nasiona marihuany

Nalewka ananasowa

Wyszukiwarka Forumowa:

Wódz Topów

Well-known member
Rejestracja
Sie 7, 2011
Postów
82
Buchów
2
Witam witam moi zieloni przyjaciele jako że nie znalazłem tego przepisu na naszym kochanym forum postanawiam się z wami tym podzielić.

Nalewka ma bardzo silny aromat jak i cudowny smak więc wszystkich lubiących nalewki zapraszam ;)

A oto skład:

1/4 ananasa
25 dag cukru
0,5l spirytusu

no i jak ją przygotować:

Obranego ananasa dzielimy na mniejsze kawałki i umieszczamy w woreczku z gazy. Spirytus wlewamy do słoja a owoc zawieszamy nad jego powierzchnią (tak, aby nie dotykał płynu) i zamykamy naczynie. Nalewkę odstawiamy na dwa tygodnie do maceracji w ciemne i chłodne miejsce, po czym ananasa usuwamy, a alkohol mieszmy z ciepłym syropem ugotowanym z cukru i 0,75 l wody. Tak przygotowaną ananasówkę rozlewamy do butelek i pozostawiamy do sklarowania. Nalewka powinna dojrzewać pół roku.

PS: Najlepiej pić schłodzoną lub z kostkami lodu

Pozdrawiam Wódz Topów
 

F.B.I

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lis 12, 2011
Postów
823
Buchów
0
Brzmi smacznie, ciekaw jestem jak smakuje. Jaki sekret kryje sie w podwieszaniu owoca nad powierzchnią? Wiem ze babcia zalewała wisnie, ..... Czy okres lezakowania musi trwac tak długo? ..... Już bym walnoł taką lufe z ananasa..... uwielbiam ten owoc.
 

Wódz Topów

Well-known member
Rejestracja
Sie 7, 2011
Postów
82
Buchów
2
Brzmi smacznie, ciekaw jestem jak smakuje. Jaki sekret kryje sie w podwieszaniu owoca nad powierzchnią? Wiem ze babcia zalewała wisnie, ..... Czy okres lezakowania musi trwac tak długo? ..... Już bym walnoł taką lufe z ananasa..... uwielbiam ten owoc.

Powiem ci tak zalecany okres leżakowania to 6 miechów ale ja po 2 miesiącach zaczołem ją pić i powiem jedno: Najlepsza nalewka jaką piłem :D
 
S

sru

Guest
to jest przepis na ananasówkę na sucho - opary spirytusu wyciągają aromat - robiłem ostatnio z poł roku temu bez cukru tylko z łyżką miodu [wytrawna] dokładnie z tego przepisu z wielkiej księgi nalewek [którą polecam kazdemu] http://najlepszeprzepisy.info/nalewka-ananasowa-na-sucho/

a smaku nie znam jeszcze nie probowałem - w książce ten sam przepis jest też z gruszkami
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół