nasiona marihuany

Niewykrywalna uprawa - czy to możliwe???

Wyszukiwarka Forumowa:
O

otojai

Guest
Mam pytanie do naprawdę doświadczonych ludzi.
Mam plan skonstruować ziemiankę ( na wsiach takich jest mnóstwo np. do przechowywania ziemniaków) - oczywiście ziemianka była by przeznaczona "teoretycznie" do uprawy.
Z tego co wyczytałem na forum, ten temat nie był nigdy poruszany, a temat wykrywalności upraw tylko pobieżnie.
Z tego co czytałem to w Polsce "miśki" wykrywają (teoretycznie) uprawy poprzez wzrost zużycia energii elektrycznej w gospodarstwach domowych, lub poprzez termowizje.
( nie bierzmy tu pod uwagę donosów, wpadek itp. )
Ze zużyciem prądu u mnie nie będzie problemu, ale mam pytanie co do termowizji, a mianowicie jak zabezpieczyć uprawę przed termowizją???
ps. wiem że są dostępne folie termiczne, ale może jeszcze dodać warstwę styropianu lub innego tworzywa izolacyjnego???

Czego od was oczekuje to "teoretyczny" plan izolacji takiej ziemnej plantacji.
Z góry dzięki :salut:
 

Alberto

Banned
Rejestracja
Lut 15, 2008
Postów
156
Buchów
3


[ Dodano: Pią 07 Mar, 2008 22:32 ]
clear.gif


[ Dodano: Pią 07 Mar, 2008 22:33 ]
ale tak propo to niewiem ja to zrobic w rozumny sposob , juz lepiej jest cieplice zbudowac :scratch:





 

chaszczu

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 8, 2005
Postów
1,220
Buchów
25
nie robmy archiwum X, przeciez nikt nie krazy po ulicach z noktowizorami sprawdzajac czy przypadkiem u kogos nie ma plantacji
polecam wrzucenie na loooz i nie schizowanie :)
 

scthruedeyt

Well-known member
Rejestracja
Sty 4, 2008
Postów
203
Buchów
1
chaszczu napisał:
nie robmy archiwum X, przeciez nikt nie krazy po ulicach z noktowizorami sprawdzajac czy przypadkiem u kogos nie ma plantacji
polecam wrzucenie na loooz i nie schizowanie :)

no dobra masz hpsa 600w to w sumie nie jestes az tak zagrozony ale jak chcesz miec 10 x hps 600 W to troche ciepla to da i zuzyje energi . wiec mozna cie latwo namierzyc ;]

moim zdaniem dobrze zamaskowane wejscie i obicie folią maskującą ktora dobrze odbija swiatlo i nie przpuszcza swiatla . osobiscie bym na beton dal styropian gruby na to folie z gory na dol na to cienki styropian potem 2 warstwa foli z 1 boku do drugiego . i to nie powinno przepuszczac ciepla :) i farma bezpieczna ... a no i jeszce jedno ale trzeba pamietac ze cieplo odprowadzane z uprawy tez moze podpaść wiec trzeaby go jakos schłodzic albo podłaczyc do komina w domu :D . problem moze byc z drzwiami , najlepiej 2 pary bo przez szczeliny bedzie sie cieplo przedostawac ... a przy 2 drzwiach neima szans. do tego wszystkiego bym zakupił dobrą scieme na prąd albo generator . dobra sciema tzn np jakies grzejniki 2000W kazdy i dac je gdzies w piwnicy i jak sie zapytaja o prad to masz scieme ze sie pradem grzejesz .
i dobry pomysł to szczelne pudełka .... np zapakowac towar a pozniej dac go do szczelnego pudelka i obsikac czyms zapachowym bo przeciez spy moga nas wyczuc po zapachu. gdzies czytalem ze psy plicyjne nie ciupciają bo zapach suki moze osłabic ich węch .. a wiec chyba warto miec suke w domu w takim wypadku ? najlepiej wejscie do hodowli przez pomieszczenie dla psa wtedyna 100 % bezpiecznie ... do tego towar wynosic w malych porcjach np za kazdym razem jak idziemy do pracy ... bojak nas zlapia z 10 KG ziela to odrazu ebda szukac plantacji a jak z 200 g ? albo mniejsza iloscia to nie :)

chyba nie pominolem zadnego aspektu ? a no i warto robic ta plantacje samemu i nikomu nie zdradzac co gdzie i jak ..

naturalnie text ten napisalem w celu edukacyjnym i nei naklania on nikogo do budowy takiej potejemnej plantacji .

P.S>
niewykrywalna uprawa jest mozliwa ...
 

MAJTOHA

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 1, 2006
Postów
1,016
Buchów
3
cicho-ciemny,
Jak na wsi to zbuduj może zbiornik szamba albo coś takiego ociepl wełną ,dodaj folie antydetekcyjną i pomyśl nad wentylacją musiałbyś poprowadzic rurą wentylator najlepiej odrazu taki jak do hlewi.
Co ja za bzdury pisze
cicho-ciemny, założyłeś ciekawy wątek
Shadow napisał:
scthruedeyt napisał/a:
niewykrywalna uprawa jest mozliwa
nie
Ale z tym to niestety musze się zgodzic
Trzeba rozważyc przy budowie takiego czegoś wszystkie za i przeciw,i zadbac o kazdy szczegół jak najdokładniej
pozdro :pr:
 

scthruedeyt

Well-known member
Rejestracja
Sty 4, 2008
Postów
203
Buchów
1
gdy zadbamy o kazdy njamniejszy nawet szczegol to jest mozliwa niewykrywalna uprawa .
 

bialy_mis

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
2,908
Buchów
10
Niewykrywalna uprawa jest jak najbardziej możliwa. Wiem po sobie :D Czasem jest gorąco ale box działa 2 miesiące i na razie nawet żadnych spostrzeżeń ze strony domowników jak i gości.

Daj sobie spokój z tą termowizją. Naoglądałeś się CSI - Miami - NYC, Kryminalnych, James'a Bond'a i panikujesz. Na prawdę myślisz, że polską policję stać by patrolowała polskie wsie w noktowizorach? W ogóle czy oni używają takich rzeczy?

Na Twoim wysokim poborze prądu zarabia elektrociepłownia. Oni na pewno nie zrobią z tym nic więcej. Zresztą takie 400 Watt to ma zwykły komputer klasy PC.
 

scthruedeyt

Well-known member
Rejestracja
Sty 4, 2008
Postów
203
Buchów
1
no dobra 400 w to nic ale na 6 KW to juz trzeba miec scieme bo nie pwoeisz ze masz komputer z takim zasilaczem :D , ja sadze ze folia maskująca to dobry pomysł dla przynajmniej 3 albo wiecej hps bo 1 hps nie zrobia az takiego ciepelka :)
 

bialy_mis

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
2,908
Buchów
10
Chcąc uprawiać pod sześcioma lampami tysiąc watowymi trzeba się liczyć w pewną dozą niebezpieczeństwa.
 

scthruedeyt

Well-known member
Rejestracja
Sty 4, 2008
Postów
203
Buchów
1
Chcąc uprawiać pod sześcioma lampami tysiąc watowymi trzeba się liczyć w pewną dozą niebezpieczeństwa.

jestem zdania ze kto nei ryzykuje ten nie wygrywa .... niezla kase mozna by robic z takiej ukrytej plantacji .
 

chaszczu

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 8, 2005
Postów
1,220
Buchów
25
mozna stracic zdrowie na sprzedazy plonu z takiej uprawy :)
 

scthruedeyt

Well-known member
Rejestracja
Sty 4, 2008
Postów
203
Buchów
1
niewiem w jakiej okolicy zyjesz ale u mnie hurtowo po 20 zł by to schodzilo lepiej niz pieczywo w sklepie ;] jakby byl problem przeciez kazdy diler z wiekszego miasta z checia przyjmie kilka KG po 20 zł zeby 10 zł za 1 gr zarobic . wiec z zbytem w polsce by nie bylo problemu .

problem tylko w tym ze na taka uprawe trzeba meic miejsce ( podwojna pywnica? jakaś grota ?)
i kase zeby zaczac ta uprawe bo wiadomo ile wyniesie koszt lamp ... pradu zamaksowania uprawy wentylacji nasion i innych .
 

Alberto

Banned
Rejestracja
Lut 15, 2008
Postów
156
Buchów
3
Cicho ciemny , jezeli masz zamiar tak duzo zuzywac to kup sobie generator i cala sprawa.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół