nasiona marihuany

Miedzian 50WP przeciw pleśni

Wyszukiwarka Forumowa:

buch123

Well-known member
Rejestracja
Maj 7, 2012
Postów
106
Buchów
0
Przecież jest podany OKRES KARENCJI na ulotce Miedzian`a

"(okres od dnia ostatniego zabiegu do dnia zbioru i przeznaczenia do konsumpcji) - 7 dni"
 
Rejestracja
Cze 9, 2011
Postów
17
Buchów
0
I to właśnie jest problem z miedzianem. Tworzy na roślinie nalot,bo nie rozpuszcza sie w wodzie,tylko tworzy zawiesinę. Jak go rozbełtamy w bańce,to woda robi się zielona,ale jak to odstawimy na noc,to wszystko się znajdzie na dnie,osad taki. Lepszy jest topsin,ale nie do końca,jeszcze lepszy score,tylko nie przekraczać dawek zalecanych,bo może popalić planta.Miedzian może być przydatny przy podlewaniu pierwszym wsadzonych pestek. Myślę,że taka zawiesina chociaż trochę ochroni nasze maleństwa przed zgnilizną siewek,która może zdziesiątkować roślinki gdy zimno i ciągle pada jak to bywa na wiosnę.
 

MetalFan

Lubię żelazo
Weteran
Rejestracja
Lip 24, 2009
Postów
1,127
Buchów
2
Pozwolę sobie odświeżyć temat, aby napisać opinię o tym preparacie i może co niektórych tutaj przestrzec przed stosowaniem o nieodpowiednim czasie.
Stosowanie miedzianu po zaatakowaniu można sobie darować, bo w ogóle nie działa, zresztą o tym wiele osób tutaj pisało, a ja rok temu przekonałem się na własnych krzakach. Możliwe, że dobrze działa jako środek do ochrony (nie zwalczania!) przed pleśnią, ale i tak stosowałbym go co najwyżej do zakwitnięcia, bo te liście które są opryskane i tak w większości przypadków pójdą do wyrzucenia. W swojej głupocie stosowałem miedzian na krzakach które już dobrze zakwitły. Po ścięciu nawet energiczne płukanie krzaków w wiadrze wody nie pomogło w całkowitym pozbyciu się niebieskiego nalotu na liściach przytopowych (przy samej łodyżce).
Pocieszające jest to, że temat już wypalony i na powikłania nikt nie skarżył się...


miedzian nie schodzi po wc!!!

100% racji niestety...
 

Havoc

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 10, 2015
Postów
1,325
Buchów
1
Jakie dajecie dawki na Litr wody miedzianu ?
 

Punkowiec

Active member
Rejestracja
Sie 27, 2015
Postów
41
Buchów
0
Ja płaską łyżeczkę do herbaty.
Miedzianu się chyba nie da przedawkować, roślin duże stężenie nigdy mi nie popaliło
 

Havoc

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 10, 2015
Postów
1,325
Buchów
1
Jeszcze jedno czy to trzeba byc az tak ostroznym jak na tym opakowaniu pisza moze glupie pytanie ale...
 

lukas548

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2016
Postów
71
Buchów
0
Miedziana nie przedawkujesz pomidora pryskalem samym zielonym tlenkiem miedzi i stoi cała buteleczke rozrobisz na litr wody rozrobisz na litr wody pomidor stoj ładny zielony nie przedwkujesz tylko puzniej pal tlenek miedzi he he he, Roslince nic sie nie stanie ale pluca po miedzi metalu ciezkim. Ale po za tym miedzian jest malo efektywny odradzam kiedys stosowałem na zaraz
e pomidora nic nie daje . wszystkie te srodki sa zapobiegawcze jak złapie pleche grzyba. Tak samo srodki na szkodniki kiedys był sadofox wycofany przez unie powymyslali karate itp hu*a daje
 
Ostatnia edycja:

kawasaki0

Well-known member
Rejestracja
Kwi 1, 2014
Postów
298
Buchów
34
Miedzian jest słaby jak barszcz dlatego nie uzywam i nieszkodliwy. Dopuszczony jest do eko upraw o ile dobrze pamiętam. Mozna dac maksymalna dawke, opryskac tuz przed scieciem a i tak nie bedzie przekroczona dawka szkodliwa dla czlowieka.
 

Self

Active member
Rejestracja
Lut 22, 2016
Postów
28
Buchów
0
Miedzian jest słaby jak barszcz dlatego nie uzywam i nieszkodliwy. Dopuszczony jest do eko upraw o ile dobrze pamiętam. Mozna dac maksymalna dawke, opryskac tuz przed scieciem a i tak nie bedzie przekroczona dawka szkodliwa dla czlowieka.

Co ty pieprzysz? Pomidora umyjesz, podkreślam umyjesz i zmyjesz to gówno, chociaż nie wiem czy nie ostanie się coś na warzywie/owocu w znikomych ilościach. Zioła nie umyjesz, możesz zrobić wathercuring, ale się nie rozpuści bo to jest zawiesina. Gołym okiem będziesz widział miedzian na paleniu i nie wprowadzaj w błąd ludzi bo dla zdrowia dobre to nie jest.
 

szuwar80

Well-known member
Rejestracja
Lis 14, 2008
Postów
332
Buchów
0
Dlaczego stosujecie miedzian na chorobę której niezwalcza w żadnym stopniu ani nawet jej nie zapobiega?
 

kawasaki0

Well-known member
Rejestracja
Kwi 1, 2014
Postów
298
Buchów
34
Nie jest szkodliwy pajacu. Wez sobie zobacz w karte charakterystyki produktu i zobacz co tam jest napisane dot. tytoniu. I przestan siac herezje, bo na tym forum nieprawdziwych teorii panikarzy jest mnostwo.
 

franekmaz

Active member
Rejestracja
Lut 26, 2016
Postów
30
Buchów
0
W walce z pleśnią bardzo dobrze sprawdza się jeszcze kapłan 80 WG. Można go kupić w formie granul do rozpuszczenia w wodzie. Jest bezpieczny i przede wszystkim można go stosować zarówno zapobiegawczo aby uchronić uprawę jak i w sytuacjach gdy już dojdzie do zagrzybienia. Sprawdza się do różnego rodzaju upraw. Specyfikację oraz zasadę działania można znaleźć tutaj generiks.pl/?portfolio=srodki-ochrony-roslin
 

meduuza87

Well-known member
Rejestracja
Sty 3, 2017
Postów
478
Buchów
0
Nie jest szkodliwy pajacu. Wez sobie zobacz w karte charakterystyki produktu i zobacz co tam jest napisane dot. tytoniu. I przestan siac herezje, bo na tym forum nieprawdziwych teorii panikarzy jest mnostwo.

Sam jestes pajac, jak taki bezpieczny to pie****nij sete izrob raport. Ma okres karencji i to pestycyd wiec jak moze byc bezpieczny? To wnika wglab rosliny kretynie a nie zostaje na skorce, ku**a jesus ja pie***le. Bylem na szkoleniu odnosnie opryskow i nie wmowisz mi ze sie to da zmyc
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół