nasiona marihuany

Mój własny zestaw hydro.

Wyszukiwarka Forumowa:
G

Gość

Guest
Witam wszystkich zainteresowanych!
W prawdzie jeszcze nie teraz bo muszę dociągnąć aktualną uprawę, ale w niedalekiej przyszłości po jej skończeniu zamierzam pobawić się w uprawę w wodzie a mianowicie stworzyć taki oto system bubbler:
bubbler_system.jpg

W związku z tym, że dopiero wgłębiam się w zagadnienia dotyczące uprawy hydro mam kilka pytań co do konstrukcji sprzętu, który powoli chcę zacząć budować a mianowicie:
-czy odpowiednie będą 15-20l pojemniki na wodę?
-jakiej do takiego systemu potrzebowałbym pompki napowietrzającej? Jakaś wydajność czy cokolwiek aby wystarczyła na 4 pojemniki.
Wszystko miałoby się mieścić w boxie 1m2 pod 400w lampą z odpowiednią wentylacją oczywiście.
Chciałbym wykonać trening LST w sposób widoczny na schemacie i dodatkowo zastosować do tego siateczkę :)
I tutaj nadchodzi najważniejsze pytanie - czy ma to w takiej formie szanse powodzenia?
 

Auto_Flow

Well-known member
Rejestracja
Mar 23, 2010
Postów
353
Buchów
3
4 bubblery naraz? za***...sz się mierząc pH wymieniając wodę itp.... zapomnij.
Twój plan nie uwzględnia pomp wody dla każdego pojemnika tylko napowietrzanie...... musisz mieć 4 pompy wody.
na 15-20l to 1-2 rosliny.

Odpuść bublery, popatrz na system wilma i daj jeden duzy pojemnik, tacę i doniczki na to.
Jeden pojemnik duzy to mniej problemów i czasu obsługi.
 
D

delete

Guest
4 bubblery naraz? za***...sz się mierząc pH wymieniając wodę itp.... zapomnij. Twój plan nie uwzględnia pomp wody dla każdego pojemnika tylko napowietrzanie...... musisz mieć 4 pompy wody. na 15-20l to 1-2 rosliny. Odpuść bublery, popatrz na system wilma i daj jeden duzy pojemnik, tacę i doniczki na to. Jeden pojemnik duzy to mniej problemów i czasu obsługi.

Dalbym negatywa panie za takie podpowiedzi. Pompa wody do bubblera? Od kiedy? Bubbler to najprostszy zestaw hydro= woda+powietrze.

Przy 4 sztukach wcale nie za***iesz sie, ale czasu poswiecic trzeba. Ja bym radzil kupic 8 pojemnikow. Wtedy przygotowujesz pozywke na boku, mieszasz i zamieniasz tylko pokrywki z roslinami. Zero pie****enia. Krotko mowac 4 w boxie i 4 poza boxem gotowe do wymiany.
Pojemniki na wode 15-20 l beda za***iste na 1m2.
Odpuscilbym sobie na twoim miejscu 3 rosliny w pojemniku. JEDNA wystarczy. Nie ogarniesz tego, bo w hydro wszystko DUZO lepiej rosnie.
Jezel chcialbys robic sea of green to nie bubblery, ale jakis system ebb&flood, nft lub wilma- jedyna wada takich zestawow to, ze sa generalnie na jedna odmiane na raz, ze wzgledu na rozne potrzeby odzywkowe. Przy kilku odmianach bubblery wygrywaja.
Siatke tez odpusc bo bedzie lipa z wymiana wody pod siatka. LST na pierwszy raz wystarczy.
Pompke powietrz kup w akwarystycznym. Kupuj najcichsza z 4 wyjsciami- najlepiej tloczkowa. Do kazdego bubblera daj ze 2-2,5 m wezyka z powietrzem- bedzie latwiej przestawiac/wystawiac rosliny z namiotu.
Na kamienie napowietrzajace zaloz takie gabki jak do filtrow akwarystycznych- zredukuje to drgania i burczenie. Do kazdego wiadra pod spod podklej jakas gume/pianke/gabke- tez jako izolacja dla drgan. Powitrze wylatujace z kamienia napowietrzajacego lezacegona dnie bubblera powodowalo u mnie straszne burczenie w calym domu. Po zabiegach wycicszajacych- idealnie.

W razie pyt pisz na pw (odpowiedz czasam po 2-3 dniach ;)) i zapraszam do siebie:
https://www.forum.haszysz.com/klonosery-hydrozagadka-itp-hps-600w-amozewiecej-t64188p3.html

Yo
 
G

Gość

Guest
Właśnie, właśnie :)
Dziękóweczka i na 100 trochę Cię teraz pomęczę jak pomoc zaoferowałeś tym bardziej, że widać, że wiesz co robisz po Twojej fotorelacji :)

---------- Aktualizacja posta 10:55 ---------- Czas poprzedniego posta 10:48 ----------

Dlatego chcę kłaść 3 do jednego żeby zmaksymalizować plony :) No jak nie 3 to przynajmniej dwie - myślę, że na metrze jakby nie rosły to je upchnę spokojnie.
 
D

delete

Guest
Jezeli masz zamiar jechac z klonow-to tak, mozesz wsadzac po 3- ale wtedy krotki weg. Jezeli z pestek- to szczerze odradzam. Zrozum ze z 4 duzych krzakow bedziesz mial wiecej jarania niz z 12 niewolnikow kiszonych po 3 w zbiorniku na metrze kwadratowym.
Przy 12 roslinach na bubblerach to bedzie dla nich meczarnia, a dla ciebie zapie****.

yo
 

Auto_Flow

Well-known member
Rejestracja
Mar 23, 2010
Postów
353
Buchów
3
Przyznaje, rozpędziłem się i zacząłem podpowiadać takie rozwiązanie jak te Rotasila podpięte na górze działu.

Jednak dalej sugeruję w miarę możliwości wsadzenie jednego-dwóch większych zbiorników. całość prac będzie łatwiejsza.
 
D

delete

Guest
A ja wciaz ;) upieram sie przy bubblerach. Kazdy zestaw hydro z jednym zbiornikiem nie zapewni mnogosci odmian. Chyba ze beda niemal identyczne pod wzgledem potrzeb jedzenia i czasu dojrzewania. Oczywiscie ze w przypadku klonow jednej odmiany to 4 bubblery nie maja sensu. Wtedy zgadzam sie, jeden zbiornik taca i sog lub scrog.
Jednak zamysl 4 bubblerow po 3 rosliny w kazdym to ostra przesada- tymbardziej na 1m2.
Obecnie mam w namiocie 1,2x1,2 m 2 kandahary w 13l bubblerach i juz jeden jest prawiepod sufit. Rosliny w hydro rosna jak wariatki, wiec labo duzo ich i krotki weg albo kilka i weg 2tyg extra dluzszy.
Ot co :D
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół