow i czapeczke najka to jasne- znaczek jest wazny. Tylko ze audi to luksus dla 20-30 latka, dla mnie luksus to bentley a klasa to '78 Shelby ;)
Czekam az mi sie skonczy linia Canna i przezucam sie na Dutch Pro- lepsza cena i wydajnosc.

No i sama linia DP zostala stworzona przez chlopa, ktory robil ziolo dla amsterdamskich coffikow przez ponad 30 lat ;)

yo
 
D

delete

Guest
Każdy jeździ tym czym lubi :p

Szukam ideału, niestety nie ma miarodajnego badania dotyczącego jakości nawozów. Sztuką jest nauczyć się ich stosowania i odczytywania potrzeb naszych podopiecznych. Masz sporo większe doświadczenie Ainm Dom, dlatego staram się wyciągać wnioski z Waszych uwag odnośnie uzywanych specyfików. Niestety, pomimo posiadania najlepszego sprzętu bez tego czegoś nie da rady osiągnąć mega wyników. To tak jak ze sportem, wielu trenuje, szczyty osiągają nieliczni. Dlatego z uporem maniaka czytam Wasze fotorelki wzbogacając swoją wiedzę.

Pozdro :smokee:

PS. Ile warte są faktycznie składniki w nawozie mineralnym użyte do jego stworzenia jakiejkolwiek firmy by on nie był??
 

420000000

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 19, 2008
Postów
2,151
Buchów
2
Każdy jeździ tym czym lubi :p

Sztuką jest nauczyć się ich stosowania i odczytywania potrzeb
Tu napisałeś bardzo mądrą rzecz, nie ważne czy zainwestujesz w drogą Canne czy Hesi czy też Plagrona, z wszystkich marek nawozów tych z górnej półki da się wycisnąć co najlepsze dawkując je idealnie, a różnice między markami nawozów są naprawde nie znaczne, wręcz niezauważalne jeśli porównamy produkt jednej firmy z tej samej półki z innym produktem drugiej firmy tak samo dużej i komercyjnej czyli Hesi,Ghe,No Mercy czy też bardzo droga Canna.
Podstawa to idealne dobranie dawkowania pod swoja uprawe i osiagniesz sukces każdą dobrą marką która wypuszcza nawozy.
 

BARTEZ

Well-known member
Rejestracja
Paź 7, 2012
Postów
52
Buchów
0
Nie ma problemu z mieszaniem marek nawozów nic sie nie stanie tylko z glową dawkowac co w danym tygodniu przypada.ja teraz stosowalem cannaboosta big buda overdrive ripen top max green sensation supervita canna flo sensi bloom ab b52 superthriwe i lepiej popuchly jak ostatni grow gdzie lałem tylko canna.:zjarany:
 
K

kolekcjoner123

Guest
witam mam oba te srodki,1l cannabost i 250ml pelargon,tylko ze ja zastosuje oba naraz i zdam opinie a chce zastosowac tak;
na początku flo canabosst i po około 3tyg stosowania 1tydz na samym pk 13/14,nastepnie zastosuje pelergon,te srodki są jak sterydy dla rosliny,roslina tak jak człowiek przyzyczaja sie do danego srodka i potem juz tak nie rosnie...
mozecie mnie negowac ale chce własnie tak zrobic.
canabost powoduje ze pojawiaja sie nowe pąki a pelargon przedłuza kwitnienie mysle ze bedzie ok pozdro:spalony:
 

Natural

Well-known member
Rejestracja
Lis 9, 2011
Postów
1,870
Buchów
1
Nie wolno mieszac organikow z mineralnymi i tyle- reszta to wasza fantazja.


ja mieszalem i wyniki mialem bardzo dobre <peace>

jestem fanem boosta ale o green sensation sporo dobrego slyszalem/widzialem
 

BARTEZ

Well-known member
Rejestracja
Paź 7, 2012
Postów
52
Buchów
0
Dobrze jest zainwestowac w mellase i miód dodatkowe cukry
 

Natural

Well-known member
Rejestracja
Lis 9, 2011
Postów
1,870
Buchów
1
Dobrze jest zainwestowac w mellase i miód dodatkowe cukry


a jak planty skorzystaja z tych cukrow? bo z tego co czytalem to one cukrow nie pobieraja z gleby, cukry musza byc najpierw sfermentowane (konwersja do atp) zeby planty mogly z nich skorzystac, ale moge sie mylic, biotechnologiem nie jestem.
 

BARTEZ

Well-known member
Rejestracja
Paź 7, 2012
Postów
52
Buchów
0
pożywka zawiera zwykle składniki

proste sole mineralne, dostarczające wszystkich niezbędnych pierwiastków (makro- i mikroelementów),
witaminy (zwłaszcza z grupy B),
jakiś cukier (zwykle sacharoza), stanowiący dla hodowanego obiektu główne źródło węgla
regulatory wzrostu
aminokwasy
w grow pierwszy raz podałem wode napowietrzaną i podgrzewaną, canna aktywator trichoderma zeby
Canna AkTRIvator chroni szybko rosnące rośliny przed chorobami glebowymi.
Zawarta trichoderma (Trichoderma harzianum 003 pożyteczny grzyb) żywi się innymi pasożytami zabezpieczając tym system korzeniowy przed atakami patogenów.

Preparat ten raz zastosowany pozostaje w podłożu przez długi czas, zmniejsza szok po przesadzaniu, zwiększa produkcje i przyspiesza transport enzymów i hormonów.
Pozwala zachować stałe tempo wzrostu oraz dojrzewania, poza ochroną preparat przyspiesza wzrost.
gdzies wyczytałem ze miód i mellasa dobrze oddziałuje na podłoze na jakieś bakterie.
Wiem jedno jak nie wyhodujesz dużej bryły korzeniowej to mozna zapomnieć o dużych pałkach i żaden stymulator nie pomoże
 

LittleJacob

Well-known member
Rejestracja
Lis 3, 2012
Postów
471
Buchów
0
To jak ? Ktory lepszy? Czy raczej większej różnicy nie ma? Bede kupował i też się zastanawiam.
 

Jasiul3c

Well-known member
Rejestracja
Maj 7, 2014
Postów
469
Buchów
1
Odznaki
2
Odświeżę temat trochę, jeśli kogokolwiek to jeszcze interesuje :) Właśnie zakupiłem zarówno GS i Canna Boost i będę stosował je razem, bo z tego z wyczytałem co CB to tylko enzymy i melasa, więc nie powinna kolidować z GS. Jak ktoś ma jakieś doświadczenia to dawajcie !
 

medialny

Well-known member
Rejestracja
Paź 26, 2014
Postów
67
Buchów
0
Odświeżę temat trochę, jeśli kogokolwiek to jeszcze interesuje :) Właśnie zakupiłem zarówno GS i Canna Boost i będę stosował je razem, bo z tego z wyczytałem co CB to tylko enzymy i melasa, więc nie powinna kolidować z GS. Jak ktoś ma jakieś doświadczenia to dawajcie !


I jak tam ? Jakie efekty ? wnioski ?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół