nasiona marihuany

Woda a Roślinność!

Wyszukiwarka Forumowa:
C

cranberry

Guest
Dużo sobie poczytałem i postanowiłem troszkę napisać o wiedzy którą zdobyłem.
Podlewanie:
Woda w roślinie spełnia ważne funkcje. Między innymi reguluje mikroklimat, nadaje kształt zewnętrzny roślinie, dostarcza soli mineralnych. Do podlewania naszych pięknych roślinek powinniśmy używać wody o temperaturze pokojowej z odpowiednią twardością wody. Niebezpieczne dla roślin liściastych jest podlewanie małymi ilościami wody, może to doprowadzić do jej nadmiaru. Rośliny kwitnące powinny być i mieć zapewniona wilgoć przez cały okres kwitnięcia (przepraszam tu za powtórzenie, nie wiedziałem jak napisać :) ). W czasie pory wzrostu należy utrzymywać lekko wilgotną ziemie.



Jakość wody i jej znaczenie:
woda której używamy najlepiej by było gdyby była temperatury pokojowej (takiej jak temperatura w której się znajdują rośliny), rośliny które żyją w takiej a nie innej temp. nie lubią podlewania zimniejszą albo cieplejszą wodą!
Twardość wody jest również bardzo znaczącym czynnikiem. W wodzie wodociągowej znajdują się alkalia*. Twardość wody podawana jest w niemieckich stopniach dH°. Twardość wody może stać się dla roślin poważnym problemem, jeśli wskutek regularnego podlewania zbyt twardą wodą zmieni się najpierw zawartość węglanu wapnia w podłożu, a w związku z tym jego odczyn. o zbyt twardym odczynie wody możemy się dowiedzieć przez biały nalot na naszych doniczkach, wiadrach itd.
Typowym skutkiem używania zbyt twardej wody jest chloroza liści ---> liście jaśnieją i żółkną.
Twardości wody:
- Zakres twardości 1 ---> miękka ---> 1-7° dH
- Zakres twardości 2 ---> średnia ---> 7 -14° dH
- Zakres twardości 3 ---> twarda ---> 14 - 21° dH
- Zakres twardości 4 ---> bardzo twarda ---> ponad 21° dH

Jak zmiękczyć wodę łatwo i tanio?
a więc powiem wam że możemy to zrobić bardzo łatwo i na 2 sposoby:
---> wystarczy wodę zostawić na 24h w naczyniu :)
wtedy zaś na dnie naczynia osadzają się nam niepotrzebne składniki
---> możemy przegotować i ostudzić wodę przed podlaniem :)
jeżeli mamy taką możliwość to od czasu do czasu możemy użyć deszczówki (ale to chyba jednak nie w miastach :sunny: )

Rodzaje wody:
---> Chlorowana: taką wodę często mamy w wodociągach... Podlewane nią rośliny wolniej rosną, a na brzegach ich liści pojawiają się czasem brunatne obwódki (z podkreśleniem na czasem!). wystarczy że pozostawimy ją w naczyniu na kilkanaście godzin albo przegotować żeby chlor którego nie chcemy odparował.
---> Przegotowana: jest miękka! W czasie gotowania sole wapnia wytrącają się w postaci drobnej zawiesiny lub osadu i stają się nieprzyswajalne dla roślin. Pozostałe sole mineralne nie wytrącają się! Możemy jej używać do pielęgnacji naszych skarbeńków. :)
---> Deszczowa: W rejonach przemysłowych zawiera bardzo dużo zanieczyszczeń i choć jest miękka, nie warto jej używać do podlewania roślin (tu mi chodzi o miasta, miasteczka a także wsie gdzie są fabryki).
----> Destylowana: Nie ma w niej żadnych pierwiastków ani soli mineralnych i dlatego nie nadaje się do podlewania. Możemy jej używać do "rozcieńczania" twardej wody.



*Terminem tym określa się węglany wapnia i magnezu rozpuszczone w wodzie. im więcej ich jest tym woda jest twardsza!


ps. nie wiem czy dobrze umiejscowiłem temat w razie czego proszę o przesunięcie i małe info o tym dla mnie :)

pozdrawiam :)
 

USM2006

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2006
Postów
112
Buchów
0
Bardzo przydatny temacik :thumright: tego mi było trzeba :thumleft:


Ortografia i interpunkcja!
 

Dafi

Well-known member
Rejestracja
Sty 18, 2007
Postów
105
Buchów
0
czarna palemka napisał:
Niebezpieczne dla roślin liściastych jest podlewanie małymi ilościami wody, może to doprowadzić do jej nadmiaru

Fajny art ale o co chodzi w tym zacytowanym zdaniu ? :)
 
R

rasta

Guest
Chodzi o to że jak podlewasz zbyt często małymi ilościami wody to ziemia zrobi się zbyt mokra przez co korzenie będą niedotlenione.


Ortografia i interpunkcja!
 
W

waters

Guest
To co ile wkoncu podlewac?
W poradniku jest ze co ~7 dni. Na forum ludzie pisza ze lepiej mniejszymi ilosciami a czesciej co 3 dni np. Ja stosuje metode suchej ziemi na 5 cm i mniej wiecej co 6 dni podlewam. Ale czy robie dobrze to nie mam pojecia...
 
R

rasta

Guest
nie można nigdy powiedzieć że należy podlewać co 3,5 czy 7 dni. decyduje o tym wiele czynników. podlewa się wtedy kiedy jest taka potrzeba czyli kiedy ziemia przeschnie. wtedy nie ma niebezpieczeństwa przelania. oczywiście bardziej doświadczeni mogą podlewać częściej ale mniejszymi ilościami co na pewno wpływa korzystniej na rośliny. ale tyko gdy się to robi prawidłowo.
 
W

waters

Guest
rasta napisał:
nie można nigdy powiedzieć że należy podlewać co 3,5 czy 7 dni. decyduje o tym wiele czynników. podlewa się wtedy kiedy jest taka potrzeba czyli kiedy ziemia przeschnie. wtedy nie ma niebezpieczeństwa przelania. oczywiście bardziej doświadczeni mogą podlewać częściej ale mniejszymi ilościami co na pewno wplywa kożystniej na rośliny. ale tyko gdy się to robi prawiedlowo.

krotko mówiąc jako początkujący, lepiej jak bedę podlewał rzadziej niż częściej, tzn. lepiej niż przesusze ziemie i dopiero podleję, niż jak podleje za wczesnie, tak mam to rozumiec?

Bo mam wrazenie ze wlasnie jedna z moich roslinek przelalem i to jest powod jej karłowatości, dopiero teraz zaczela odzywac jak przestalem ja podlewac...
 

Gulnar

Well-known member
Rejestracja
Lis 28, 2007
Postów
199
Buchów
0
do rodzai wody można by dodać "jeziorowa" xD chyba, że to to samo co deszczówka...
 

USM2006

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2006
Postów
112
Buchów
0
A teraz pytanbko jak obizyc najlepszym sposobem pH gleby:/ bo kurcze młode zdrowe pikne pomidorki 7 dniowe maja male plamki zolte na listkach, to nie zaden niedobor(poniekat) poniewaz miesznka ziemi to Substral 3+1(z nawozem na 12 miesiecy)+ dolomit+ Coco, a po zmeirzeni pH kwasomierzem odczynnik mial barwe MOCNO wskazujaca na 7. pomozecie?? :thumright: :flower:
 

USM2006

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2006
Postów
112
Buchów
0
nie chce narzazie nawozic bo roslinka ma 7 dni i ma w ziemi nawóz
 

magic

Well-known member
Rejestracja
Sie 17, 2007
Postów
103
Buchów
0
powbijaj w ziemię pokruszone skorupki po jajku i będzie ok :) pozdro
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół