nasiona marihuany

Wykrywacze metali - detektoryści, poszukiwanie skarbów

Wyszukiwarka Forumowa:

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Odkopię, bo cisza od dawna.

Ktoś się orientuje jak obecnie wyglądają regulacje prawne w PL? Coś się zmieniło?
 

Zacier

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Sie 1, 2010
Postów
5,546
Rozwiązań
2
Buchów
15,667
Do więzień wsadzajo :), lepiej nie chodź. Jak masz jakieś fajne miejscówki to daj namiary, Ja zaryzykuje :)
 

CUBE

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 19, 2016
Postów
2,314
Buchów
4,637
Odznaki
3
jak nie ma obaszrów objetych poszukiwaniami archeologicznymi to mozna szukać
polecam na youtubie kanał Odyna
 

Pustelnik

Z Lasu
Weteran
Rejestracja
Kwi 13, 2015
Postów
584
Buchów
775
Bez zezwolenia od konserwatora danego terenu, to juz przestepstwo:D

Lecz tyle jest miejscowek,ciekawych sprawdzenia,gdy ktos nie podpie****i to ciezko wtope zalapac.Druga sprawa, praktycznie nic sie nie zmienia,przed mianowaniem na przestepstwo I tak sie uwazalo,publicznie za dnia parkow na wsiach sie nie przekopywalo,z lasem takze uwazalo sie bo niszczenie sciolki karane,zostaja pola,wystarczy nie czesac przy glownych drogach I luzik.Jeszcze plaze,no tam to tak jak mowie poki ktos nie podpie****i,lecz wiekszasc spoleczenstwa nie zdaje sobie sprawy z faktu,ze ktos popelnia przestepstwo,a oni moga sie wykazac kurestwem.

Plaze to I tak nic atrakcyjnego,same zloto,srebro,I polskie zlote.

Smieszne jest to ze to sie tyczy kazdego terenu,nawet prywatnego he.

Ktos kiedys dobrze powiedzial,Polska piekny kraj,lecz ludzie to k***y,ale gdy mieszka sie z dala od nich,trzyma sie z dala od nich,otacza jedynie bliskimi osobami to jest za***iscie w polaczeniu z tym jak tu pieknie. Chyba ze sie mieszka w miescie:sunny:
 
Ostatnia edycja:

zielonamasa

jungle guerilla trooper
Weteran
Rejestracja
Wrz 16, 2008
Postów
3,870
Buchów
3,409
Odznaki
1
Odkopię, bo cisza od dawna.

Ktoś się orientuje jak obecnie wyglądają regulacje prawne w PL? Coś się zmieniło?

W ustawie zabronione jest poszukiwanie bez wymaganych zezwolen (zgoda wlasciciela gruntu i zgoda WKZ) zabytków.
Interpretacja otwarta ;)
 

DoktorGreen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 11, 2012
Postów
604
Buchów
779
Poleciałem z tematem bo mnie zaciekawił i kupiłem to co chyba większość na początek, czyli Garrett250. Pierwszy wypad mam za sobą. Troszkę musiałem pochodzić i zaprzyjaźnić się ze sprzętem. Na tą chwilę nie mam żadnych ciekawych znajdek. Chociaż same łuski które wykopałem to dla mnie już coś. Nigdy nie wiadomo w jakiś okolicznościach ktoś strzelał. Może trafił i zabił? Mnie to trochę rusza. Jak coś znajdę ciekawego to będę wrzucał w ten temat. Troszkę go rozruszamy bo zasługuje na to.

Nie wiem co to za przedmiot pewnie też jakiś złom a że na granat mi nie wyglądał to wykopałem :freak2::

Na tygodniu pojadę jeszcze gdzieś bo mam bardzo dużo terenów w okolicy. W moich lasach jest pełno takich fantów. Tu byli partyzanci od Zapory i nie tylko. I długo po wojnie toczyli walki z UB. Tymi terenami również szedł front z I WŚ. Tu są pola bitewne jeszcze z wcześniejszych wieków ale przypał komuś na pole włazić. Miasta w okolicach były częściowo żydowskie itp. Temat mnie mocno wciągnął i mam zamiar dokupić słuchawki bo z daleka mnie słychać: oczy:. Czas poszukiwań ok 3 godziny i 3 łuski+ 2 kule ołowiane takie pistoletowe. Nie każdy dołek kopałem bo dużo śmieci przy tym było. Kilkanascie metrów od działek to jest i jest sporo też śmieci. Jeszcze żadnej monetki nie znalazłem ale tak jak juz pisałem, zmienie teren bo tam gdzie teraz poznawałem możliwości kanarka to sama militarka raczej.
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Te okragle kulki to albo ze szrapnela, albo z muszkietu - zgugluj sobie, bo rozmiarem sie roznia, ale jak szla tam I i II wojna, to pewnie szrapnel.
 

.Organic

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 29, 2007
Postów
873
Buchów
2
Na wiosnę już zapowiadają kolejną akcję ''Pandora'' i to podobno na większą skalę. Ludzie masowo rezygnują z tego hobby.
Grupy tematyczne umarły, bo kopią na nich pieski wstecz i potrafią wpaść z rewizją za guziki czy sreberka.
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Bylem na tych fejsowych grupach, ale sie wypisalem, bo jak widzialem tych wąsatych Januszy w moro co grupami po nocach zapie****aja, to sam bym im łapy polamal. Przez takie spie****iny nigdy tego hobby w PL nie unormuja, moze i slusznie.
 

.Organic

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 29, 2007
Postów
873
Buchów
2
Bylem na tych fejsowych grupach, ale sie wypisalem, bo jak widzialem tych wąsatych Januszy w moro co grupami po nocach zapie****aja, to sam bym im łapy polamal. Przez takie spie****iny nigdy tego hobby w PL nie unormuja, moze i slusznie.

Mam tak samo co do joty. Część ludzi przeszło na ukraińskie grupy.
 

DoktorGreen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 11, 2012
Postów
604
Buchów
779
Te okragle kulki to albo ze szrapnela, albo z muszkietu - zgugluj sobie, bo rozmiarem sie roznia, ale jak szla tam I i II wojna, to pewnie szrapnel.
Nie wiedziałem nawet że coś takiego istaniało ale mam pewnie jedno i drugie.


Ciężko z czasem teraz na chodzenie bo święta itd.. ale byłem na kilka godzin wcesniej.
Kilka monetek:
5 złotych Rybak z 1959


5 Groszy 1923

1 Halerz Austriacki 1914

I jakieś dziwactwo


Do tego jakieś 3 monety PRL i kilka łusek jak zawsze.
1908, 1914 i 1922



Nie ma sensu pokazywać podobnych fantów bo to jeszcze nic specjalnego. Odezwę się w temacie jak będzie coś bardziej konkretnego.
Ogólnie źle że prawo się popie****iło i chyba z złym momencie kupiłem ten wykrywacz. Właściwie to mam wy***ane :zab:

https://www.zwiadowcahistorii.pl/w-sejmie-powstal-dzis-zespol-parlamentarny-do-spraw-wlasnosci-i-detektorystow/
 

.Organic

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 29, 2007
Postów
873
Buchów
2
Gwizdek Jana III Sobieskiego, od razu poznałem :D

Oficerski.Znaleziony wzdłuż zapomnianego traktu który wyczaiłem wśród pól i łąk.
Mnóstwo drobiazgów wyjąłem tam w ciągu trzech sezonów.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół