nasiona marihuany

Za***isty odbłyśnik domowej roboty za mniej niz 18 zł

Wyszukiwarka Forumowa:
G

Gość

Guest
Witam
A więc tak z grubsza powiem wam jak to bylo z tym odbyśnikiem mój poprzedni odbłyśnik był wykonany z blachy ocynkowanej z szynami na szybe bla bla bla... dużo roboty ale jak sie później okazało nie zbyt sie sprawdzil w moim boxie. I jadąc sobie na zakupy wpadlem na za***isty pomysł jak zrobic odbłyśnik z blach do ciasta ale inaczej niż tu jest pokazane na forum. :jocolor:

Więc do rzeczy
Co nam potrzeba :

-2x blacha do Ciasta ok 7-9 zł sztuka

-kawałek deseczki (chyba każdy jakąś ma, ewentualnie zastąpić to szyna z aluminium)

-wkręty x8+2 dłuższe (śróbki) grosze kosztuje

-nożyczki (ja miałem biurowe, ale do metalu będa lepsze)

-Scyzoryk SZWAJCARSKI made in swiss nie jakieś gówno z rynku :lol3:

-pare oprawek do żarówek ( ja mam porcelanowe z fajna blaszka do przykręcania)

-Umiejętności manualne i umiejętność czytania ze zrozumieniem.




Krok po kroku:
1.Usuwamy pręciki z rantów blachy za pomoca scyzoryka odginamy zagięta blache reszte wyciągamy ręcznie.


2. Wycinamy nożyczkami kąty blaszki efekt końcowy wygląda tak



3.Nastepne czynności nie będa już takie proste bo odbłyyśnik musi byc na wymiar boxa w moim przypadku i musialem tak dociąć blache by do wąsów doczepić oprawki. Wycinamy po jednym boku z każdej blaszki a 2 pozostale układamy na sobie i przykręcamy do deseczki. Przykładamy coś np. jak w moim przypadku szybe do tych wąsów i zaginamy w połowie blache.
Efekt końcowy powinien wyglądać tak


W przekroju mniej albo więcej tak :freak2:



4. Efekt po przykręceniu żarówek i oprawek



Całość w boxie sie prezentuje sie calkiem ładnie do deseczki przykręcamy wkrety i mocujemy łańcuszek


Efekt końcowy :spalony:




Dodam że żarówek może być wiecej jak i może byc lampa HPS zamontowana ale wtedy należy zmienic deseczke drewnianą na auminiową szyne ! Ponieważ temperatura moze spowodować zapłon drewienka i chaty z dymem.

Ja mam zamiar zamontowac jeszcze 1 CFL philipsa Tornado 32 w na środek by równomiernie światełko było i lumenów więcej jak zrobie to dam upa :bounce:


Mam nadzieje że niektórym pomogłem,naprawde dobrze odbija światło i nie jest drogi w wykonaniu jak pisałem zrobilem to rękoma scyzorykim i norzyczkami. ! Bo mieszkam nie na swoim mieszkaniu wiec 0 dostępu do garażu i narzędzi ... !

POZDRO SutiFruti !!
 

Yebak

FollowTheRabbit
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Sie 13, 2012
Postów
5,104
Buchów
5,113
Odznaki
2
Ciekawy pomysł! Wygląda pro :D Buch za pomysłowość!
 
S

sru

Guest
za***iste - a jak podegniesz na środku do góry to masz praktycznie taki adjust a wing w wersji bardziej kwadratowej i za dwie dychy ;)
 

Raf_rk

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2010
Postów
2,888
Buchów
1
Bardzo lubię proste, tanie i skuteczne rozwiązania.
buch
:D
 
G

Gość

Guest
Bardzo cieszy mnie że wam sie podoba :D i mam nadzieje że wielu użytkowników z tego skorzysta <shiza>
 

Kage

Well-known member
Rejestracja
Cze 30, 2011
Postów
212
Buchów
13
Odznaki
1
Świetnie to zrobiłeś !!
 

Signum

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 4, 2013
Postów
542
Buchów
1
Fajnie to wyszło.Jestem ciekaw jak bedzie odbijać światło przy hps
 

NaSztywno12

Well-known member
Rejestracja
Wrz 8, 2013
Postów
645
Buchów
0
Gratulacje za***iście zrobiony projekt oby więcej takich na tym forum, pozdrawiam <peace>
 

NoSwear1212

Well-known member
Rejestracja
Mar 16, 2011
Postów
52
Buchów
0
zycie na patencie. Do mini uprawek clf dobre rozwiazanie, dobra jakość niskim kosztem
 

polski

Well-known member
Rejestracja
Kwi 21, 2014
Postów
131
Buchów
0
Cyknal byś jeszcze fotkę z wyłączonymi lampami? Chciałbym zobaczyć jak te żarówki przymocowales :)

Mega patent do mojej szafki :)
 

WRX

Well-known member
Rejestracja
Gru 5, 2013
Postów
228
Buchów
0
Cyknal byś jeszcze fotkę z wyłączonymi lampami? Chciałbym zobaczyć jak te żarówki przymocowales :)

Mega patent do mojej szafki :)

Na końcach odblysnika przyczepił oprawki od żarówek ;)
 

Chanandler Bong

Well-known member
Rejestracja
Maj 4, 2014
Postów
454
Buchów
0
a czy uważasz że czarna blacha bedzie dobrze odbijać światło? Nie bez powodu ściany boxa pokrywa się srebrną folią odblaskową bądź maluje na biało...
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół