nasiona marihuany

Nawozy organiczne - subiektywna i teoretyczna selekcja leniwca.

Wyszukiwarka Forumowa:

Majster

...robi swoje...
Weteran
Rejestracja
Gru 1, 2013
Postów
1,028
Buchów
5
A w ramach ciekawostki powiem, że biohumus który zakupiłem ok. rok temu miał w sobie skoczogonki. Sprawdzone.
 

Aspargin

Suplement diety
Rejestracja
Kwi 8, 2015
Postów
378
Buchów
2
Nowa linia nawozów organicznych od COMPO: http://www.compo.pl/pl/pl/products/BIOG.html

Skusiłem się na dwie buteleczki Compo BIO - Nawóz do ziół oraz Nawóz do warzyw i owoców.

Na obydwu butelkach jest napisane w rogu etykiety:
* Wyprodukowano wyłącznie z surowców, które zgodnie z rozporządzeniem 834/2007 mogą być stosowane w uprawach ekologicznych

oraz

Surowce produkcyjne: 99% surowce pochodzenia roślinnego, drobno mielony fosfat...

Nawóz do ziół
Roztwór nawozowy organiczno-mineralny NPK 3+1+5 Do stosowania w ogrodnictwie.
Zawartość substancji organicznej: 40%...

Nawóz do warzyw i owoców
Roztwór nawozowy organiczno-mineralny NK 3,5+6 Do stosowania w ogrodnictwie.
Zawartość substancji organicznej: 40%...

Teraz pytanie - na ile to jest organiczne, na ile mineralne..., ale potestuję. Podłoże kupiłem też Compo Bio- jak na razie obserwacja taka, że lubi obsychać i się przy tym nieco zbijać.

*Edit:

Dziś otworzyłem buteleczkę nawozu do ziół- zapach jak i wygląd nawozu bardzo przypomina melasę w nieco rzadszej konsystencji, niż taka ze słoika.
 
Ostatnia edycja:

leniwiec

Nick Kompostow
Weteran
Rejestracja
Cze 9, 2011
Postów
2,054
Buchów
6
odświeżam.

czyżby zestaw gro+flo+finiszer od niemieckiego hajtechevilkorpo Bayer?

large_bayer-super-kwiat.jpg


large_bayer-super-smak.jpg


można kupić też odwrotny zestaw - duży wzrost i mały kwiat.
cena zestawu to 25-30zł w zależności od miejsca.

oczywiście zarzekają się, że 100% organiczny, algi, substancje humusowe itd.

bo, że COMPO ma serię BIO z całkiem fajnymi podłożami, kompostem(!) i nawozami z owczej wełny a Substral serię Naturen z nawozem humus+obornik to chyba wiecie, nie? ;)



pzdr.
leniuch
 

leniwiec

Nick Kompostow
Weteran
Rejestracja
Cze 9, 2011
Postów
2,054
Buchów
6
owszem, choć nie warto moim zdaniem być ultrasem organiki bo niektóre pierwiastki są wygodniejsze w użyciu pod postacią mineralną (nie syntetyczną!).

taki dolomit jest minerałem i nie można go traktować jako nawóz organiczny. to samo z fosfatem, bazaltem, leonardytem czy glaukonitem.
 

meduuza87

Well-known member
Rejestracja
Sty 3, 2017
Postów
478
Buchów
0
owszem, choć nie warto moim zdaniem być ultrasem organiki bo niektóre pierwiastki są wygodniejsze w użyciu pod postacią mineralną (nie syntetyczną!).

taki dolomit jest minerałem i nie można go traktować jako nawóz organiczny. to samo z fosfatem, bazaltem, leonardytem czy glaukonitem.

Masz racje ale jednak dolomit stworzony przez nature a nie syntetyk.

Edit: Zielony dom nawoz z guano ma inne npk. Producent podaje poziom azotu fosforu i potasu na poziomie 9%
 
Ostatnia edycja:

Greengo5

Member
Rejestracja
Sie 6, 2020
Postów
14
Buchów
0
Co sadzicie drodzy Panowie o firmie APTUS? Mam od nich mikoryze (Aptus mycormix) i zastanawiam sie nad polaczeniem jej z granulatem all-in-one pellet. Ktokolwiek stosowal, ktokolwiek wie ?
Info producenta:
All-in-One Pellet to uwalniany w czasie, 100% organiczny nawóz peletkowy, który zapewnia pełne odżywianie rozwoju roślin przez okres do 3 miesięcy. Każda aplikacja trwa około 2-3 miesiące. Można ją ponownie stosować przy dłuższych cyklach. Jest specjalnie opracowany z makroelementów i mikroelementów, aminokwasów i biostymulantów (L-aminokwasy stymulują naturalne procesy i wzrost roślin), które zwiększają rozwój roślin w określonym odstępie czasie.

All-in-One Pellet można podać podczas przesadzania, lub podczas przygotowywania gleby, bezpośrednio, lub jako opatrunek ochronny w celu przedłużenia cyklu wzrostu. Kompletna formuła składników odżywczych która minimalizuje stres roślin ze względu na środowisko, szkodniki i patogeny.
Skład:

Złożony nawóz NPK w którym znajdują się także:magnez(Mg) i siarka (S) a także chemicznie chelatowane mikroelementy, takie jak bor (B), żelazo (Fe), mangan (Mn), cynk (Zn)L-aminokwasy

PS. Dodam ze w ostatnim growie uzylem ich mikoryzy w polaczeniu z nawozami biobizz i przez dolne otwory donicy (airpot 17L) powychodzily piekne grube korzenie
 

Ruchliwy

Member
Rejestracja
Wrz 16, 2021
Postów
9
Buchów
0
W tym roku używam takiego cuda. Wymyśliła to pani profesor co wykładała na uczelni mojej kumpeli. Tak mi go zachwalała że prawie się napiłem :)

możesz napisać już jakieś wnioski po użyciu tego preparatu? Na pierwszy rzut oka przypomina mi jakąś bakterię mikoryzy. Od razu dodam że, nie wczytałem się w opis. Ja w tym roku testuję nawozy własnej roboty. Grupę kontrolną stanowią 4 pomidory. Po takim doświadczeniu będę wiedział co i jak stosować w przyszłym roku
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół