nasiona marihuany

Obcinanie lisci Pruning Defoliation trening

Wyszukiwarka Forumowa:

RussianFarmer

Well-known member
Rejestracja
Kwi 16, 2011
Postów
811
Buchów
5

Trudno powiedzieć u mnie wszystko jest na jednym poziomie góra razem z dołem,lecz na pewno tak gdzie rozkałezienie zasłaniał lisć wiatrakowy nie rosły nowe szczyty,więc liście usuwałem na bieżąco w zależnosći od potrzeb wykorzystania swiatła..Tym sposobem końcu mam tylko male oszronione listki przy topowe i topki tak samo oszronione nie rzucające sobie na wzajem cienia...i w zasadzie wszystko nadaje się do palenia z mocniejszych roślin.

Pole topów a nie las nie spólnych drzew..

na jakim epatpie w to sie bawisz: strecz >>?? - czy po 3 tyglu kwitnienia?

na scrogu flo trwa o wiele dluzej więc tym bym sie nie sugerował bo wyciagamy szczyty z głębi rosliny i zmuszamy aby rosly na jednym poziome z innymi.. wiec flo z 9 tyg ,może trwać nawet 12/13 tyg.
 
S

sub_23

Guest
na scrogu flo trwa o wiele dluzej więc tym bym sie nie sugerował bo wyciagamy szczyty z głębi rosliny i zmuszamy aby rosly na jednym poziome z innymi.. wiec flo z 9 tyg ,może trwać nawet 12/13 tyg.

W scrog - kasowanie liści to norma. Nawet przy zwijaniu sznurkiem drutem etc: tak aby upchać rośliny w niewielkiej przestrzeni. Można i upychać je na spód... :lol:

Mnie bardziej interesowały by doświadczenia z gro - zblizonym do - niezbyt gestego ala SOG z nasion: z roślinami wysokimi na - 50+ cm - gdzie jest las "pałek" - w którym sie - kasuje liście z górnych cześci aby światło - dochodziło niżej.

Coś jakby pr: uzyskiwania dystrybucji światła takiej jak - w wypadku - pszenicy :] Która ma zupełnie inaczej zbudowane liscie - i w zwiazku z tym światło inaczej "zanika" wchodzać w głab łana. Inaczej także reaguje na wysokie strumienie siatła od roślin - których liscie : rosną "poziomo" a nie pionowo. W wypadku bardzo gestego "łana" konopek - sog np: cos co ludziska zwą penetracją - jest minimalna - bo pod kilka pierwszych warstw liści - nie dostaje sie wiele światła.

Ludziska nawet - ucinają małe szczyty w dolnych partiach wysokich roślin - kasują tam wiatrakowce - itp..
ba nadają temu wszystkiemu nazwy własne..
i polskie także: http://www.cannabis.info/PL/encyklopedia/7783-tworzenie-wiekszych-kwiatow/ lizakowanie .. ups.. tak aby .. nie było nisko nic.. bo i tak.. niby to ma głównie żryć to co jest up produkowane | mało wiarygodne ale niech budziet|

Ja np: ciekaw jestem ile dało by sie wydusić stosująć sredną gestość czegoś na kształt sog - nie prawdziwego bo nie z klonów : kasując od pewnego etapu wzrostu - wszystkie "wiatraki" powyżej pewnej wysokości - zostawiająć wszystko na dole.

Chciałbym to zobaczyć w postaci - obrazkowego tutoriala - z podaną ilością roslin na m2 - oraz zaleceniami co do terminów - sposobu - itp:
W formie uwzględniającej - odmienne zachowanie sie odmian - jak by nie patrzeć - niektóre jakby inaczej skaczą up:

Pan opisujący metodę - robi to na doświadczenie i czuja. ..
Tak miedzy wierszami sie to czyta - .. hmm.. pierwszy wpis..

tu - np: ewidentnie - udało sie osiągnąć tak na łoko..
Niezłą przestrzenną dystrybucje swiatła.

flowergirl1-after-sm.jpg
 
Ostatnia edycja:

brodziaty

Well-known member
Rejestracja
Maj 1, 2013
Postów
168
Buchów
0
a ja myślałem ,że jestem jednym z niewielu ,którzy tną liście na bieżąco :)
 

Paweleek

Well-known member
Rejestracja
Sty 14, 2014
Postów
96
Buchów
0
Ja też polecam jak kolega wyżej na bieżąco ucinać liście. Testowałem na jednym plancie i ma pare razy wiecej odrostów i rozmiary większe od innych sióstr :)
 

Itchy Trigger Finger

Well-known member
Rejestracja
Cze 11, 2011
Postów
742
Buchów
0
u mnie w fotorelacji można sprawdzić. Liśćie ciąłem na vegu i flo co tydzień,
Teraz jest dużo odrostów i lepiej rośnie ;] asahi nie uzywałem
 

DarkLight

Well-known member
Rejestracja
Lip 16, 2013
Postów
73
Buchów
0
dolne ? i na jakim epatpie w to sie bawisz: strecz >>?? - czy po 3 tyglu kwitnienia?

no i u mnie się wyciągnęły 3 dziewuchy , a tak jak wspominałem pociotem liście dość drastycznie dla testow :( dluga dzida z zasianymi topikami , trzymam je ale nic ciekawego z nich nie będzie , muszę chyba jeszcze raz testy zrobić ale z większą wiedza teoretyczna !
 

Paweleek

Well-known member
Rejestracja
Sty 14, 2014
Postów
96
Buchów
0
Co 3 dni obcinam liście. Jest to Auto Mazar. Początkowo nie zapowiadał się dobrze i wiecznie coś mu dolegało. Nie mając nic do stracenia obcinałem mu liście, a zacząłem od ucięcia wszystkich i została tylko łodyga, oraz 2 listki bardzo młode u góry :) jak widać raczej fryzjer mu służy.

AUTO MAZAR

IMG_0056.jpg
 
S

sub_23

Guest
jak widać raczej fryzjer mu służy.

Nie za mocno kapkę? - Tu jest o wiele bardziej ociapane w chwili obecnej - niż by to się wydawało - sensowne - na łoko z punktu widzenia manipulowania LAI i wsp K . Ups: znaczy się jak najlepszym wykorzystaniem dostępnego światła.

Można zobaczyć zdjęcie od góry?
Cała metoda ma - sie sprowadzać do -> rozłożenia dostępnego strumiania światła tak - aby był jaknajlepiej wykorzystany - A tak jak wspominali inni - w wątku - trzeba znaleźć złoty środek.
Jesteś na 100% przekonany, że nie warto było "na dole" zostawić wiecej liści?
 

Paweleek

Well-known member
Rejestracja
Sty 14, 2014
Postów
96
Buchów
0
Fotka była zrobiona tydzien temu :) teraz jest większy a dzięki obcinaniu w liści w dolnych partiach wyrosły następne odnogi i razem z innymi zaczynają kwitnąć. Wciąż tnę co 2 dzien tylko teraz mniej drastycznie. Staram się wycinać środkową partię i górę. Za parę dni dam na luz okolo 8-10 dni.
Problem mam teraz tylko przez ciepło i koncowki listkow sterczą do góry a to chyba wina temp. Choć trzyma się dzielnie :) jutro wrzuce fotki
 

DarkLight

Well-known member
Rejestracja
Lip 16, 2013
Postów
73
Buchów
0
Moje następne obserwacje wskazują na to ze obcinanie lisci w Autosach jest niewskazana , tych roślin nienależny stresować !
 

buchi

Well-known member
Rejestracja
Lis 3, 2013
Postów
100
Buchów
0
Panowie moje Special Quueny przechodzą na kwitnienie już :) wyczytałem ze to najlepszy moment obcinania liści ktos coś na ten temat powie??
 

TheSmeagol

Well-known member
Rejestracja
Maj 10, 2012
Postów
416
Buchów
0
Zaden moment na obcinanie lisci nie jest dobry bo gdy roslina przestaje potrzebowac lisci to wysysa z nich substancje i wprowadza do top. Zamiast ucinac mozesz je poodginac i bedzie i tez doswietlisz dolne partie.
 

Fidel Gastro

Stary wyjadacz cukierasków...
Weteran
Rejestracja
Cze 25, 2011
Postów
4,327
Buchów
4
Zasada na flo w hydro uprawachjest taka ciachamy max 30% lisci na roslinie w 1tyg. poprawka w 3cim tyg. i po 40dniu flo to co przyslania topy,karmimy rosline przez duza mase korzeniowa wiec nie powinno byc to stresem dla krzaka,co do gleby to nie wiem.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół