nasiona marihuany

Obcinanie lisci Pruning Defoliation trening

Wyszukiwarka Forumowa:

Fidel Gastro

Stary wyjadacz cukierasków...
Weteran
Rejestracja
Cze 25, 2011
Postów
4,327
Buchów
4
Dla zaawansowanych growerow,kontrowerysjna metoda powiekszania plonow
autor Keef Treez,,The Defoliator,,

Usowanie lisci jest extremalna technika,nie jest to lekki trening jak lst.
Od dawna ta technika wzbudza wiele kontrowersji w srodowisku growerow.
Zarowno stosujacy ta metode jak i jej przeciwnicy bronia swoich przekonan w tej kwestii.

Jestem po stronie wierzacych ze usowanie lisci wyginanie odgalezien nie wplywa na wielki stres roslin.
Naprawde nie ma takiej mozliwosci aby osiagnac prawie 400gr gotowego materialu z 30-50cm wysokosci krzaka
uprawiajac indoor,z wyjatkiem metody Defoliacji.
Przeciwnicy tej metody podaja argumenty w stylu:roslina potrzebuje tych lisci!jesli by tak nie bylo nie rosly by w tych miejscach.
Jednym z moich ulubionych argumentow przeciwjest :eek:bcinanie lisci rani rosline.
Pozwolcie przekonam was ze ta metoda jest naprawde skuteczna jako dowod beda zdjecia :)
Obcinam zdrowe liscie roslin od blisko 30lat,w tej chwili trenuje ta metoda rosliny tak zeby rosly max 80cm na wysokosc i daly zbior
250-400gram pod 400HPS.
Jak to robic krok po kroku:
Zwlaszcza nowi growerzy twierdza:Jak mozna ucinac liscie roslina zeby uzyskac wiekszy plon przeciez to nie ma sensu?
Mysle ze najwazniejsza jest obserwacja jak roslina rosnie w tym momencie i czy rosnie w sposob jaki bysmy tego chcieli.
Prawda jest ze niektore sposoby usowania lisci sa brutalne dla rosliny(np.niedoinformowani growerzy usowaja prawie wszystkie liscie
z bardzo mlodych roslin)pozatym usowanie lisci w doroslym stadium zycia rosliny przynosi tylko kozysci jesli robimy to z glowa.
Usowanie lisci przynosi koncowe kozysci nie tylko w przypadku plonow naszej mary,badania potwierdzaja plusy tej metody w przypadku innych roslin.

Na poczatku pokarze na przykladzie zdjec jak usowanie lisci wplywa na zakwitanie.

1.Przed usowaniem lisci


2.Zaraz po zabiegu


3.4dni pozniej,ponownie niektore liscie zostaly usuniete


4.i nastepne zdjecie po 8dniach od fotografii nr1


Czy zauwazyles sile tej metody?

Kiedy mozna rozpoczac stosowanie tej metody?
Oczywiscie nie robimy tego na malych roslinkach,uwazam ze usowanie lisci nie ma zbyt wiekszego sensu uprawiajac na zewnatrz poniewaz nie ogranicza nas
przestrzen growroomu.
Wielu growerow twierdzi ze obcinanie,obrywanie lisci podczas wegetatywnego wzrostu rosli wplynie negatywnie na plon.
Ja osobiscie uwazam ze podczas uprawy indoor liscie nigdy nie maja szansy na 100% dojrzalosc.Nie pozostawiam rosnacych lisci dluzej niz 2tygodnie.
Zaczynam od gornych usowajac te zaslaniajace swiatlo.Usowam dolne niedoswietlone utrzymujac przeswit,czystosc i dobra cyrkulacje powietrza.

Z experymentow wynika ze wieksze rosliny na ktorych zastosowano usowanie lisci i inne metody treningu z przedluzonym cyklem wegetatywnym daly duzo wiekszy plon
w porownaniu z roslinami nietrenowanymi malych rozmiarow.
Prawda z marichuana jest taka:prawdziwym sekretem duzych plonow jest przygotowanie rosliny podczas jej wegetatywnej fazy wzrostu.Usowam tylko liscie.Stosuje ta metode podczas
calego cyklu zycia rosliny.
Stosuje usowanie lisci razem z supecroppingiem.
By osiagnac najlepsze rezultaty zaczynamy obrywanie obcinanie lisci podczas weg.cyklu rosliny.Usowanie lisci korzystnie wplywa na strukture budowy rosliny,otrzymujemy rosline
o bardziej kompaktowym wygladzie z wieksza iloscia potencjalnych kwiatostanow.
Obrywanie lisci i wyginanie lodyg wymaga praktyki musisz zaczac to robic inaczej nigdy sie nie nauczysz.Zaczynajac
podczas wegetatywnej fazy wzrostu nie masz nic do stracenia oczywiscie dzialaj z glowa.Rosliny na wegu szybko sie regeneruja i po kilku dniach bedziesz mogl powtorzyc obrywanie lisci,tak
wytrenowana roslina przyzwyczaila sie przez nasze obrywanie do utraty pewnej ilosci lisci i nie jest to dla niej wielki stres jesli robimy to regularnie.
W fazie flo obrywam liscie odslaniajac twozace sie topy do swiatla.
Zazwyczaj jesli widzisz wiecej lisci niz topow kiedy zagladasz do growroomu nadszedl czas na obrywanie kolejnej porcji lisci.
Stymuluje to dolna i srodkowa partie rosliny do wzrostu poniewaz po obcieciu lisci jest bardziej doswietlona.
Oczywiscie nowa technika powinna byc wdrazana w zycie z wyczuciem ale nieza delikatnie poniewaz nie przyniesie to pozadanych efektow.
Przyklad rosliny podczas 2tygodnia na flo.
Przed

Po

Zauwaz swiatlo przenika teraz przez wszystkie partie rosliny.



Polecam zaczac trenowac ta metoda kiedy twoje rosliny zaczna sie bardzo krzaczyc,odetnij ***ij kilka lisci z kazdego pietra rosliny i obserwuj,kiedy liscie zaczna odrastac powtazaj zabieg az wyglad rosliny bedzie
taki jak tego oczekujesz.
Roslina ze zdjec powyzej miala 80cm wysokosci byla trenowana przez obrywanie lisci cale swoje zycie ma teraz okolo 11tyg. dala ponad 300gr plonu

Zrodlohttp://www.growweedeasy.com/marijuana-defoliation-tutorial
 
Ostatnia edycja:

glock

Well-known member
Rejestracja
Kwi 20, 2012
Postów
1,927
Buchów
0
dobry temat dobry kiedys widzialem tutaj fotorelacje i kolo opie****al liscie i powiem ze bardzo ladnie to wygladalo bedzie trzeba sprobowac takiego treningu :pr:
 

raslutaa

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 24, 2012
Postów
3,143
Buchów
3
większość fotorelacji, w których robione jest golenie liści kończy się z***-kami od growerów :smokee:
 

Fidel Gastro

Stary wyjadacz cukierasków...
Weteran
Rejestracja
Cze 25, 2011
Postów
4,327
Buchów
4
Jesli zrobisz to stopniowo to nie bedzie duzy stres
 

GoToPro

Well-known member
Rejestracja
Wrz 20, 2012
Postów
164
Buchów
0
Jak do mnie stary znajomy grower powtarzal, ze podczas usuwania niepotrzebnych lisci roslina nie przestaje rosnac tylko produkuje wiecej tej energii aby rosnac.
 

Natural

Well-known member
Rejestracja
Lis 9, 2011
Postów
1,870
Buchów
1
1.Przed usowaniem lisci


4.i nastepne zdjecie po 8dniach od fotografii nr1


Czy zauwazyles sile tej metody?


nie mam nic do obrywania lisci bo to fajnie stymuluje niedoswietlone partie ale w taki wzrost nie uwierze 8dni.... dobre sobie <peace>
 
S

Sławuś z council estate.

Guest
Ale w tym wątku koleżka nie mial jakichś super osiągnięć. Najpierw niecałe 0,5g/W, potem w ogóle nie dokończył relacji z wertikala. Wstydził się bo mało zebrał? A mamuśki nie były przez niego strzyżone więc chyba sam zwątpił w tę metodę. Coś mi nie gra.

Zacząłem właśnie strzyc swoje Dinafem Cheese i Alpha Dawgi które mam obecnie.
O, w taki deseń mi wyszło. Przed strzyżeniem wszystko zasłaniały wielkie wiatrakowce. Teraz widać więcej topków.

2412a.jpg


Zobaczymy czy coś to da.
 
Ostatnia edycja:

raslutaa

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 24, 2012
Postów
3,143
Buchów
3
a propos przycinania liści. Na własnej skórze odczułem skutki nadmiernej wycinki. Pod koniec wega zmniejszałem zagęszczenie w boxie, praktycznie wyciąłem ok 50% wiatraków, jednak to nie koniec w fazie flow ciachałem wiatraki, które dynamicznie rosły po przełączeniu na 12/12. Efekt ? katastrofalny, zaburzyłem całkowicie fotosyntezę rośliny. Liści wiatrakowych zostało ok 20%, roślina nie mogła się pozbierać, kwiatostany były rzadkie jak kackupa. Co niektóre odrosty praktycznie nie rosły. Wniosek jest taki, że powierzchnia liści była za mała w stosunku do wielkości roślin. Dziewczyny nie odbierały wystarczającej ilości światła a za tym plon był fatalny średnio 24g z krzaka. Trzeba mieć spore doświadczenie i wiedzę aby umiejętnie prowadzić wycinkę, która wspomoże kwitnienie. Aktualnie lecę z kolejnym grow oczywiście też wycinam co nieco, wyczyściłem dolne odrosty i liście które nie rokowały jednak górę zostawiłem w spokoju. Jak narazie wszystko leci dobrze odległości po między partiami liści są małe co miejmy nadzieję da gęste i zbite topy. Rośliny po wycince liści były bardzo wyciągnięte a odległości miedzy piętrami ogromne. Cały czas pilnowałem aby lampa nie była za wysoko. Jeśli któryś z odrostów wystrzelił za bardzo był łamany.
 
D

delete

Guest
Mam to samo doświadczenie co raslutaa, największy szczyt mam tak luźny że szkoda gadać :/ Poprzedni grow nie ciąłem żadnych liści nawet zasłaniających odrosty i było lepiej (ta sama odmiana skunk#1) :) może robiłem to zbyt inwazyjnie ale wnioski wyciągnięte i osobiście nie będę ciął liści chyba że na prawdę będzie mi jakiś przeszkadzać :D
 

michalozakowski1

Well-known member
Rejestracja
Sty 2, 2013
Postów
70
Buchów
0
:smokee:A ciekawe jakbyscie sie wy czuli, gdybym obciolbym wam najpierw, nogi I rece, potem dobrze karmil aby wam brzuchy urosly, a na koniec wyciol I zjadl brzuchy.:smokee:



Z wlasnego doswiadczenia jestem za wycinka lisci, 2 razy; przejscie z veg na flo, I 4-6 tydz flo, ale to moje zdanie, jeszcze kiedys czytalem, ze lepiej ciac wiecej, a rzadko.

Poco mi kilka 15 cm topow, lepiej abyte topy zaczynaly sie tuz nad ziemia, Fidel dobrze prawi.
 

G-Star

Well-known member
Rejestracja
Cze 18, 2013
Postów
375
Buchów
0
Trzeba wyczuć dobry moment i o***ac 40-60% liści kolega dobrze mówi na poczatek raz na veg i raz na flow i napewno 100% dostrzeżecie dowody że jest bogatszy plon a tak jak fidel pokazał wierze że to 8 dni ( jeśli trafił na wystrzał flow 2-3 tydzień -jest to możliwe ) POZDRO :yeahh:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół