nasiona marihuany

Filtr z maty węglowej

Wyszukiwarka Forumowa:
D

delete

Guest
Prosty filtr z maty węglowej za 30zł.

Witam, poniżej sposób na proste wykonanie filtra węglowego do boxa. Filtr ten zmniejsza/usuwa zapach wydostający się z boxa oraz tłumi wydostające się światło.

Potrzebujemy:
  • korytko do ukrycia przewodów elektrycznych 16x16mm (kupić można w sklepach budowlanych typu OBI, Castorama oraz elektrycznych). Koszt 3zł.
  • filtr węglowy do okapów (sklepy agd oraz RTV Euro AGD) Koszt 25zł.
  • taśma izolacyjna czarna. Koszt 2zł
W sumie: 30zł.

Korytko:


Filtr węglowy:




MONTAŻ:

  • 1) Ucinamy 2 kawałki długości 21,5cm z wieczka od korytka

  • 2) Ucinamy 2 kawałki korytka długości 28cm.

  • 3) Wieczka od korytek łączymy z korytkami. Wieczka powinny być równolegle do siebie, korytka również. Wieczka należy wepchnąć na siłę w rowki korytka pod kątem 90'. Sposób łączenia:


Po połączeniu wszystkich czterech części:


  • 4) Dla wzmocnienia, oklejamy zewnętrzną stronę ramki taśmą izolacyjną.

  • 5) Kupiony filtr węglowy składamy na cztery równie części i wkładamy go do zbudowanej ramki.


Czynność tą powtarzamy na każdym z boków.


  • 6) Montujemy filtr w miejscu wylotu powietrza z boxa.


Rada: im większy wylot powietrza z boxa, tym lepszy przepływ powietrza przez filtr. Jeśli wylot jest mały, możemy wykonać drugą taką ramkę i skleić obie ze sobą. Pierwsza ramka pełni rolę dystansu, natomiast w drugą montujemy matę węglowa.
 
Ostatnia edycja:

zaki

Well-known member
Rejestracja
Lip 25, 2012
Postów
227
Buchów
0
Rozumiem, że w takiej budowie filtra wylot jest pasywny a wlot aktywny? Innej możliwości nie widzę aby mogło to działać. Raczej nie da się tego podpiąć pod wylot wentylatora. :LOOL::LOOL::LOOL:
 
D

delete

Guest
Rozumiem, że w takiej budowie filtra wylot jest pasywny a wlot aktywny? Innej możliwości nie widzę aby mogło to działać. Raczej nie da się tego podpiąć pod wylot wentylatora. :LOOL::LOOL::LOOL:

Po to właśnie opisałem opcje z dystansem, aby filtr nie przylegał bezpośrednio do wentylatora i była możliwość montażu filtra za wentylatorem.

czy pomysłodawca przetestował już filtr w akcji? jak sie sprawuje?

Aktualnie ma zamontowany ten filtr. Panienka jest w 22 dniu flow.
1_1.jpg


Przed założeniem:
po wejściu do pokoju wyczuwalny był zapach thc oraz czuć było rośliny (zapach trawy po skoszeniu?). Dodam że używałem filtra zrobionego z węgla aktywnego stosowanego do filtrów w akwarystyce i automatycznego odświeżacza powietrza (dozuje dawkę aerozolu co 10 min.)

Po założeniu filtra:
-powierzchnia filtrowania jest o wielę większa co przyczyniło się do lepszej cyrkulacji powietrza powodując spadek temperatury
- zapach mimo wyłączonego odświeżacza powietrza jest niewyczuwalny. Po wejściu do pokoju nie czuć nic.



Napiszę jeszcze jak sprawuje się filtr gdy moja panna bedzie w zaawansowanym flow.
 

haszyuana

Well-known member
Rejestracja
Wrz 29, 2012
Postów
173
Buchów
0
O cieszę się że napisałeś że filtr jest skuteczny. sam zamierzam zrobić z maty, tylko nie byłem pewny czy sprosta :)
 

raslutaa

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 24, 2012
Postów
3,143
Buchów
3
u mnie przy 7 roślinach mata nie daje rady. Teraz mam coś własnej konstrukcji. Filtr wygląda jak ten ze sklepu walec wypełniony 8l węgla w granulkach a do tego zamiast flizeliny na zewnątrz mam 2x mata z węgla. W pokoju czuć charakterystyczny zapaszek. Faktem jest że jak wyłączę wentylator to po 15 min śmierdzi okrutnie i szczypie w nos. Jestem przekonany do zakupu dedykowanego filtra.
 

haszyuana

Well-known member
Rejestracja
Wrz 29, 2012
Postów
173
Buchów
0
Podejzewam ze masz normalne rosliny, u mnie przy 2 automatach da rade filtr z maty?
 

MSB

Well-known member
Rejestracja
Paź 2, 2011
Postów
192
Buchów
0
No właśnie... Jak myślicie, przy 1-2 automatach da radę? AK-47 dajmy na to.
 

dystans

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2008
Postów
997
Buchów
9
Kupiony filtr węglowy składamy na cztery równie części

Biorąc pod uwagę że mata ma grubość min ok 3mm po złożeniu na 4 warstwy daje nam grubość ok 1,2cm.

Wenty 8' dają radę przepchnąć powietrze? I czy założenie filtra miało wpływ na temp w środku boxa?

pzdr
 

Pędziwiatr

Well-known member
Rejestracja
Wrz 9, 2012
Postów
535
Buchów
5
podłączam się do 2 postów czy zmienia temperature i czy daje rade przy 1-2 automatach? takich jak ak 47 np jak kolega podał
 

Pędziwiatr

Well-known member
Rejestracja
Wrz 9, 2012
Postów
535
Buchów
5
Zrobiłem Identyczny jak w opisie podano faktycznie zapach nie wyczuwalny mimo 3 pomidorów ktore maja po około 25 dni (Automaty) Temperatura nie zmieniła się zbytnio wentyle dają rade spokojnie przepchać poczwórną warstwę. Chyba wszystko :) A dodam jeszcze że łącznie mnie wyniósł filtr 21 zł.
 
D

delete

Guest
a jak bym zamontował taki filtr w okienku(pomieszczenie w którym planuję uprawę3,5m/2 kurnik)są tylko drzwi wejściowe i małe okienko czy zapach na zewnątrz był by wyczuwalny i powietrze samo bez pomocy wentylatora swobodnie przepłynie do środka jak i na zewnątrz.Odbłyśnik80x40(6-8roślin)Zabudowane z wlotem pasywnym i wylotem też,wentylator mieszający dość duży.?dało by rade tak?
 

drived.drived

Well-known member
Rejestracja
Sty 4, 2014
Postów
135
Buchów
0
Niech ktoś wrzuci zdjęcia na nowo bo nie działają a bardzo by mi się ten TUT przydał.
 

Acki1992

Well-known member
Rejestracja
Gru 13, 2009
Postów
226
Buchów
0
Ma ktoś pomysł co można wsadzić do boxa, albo na zewnątrz żeby zniwelować zapach?. Mam 3 warstwy maty węglowej na wylocie i trochę węgla aktywnego pomiędzy tym ale i tak wali mocno. Próbowałem zrobić filtr z węgla aktywnego, ktoś na forum wrzucał patent nawet, ale wiatrak nie ogarniał i temp. skoczyla za mocno i zrezygnowałem z tego. Na zewnątrz słoik z sodą odczyszczoną i olejkiem eterycznym (wyczytałem w necie taki patent). Maskuje to trochę zapach ale nadal musi być cały czas praktycznie okno otwarte. Używałem już niwelatora zapachów firmy ONA(taki żelowy) ale to tez niewiele dawało. BTW jak myslicie kiedy ścinka?




 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół