nasiona marihuany

Wzbogacanie gleby łubinem

Wyszukiwarka Forumowa:

420000000

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 19, 2008
Postów
2,151
Buchów
2
Zapewne mało kto z was wie o czymś takim jak istnienie rośliny która nazywa się łubin, łubin wzbogaca glebe w azot oraz różne mikroelementy, wystarczy go posiać np w sierpniu i zostawić na zimę po czym przekopać przemarznięty dopiero na wiosnę, już dawno o tym wiedziałem ale nigdy tego nie stosowałem dopiero w tym roku na jednej miejscówce go miałem w zasadzie w tamtym roku posadziłem a w kwietniu przekopałem.
Efekt jest taki że rosliny te które mam na tej jednej miejscówce są nawozone w małych dawkach samym biohumusem i nie mają żadnych niedoborów co rzadko się zdarza podając w skromnych ilościach sam biohumus.
Dobra sprawa bo nie potrzeba krowich placków do gleby dodawać czy czegos podobnego, tutaj macie cytat z jakiejś strony o ogrodnictwie dot. łubinu

Na zielony nawóz nadaje się łubin jednoroczny, czyli żółty lub niebieski (wąskolistny). Łubin żółty wymaga gleby piaszczystej o odczynie kwaśnym (choć poradzi sobie też przy obojętnym). Łubin niebieski - piaszczysto-gliniastej i nie ma wymagań co do jej kwasowości (ale obydwa nie lubią obecności wapnia w podłożu). Źle znoszą niskie temperatury. Można je wysiewać od końca kwietnia do końca lipca, a kosi się tuż przed kwitnieniem (lub po kwitnieniu, jeśli chcemy nacieszyć się urodą kwiatów), rozdrabnia i miesza płytko z ziemią tak, aby nie ograniczać dopływu powietrza. Można też wysiewać łubin jako poplon po zbiorze wczesnych upraw (do końca lipca). Późno posiany można pozostawić na zimę a przemarznięty przykopać dopiero wiosną.

łatwo znaleźć info na ten temat więc nie będziecie mieć problemu w razie czego, nie jest to skomplikowane a bardzo pomocna roslina.
Pisze że wymaga gleby gliniastej lub piaszczystej ale w zwykłej spotowej ziemi rośnie normalnie tak samo...
oczywiście zabieg się opłaca jesli mamy spota na około 10 roślin, jeśli na pojedyńcze sztuki to nie warto się bawić.
 

piter666

Well-known member
Rejestracja
Sty 2, 2009
Postów
208
Buchów
0
dosc powszechnie stosowana praktyka przez bardziej doswiadczonych growerow, majacych kilka miescowek. zazwyczaj co roku jednej daje sie odpoczac sadzac wlasnie łubin i przekpujac na wiosne. zreszta nie tylko łubin....

e: btw ja nie nawozilem NICZYM od poczatku, jedynie podsypywalem dolomitem i nie mam niedoborów :) ziemia tez nie byla specjalnie wzbogacana, w kwietniu przekopana z azofoska
 
C

Cweluch

Guest
witam, mam na wsi łubin takie niebieskie jakby choineczka /\ pozniej takie straki rosna i mam pyt. czy z takiego straka nasiona beda dobre? nie zauwazylem zeby to sie rozsiewalo, daej rosnie tam gdzie roslo lub czy moge wykopac(jezeli nie ma za duzego korzeia) i przesadzic...przyjal by sie?
 

420000000

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 19, 2008
Postów
2,151
Buchów
2
witam, mam na wsi łubin takie niebieskie jakby choineczka /\ pozniej takie straki rosna i mam pyt. czy z takiego straka nasiona beda dobre? nie zauwazylem zeby to sie rozsiewalo, daej rosnie tam gdzie roslo lub czy moge wykopac(jezeli nie ma za duzego korzeia) i przesadzic...przyjal by sie?
Nie mam pojęcia... ja kupiłem nasiona w ogrodniczym to są groszowe sprawy.
 
C

Cweluch

Guest
ok... spruboje jak beda dojrzale. jak nie to kupie i sprawdze.dzieki.
 

leniwiec

Nick Kompostow
Weteran
Rejestracja
Cze 9, 2011
Postów
2,054
Buchów
6
nie tylko łubin a wszystkie motylkowe - przede wszystkim koniczyna i lucerna spisują się znakomicie uprawiane jako przedplony dla konopi.
 

nociekawe

Well-known member
Rejestracja
Sty 15, 2017
Postów
161
Buchów
1
Miałem epizod z majkraftem i coś mi chyba zostało hahahaha.
Do rzeczy. Co myślicie o natarganiu poplonu wysianego w tym roku po zniwach i wywalić go na miejscu? Zdalo by to egzamin? Przekopac z ziemią ( bagna, kopce, woda na wiosnę taka sytuacja ) czy może przekompostowac to do wiosny i dorzucić coś fajnego jeszcze, a może rzucić na wierzch kopcy? hmm..
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół