nasiona marihuany

Nawozy organiczne - subiektywna i teoretyczna selekcja leniwca.

Wyszukiwarka Forumowa:

Green Farmer

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 16, 2011
Postów
519
Buchów
0
a jak sie ma astvit + algi przy karmieniu dolistnym ? przy duzej ilosci rosin nie jest mozliwe podlewanie jezeli niema dostepu do wody. jak to wtedy wyglada ? czy nie zawracac sobie glowy i stosowac mineralne nawozy bo i tak gleby nie zasola ?
 

Izak

Beta
Weteran
Rejestracja
Lip 4, 2011
Postów
4,932
Buchów
3,381
Odznaki
1
W sumie nic wielkiego a oko cieszy.
Wrzuciłem parę klonów do mojej mieszanki i okryłem koniczyną. Plan jest taki że dostają samą wodę do końca. Zobaczymy jak to wyjdzie.



 

Kostek

Przećpana Morda :D
Weteran
Rejestracja
Sty 7, 2006
Postów
3,486
Buchów
17
Koniczyna na okrywę? Nie wiem, czy to dobry pomysł. Owszem, wiąże azot z powietrza do gleby, ale wyjaławia ją z innych składników. Pije też sporo wody - w takiej małej doniczce może stanowić jakąś tam konkurencję dla konopii. Będziesz musiał dawać więcej nawozów (nie-azotowych) i częściej podlewać.

Efekt ładny i życzę powodzenia, ale ja wolę:
- koniczynę przekopać z glebą przed posadzeniem planta
- na ściółkę dać siano, lub najlepiej słomę
 

le nut

Banned
Rejestracja
Lut 28, 2013
Postów
1,779
Buchów
0
Koniczyna na okrywę? Nie wiem, czy to dobry pomysł. Owszem, wiąże azot z powietrza do gleby, ale wyjaławia ją z innych składników. Pije też sporo wody - w takiej małej doniczce może stanowić jakąś tam konkurencję dla konopii. Będziesz musiał dawać więcej nawozów (nie-azotowych) i częściej podlewać.

Efekt ładny i życzę powodzenia, ale ja wolę:
- koniczynę przekopać z glebą przed posadzeniem planta
- na ściółkę dać siano, lub najlepiej słomę

gdzie ogladalem fotorelke gdzie ziomek mial koniczyne pod jednym plantem a pod drugim nie... ten z koniczyna byl troszeczke mniejszy
 

le nut

Banned
Rejestracja
Lut 28, 2013
Postów
1,779
Buchów
0
w jaki sposob astvit dziala jako pestycyd? tzn on zabija czy sprawia ze przedziorki sie wynosza?
 
Ostatnia edycja:

Izak

Beta
Weteran
Rejestracja
Lip 4, 2011
Postów
4,932
Buchów
3,381
Odznaki
1
Trochę mnie tu nie było. Sytuacja nie wygląda tak dobrze jak bym sobie tego życzył ale tragedii też nie ma. Koniczynę ściąłem jakiś czas temu i wymieszałem z glebą. Podnosiła mi strasznie wilgotność. Musiałem też podgolić rośliny od spodu w dość dużym stopniu. Tak drastycznie jeszcze nigdy tego nie robiłem zobaczymy czy stres nie był dla dziewcząt za mocny i ogólnie nie wiem czy wstrzeliłem się z ta robotą w dobrym czasie.
Rośliny nadal jadą na samej wodzie i niedoborów żadnych nie widać ale szału pał również nie ma. Pewnie się złamie i zrobię im jakąś herbatkę. W tygodniu podrzucę fotki.
 

Izak

Beta
Weteran
Rejestracja
Lip 4, 2011
Postów
4,932
Buchów
3,381
Odznaki
1
Dziennik pokładowy.
Uzupełnienie.
Mamy jakiś 4 tydzień flo. Muszę je niestety ściąć na początku sierpnia bez względu na ich stan.
W około 22 litrach siedzi 6 klonów dwóch różnych strainów. Veg trwał jakieś 4-5 dni. Niektóre puszczone w jeden top inne fimowane/topowane. Musiałem tak zrobić ponieważ nierówno szły.
Po ścięciu i wymieszaniu z glebą koniczyny na wierzch sypnąłem trochę guano i zakryłem keramzytem. Poza tym woda PH 6,8.
Podoba mi się ten styl uprawy. Po prostu dodaj wody. Nie widzę żeby czegoś roślinom brakowało.






Pozdrawiam
I.
 

kubolelum

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 6, 2010
Postów
864
Buchów
0
głównym nurtem u mnie teraz sa herbatki z przepisu somy , o ile z tymi na vega sobie radze dobrze to mam problem z tymi na flo
temat o herbatkach http://www.wiki.haszysz.com/index.php/Organiczne_nawozy_własnej_kreacji

a mnie interesuje to
"w czasie kwitnienia grzyb to ogromna korzyść dla twoich roślin (grzyb podłoża). Nie wywlekał bym tego gdybym sam nie zauważył różnicy którą robią grzyby. Organicznie uprawiane rośliny są w pełnym związku z grzybami gdy kwitną. Jeśli grzyby nie są obecne, nie ma sposobu aby pchnąć twoje rośliny do limitów zarówno w plonie jak i jakości. Faktem jest że herbatki z dominantę grzyba są sztuczką by osiągnąć końcowy plon porównywalny do tych które uzyskuje się w hydroponicznym środowisku."

w przepisie grzyba bierzemy z
"½ Kubka Grzybowego kompostu*: Ten grzyb tylko czeka. Bogate źródło grzybów i zwarta materia organiczna którą grzyby lubią jeść."

i pytanie czy ktoś się interesował tymi grzybami , bo wiecie ja znalazłem na allegrow koles sprzedeje kompost z grzybni pieczarkowej 30 zł za m3 BUT nie potrzeba mi az tyle . pisalem do niego ale nie odpowiada ,

nigdzie indziej tego nie moge znalesc , moze sa jakies zamienniki czy coś . no tez nie potrafie znaleść dlatego pytam tutaj ,

przy okazji Izak zdjęcie z Twojego awatara ostanio było na jakimś serwisie z obrazkami i było w większym rozmiarze dopiero wtedy zrozumiałem o co chodzi: ) niestety na takim małym jak u Ciebie ja nie widzę efektu zmiany twarzy z bliska i daleka
 

kubolelum

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 6, 2010
Postów
864
Buchów
0
Vermikompost, grzybowy kompost, płatki owsiane, i posiłek z wodorostów mieszamy razem i robimy go bardzo mokrym. Kiedy grzyb na tym wyrośnie mielimy to, i wkładamy do bubblera na 24 godziny

SOM'a wcześniej pisał o mieszankach gleb które robi że jest w nich mikoryza także mijało by się z celem aby później dodawał jeszcze jakiegoś grzyba którego też nazywał " broda mikołaja " chodzi o to ze ta sprawa ma być taka zgrzybiała wiesz - biała .

raczej nie chodzi tutaj niestety o mikoryzę ale nie sprawdzalem
 

le nut

Banned
Rejestracja
Lut 28, 2013
Postów
1,779
Buchów
0
a np astvit, on rzekomo mikoryzuje? na jakiej zasadzie
 

kubolelum

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 6, 2010
Postów
864
Buchów
0
Izak tekst somy był tłumaczony i możliwe że popełniono tam kilka błędów także dziś zrobiłem tak

1 łyżka melasy
1 łyżka bat guano
1 kubek kompostu
1 g spiruliny
1 łyżka szlaki rozbitej
( z tym że po wymieszaniu tego w butelce po wodzie z ucięta góra na koniec chciałem zwilżyć i mi się ' troche ' przelało i niezła breja - chyba nieco zbyt wielka ale być może się uda )
i odstawiłem w ciemne miejsce być może grzyb sam się zrobi o to będzie to o co mi chodziło , zobaczymy wg somy potrwać to może do 7 dni

generalnie piszę iż właśnie krasnorosty / algi sa tutaj kluczowym składnikiem gdyż to jest pożywka dla grzyba
wczoraj kupiłem 1kg alg z linka Twojego chyba z tego tematu jak otrzymam paczkę to będę eksperymentował dalej

aa właśnie może zarodniki tego grzyba sa własnie w kompoście i trzeba ten kompost w taki sposób sporzadzić aby grzyba obudzić - tego nie ma w tym tłumaczeniu z wiki
a może chodzić o to ;) sprawdzam sprawdzam

---------- Aktualizacja posta ---------- Czas poprzedniego posta ----------

a i właśnie z postu wyżej wynika jeszcze coś innego że vermikompost + grzybowy kompost

a ja sadzę że robię właśnie ten grzybowy kompost którego będzie można użyć do tego przepisu z moje posta wyżej

ehh strasznie to zagmatwane i się w tej teorii gubię bardzo ale sprawdzimy jak to wyjdzie w praktyce
 

Izak

Beta
Weteran
Rejestracja
Lip 4, 2011
Postów
4,932
Buchów
3,381
Odznaki
1
Szlaka? Możesz zdradzić cóż to takiego?
Jeśli chodzi o tłumaczenia niektórych tekstów tutaj to faktycznie czasami wkradają się "delikatne" nieporozumienia.

Generalnie wiem że stosuje się dwa rodzaje ACT, bakteriową (jeśli mogę użyć takiego zwrotu) oraz grzybową. Główną różnicą w sporządzaniu jest jak wspomniałeś kompost. Ja nigdy nie miałem dostępu do kompostu "grzybowego". Szczerze mówiąc nie wiem jak takowy się produkuje(kompostowanie odpadów grzybowych?).
Do pobudzenia grzybni do wzrostu potrzebujesz głównie temperatury, ciemni oraz pożywki(tutaj wybór jest nieograniczony).
Stosując oraz produkując herbatki zawsze pamiętaj że nie może ona wydzielać nieprzyjemnego zapachu. Jak śmierdzi - do kibla.
Regulujesz PH takiego ustrojstwa?
 

kubolelum

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 6, 2010
Postów
864
Buchów
0
Izak jeśli chodzi o bakteriowa to robię z powodzeniem jeśli chodzi już o jej ph to zazwyczaj tego nie robiłem - a bywało różne a mimo to rośnie co ma rosna i jest ok ,
co do robienia kompostu grzybowego to
http://www.psilosophy.info/aqjsjytocchxasficuaybtda
ale jeszcze tego nie przerabiałem uznałem że za dużo fatygi i czasu - zostawiam to sobie na kiedyś indziej

tak jak pisałem na allegrow to tylko znalazłem cośtamcośtamcośtam.pl/kompost-popieczarkowy-nawoz-obornik-grojec-suwalki-i3376872126.html

( to nie link to chyba moge wrzucać , wiesz jak otworzyć )
ale jak widać koleś by chciał cała ciężarówke Ci opchnać także odpada .

Na icamgu sa jakieś info na ten temat ale mój ang ogrodniczy niesstety tego tez nie ogarnia

szlaka , żużel cholera wie to jest chyba efekt uboczny wypalania rud żelaza - soma pisał aby użyć kamiennego fosforytu ( w polsce też nie mogę tego odnaleść ) pełni on dwie funkcje w tym interesie - grzyby się do niego przyczepiaja i żekomo na nim żyja i jest źródłem fosforu

ja użyłem szlaki jako ziemiennika aby pełniła fukncję pierwsza
generalnie to kombinuje jak się da : ) fajna zabawa
i teraz chciałbym właśnie ten grzybowy wywar na flow dla auto blueberry
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół