nasiona marihuany

Kilka pytan odnosnie klonowania

Wyszukiwarka Forumowa:

parapa

New member
Rejestracja
Lis 13, 2012
Postów
1
Buchów
0
Witam. Mam kilka pytan odnośnie klonowania. Nigdy wczesniej nie wykonywalem tej czynności, dlatego odpowiedzi mogą być banalne ale bez doświadczenia sam sobie nie potrafie na nie udzielic odpowiedzi. A mianowicie. Zaczne od tego ze jest sobie uprawa która dochodzi koniec listopada, wtedy biore miesiąc ponad pauzy. Nastepna hodowle chce koniecznie rozpocząć na klonoach. Mam kilka matek które idealnie się do tego nadaja. Jednak ze pauza która zaplanowałem potrwa około 5 tygodni nie wiem jak sobie poradzic z kwestia klonow. Potrzebuje około 100klonow, wiec nie malo. Będę je pobieral w ostatnim tygodniu kwitnienia roslin, nie wiem czy to robi roznice. Teraz nie wiem co z nimi zrobic przez 2-3 tygodnie. Wiem ze na początku puszczaja korzenie, pozniej odbywa się właściwy wzrost. Musze je od razu w pierwszych tygodniach wrzucic pod Lampe MH? Czy mogą stac w świetle dziennym którego troche malo obecnie. Powiedzmy 2 tygodnie az puszcza korzenie a pozniej do ziemi i namiotu 1m x 1m z lapma 600w MH.

Kolejne pytanie. Zastanawiam się nad sposobem klonowania. Normalnie wybrałbym kostki z welny mineralnej plus ukorzeniacz. Ale wtedy będę musial poświęcać im duzo uwagi, uzupełniać kostki woda itp. A wlasnie ciezko będzie z czasem, jednak mus to mus dlatego pytam się czy jest jakas alternatywa. Podczas pierwszej uprawy złamała mi się tygodniowa roslina zaraz przy ziemi, włożyłem ją do kubka z woda żeby sprawdzic co się z nia stanie i po 2 tygodniach w swietle dziennym puściła korzen. Zastanawiam sie czy można tak postąpić z wieksza ilością klonow. Sciac kilkadziesiąt lisci i włożyć je na 2 tygodnie do wody. Wtedy praktycznie nie będę musial się nimi zajmowac co by mi sporo ułatwiło. Dodam ze musi to być sprawdzona metoda, nie będę miał czasu na ponowna zabawe w klonowanie jeśli ta metoda nie wyjdzie.

Ostatnie pytanie. Kilka roslin zachorowalo, staly po podlaniu w wodzie, za duzo wody lałem, co wplynelo niekorzystnie na ph gleby. Na szczescie stalo sie to pod koniec flo, ale jednak duzo lisci pozókło z blokady wchłaniania potasu z gleby. Czy takie liscie w poczatkowej fazie braku fosforu lub poznej nadaja sie do klonowania? Czy wybierac tylko zdrowe zielone odgalezienia?
 

raslutaa

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 24, 2012
Postów
3,143
Buchów
3
właśnie od kilku tygodni bawię się w klonowanie. Postanowiłem z golonych roślin zatrzymać odrosty. Dziewczynki były w trzecim tygodniu od przełączenia na 12/12. Miały już za-indukowane kwiaty. Ścinałem odrosty żyletką, z każdej odmiany miałem po 5 sztuk. Zgodnie z instrukcja z forum wsadziłem je do wody ( odstanej) nalanej do nieprzeźroczystego kubeczka. Dodałem supervita ( myślę że to nie ma znaczenia) i czekałem. Klony stały po stronie północnej ( bez bezpośredniego słońca), wieczorem doswietlalem je żarówką energooszczędną 25 W. Mniej wiecej po 12 dniach pojawiły się 1 korzenie i tak jeszcze 5 dni zanim wszystkie klony puściły bulwy. Następnie przed zapakowaniem je do ziemi zamoczyłem je w ukorzeniaczu ( za 5 zł - proszek ). Rośliny trafiły pod 3 lampy 25 W (1300 lx sztuka) energooszczędne. Stały przez tydzień, dostały oprysk z asahi + opryski wodą codziennie kilka razy. W końcu ruszyły ( re-wegetacja się zaczęła). Teraz elegancko rosną i już niebawem trafią do boxa na weg. Jedynie 3 klony mi się nie przyjęły na 15 sztuk.
 
G

Gość

Guest
Zerknij do mnie jade z klonów pobieranych z kwitnącej matki.
10 dni ukorzenianie-proszek,żel jeden grzyb.
2-3 tyg powrót do wega.
Czyli po miechu zacznie sie konkretny wzrost.
Jak dasz za słabe światło i za czesto bedziesz pryskał to mały procent ci sie kukorzeni.

przygotuj przezroczyste kubeczki 0,2l
Przygotuj mieszanke 50% kokos 20% perlit reszta ziemia
Namocz ją dobrze i napełnij 130 kubków z jedną małą dziurką od spodu.
Porób dziórki w ziemi np.ołówkiem by przy wkładaniu klona do dzióry
nie zetrzeć ukorzeniacza.
Rżniesz kolna zostawiacz 1 pare liści i topa. ,w ukorzeniacz max 1cm
i póxniej max 3cm w ziemie.
Jak powkładasz za głęboko to spory odsetek padnie(pogniją im łodygi)

Nakrywasz wszystkie kolejnymi kubkami na góre też z małą dziórką.
Zjednej strony tasma żeby te z góry nie pospadały.
I pod lampe.
Tylko jedno podlanie w 5 tym dniu od wsadzenia w ziemie.
I po 1 delikatnym oprysku co 2 dni z rhizotonikiem
Gwarantuje że w ciągu 10 dni przyjmie sie wiecej niż ci potrzeba
Później selekcja i jedziesz bo projekt chyba bedzie niewąski.
 

ochech

Well-known member
Rejestracja
Mar 16, 2014
Postów
136
Buchów
1
Hmm, czytałem, że klonuje się rośliny reg, ponieważ femi często hermią (?). Natomiast ludzie piszą, że klonują właśnie feminizowane... może mi ktoś podpowiedzieć o co tu kaman?
 

Majster

...robi swoje...
Weteran
Rejestracja
Gru 1, 2013
Postów
1,028
Buchów
5
Sklonowałem koło setki, wszystkie femi, zero herm.
 

ochech

Well-known member
Rejestracja
Mar 16, 2014
Postów
136
Buchów
1
No to za***iście, musze koniecznie to opanować, bo szkoda pieniędzy na pestki. Wyczytałem to w "jak uprawiać indoor" mr. José
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół