nasiona marihuany

Main Lining - Czyli jak wyhodować idealne topy !

Wyszukiwarka Forumowa:

TeTe

Member
Rejestracja
Sie 6, 2012
Postów
14
Buchów
0
Wy to piszecie o tym stresie jakby to miało sprowadzić armagedon.
Co do efektów tej techniki, to głównym jest to, że masz równe topy, bez liściastych dołów i piłeczek na 40 centymetrowej łodydze. Poza tym skąd wiesz że nie podnosi plonu z metra2? Próbowałeś/aś? Skąd masz takie informacje że nie podnosi?
Zaraz wrzucę tłumaczenie.

---------- Aktualizacja posta 20:49 ---------- Czas poprzedniego posta 20:36 ----------

Dostaję dużo próśb, o napisanie tematu o "main-lining", aby wyłożyć to wszystkim od początku do końca.
Więc zaczynamy.

Definicja. Jest to forma kształtowania roślin, pozwalająca uzyskać równe rozłożenie energii,
przesyłanej przez jeden węzeł z masy korzeniowej na szczyty.

... to naprawdę jest takie proste... jestem pewien, że ktoś wcześniej to wymyślił, a wielu ludzi robi to cały czas i pewnie nawet ma to swoją nazwę.
Ja po prostu nazywam to MAIN LINING (wszystkie tłumaczenia jakie mi się nasuwaja są absu****ne, więc będę sie posługiwał nazwą oryginalną)
Moja teoria zaczęła się od rośliny uzyskanej z nasiona. Jeśli wszystkie odrosty wychodziły z tego samego węzła, powinny otrzymac taką samą porcję energii z korzeni.
Ma to sens? Chodzi o uzyskanie podłogi z topów o podobnych rozmiarach...jak zielone żołnierzyki, gotowe by skopać tyłki i plondrować
11.gif

Nie ma słabych, żadnych karłów czy patyczaków, wszystkie solidne i jednorodne.

... więc jeśli wszystkie wychodzą z głównego pnia, jak szprychy w kole, powinny być niemal takie same prawda?

Zacząłem uprawiać w szafie o wymiarach 80 x 80 x 120.
Wiedziałem, że nie może mi rozsadzić boxa, dlatego zdecydowałem się na 4 rośliny w 12 litrowych donicach, pod 400 watową lampą.
Zrozumiałem szybko , że jeśli chcę mieć co palić, muszę natychmiast nauczyć się technik bonzai, aby dobrze gospodarować wysokością.
Spróbowałem LST i przy kilku pierwszych próbach, uzyskałem bardzo skromne plony.
Z każdym następnym razem, modyfikowałem jednak sposób zarzadzania moją małą przestrzenią.
Chciałem uzyskać 48 topów i sprawić, aby były rozłożone tak płasko jak to możliwe.
Zebrałem kilka przyzwoitych plonów, lecz pomyślałem, że zacznę topować główny odrost i rozkładać wszystkie rośliny identycznie.
Efekt końcowy nie był wystarczająco zadowalający jeśli chodzi o wagę i wielkość.
Nadal kończyłem z luźnymi małymi topkami z dołów, co było niepożądane, ponieważ ja i moi nowi pacjenci przede wszystkim chcieli palić kwiaty nie liście.
Więc szukałem dalej. Wkrótce znalazłem się z o wiele większa przestrzenią uprawową i całkowicie legalną sytuacją prawną.
Pozwoliło mi to otwarcie i bez przeszkód pracować nad moimi teoriami technik uprawy.

Przy następnej uprawie przycinałem główny stożek wzrostu, który puścił dwa odrosty, budując już strukturę typu bonzai.
Dawało to dobre rezultaty, ale jeszcze widać było ogromną różnicę między topami z górnego i dolnego węzła, a były one oddalone tylko o 3 cm do siebie.
Żniwa były przyzwoite, a ja byłem coraz bliżej.

Wtedy do mnie dotarło, że te 3cm oddzielające dwa węzły są kluczem.
Przy następnej uprawie postanowiłem budować całą strukturę od jednego węzła.


... narodziny Main Lining...



Z tego pięknego Asa Pik (Ace of Spade), zbudowałem fundamenty do zaopatrzenia 8 długich, jednorodnych topów, gdzie żaden nie będzie dyskryminowany przez korzenie.
Po usunięciu stożka odcinam też dwa odrosty z pierwszego węzła, co daje nam dwa doskonałe klony.
Zostają nam dwa odrosty, a na pozostałej roślinie przeprowadzam pruning, po czym przycinam także te 2.
Daje nam to już 4 identyczne odrosty, teraz naginam je bardzo blisko podłoża.


Ten obrazek idealnie pokazuje co mam na myśli pisząc jednorodny... moje małe V8


Po tym jak roślina otrząśnie się ze stresu, przesadzam do docelowej donicy, zakładam pierścień podtrzymujący i weguje przez dwa tygodnie.
Czasem jeden lub dwa odrosty będą trochę wyższe od reszty, ale z tym świetnie radzi sobie supercropping.
Zazwyczaj są to centralne topy.


Kiedy jest od 8 do 15 cm nad krawędzią pierścienia, lub 40 cm nad ziemią, przełączamy na kwitnienie.
(16 odrostów "main-lined" na obrazku!)
Tak, możesz uzyskać 16, albo nawet 32 jeśli chcesz. Możliwe że nawet 64, jeśli pozwala ci na to twoja wyobraźnia.


---------- Aktualizacja posta 20:51 ---------- Czas poprzedniego posta 20:49 ----------

Po dwóch tygodniach kwitnienia, roślina osiąga do 75% swojego wzrostu i wszystko co poniżej pierścienia możesz usunąć.
Lub nie jeśli tak wolisz. Wtedy przywiązujemy łodygi do pierścienia. (myślę że pierścień nie jest konieczny
11.gif
zwykłe drewniane podpórki też dadzą radę)
Na 8 odrostów pozostawiam dwa na środku, a sześć na obwodzie.
Można też wszystkie 8 na obwodzie, robię tak głównie latem kiedy temperatura i wilgoć wzrasta.


Po trzech lub czterech tygodniach, staje się bardzo oczywiste, że dzięki tej metodzie można osiągnąć fenomenalne rezultaty.


Teraz zaczyna to wyglądać naprawdę fascynująco! (zdjęcie 16 topowej rośliny)


Wyjaśnienie!!! Nie było by tej metody gdyby nie DANK! Dzięki Subcool!
Część strainów nadaje się idealnie do tej metody, część trochę mniej. O tym za chwilę. Teraz najważniejsze.


Żniwa!! osiem idealnych oślich k***sów
11.gif
nie to że ośle fiutki są idealne, wiesz o co chodzi
2.gif



Wyjaśnienie 2.
Metoda ta sprawdza się najlepiej w przypadku odmian wykazującą cechę "pojedynczego topa",
jak afghani i inne kushe oraz szczepy sativa dominat, które nie lubią rosnąć na wiele rozgałęzień.
Uważam jednak, że metoda ta może być używana ze wszystkimi strainami, dla optymalnej dystrybucji energii z masy korzeniowej.
Zjaranego dnia!

Oryginał - http://www.rollitup....ing-thread.html w nim więcej za***istych fotek, warto zobaczyć

Tłumaczenie - tt
 
G

Gość

Guest
Nie powiem zaciekawiła mnie ta metoda treningu. Jestem też ciekawy jakby to wyszło w hydro.
 
S

sru

Guest
fajny artykuł - dobre tłumaczenie - sam ML jak dla mnie to usystematyzowanie zwykłego treningu do dużych komercyjnych upraw - jak masz dużo roślin to robisz jeden topping potem 4 kolejne i jazda - ale jak masz mniejszą uprawę to można lepiej wykorzystać przestrzeń indywidualnym podejściem do każdego planta

a jakby zamiast topować robić fim? wtedy wchodzi czynnik losowości bo może być 2-4 topy z jednego cięcia - a w tej metodzie chodzi o stały niezmienny proces 8 topów
 
G

Gość

Guest
mnie bardziej ciekawi ile to zajmuje czasu, bo to chyba lekki stres dla rosliny, wiec pewnie sie troche przedluza. niech mnie ktos poprawi
 
G

Gość

Guest
Stres jak i przy zwykłym toppingu więc nie powinno być tragedii. Za jakiś czas będziemy się mogli przekonać bo odpale w tym albo następnym tyg mała fotrelację z zastosowaniem ML przy ww x bb i jak wyjdzie coś z tego to sprawdzę też ML przy bubblerach :D Ahh już się nie mogę doczekać i lepię jakiegoś małego boxa :)
 
R

Richelie

Guest
Super artykuł i tłumaczenie. Też mnie zastanawia jakby wyszedł 2 x fimming zamiast toppingu.

Jak zachowa się roślina i czy da radę zrobić 16 topów.

Na pewno mniejszy stres i szybciej zrobić 1 x fimming i 1 x topping.

Ciekawe czy ktoś z forum eksperymentował w ten sposób.
 

kokol

Member
Rejestracja
Mar 24, 2012
Postów
20
Buchów
0
ej a wiedzie czy dloby rade z automatami na outdoor ten rodzaj treningu?
 

Afroman

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2010
Postów
734
Buchów
13
Siema :D zdecydowalem sie na ten rodzaj treningu, przeprowadzilem go na 4 plantach ktore maja tendencje do tworzenia glownego topa[same odmiany indica geny kush etc] planuje zrobic po 4 topy moze na 8 sie skusze zobacze jeszcze jak to bedzie bo chcialem sie wyrobic do konca grudnia-polowa stycznia. Obecnie roslinki sa na wegu, wygladaja mniej wiecej tak jak drzewko na focie nr 7 liczac od gory :freak:. Zamierzam dodac fotorelacje na dniach...


Pozdrawiam Afroman! :sunny:
 

wookash

Member
Rejestracja
Wrz 4, 2008
Postów
5
Buchów
0
cytat :Czasem jeden lub dwa odrosty będą trochę wyższe od reszty, ale z tym świetnie radzi sobie supercropping.

Czyli nadlamuje te wychylajace sie przed szereg te dluzsze tak ?

Tak na marginesie to kiedys zastosowalem ta technike bez powyzszej lektury.(58 g z krzaka wyszlo odmiana "train wreck")
 

suomynona

Well-known member
Rejestracja
Cze 2, 2013
Postów
711
Buchów
2
168.jpg


Co to za odmiana? <peace>
I czy odmiana ww x bb nada się do trenowania main lining?
 
S

StaryJaracz91

Guest
Mnie ciekawi ile gosc wyciagnol z tego Ace Of Spade 8 topowej roslinie hymm?
 

Fidel Gastro

Stary wyjadacz cukierasków...
Weteran
Rejestracja
Cze 25, 2011
Postów
4,327
Buchów
4
8 razy wiecej niz z rosliny jednotopowej albo jak wolisz 2 razy mniej niz z rosliny z 16 topami itd...
 

Green_afro

Well-known member
Rejestracja
Lip 15, 2013
Postów
346
Buchów
0
Mi się zawsze zdawało , że main lining jest po to , aby topy były jednakowej wielkości.... nie miało to większego powiązania z plonem .
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół