nasiona marihuany

Dolistne podawanie potasu na flo / cytrynian potasu

Wyszukiwarka Forumowa:

judenskin

Well-known member
Rejestracja
Mar 1, 2013
Postów
762
Buchów
0
Odpowiednie-późne nawożenie liści zwiększa plony średnio o 20%, najlepszą forma potasu do takiego nawożenia jest cytrynian potasu, najgorszy jest azotan potasu.
Ciekawy artykuł, ale napisany strasznie nie słownikowo
Dołączam się do prośby o tłumaczenie, bo mi trudno wyciągnąć z tego coś konkretnego
 

Cuo

Active member
Rejestracja
Mar 29, 2013
Postów
30
Buchów
0
Nowe ustalenia dotyczące dolistnego Potasu

Potas (K) jest minerałem z największym wpływem na parametry jakościowe upraw, w związku z tym, stosowany na ulistnienie sezonu kwitnienia, może być w szczególnie wydajny. Jest unikalny wśród najważniejszych minerałów, gdyż nigdy nie staje się częścią cząsteczek zaangażowanych w strukturę roślin. Zamiast tego służy jako "booster", która wyzwala liczne biochemiczne i fizjologiczne procesy związane ze wzrostem, wydajnością i jakością roślin. Szeroko zakrojone badania na ten minerał przez Lestera w 2005 r. i 2006 r. potwierdziły, że odpowiednie odżywianie potasem wpływa na zwiększoną wydajność i wielkość owoców, trwałość i wyższy poziom kwasu askorbinowego w wielu upraw ogrodniczych. Jest to również związane z poprawą koloru owoców i trwałością, w czasie transportu.

Po tym mój angielski się skończył :sunny:

---------- Aktualizacja posta 31-03-2013 ---------- Czas poprzedniego posta 30-03-2013 ----------

P.S Może później do tego siądę ;)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół