nasiona marihuany

Poradnik: Jak dawkować dwutlenek węgla? CO2

Wyszukiwarka Forumowa:
S

Stalin ss

Guest
Reduktor elektryczny???? Czy elektro zawor ? Jesli elektro zawor to zrob lepiej test na sucho tego elektro zaworka bo to badziewie nagrzewa sie kosmicznie ...
 

farben2

Member
Rejestracja
Lut 11, 2016
Postów
9
Buchów
0
Zeby Co2 mialo sens trzeba utrzymqc temp.w boxie powyzej 32*C

no coty ja mam 25 C i boxa rozsadza

---------- Post Zaktualizowany 22:44 ---------- Data pierwszego postu 22:41 ----------

JA tam preferuje kwasek +soda tanie łatwe i bardzo efektowne na 4 panie boxa 100cm na 80cm na 220cm rozsadzają
tyle że panie rosną 60cm z dolnicami
 

hudy80

Active member
Rejestracja
Lip 26, 2017
Postów
27
Buchów
0
Ja zrobiłem tak, a mianowicie zacząłem robić winko owocowe. Z butli 40L wydobywa się co2 węzykiem do 5L napełnionej do 3\4 wodą butli i stamtąd mniejszym wężykiem do boxa za wentylator mieszajacy.
 

biolo99

Active member
Rejestracja
Sie 12, 2020
Postów
32
Buchów
0
Zeby Co2 mialo sens trzeba utrzymqc temp.w boxie powyzej 32*C

Wiem że autor tego posta pisał o tym dawnooo ale może ktoś mógłby rozwinąć to dlaczego niby podawanie co2 miałoby sens powyżej 32 stopni ? ktoś mógłby to objaśnić?

I jeszcze drugie pytanko dot. szczelności boxa, to jak to robicie? wiew zimnego powietrza musi być od dołu rozumiem a reszta pozamykana na zamek? filtr wciągający (węglowy) off?

bardzo prosiłbym o odpowiedz gdyż dozuje co2 butlą i szukam najlepszej metody pozdro
 

zjarany emeryt

Emeryt
Weteran
Rejestracja
Lis 19, 2010
Postów
2,787
Buchów
10,100
Odznaki
9
Wiem że autor tego posta pisał o tym dawnooo ale może ktoś mógłby rozwinąć to dlaczego niby podawanie co2 miałoby sens powyżej 32 stopni ? ktoś mógłby to objaśnić?

Przy wysokiej temperaturze rośliny zamykają aparaty szparkowe i ciężej pobierają C02. Dodatkowo wzrost temperatury zwiększa szybkość pobierania składników odżywczych. Więc tego C02 musi być więcej w powietrzu.

I jeszcze drugie pytanko dot. szczelności boxa, to jak to robicie? wiew zimnego powietrza musi być od dołu rozumiem a reszta pozamykana na zamek? filtr wciągający (węglowy) off?
Najlepiej zamknięty obieg powietrza. Powietrze nie powinno uciekać poza box. Jak masz wyciąg to co 5 minut masz w boxie świeże powietrze czyli ten dwutlenek węgla co wpompowałeś do boxa zostaje wywiany.
 

biolo99

Active member
Rejestracja
Sie 12, 2020
Postów
32
Buchów
0
Dziękuje za odpowiedz
.
Przy wysokiej temperaturze rośliny zamykają aparaty szparkowe i ciężej pobierają C02. Dodatkowo wzrost temperatury zwiększa szybkość pobierania składników odżywczych. Więc tego C02 musi być więcej w powietrzu.

Czyli utrzymać optymalną temp 25-26 stopni i powinno być ok


[/QUOTE]Najlepiej zamknięty obieg powietrza. Powietrze nie powinno uciekać poza box. Jak masz wyciąg to co 5 minut masz w boxie świeże powietrze czyli ten dwutlenek węgla co wpompowałeś do boxa zostaje wywiany.[/QUOTE]

To jak to zrobić żeby to nie spierniczało przy zachowaniu niezbędnej wentylacji? ja u siebie wyłączyłem całkiem filtr wciągający węglowy a kanałowy do wlotu powietrza i wiatrak mieszający chodzi, wszystko mam szczelnie zamknięte oprócz dziury na samej górze, idąc tropem że co2 jest cięższe niż tlen może górą nie wyleci? growboxa mam 2m wysokości, pozdrawiam
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół