nasiona marihuany

Fotorelacja z wykonania STS

Wyszukiwarka Forumowa:

Naturalne zapylenie czy sts


  • Łącznie głosujących
    81

XxXskunekXxX

Well-known member
Rejestracja
Paź 30, 2011
Postów
120
Buchów
0
Witam wszystich, przygotowałem fotorelacje przygotowywania STS-BAZA po poprawkach bardziej doświadczonych tu oto członków jest możliwość że komuś będzie mogło się to przydać, a przy okazji może wykryjecie jakieś błędy, bo będę chciał jutro zastosować tą Baze.

Ogólnie chciałbym przypomnieć że stosowałem się do przepisu ze źródła Haszysz Wikipedia http://www.wiki.haszysz.com/index.php/STS_-_przepis:_by_Czaczo

Niezbędne produkty :

-TIOSIARCZAN SODU
-AZOTAN SREBRA
-woda destylowana

(Ja zakupiłem na Allego)

Po za tym:

-Pojemnik plastikowy na roztwór A
-Pojemnik plastikowy na roztwór B
-Coś do mieszania (nie może być metalowe)
-Rękawiczki
-Waga
-miarka wody

Ważną rzeczą jest że by nie używać metalowych pojemników i mieszadeł!!

Zaczynamy:


Krótki opis



Podstawa to dobre przygotowanie :)

Przygotowanie 40 ml roztwory A
Do Plastikowego pojemnika wlewamy 40 ml wody destylowanej poczym wsypujemy 0,7 gr azotanu srebra i mieszamy przez około 30 sek.





Odmierzone jest 0,93 gr bo folijka waży 0,23 gr jbc. :)



Przygotowanie roztworu B :

Do plastikowego pojemnika wlewamy 160 ml wody destylowanej poczym wsypujemy 2,6 gr tiosiarczanu sodu mieszamy przez około 1 min





Do większego naczynia plastikowego wlewamy roztwór A



poczym wolno dolewająć na wiki jest napisane ,,robimy to bardzo wolno,najlepiej jest dodawać kropelkami cały czas mieszając'' roztwór B pamiętać aby dobrze wymieszać



kolor jaki uzyskałem na początku był żółty po czym błyskawicznie zmieniał się w ciemny





Razem jest 200 ml roztworu który następnie wymieszałem z 800 mililitrami wody destylowanej uzyskałem STS-Baza łącznie 1 l



Nie będę pisał na temat rozcięczania bo nie praktykowałem jeszcze tego czytając stwierdzam że ogólnie używają roztworu 1:8, 1:9 na początek.

Proszę nie sugierować się bezpośrednio z tego posta przed poprawieniem wszystkich błędów doświadczonych growerów.

Celem moim było pokazanie tego w postaci fotorelacji bo szukając nie mogłem takiej znaleść w sumie to powstało przy okazji tworzenia bazy sts i pozatym chciałbym sam się dowiedzieć czy mogę zastosować tą bazę.

Pozdrawiam i czekam na wypowiedzi.


Powodzenia :smokee:
 
Ostatnia edycja:
G

gowna strugi

Guest
czarne ?? - sts jest idealnie klarowny..

mój zrobił się słomkowy, po jakimś czasie grafitowy, ale przejrzysty... jak woda z popiołem. Czytałem gdzieś Twojego posta sub, że "coś tam" się wytrąca, zwęgla... stąd taki kolor. Sorry za "coś tam", to nie ignorancja z mojej strony, po prostu muszę tego poszukać. W każdym razie pozostaje pytanie czy składniki odpowiednio się wymieszały, vide --> STS jest stsem czy tylko "prawie"... a to - jak wiadomo, istotna RÓŻNICA.

fajna ta fotorelacja... tylko, że jej wynik wprowadza kolejne niewiadome.
Ogólnie dużo niewiadomych z tym STSem, no ale trzeba przepchnąć głaz niewiedzy doświadczeniem i eksperymentami. Pewnie za 2-3 sezony o STSie wszyscy będą pisali, jak dziś o LST ;)
pozdro <peace>
 

marudny

Well-known member
Rejestracja
Paź 12, 2011
Postów
202
Buchów
0
Mi wyszedl zupelnie przejrzysty, po potrzasaniu potrafil wytracic sie jakis osad, ktory pozniej znikal, po dwoch miesiacach szczernial plyn.
Mam wrazenie ze cos nie tak poszlo.
 

XxXskunekXxX

Well-known member
Rejestracja
Paź 30, 2011
Postów
120
Buchów
0
czarne ?? - sts jest idealnie klarowny.. [/url]

Klarowy kolor miałem przy pierwszych paru kroplach po czym zaczą się zmieniać w czarny tzn. jak kolega deszczu_strugi napisał jak woda z popiołem.



Ten tiosiarczan to bezwodny czy pentahydrat?[/url]




Miałem robić z tego ale szczerze dopiero teraz jak mi pokazałeś link zobaczyłem że zrobiłem nie z tego co chciałem. A zresztą znalazłem cytat
na przepisie STS - przepis: by Czaczo /

| dopisek edycyjny -> patrz także: STS przepis forumowy baza bez rozcieńczenia użyta przez Czaczo - jest identyczna jak w tamtym przepisie - tam zalecane do pojedynczych oprysków są zdecydowanie większe stężenia STS |[/url]



Mi wyszedl zupelnie przejrzysty, po potrzasaniu potrafil wytracic sie jakis osad, ktory pozniej znikal, po dwoch miesiacach szczernial plyn.
Mam wrazenie ze cos nie tak poszlo.[/url]

Czytałem że po połączeniu roztworów uzyskaną ciecz należy jak najszybciej zużyć piszą że najlepiej do dwóch tyg. Prawda??
 
Ostatnia edycja:
D

delete

Guest
W lodówde w ciemnmym szkle możesz potrzymać nawet kilka miesięcy
Po rozmieszaniu z destylowaną wodą StS wyszedł klarowny. Z czasem zaczął żółknąć...
 

Nicck

Well-known member
Rejestracja
Lis 23, 2010
Postów
963
Buchów
0
U mnie STS też wyszedł "czarny". Może nie tak jak u autora ale jednak. Po odstaniu roztworu w plastikowym pojemniczku "coś" opadło na dół, jakby odpady, popiół. Najpierw mieszałem roztwór A w wodzie destylowanej, roztwór B też mieszałem w wodzie destylowanej. Potem roztwór A zmieszałem z roztworem B mieszając w szklanej szklance. Gdy wlewałem roztwór A do B powstawała biała ciecz. Coś jak sperma :freak2: Ale po dłuższym mieszaniu było ok. Potem wstawie fote z tymi odpadami na dole.
 

XxXskunekXxX

Well-known member
Rejestracja
Paź 30, 2011
Postów
120
Buchów
0
dlaczego ktoś skasował mojego posta? tego o allegro:smokee:

Bo był zbędny, wypowiec się coś na temat a nie się u***a... tego allegro

Dobra czyli wniosuje że to wina tiosiarczanu, czy też mogło być to spowodowane za szybim wlewaniem roztworu B do roztworu A ??
Bierzemy 40 ml roztworu A i mieszamy z 160 ml roztworem B ,robimy to bardzo wolno,najlepiej jest dodawać kropelkami cały czas mieszając
Przy następnym sts będę wlewał strzykawką i zobaczymy rezultat.


Za kilka dni przeprowadzę podobną fotorelacje z użyciem tiosiarczanu Na2S2O3-5H2O i skorzystam z przepisu ----> http://www.wiki.haszysz.com/index.ph...zepis_forumowy
 
Ostatnia edycja:
S

sub

Guest
btw: http://www.wiki.haszysz.com/index.php/STS

Trwałość

STS ma ograniczoną trwałość, ulega on rozkładowi z wydzieleniem Ag2S. Im wyższa temperatura tym trwałośc jest niższa, w niskiej temperaturze | 2oC | w plastikowych lub szklanych pojemnikach może być przechowywany przez kilka miesięcy. |na podstawie [[3]] |

Z czasem czernieje.

Kolejność mieszania - oraz sposób... nie ma znaczenia. O ile tylko nadmiar tiosiarczanu jest wystarczający.

Abstract
Silver thiosulfate (STS) complex stability and degradation during formulation and storage were monitored indirectly by determining the effectiveness of treatment solutions in retarding flower petal abscission in geraniums (Pelargonium hortorum Baily). Freshly prepared solutions composed of Ag+:S2O32− ratios from 1:1 to 1:16 at constant silver concentration were all equally effective. There were no differences in effectiveness when a Ag+:S2O32− solution of ratio 1:4 was formulated at 5, 25 or 50°C, when prepared at pH 4.01, 7.0 or 10.0, or when prepared in the presence of 10 mM KCl, Na2CO3, Ca(NO3)2 or MgSO4. The ability of solutions to retard abscission was reduced when Ag+ was substantially in excess of S2O32−. Rapid mixing of AgNO3 and Na2S2O3 solutions yielded effective solutions, independent of mixing order. Complete loss of activity was observed when solutions were stored in contact with either tin or galvanized metal for 5 days, whereas there was no loss in activity after 3 months' storage in plastic or glass at 2°C. These results indicate that currently recommended formulation procedures are unnecessarily stringent, and that long-term cold storage of prepared STS solutions is feasible.

Keywords
degradation; formulation procedures; silver thiosulfate; stability

zrobiłem swego czasu na wodzie z solą...

-> https://www.forum.haszysz.com/robimy-nasiona-feminizowane-fotorelacja-t30724p53.html

wynik.jpg


Imo: tak długo jak tiosiarczan jest tiosiarczanem.. i jest go odpowiednio dużo - nie ma prawa wyjść czarne.

Nicck napisał:
U mnie STS też wyszedł "czarny". Może nie tak jak u autora ale jednak. Po odstaniu roztworu w plastikowym pojemniczku "coś" opadło na dół, jakby odpady, popiół. Najpierw mieszałem roztwór A w wodzie destylowanej, roztwór B też mieszałem w wodzie destylowanej. Potem roztwór A zmieszałem z roztworem B mieszając w szklanej szklance. Gdy wlewałem roztwór A do B powstawała biała ciecz. Coś jak sperma :freak2: Ale po dłuższym mieszaniu było ok. Potem wstawie fote z tymi odpadami na dole.

patrz:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Chemiczna_analiza_jakościowa_związków_nieorganicznych

--> ;)

Tiosiarczany
kiedy dodaje się je powoli do roztworów soli srebra, strącają biały osad tiosiarczanu srebra:
2Ag+ + S2O32– → Ag2S2O3

Po pewnym czasie osad brunatnieje, a w końcu czernieje na skutek tworzenia się siarczku srebra:
Ag2S2O3 + H2O → Ag2S + 2H+ + SO42–


Nadmiar roztworu tiosiarczanu rozpuszcza osad, tworząc trwały tiosiarczanowy kompleks srebra:
Ag2S2O3 + 3S2O32– → 2Ag(S2O3)23–


Podczas ogrzewania zakwaszonego roztworu tiosiarczanowego kompleksu srebra, wydziela się czarny osad – Ag2S, na który rozkłada się kompleks.

Chyba wszystko pasuje?

Ja tam nie wiem czemu wychodzi czarne.
na PW miałem kiedyś pytania apropo.. i nie wiedziałem czemu.
Może ""źródło"" tego tiosriarczanu co wszyscy mają jest trefne.??
Mój ma z 20 lat jeśli nie ponad 30 kto by się doliczył - org nalepki dawno odpadły i opisane jest mazakiem... - tak samo jak azotan.. i nie ma problemu
Mi wychodzi dokładnie to co powinno według opisów - a czy się rozkłada - po jakimś tam czasie z wysypaniem czarnego - szaro-ciemnego osadu - czy kłaczków | ktoś kiedyś pisał o jakby zawieszonych czarnych kłaczkach| nie wiem bo nigdy wystarczająco długo mi to nie stało. | skoro piszą, że do kilku miesięcy w lodówce w plastiku - i zrobili testy to zapewne .. ma to ręce i nogi - a na IC dawno dawno temu ktoś pisał, że i lekko rozłożony z ciemnym osadem też podziałał - zapewne tak długo jak się do końca nie rozłoży i całe srebro nie przejdzie w czarny siarczek - działa|
 
Ostatnia edycja:

XxXskunekXxX

Well-known member
Rejestracja
Paź 30, 2011
Postów
120
Buchów
0
Dobra czekam na tiosiarczan i będę robił tego esteesa aż mi wyjdzie klarowy :)

Dobrze sub że napisałeś:

Kod:
Kolejność mieszania - oraz sposób... nie ma znaczenia. O ile tylko nadmiar tiosiarczanu jest wystarczający

Bo bym się pier... ze strzykawką kropelka po kropelce :freak:
 
S

sub

Guest
XxXskunekXxX napisał:
Bo bym się pier... ze strzykawką kropelka po kropelce :freak:

Jak się dodaje powoli r. azotanu do tiosiarczanu - mieszając plastikowym widelcem - nie powinno się przejściowo nic wytrącić. Ale...
 
G

Guest

Guest
ja tam mam tijosiarczan w płynie i azotan w płynie po wymieszaniu nic sie niewytraciło jest czysty jak łza :mrgreen: i działa w 100% tylko 3 opryski i jaja wiszą jak ta lala :)
 

LR#2

Banned
Rejestracja
Paź 16, 2012
Postów
828
Buchów
0
Witam

planuje kupić azotan srebra a allegro odpada (bo tak)
jeśli ktoś wie gdzie można go dostać to proszę o kontakt na PV
Z OTRZYMANYCH PESTEK FEMI ZROBIE OS
LECZ TRZEBA MIEĆ CZYM JE ZAPYLIĆ
OCZYWIŚCIE POMOC BĘDZIE W OBIE STRONY

PV
 

benqthc

Well-known member
Rejestracja
Lut 5, 2011
Postów
161
Buchów
0
LR#2 Ja Ci ogarnę.... mi zostało jeszcze troszkę.. tyle co na mnie styknie na sezon... i tobie coś mogę odpalić.... Co chcesz zapylić... Mam nadziejkę że będzie można to wsadzić na out. No chyba że nie.. t:spalony:eek: wtedy budujemy boxa . :)
 

Milten

Member
Rejestracja
Sie 13, 2010
Postów
19
Buchów
0
tosiarczan

czy TIOSIARCZAN SODU o czystym skladzie nadaje sie do zrobienia stsa wstawie charakterystyke ˇ zawartość Na2S2O3 x 5H2O - 99.00 %,
ˇ zawartość żelaza - 0.002 %,
ˇ zawartość Na2S - 0.001 %,
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół