nasiona marihuany

Dodawania pożywki a pH

Wyszukiwarka Forumowa:
G

Gość

Guest
Witam :)

Mam pytanie odnośnie stworzenia właściwego roztworu o idealnym ph.

A więc powiedzmy, że pojemnik mieści 40L wody. zalewamy go wodą, następnie regulujemy pH odpowiednim preparatem a następnie dodajemy odżywki wg zaleceń producenta ? czy może najpierw wlewamy odżywki i po dodaniu regulujemy ph do wartości 5,8 ?
 

Papasmerf

Well-known member
Rejestracja
Lip 11, 2012
Postów
362
Buchów
3
Na pewno najpierw odzywki (też zmienią PH) a tobie zależy na końcowym PH.

Jak masz nawozy organiczne to tak nie rób bo one w wodzie robią sobie różne reakcję... . I po paru H sprawdź PH jeszcze raz, bo po czasie może się lekko zmieniać.
 
G

Gość

Guest
ok, o to mi chodziło właśnie. Czyli najpierw odżywy a pozniej dopiero regulatorem normuje ph.

Ahaa, czyli dodać nawozy, dokladnie wymieszać, odczekać z pol godzinki i dopiero normować ph ?
 

Papasmerf

Well-known member
Rejestracja
Lip 11, 2012
Postów
362
Buchów
3
możesz od razu po rozmieszaniu, ale jakbyś np. podlewał na następny dzień sprawdź to ph ponowne i jak co wyreguluj. może będzie stałe, ale sprawdź. Jak będziesz robił podobne mieszanki to potem może będziesz mógł to pominąć ale na początku sprawdź przed podlaniem planów czy np po dobie sie nie zmieniło nic.
 
G

Gość

Guest
mam jeszcze takie pytanko...

Powiedzmy, ze w pojemniku zjaduje się 30 L wody z odżywkami o odpowiednim ph, kontrolujemy poziom wody, kiedy zacznie spadać, dolewamy tam tylko samej wody żeby uzupełnic poziom ? a całkowicie wymieniamy i dodajemy na nowo odżywki po około 2 tyg ?
 

F.B.I

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lis 12, 2011
Postów
823
Buchów
0
siemka, w moim hydro najpierw wlewam wode odpalam pompe żeby wszystko hulało i dodaje odżywki, po 15 minutach reguluje ph i to tyle, jesli uruchamiasz to po raz pierwszy, mam nadzieje ze umyłes starannie keramzyt, bo bedziesz miał syf no i ph tez może skoczyc. Jesli chodzi o perfekcyjnie ustawione ph to nigdy nie bedziesz mial go w tej pozycji co ustawiłes, rosliny pobierają sole i od tego jak szybko sa w stanie pobierac, ph bedzie sie zmieniac, na vegu ph spada proporcjonalnie do ubytku minerałów, podczas przelączenia na flo ph leci do góry z racji zmiany zapotrzebowania rosliny na dane minerały, po około tygodniu od indukcji ph znów ma tendencje do nadzwyczaj szybkiego spadku ale u mnie to wyglada tak że woda którą uzupełniam idealnie balansuje ph do 5.8.-6.1 bez dodawania kwasu,(po kilku chodowlach różnych strainów, zauważyłem że różne odmiany mają różne upodobania, apetyt i tendencje do zmiany ph). Z fartem!

Ps. wymiana pożywki- pierwszy raz po przełączeniu, drugi raz dopiero 1.5-2 tyg od indukcji, i dopiero czysta woda na flush, polecam lampe uv-c do sterylizacji, kupiłem i kłopot z utrzymaniem czystej, wolnej od bakteri pożywki już mnie nie tyka, od trzech tygodni woda jest krystaliczna i nie wali, dno i scianki zbiornika czyste jak w momencie ustawiania uprawy. Wystarczy odpalic raz na dzien na godzinke i po problemie, moge też przymknac oko na temperature pożywki bo nie ma bakterii, a jak wiadomo najbardziej sie mnożą w wyższych temperaturach.
 
D

delete

Guest
To zalezy w jakim stadium sa rosliny i ile pija. Na poczatku tak jak mowisz, ale pozniej na flo co druga dolewka woda z odzywkami. Przy kazdej wymianie pozywki flushuj rosliny czysta woda ph przez 24-48 godzin. I tak jak kolega pisal, najpierw pozywka, pozniej wyrownaj ph. Zawsze sprawdz po 1-3 godzinach. Yo
 

krzysss

Active member
Rejestracja
Gru 3, 2010
Postów
32
Buchów
0
polecam lampe uv-c do sterylizacji, kupiłem i kłopot z utrzymaniem czystej, wolnej od bakteri pożywki już mnie nie tyka, od trzech tygodni woda jest krystaliczna i nie wali, dno i scianki zbiornika czyste jak w momencie ustawiania uprawy. Wystarczy odpalic raz na dzien na godzinke i po problemie, moge też przymknac oko na temperature pożywki bo nie ma bakterii, a jak wiadomo najbardziej sie mnożą w wyższych temperaturach.

sie ma
gdzie masz ta lampe UV umiejscowiona, rozumiem ze jakos naswietlasz wode w zbiorniku bezposrednio :) w akwarystyce wykorzystują takie pod pompe :) - woda przeplywa naswietla sie i oczyszcza
ale one sa drogie a jak masz jakis fajny patent to sama zarowka nie taka droga
pozdro
 
K

KEFIR

Guest
Czy taka lampa może być użyta jako środek zapobiegawczy w walce z pleśnią?

Na weg - ewentualne dolewki sama woda, na flo - co 2ga dolewka z odżywkami. Ja dolewam jak wypiją połowe wody. Wtedy też reguluje ph. Trzymam na poziomie 5.2 - 6.2. PH+ Między zmianą pożywki warto robić flusha jak fadree mówił.
 
G

Gość

Guest
Ps. wymiana pożywki- pierwszy raz po przełączeniu, drugi raz dopiero 1.5-2 tyg od indukcji, i dopiero czysta woda na flush,

Pierwsza wymiana całej wody z pojemnika dopiero po indukcji na kwitnienie ? Czyli jeżeli roślina bedzie na wegu 4 tyg to po 4 tyg dopiero wymiana wody ?


Na poczatku tak jak mowisz, ale pozniej na flo co druga dolewka woda z odzywkami.
raz dolewam samą wodą, a raz wodą + odżywki ?

Przy kazdej wymianie pozywki flushuj rosliny czysta woda

jak zfluszować ? lać wodę przez koszyk w którym jest roslina, czy nalać czystą wodę do pojemnika ?

Ja dolewam jak wypiją połowe wody

Kierować się ta zasadą, że jak zejdzie połowa wody od naszego wyznaczonego poziomu wtedy dolewać ?
 

F.B.I

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lis 12, 2011
Postów
823
Buchów
0
siemka, Kefir poczytaj to
https://www.forum.haszysz.com/promieniowanie-uv-co-jaki-t13320.html
sadze ze w małych dawkach nie zaszkodzi ale pomorze na grzybka(plesn)

bullet tak, na vegu rosliny trzymam w odseparowanych bublerach i tylko dolewam wode z odzywkami i reguluje ph,

korzenie po 5 tyg. wega


a tu lampa
tylko tyle widac ale to zwykła swietlówka uvc zasilana balastem(lampa akwariowa z takimi gumowymi nasadkami na konce swietlowki i od nich kable ida do balastu)
 
G

Gość

Guest
bullet tak, na vegu rosliny trzymam w odseparowanych bublerach i tylko dolewam wode z odzywkami i reguluje ph,

kurde sorry, ze zawracam du*e chłopy, ale juz się pogubiłem.

Wychodzi na to, że i na wegu jak i na flo, kiedy woda spadnie o połowe, dolewam wode z odżywkami i reguluje ph, tak ?
 

F.B.I

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lis 12, 2011
Postów
823
Buchów
0
tak robisz dolewke, ja robie srednio 16L wody co 3 dni i dolewam odzywki proporcjonalnie na 16L, chyba ze cie stac to rób wymiane co tydzien:)
 
G

Gość

Guest
ok, dzieki właśnie o to mi chodziło :)
Na początku kiedy korzenia są króciutkie to poziom wody utrzymywać cały czas na takiej wysokości aby koszyczek był w wodzie ?
 

Wisnia5050

New member
Rejestracja
Cze 18, 2020
Postów
1
Buchów
0
Witam Panowie.Pytanko mam ile najlepiej odczekac po dodaniu odzywek zeby sie przegryzly + -??
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół