nasiona marihuany

Poradnik: Jak dawkować dwutlenek węgla? CO2

Wyszukiwarka Forumowa:
S

Stalin ss

Guest
Reduktor elektryczny???? Czy elektro zawor ? Jesli elektro zawor to zrob lepiej test na sucho tego elektro zaworka bo to badziewie nagrzewa sie kosmicznie ...
 

farben2

Member
Rejestracja
Lut 11, 2016
Postów
9
Buchów
0
Zeby Co2 mialo sens trzeba utrzymqc temp.w boxie powyzej 32*C

no coty ja mam 25 C i boxa rozsadza

---------- Post Zaktualizowany 22:44 ---------- Data pierwszego postu 22:41 ----------

JA tam preferuje kwasek +soda tanie łatwe i bardzo efektowne na 4 panie boxa 100cm na 80cm na 220cm rozsadzają
tyle że panie rosną 60cm z dolnicami
 

hudy80

Active member
Rejestracja
Lip 26, 2017
Postów
27
Buchów
0
Ja zrobiłem tak, a mianowicie zacząłem robić winko owocowe. Z butli 40L wydobywa się co2 węzykiem do 5L napełnionej do 3\4 wodą butli i stamtąd mniejszym wężykiem do boxa za wentylator mieszajacy.
 

biolo99

Active member
Rejestracja
Sie 12, 2020
Postów
32
Buchów
0
Zeby Co2 mialo sens trzeba utrzymqc temp.w boxie powyzej 32*C

Wiem że autor tego posta pisał o tym dawnooo ale może ktoś mógłby rozwinąć to dlaczego niby podawanie co2 miałoby sens powyżej 32 stopni ? ktoś mógłby to objaśnić?

I jeszcze drugie pytanko dot. szczelności boxa, to jak to robicie? wiew zimnego powietrza musi być od dołu rozumiem a reszta pozamykana na zamek? filtr wciągający (węglowy) off?

bardzo prosiłbym o odpowiedz gdyż dozuje co2 butlą i szukam najlepszej metody pozdro
 

zjarany emeryt

Emeryt
Weteran
Rejestracja
Lis 19, 2010
Postów
2,803
Buchów
10,177
Odznaki
9
Wiem że autor tego posta pisał o tym dawnooo ale może ktoś mógłby rozwinąć to dlaczego niby podawanie co2 miałoby sens powyżej 32 stopni ? ktoś mógłby to objaśnić?

Przy wysokiej temperaturze rośliny zamykają aparaty szparkowe i ciężej pobierają C02. Dodatkowo wzrost temperatury zwiększa szybkość pobierania składników odżywczych. Więc tego C02 musi być więcej w powietrzu.

I jeszcze drugie pytanko dot. szczelności boxa, to jak to robicie? wiew zimnego powietrza musi być od dołu rozumiem a reszta pozamykana na zamek? filtr wciągający (węglowy) off?
Najlepiej zamknięty obieg powietrza. Powietrze nie powinno uciekać poza box. Jak masz wyciąg to co 5 minut masz w boxie świeże powietrze czyli ten dwutlenek węgla co wpompowałeś do boxa zostaje wywiany.
 

biolo99

Active member
Rejestracja
Sie 12, 2020
Postów
32
Buchów
0
Dziękuje za odpowiedz
.
Przy wysokiej temperaturze rośliny zamykają aparaty szparkowe i ciężej pobierają C02. Dodatkowo wzrost temperatury zwiększa szybkość pobierania składników odżywczych. Więc tego C02 musi być więcej w powietrzu.

Czyli utrzymać optymalną temp 25-26 stopni i powinno być ok


[/QUOTE]Najlepiej zamknięty obieg powietrza. Powietrze nie powinno uciekać poza box. Jak masz wyciąg to co 5 minut masz w boxie świeże powietrze czyli ten dwutlenek węgla co wpompowałeś do boxa zostaje wywiany.[/QUOTE]

To jak to zrobić żeby to nie spierniczało przy zachowaniu niezbędnej wentylacji? ja u siebie wyłączyłem całkiem filtr wciągający węglowy a kanałowy do wlotu powietrza i wiatrak mieszający chodzi, wszystko mam szczelnie zamknięte oprócz dziury na samej górze, idąc tropem że co2 jest cięższe niż tlen może górą nie wyleci? growboxa mam 2m wysokości, pozdrawiam
 

skandyone

Active member
Rejestracja
Maj 16, 2010
Postów
34
Buchów
3
Właśnie wtargałem 18l butle co2, wziąłem się za podłączenie reduktora, przewodów, dysz i całej instalacji a na końcu sterownika, żeby dowiedzieć się że w namiocie 4.5m2 przy 26° i przy włączonej wentylacji podczas dnia roślin mam 900ppm 😂
 

MiczBuhanen

Well-known member
Rejestracja
Gru 7, 2020
Postów
1,096
Buchów
4,238
Odznaki
5
Właśnie wtargałem 18l butle co2, wziąłem się za podłączenie reduktora, przewodów, dysz i całej instalacji a na końcu sterownika, żeby dowiedzieć się że w namiocie 4.5m2 przy 26° i przy włączonej wentylacji podczas dnia roślin mam 900ppm 😂
No bo sam naprodukowales to CO2 przebywając w pomieszczeniu.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół